Arkadaşlar yargılamadan yorum yapın lütfen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şöyle söyleyeyim yukarda inancımı sorguluyorum ya hani ??? İsim yasağı var söylemek istemiyorum ama bir sürü bazı yerlere üye olan insanların tutuklanması vs helal paralar olmaması gibi ve hayatları … orda da şunu düşünüyordum bu hayatta cenneti öteki hayatta cehennemi mi yaşayacaklar gibi .. anlatabildim mi acaba ?
Allah onları belki de başka yönden sınayacak . Ya bu dünyada ya öbür dünyada bunu biz bilemeyiz. Belki de sınamayacak. Bunlara çok da kafa yormayin zira yersiniz o kafayı. Anlatabildim mi acaba?

Kendisi estetiksiz olduğu için yüzde yüz müslüman sayıyor.
Ya onu mu diyorum iyi misiniz siz bu ne saldırısı ya ? DEMEK İSTEDİĞİM ŞU KAPALILAR TAM KAPALI Mİ DİNİMİZE GÖRE MI KAPALILAR SUAN ESTETİK VS SAÇLAR GÖZÜKÜYOR BOYUNLAR AÇIK BİR TON MAKYAJ SOSYAL MEDYA AKTİF DAR PAÇA PANTOLANLAT YA DA DİZ ALTI ETEKLER BEN BUNDAN BAHESİYORUM KİMSENİN MÜSLÜMANLIĞINI SORGULAMIYORUM SADECE DEMEK İSTEDİĞİM BU İNSANLARDA DİNDEN SOĞUTUYOR YETER

Ya bu kadar küçük bir şeyi bile bu kadar dert eden biri karşısına çıkabilecek bir sürü problemi nasıl aşacak çocuğu olursa aklım almıyor. 29 yaşında sadece 1.5 senedir korunmayan, doktorların problem bulmadığı biri, dünyalar yıkılmış ama yani yok böyle bir tepki. Bir de kendiniz hakediyorsunuz da estetik yapanlar onlar bunlar haketmiyor gibi herkesi de elestirmissiniz.

Sen 2 kimyasal 1 düşük yasamissin biz 4 sene bekledik hicbir sebep yokken bekledik en ufak bir umut kırıntısı bile yoktu, hani kimyasal dahi olsa oluyormuş demek ki diyemedik, iğneler ilaçlar asilamalar ve tüp bebek sonucunda bir oglumuz oldu şuan ayağımda salliyorum çok şükür Allah'a 🤲 E bende çok yardimseverim asla kimseyi elimden geldiğince geri cevirmem, yaptıklarının emin ol fazlasını yapmisimdir ama ne bileyim isyan boyutuna tasimadim hiç, hatta bebeğim çok zor cok ağlayan hic susmayan bir bebekti psikolojim bozulmuştu yeni yeni toparliyorum açlık uykusuzluk ilk 8 ay ben bende değildim ve dedim ki "Allahım bir daha senin işine asla karışmam, vermiyorsan vardır bir bildigin ". Ayrıca başka maddi ve manevi ayrıntılarda vardı dedim Ya rabbim benim o zamanlar ki hâlim hiç kaldirmazmis iyi ki o zamanlarda vermemissin.

Allah onları belki de başka yönden sınayacak . Ya bu dünyada ya öbür dünyada bunu biz bilemeyiz. Belki de sınamayacak. Bunlara çok da kafa yormayin zira yersiniz o kafayı. Anlatabildim mi acaba?
Aslında aynı şeyi konuşuyoruz sadece bu gece biraz sorgulamaya girdim diyorum işte söylediğiniz gibi yersiniz kafayı yediğiniz nokta tam olarak bu böyle bir şey neden oldu diyorum neden sorgulamaya girdim yani anlatabiliyor muyum acaba yukarı da inancımın var olduğunu da söyledim ama birden bire böyle bir isyana gelip düşünürken bile tövbeden geldiğimi yazdım …

Ya onu mu diyorum iyi misiniz siz bu ne saldırısı ya ? DEMEK İSTEDİĞİM ŞU KAPALILAR TAM KAPALI Mİ DİNİMİZE GÖRE MI KAPALILAR SUAN ESTETİK VS SAÇLAR GÖZÜKÜYOR BOYUNLAR AÇIK BİR TON MAKYAJ SOSYAL MEDYA AKTİF DAR PAÇA PANTOLANLAT YA DA DİZ ALTI ETEKLER BEN BUNDAN BAHESİYORUM KİMSENİN MÜSLÜMANLIĞINI SORGULAMIYORUM SADECE DEMEK İSTEDİĞİM BU İNSANLARDA DİNDEN SOĞUTUYOR YETER
Ee bundan sana ne Müslümanlığı sadece örtüde aramak nasıl bir kafa?. Kimsenin amelini bilemezsin. Kalbini, hayrını bilemezsin. Hz Peygamberin bir sözü var; açıp da kalbine mi baktın ? Buradaki herkes yaşadığınız durumlardan dolayı kibar olmaya çalışıyor fakat bu hadsizliğinize kimse tahammül etmek zorunda değil. İnsan olun insan!

