Artık anneyim ama okumama engel değil(yardım please)

Qscar

GüçBendeArtık
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2009
245
5
Kızalar evlenmeden önce aöl okudum ama evlenince bıraktım(tembellik ettim kocayı bulunca:KK1:)Şimdi bana bi heves geldiki anlatamam Okumak için yanıp tutuşuyorum Lise bitsede üni okusam diye heyecandan kalbim çarpıyo Eğitimi tam bi anne olarak çocuğumu yetiştirmek istiyorum

Neyse çok uzatmayayım Şimdi benim 27 kredim var Dururmum silik düz lise okuyodum Şimdi istesem meslek lisesi seçebilirmiyim Seçersem puanlarım silinirmi Bide meslek lisesimi zor yoksa düz lisemi Matamatik dersi olmayan bi bölüm varmı Matamatik görmek istemiyrm Bide bana bu konuda sürekli yardımcı olacak birini bulsam iyi olur Her namazımdn sonra ona dua ederim valla

Evlenmeden önce sanki beceriksizmişim gibi geliyodu Ben bitiremem diyodum bu liseyi ama şimdi ehliyetimi tek seferde alınca bi güven ve istek geldi Kızmın faktörüde eklenince yerimde duramaz oldum:KK52:Okumalıyım okumalıyım diye etrafta geziyorum Aşırı bi heves sardı beni:21::21:İyikide sardı Bu heves sönmeden bana yardım edin LÜÜÜÜÜÜÜÜTFEEEEEEEEEN Yaş oldu 24 okumalıyıııımmmmm Allahımmmmmmm

evet sen yeterki iste okumanın önüne ciddi bi engel olmadıkça okumak gerekir,ağustos ayında kayıt yenileme ve yeni kayıtlar başlıyor halk eğitime gidersin kaydını yeniletip kaldığın yerden devam edersin aöl'den mesleki açık lise'ye geçiş yapabilirsin kredilerin olduğu gibi geçer,matematiksiz okul varsa ben de geleyim:), malesef hem aöl hem maöl de matematik var bunlardan 3 defa kalarak muaf olabilirsin sormak istediğin olursa sorabilirsin :KK34:

gelinimiz , dayımın oğlu ve bi akrabamız açık lise okuyor onlar için araştırırken çok şey öğrendim..
okumanın yaşı yok 33 yaşındayım üniversite okuyorum..hiç korkma hiç de zor deil..

ayrıca meslek lisesine geçersen kredilerin silinmez ama meslekte yüz yüze dersler var o derslere girmek zorunlu,
devamsızlık yaptığında hemen dersten bırakıyorlar..
naçizane fikrim düz oku üniversitede aöf de çok güzel bölümler var ona göre bölüm seçersin ayrıca meslek lisesi en az 3 sene de biter ama düz çabucak bitebilir...
küçük bi tavsiye kayıt olduğpunda ders seçerken mesela dil ve anlatım 3 ü seçtin yanında seçmeli dil ve anlatım 3ü de seç 1 taşla 2 kuş.. kitapğları aynı ...sınav da sorular farklı sadece..

sormak istediğin bişey varsa yardımcı olurum açık liseyi araştırırken çok şey öğrendim..

gelinimiz , dayımın oğlu ve bi akrabamız açık lise okuyor onlar için araştırırken çok şey öğjrhj21ejmö1mön1m md0mnhbjhbj ..o .BN öö yaşı yok 33 yaşındayım üniversite okuyorum..hiç korkma hiç de zor deil..
ö
ayrıca meslek lisesine geçersen kredilerin silinmez ama meslekte yüz yüze dersler var o derslere girmek zorunlu,ö
devamsızlık yaptığında hemen dersten bırakıyorlar..Ö
naçizane fikrim düz oku üniversitede aöf de çok güzel bölümler var ona göre bölüm seçersin ayrıca meslek liseö si en az 3 sene de biter ama düz çabucak bitebilir...
kü çük bi tavsiye kayıt olduğpunda ders seçerken mesela dil ve anlatım 3 ü seçtin yanında seçmeli dil ve anlatım 3ü de seç 1 taşla 2 kuş.. kitapğları aynı ...sınav da sorular farklı sadece..

s ormak istediğin bişey varsa yardımcı olurum açık liseyi araştırırken çok şey öğrendim..
Çok tşkr ederim Yüz yüze eğitim zorunluysa gidemem çünkü kızım var Düze devam ederim

Yani seçmeli dersi zorunlu dersle aynımı seçeyim..doğru anlamışmıyım

evet sen yeterki iste okumanın önüne ciddi bi engel olmadıkça okumak gerekir,ağustos ayında kayıt yenileme ve yeni kayıtlar başlıyor halk eğitime gidersin kaydını yeniletip kaldığın yerden devam edersin aöl'den mesleki açık lise'ye geçiş yapabilirsin kredilerin olduğu gibi geçer,matematiksiz okul varsa ben de geleyim:), malesef hem aöl hem maöl de matematik var bunlardan 3 defa kalarak muaf olabilirsin sormak istediğin olursa sorabilirsin :KK34:

İyi madem ben 3 defa kalmayı tercih ederim büyük ihtimal Çünkü gerçekten matamatiğim çok kötüdür Ne kadar çalışsamda fayda vermez Cvplarınız için tşkr ederim

Çok tşkr ederim Yüz yüze eğitim zorunluysa gidemem çünkü kızım var Düze devam ederim

İyi madem ben 3 defa kalmayı tercih ederim büyük ihtimal Çünkü gerçekten matamatiğim çok kötüdür Ne kadar çalışsamda fayda vermez Cvplarınız için tşkr ederim

hem aöl hem maöl de ortak(zorunlu)dersler var,genellikle seçim yaparken zorunlu dersleri seçmen daha iyi olur geçebildiğin dersleri geçip geçemediklerinden muaf olursun onların yerine seçmeli derslerden seçersin ama önce zorunlu dersleri bitir ki geri kalan kredilerini seçmeli derslerden tamamlarsın bu konuda halk eğitimden yardım alabilirsin :KK34:

hem aöl hem maöl de ortak(zorunlu)dersler var,genellikle seçim yaparken zorunlu dersleri seçmen daha iyi olur geçebildiğin dersleri geçip geçemediklerinden muaf olursun onların yerine seçmeli derslerden seçersin ama önce zorunlu dersleri bitir ki geri kalan kredilerini seçmeli derslerden tamamlarsın bu konuda halk eğitimden yardım alabilirsin :KK34:

Çok saol Gerçekten bu konuda hiç bilgim yoktu Malesef halk eğitimdeki görevli çok ters (tabi hala aynı adamsa)Hiç bişey sormazdım o zamanlar Taziyemiz var Şu aralar gidemem Ağustosun sonuna kadar kayıtlar yapılabiliyomu

evet mesela tarih 3 dersi zorunlu seçmeli tarih 3 zorunlu deil ikisini bi arada seçersen tek kitaba çalışarak 2 dersi aradan çıkartmış olursun..
ben bizim geline ve dayımın oğluna o şekilde seçiyorum dersleri iyi oluyor..

evet mesela tarih 3 dersi zorunlu seçmeli tarih 3 zorunlu deil ikisini bi arada seçersen tek kitaba çalışarak 2 dersi aradan çıkartmış olursun..
ben bizim geline ve dayımın oğluna o şekilde seçiyorum dersleri iyi oluyor..

İlgin için çok tşkr ederim Allah razı olsun Çok yardımcı oldun Sorum olursa kapını tekrar çalarım :KK17:

X