Arkadaşlık, erkeklerden çekinme

Paytakpikap

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2018
756
1.937
Merhaba kızlar benim derdim arkadaşlarımla, nedense eğlenceli şöyle istediğim gibi gezip tozabileceğim bi arkadaş grubum olmadı. Çoğu eğlenceli muhabbetim olduğunu, içi boş bir insan olmadığımı söyler. Otururuz mesela çok güzel sohbet ederiz ama bir yere giderken çağırmazlar ya da bu arkadaşlık sıkı bir dostluğa dönüşmez .

Bunun sebebinin giyimimden kaynaklandığını düşünüyorum , her gün aynı tişört ve kotu giyen biriyim. Hiç önemsemem ,makyaj yapmam. Pek dikkat çekici biri değilim , sizce bu sebep olabilir mi?

Bi de problemim erkeklerle , hayatım boyunca erkeklerden çekindim, onlara karşı hep bi panik havasındayım . Geçen sene bunu biraz aştım normal konuşuyorum ama aynı tavrı onlarda sergiliyor. Her iki durumdan da kurtulmam için ne önerirsiniz, bu fobimi nasıl yenebilirim ?

Dar alanda kısa paslaşmalarla yetiştirilen kız çocuğu örneğisin.

Muhtemelen cinsiyetçi bir zihniyetle büyütüldün.Önce insan, sonra cinsiyet.

Şimdi sıkıntı çekiyorsun.

Hergun ayni kiyafet derken? Hugoyu sunan tolga abi gibimi? Gerci o aciklama yapmisti ayni pantolandan birsuru varmis onda :) kizmayin sosyal iliskiler konusunda yardim alin.

Hergün aynı derken yıkıyorsunuz inşallah kıyafetleri ?? Sosyal ilişkiler önemli sizi çağırmıyorlarsa siz ayarlayın birşeyler siz çağırın onları belki gelmeyeceğinizi düşünüyorlardır.

Ne münasebet, tabiki yıkıyorum. Aynı derken aynı tarz demek istedim. Evet bak bunu hiç düşünememiştim şahane fikir :işsiz:

Dar alanda kısa paslaşmalarla yetiştirilen kız çocuğu örneğisin.

Muhtemelen cinsiyetçi bir zihniyetle büyütüldün.Önce insan, sonra cinsiyet.

Şimdi sıkıntı çekiyorsun.

Evet bunun farkındayım zaten ama elimden olan bişey değildi maalesef keşke daha rahat bi ortamda olsaydım da bu kadar uğraşmak zorunda kalmasaydım :oops:

Hergün aynı derken yıkıyorsunuz inşallah kıyafetleri ?? Sosyal ilişkiler önemli sizi çağırmıyorlarsa siz ayarlayın birşeyler siz çağırın onları belki gelmeyeceğinizi düşünüyorlardır.

Aynı şeyi düşündüm konu sahibi kusura bakmasın öyle anlaşılıyor :)

Bazen haftalarca eşofmanla kazakla makyajsız gittiğim oluyor okula aynı şeleri giysem de 3 4 günde bir makina çalışır evde temiz olur :) ama hiç de arkadaş konusunda ne kız ne erkek sıkıntı yaşamadım o giyiminizden çok sizin tavrınızla alakalı olabilir. 13 sezon aynı kıyafetleri giyen family guy'daki meg'in bile arkadaşları vardı sonuçta :)

şaka bir yana çekingenlik kendinizi dışa kapatmanıza sebep olur giyimden makyajdan ziyade. kimse size gelmiyorsa bir bahaneyle siz gidin konuşun insanlarla bir şey sorun bir şey teklif edin fikir öneri alın. Nasıl ortamlarda geçiyor gününüz bilmiyorum ama okulsa dersle alakalı işse işle alakalı sorular sorabilirsiniz birini kıstırıp. Kıstırmak derken yavru ceylanı köşeye sıkıştırmış vahşi bir timsah edasıyla yapmayın bunu tabi 10 kişi konuşurken araya dalıp bir şey sorarsanız kaynar gider sorduğunuz. Nerede kıyıda köşede kalmış kendisini çevreden yarı soyutlamış yavru ceylan var ürkütmeden gidin sorun sorunuzu. Kadınsa bu kişi ve iyi elektrik aldıysanız arkasından bir şyine iltifat edin mesela ayy eteğin çok güzel nereden aldın ya da saçların çok güzel görünüyor ne kullanıyorsun vs. iltifat her türlü kaynaştırır insanı karşıdakinde güzel bir etki bırakmış olursunuz. Erkekse iltifat zor tabi de öyle yardım ederse sorunuza ona teşekkür edip çok yardımsever olduğunu söyler geçersiniz özen gösterdiği saçı kıyafeti bir şey varsa ayrı tabi.

Zamanla arkadaşlık oturur hiç bir şey yapamıyorsanız spesifik biriyle karşılaşınca göz göze gelince gülümseyin günaydın iyi akşamlar vs deyin.

X