Salata Tarifi Arpa Şehriyeli kolay salata.../Royall üyemizden

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.857
29.767
60
Arpa şehriyeler yumuşayıncaya kadar haşlanır ve fazla suyu süzülür daha sonra ince doğranmış salatalık turşusu,ince rendelenmiş havuç,sarımsak tuz ve mayonezli yoğurt ilave edilir,hepsi birlikte karıştırılıp servis yapılır(1 gece dolapta bekletilirse daha lezzetli oluyor)
afiyet olsun

süper bir meze çeşidi.. biyerde yemiştim ve tadına bayıldım..tavsiye ederim.... yalnız onun içinde kornişon turşu yoktu, bi de havuçlar yağda kavurulmuştu sanki...
misafirlerine pratik ve değişik bişeyler yapmak isteyenlere tavsiye ederim....

ben butarifi sık sık yapıyorum özellikle kalabalık olanmisafirlerime 2 ölçü olarak küçük kaselerde servis yapıyorum çok güzel oluyor 1 gün önceden yapılıp 1 gece dolapta beklerse daha lezzeettli oluyor...

canım, bekletince sulanmıyor mu??? bi de sen havuçları kavuruyormusun yoksa çiğ mi koyuyorsun....

BıM in dost yoğurdundan yapıyorum yoğurt koyu olursa güzel oluyor
bekletince sulanma olmuyor şehriyeler çekiyor suyunu baktın gördün çok çekmiş yoğurdu az daha yoğurt ilave edip karıştır
havuçları rendenin ince tarafından rendeliyorum ve çiğden koyuyorum kavurmuyorum..hele yazın bu salata çok harika oluyor soğuk soğuk dolaptan çıkartıp yemek serinletiyor insanı.. sevgilerimle...

Evet tekrar yazıp resim koyar mısınız? Bende yapıp misafirlerime ikram etmek istiyorum:KK1:

X