Arkadaslar nolur bilen yorum yapsin

Okb de sebep cok onemli degildir. Neticede bir durtu onu rahatsiz eder ve tekrarlar. O yuzden sorgulamak genel olarak yersiz. Stres tetikler ama hem davranisin sıkligini hem de huzursuzlugu
Sorgulamak icin soylemedim.
Doktora da gidince bu soruyu sorucak ki hissettiği rahatsızlığın boyutunu tespit edebilisin ve o durtuye ne neden oluyo anlayabilsin. Yardimci olmak icin anlamasi gerekir once.

Sorgulamak icin soylemedim.
Doktora da gidince bu soruyu sorucak ki hissettiği rahatsızlığın boyutunu tespit edebilisin ve o durtuye ne neden oluyo anlayabilsin. Yardimci olmak icin anlamasi gerekir once.
Belki doktordan doktora yaklasim degisiyordur. Ben hic duymadim bunu soran doktoru, genel psikoloji prensibine de cok ters zaten. Dedigim gibi farkli yaklasimlar olabilir tabi

Belki doktordan doktora yaklasim degisiyordur. Ben hic duymadim bunu soran doktoru, genel psikoloji prensibine de cok ters zaten. Dedigim gibi farkli yaklasimlar olabilir tabi
Olabilir, gidecegi kisi fayda saglasinda da arkadasa artik nasi yaklasimi var bilemeyiz

Bi cok var bi tane degil ki gozlermi kirpiyorum herye dokunuyorum karsimdaki bana dokununca bidaha dokunduruyorum bazi syleri bidaha soyletiyorum yada karsimdaki baska yere dokunsa bile bidaha dokun diyorum arrk iyice kafayi yemek uzereyim
Bu tik değil okb bence bir dr a görünün

Sanki tik değil de takıntı anlattıklarınız her ikisi de geçer tik ya da okb ama tedeviyle tabiki .https://npistanbul.com/maudsley-obsesif-kompulsif-testi bu testi çözebilirsiniz belki kendinizi anlamanıza yardımcı olur

OKB teşhisi konur, belki hafif bir antidepresan ile bu tik dediğiniz davranışlar yatistirilir.
Size düşen kısım ise catlasaniz da o davranışı yapmayın. Dokunmamak için zor mu tutuyorsunuz, tutun. Hiçbir şey olmayacak, delirmeyeceksiniz merak etmeyin. Çok güzel bir anınızı uzun uzun düşünün o anda. Tüm detayları ile düşünün.
Stresli dönemlerde bunlar artar. Yaşadığınız ortam ya da süreç bu halinizi tetikliyor muhtemelen. Bu ara sizi geren ne var düşünün.

Bunu kendi kendinize cozmeniz çok zor. Tedavisi de var neden iskence cekiyorsunuz boş yere. Psikiyatriste gideceksiniz düzenli bir şekilde. Hallolur üzülmeyin. Delirmezsiniz rahat olun.
Insanlar ne acılar çekiyor evladiyla sinaniyor delirmiyor korkmayın. Randevu alın psikiyatristten.

X