Öncelikle profesyonel yardım almanızı tavsiye ederim.

Çocuk olayını çok fazla takıntı yapmışsınız. Allahla böyle bir pazarlığınız varmış gibi bir moda girmişsiniz. Ben şunu, şunu yaptım çocuğu hak ettim gibi cümleler çok sıkıntılı cümleler. Ona bakılırsa insanlar kanserle, ciddi hastalıklarla uğraşıyor bu insanlar kötü insanlar mı sizin düşüncenize göre.

Çocuğunuzun olması için doğru zaman değildir. Belki de çocuğunuz hiç olmayacaktır. Bu normal bir şey. Herkes üreyecek diye bir şey yok. Çocuk evlat edinirsiniz ne olacak ki madalya mı takacaklar size üremeyi başardığınız için?

Ya bu kadar küçük bir şeyi bile bu kadar dert eden biri karşısına çıkabilecek bir sürü problemi nasıl aşacak çocuğu olursa aklım almıyor. 29 yaşında sadece 1.5 senedir korunmayan, doktorların problem bulmadığı biri, dünyalar yıkılmış ama yani yok böyle bir tepki. Bir de kendiniz hakediyorsunuz da estetik yapanlar onlar bunlar haketmiyor gibi herkesi de elestirmissiniz.
Keşke daha net okuyabilseydiniz …

İsteyen istediğini giyer size ne ?

Ee bundan sana ne Müslümanlığı sadece örtüde aramak nasıl bir kafa?. Kimsenin amelini bilemezsin. Kalbini, hayrını bilemezsin. Hz peygamberin bir sözü var; açıp da kalbine mı baktın ? Buradaki herkes yaşadığınız durumlardan dolayı kibar olmaya çalışıyor fakat bu hadsizliğinize kimse tahammül etmek zorunda değil. İnsan olun insan!
Tam olarak bende onu demişim aslında kalbine mi baktın ama yazılarımdan anlaşılmıyor ya da ön yargı ile yaklaşmaya bayılıyorsunuz

Sonuna kadar haklısınız ben üzüldüm konu sahibi adına bu şekilde cok zor

Yaptığınız sevapların iyiliklerin çocukla nasıl bir bağlantısı olabilir ki ? Yaptığınız sevapların karşılığı olarak bebek bekliyormussunuz gibi yazmıssınız ? Ben 5 senedir evliyim 3 opu 5 transfer denemem oldu ben uğraşmayı bırakmıyorum . Bazen tökezliyorum neden ben diye sorguluyorum ama hep şunu diyorum günün sonunda . Allah belki beni başka sınavlardan korumak için böyle sınıyor . Sabrın sonu selamettir demek lazım . Hayırlısını dilemek gerek . Sizinki takıntı gibi olmuş mağlesef .Ayrıca sebepsiz infertile diyede bir şey var çok istiyosanız tüp bebek deneyin .

2.5 senelik evliyim 1.5 senedir çocuk istiyoruz hiç korunmadım hiç bir problemim yok bu ay hiç bir problemim olmamasına rağmen 1 seneyi geçtiği için yumurtlama takibi femara ve Ovitrelle iğne oldum 22. Şubatta oldum iğneyi umudum çok yüksekti bir tanıdığım var hisleri de kuvvetli sanırım delirdim neyse onu aradım bu ay 3 yumurtam var vs tamam hamilesin tamam korkma vs önceki aylarda da hep öyle dedi bugün martın 7 di az önce test yaptım Prodoctor negatif gördüm suan ağlıyorum böyle nasıl anlatayım boşum boş ilk evlendiğim sene eşimin ailesi ve ailesinin tarafı ve komik olacak yeni bir gelin vardı 1 sene uğraştım beni çekememesinden ve durumumuzun daha üst olmasından neyse hiç bit problem olmamasına rağmen olmadı çok fazla yardım eden çocuktu yaşlıydı maddi manevi çok yardım eden namaz kılmam ama mevlütüydü kandiliydi camide kuranıydı sürekli okutur kandillerde perşembe ve cuma günleri okumaya özen gösteren cebimde olan son kurusu veren bir anaokul öğretmeniydim suan çalışmıyorum tabi ki 1 senedir ama çocuğum olmuyor çocuk içinde ne dualar neler yaptım sanki inancımı kaybediyorum arkadaşlar lütfen yargılamayın ve anlayışla karşılayın çocuklarını sokaklara atan uyusturucu içip hamile kalıp kenarda köşede bırakan evlatlık veren ya da boşanınca çocuğu reddedip barlarda gezen daha nicelerini görünce sorgulamaya başladım nelki onlarda böyle yapmak istemezdi ama o çocukların günahı ne ?neden diye senelerdir okudum okurken çalıştım ne birinden yardım ne destek hiç bişey almadım zor zor yaptım liseden beride çalışırım demem o ki bu ay umutluydum çok umutluydum olmadı neden diyorum rabbim bana neden vermiyorsun isyan etmek geliyor içimden tövbeden gelmeye çalışıyorum telefonumu yardım için kim ararsa akraba arkadaş tanıdık destek verdim kazık yememe rağmen birde o kadar saf salak bi insanım ki lise yıllarımdan beri … neyse biraz içimi dökmek istedim ramazan geliyor o kadar dualar ettim sanki artık boşa gidiyor sanki artık Allah’a sığındığında işe yaramıyor sorgulamaya başladım yine bunları söylerken tövbeden geliyorum içimden ama bilmiyorum herkesim sınavı farklıdır diyorum ama ben ne yaptım ki ? Haram yemedim … sonra şu hacı hoca derneklere vs üye olanları görüyorum kapalılar yüzler estetik bir ton paralar gösteriş … çok sorgulamaya başladım çoook
Konu ne ara ve neden hacı hocalara tesettürlülere geldi anlamadım.. Allah size akıl versin ilk önce, sonrada çocuğunuz olur inşallah..

