Arkadaşlar yardımcı olur musunuz?

Sena616

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2017
2.585
6.629
26
Merhaba arkadaşlar bu konuda internette araştırmalar yaptım. Fakat atanmış ya da sınav tecrübesi olanlardan direkt bilgi almak istedim. Ben bu yıl lisans hemşirelikten mezun oldum . Kpss açıklandı pek fazla çalışamamıştım zaten 67.7 aldım. 70 i bile geçememişim. Hiç atanamazsam dershaneye gitmelimiyim yoksa evde kendim çalışıp sadece denemelere mi katılmalıyım? Büyük olasılıkla evde hazırlanacağım. Plan yapıp buna uymayı düşünüyorum. Sizden tavsiye almak istedim, çalışma tüyolarınız varsa öğrenmek istedim. Cevaplarsanız sevinirim. Öncelikle hangi video kanallarındaki hocaları tavsiye edersiniz? Hangi kitapları mutlaka almalıyım? Şu kitabın bana katkısı oldu dediğiniz yayınları soruyorum. İlk yılımda bilgisizdim.

Zaten ilk yılınızda deneyimsizmişiniz.Bence dersaneye gidip temelinizi sağlam atın.🌺 Hemşirelik puanları çok çok yüksek değil alımlarda çok iyi çok çalışmadan böyle almışsanız çalışrsanız daha iyi alacagınızı düşünüyorum.İnşallah herşey gönlünzce olur🙏🏻

Merhaba arkadaşlar bu konuda internette araştırmalar yaptım. Fakat atanmış ya da sınav tecrübesi olanlardan direkt bilgi almak istedim. Ben bu yıl lisans hemşirelikten mezun oldum . Kpss açıklandı pek fazla çalışamamıştım zaten 67.7 aldım. 70 i bile geçememişim. Hiç atanamazsam dershaneye gitmelimiyim yoksa evde kendim çalışıp sadece denemelere mi katılmalıyım? Büyük olasılıkla evde hazırlanacağım. Plan yapıp buna uymayı düşünüyorum. Sizden tavsiye almak istedim, çalışma tüyolarınız varsa öğrenmek istedim. Cevaplarsanız sevinirim. Öncelikle hangi video kanallarındaki hocaları tavsiye edersiniz? Hangi kitapları mutlaka almalıyım? Şu kitabın bana katkısı oldu dediğiniz yayınları soruyorum. İlk yılımda bilgisizdim.

YouTube da öyle hocalar var ki dersane hocalarını cebinden çıkartır. Mesela kpss için benim hocam grubu çok iyidir.

Bir de kpss de başarı için konu çalışmadan konu dağılımına bakın. Mesela sözel ve sayısal mantıktan toplamda 8-10 soru garanti gelir. Demek ki en başta ona çalışmak lazım yani geometriden gelecek 1 çember sorusu için uğraşmaktansa önceliği böyle çok soru çıkan sorulara vermek gerekir.

Genel kültür ve genel yetenek için 'hoca webde' kanalına kesinlikle bakın. Özellikle tarih için çok cok iyidir.

Kitap olarak informal yayınlarının kara kutu serisi var; tüm sınavlarda çıkmış soruları derlenmis.

Size en önemli tavsiyem, 1 test bile olsa günlük paragraf mutlaka çözün.

X