Yaptığınız sevapların iyiliklerin çocukla nasıl bir bağlantısı olabilir ki ? Yaptığınız sevapların karşılığı olarak bebek bekliyormussunuz gibi yazmıssınız ? Ben 5 senedir evliyim 3 opu 5 transfer denemem oldu ben uğraşmayı bırakmıyorum . Bazen tökezliyorum neden ben diye sorguluyorum ama hep şunu diyorum günün sonunda . Allah belki beni başka sınavlardan korumak için böyle sınıyor . Sabrın sonu selamettir demek lazım . Hayırlısını dilemek gerek . Sizinki takıntı gibi olmuş mağlesef .Ayrıca sebepsiz infertile diyede bir şey var çok istiyosanız tüp bebek deneyin .
Tamam işte arkadaşım tamam bende öyle diyorum pazarlık ettim diye değil zaten bu kadar iyi bi insanım ama neden ben diye düşünüp TÖVBEDEN GELİYORUM YAZMIŞIM FARKINDA MİSİNİZ ANLAMIYOR MUSUNUZ

Bakın daha önce asla böyle bir isyana girmedim arkadaşımın bir arkadaşı var kızı bekar sanıyorduk gece hayatı aktifti bizi ilgilendirmez dedik ama 5 yaşında çocuğu varmış ve isteyerek olmadığı için babasına vermiş 2 senedirde görmüyormuş yeni öğrendik arkadaşımda karşısına alıp konuşmuş isteyerek olmadı olunca aldıramadım daha sonra bakamadım hayatıma engel oldu vs demiş bunları duydum testim negatif geldi bebek hediyesi almıştım eşime söylemek için bunların hepsi üstü üste geldi bende o çocuğun günahı ne dedim kendisini ablası olarak tanıtmış sonra biliyorsunuz ki savaşlar devam ediyor bebekleri görüyorum neden çocuklar ölüyor diyorum … olay bu aslında suan da istemeyene veriyor isteyene neden dedim ve konu açtım ama sanki ben o kadar kötü biriymişim gibi yorumlar yapılıyor ki anlamıyorum hiç mi isyan etmediniz ya hiç mi ağlamadınız üzülmediniz koca koca insanmosoz eee koca koca insanlar kafınlar ağlayamaz mı asıl böyle saçma sapan yorum yapanların aklı yerinde değil . Bir teselli almak bu kadar mı zor ya sıkılmısım ve yazmışım ilk defa isyana girmişim belkide dolmuşumdur ? Sizler mesela bir şeyler üst üste gelince neden neden demiyor musunuz hep mi mutlu hep mi aklı başınızda davranıyorsunuz hatasız mısınız mümkün değil bence bu yazdıklarım sadece size değil genel olarak yorum yapanlara
Şu yorumuna istinaden kırmadan bir şey söylemek istiyorum. Çocuğun olsaydı, ki yaşın genç inşallah olur, savaşlar, ölen bebek ve çocuklar seni daha çok üzerdi. İnsan kendi evladına bakıyor ve ister istemez onlar için paramparça oluyor. Evladım yokken evladın ne olduğunu hiç anlamamışım. Allah ım o insanların yardımcısı olsun, bizim de evlatlarımızı korusun. Sana da sağlıklı bir evlat nasip etsin. Ama önce kendini toparla olur mu? Psikolojin sağlam olacak ki çocukların mutlu olsun.

Tamam işte arkadaşım tamam bende öyle diyorum pazarlık ettim diye değil zaten bu kadar iyi bi insanım ama neden ben diye düşünüp TÖVBEDEN GELİYORUM YAZMIŞIM FARKINDA MİSİNİZ ANLAMIYOR MUSUNUZ
Birincisi arkadaş değiliz . Sakince yazdım büyük harflerle bağırıyor gibi yazmak hiç hoş değil sizinle muhattap olmuyacağım Hakkınızda hayırlısı olsun . İyi insan olduğunuzada bırakın başkaları karar versin onun karar merciside siz değilsiniz .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X