artık bu mesele beni çok üzüyor

Çocuk yapmaya programlı birlikte olmak, devamlı acaba hamile kaldım mı kalacak mıyım diye düsünmek strese sebep olabiliyor. Bir arkadaşım 2 sene aşırı planlı denedi ikinci çocuk için. Artık olmuyor herhalde boşverelim dedikleri zaman geldi bebek. Kafayı rahat bırakıp baska seylrre odaklanın. Cinselliği bebek için değil kendiniz için yaşamaya bakın mesela belki öylesinizdir bilemem tabi ben tavsiye olarak söylüyorum. Bebek hamilelik konularına bakmayın :) öyle öyle gelir olmuyorsa tedaviye başvurursunuz.
haklısınız çok teşekkürler.elimden geldiğince kafamdan atmaya çalışacağım:KK200:

bende 2 yıllık evliyim, stres yapmayın diyemem. insan bir şeyi istedikçe istiyor bende istiyorum
ama kafamı şöyle yönetiyorum, eğer bir sorun yoksa çocuğun da hayırlı bir zamanı var sizin hayatınızda
Allah geciktiriyorsa, güzelleştiriyordur. ayrıca evlat bir sınav da olabilir. çok istemeden önce hayırlı bir zamanda hayırlı bir evlat istemek gerekir
umarım sağlıklı bir hamilelikle, sağlıklı bir evlat dünyaya getirirsiniz, zamanı gelince
amin inşallah duanızda unutmayın,en kısa zamanda isteyen herkes hayırlı haberler alsın:KK200:

nasıl yapmalıyım peki bu stres olayını kafamdan nasıl atmalıyım?
2,5 senelik evliyim eşimde sorun var 1 normal yolla düşüğüm var 1 de tüp bebek kimyasal ama sor pes ettiimmi aslaaaa mücadeleye devam biz kazanıcaz 💪 Her şerde bir hayır vardır bunu unutma ve birşeyler olmuyorsa gecikiyorsa rabbim daha güzelini nasip edecektir oyle düşün kendine motive ver kafanı dagıtmak için en güzel aktivite bi işe girip çalışman olacak ben öyle yaptım eskiye göre daha iyiyim cocugu dusuncem vaktim kalmıyor sanada iyi gelecektir eminim 🤗

pandemide zor her yer kapali ancak evde temuzlik , tv izlerken bi diziye sar mesela yada bi programa。 yuruyus yaparsin ama kafanda bebekle degil。 ben kocama okadar kizdim ki sove saya tek basina ev tasidim evin temizligi yerlesmesi bebek dusunmek hic aklima gelmedi。 hani test icin gun sayariz ama negatif olurya kendi derdimden test bile gelmedi aklima o ay hamile kaldim。biliyorum en zor kismi stresi ve bebek dusuncesini ikinci plana koymak boyle uzaktan yazmasida kolay gibi ama malesef cok etkilio。bide su bebek yokmu hadi bebek yapda sevelim muhabbeti yapanlara aman yaklasma。rabbim hayirli bi evlat en kisa zamanda nasip etsin ins teyze olalim bizde❤️
evet bende öyle hamile kalmıştım bebeğimiz olmayacak dedim sildim attım o ay hamileydim..

2,5 senelik evliyim eşimde sorun var 1 normal yolla düşüğüm var 1 de tüp bebek kimyasal ama sor pes ettiimmi aslaaaa mücadeleye devam biz kazanıcaz 💪 Her şerde bir hayır vardır bunu unutma ve birşeyler olmuyorsa gecikiyorsa rabbim daha güzelini nasip edecektir oyle düşün kendine motive ver kafanı dagıtmak için en güzel aktivite bi işe girip çalışman olacak ben öyle yaptım eskiye göre daha iyiyim cocugu dusuncem vaktim kalmıyor sanada iyi gelecektir eminim 🤗
inşallah bende bi işe girmeyi düşünüyorum teşekkür ederim.Hayırlı haberlerle gelmek nasib olsun buraya isteyen herkes için:KK200:

Etraftan baskı görüyorsunuz sanirim ama herkesin hayati kendine. Aynı yıl evlenenler ayni zamanda cocuk yapacak ayni yil üniye gidenler ayni zamanda mezun olacak diye kural yok. Size bunlari diyenlerden uzaklaşın hayir ben istiyorum diyorsaniz da kendinizi strese sokmamaya calisin bence evli olmadigimdan o konulari bilmiyorum. Ama stres her kotulugun anasi gibi bir şey.

kafandan bebek dusuncesini silince daha dogrusu stres yapmaktan vazgecince oluyo tecrubeyle sabit net。 baska seylere yonel dikkatin farkli yerde olsun。 rrabbim hayirli saglikli evlat versin🤲

Bende bunu tecrübeledim.
Ovulasuon testi ile veya 2 günde bir deniyorduk. Her şeyi yapıyordum olmadı.

Bıraktım, vazgeçtim, ama korunmadık da.
2 ay sonra kendiliğinden oldu ki artık haftada veya 2 haftada bir yakınlaşıyprduk.

Stres en büyük engel

Etrafın çevrenin baskısı hep var..o sürekli bebek soranları da Allaha havale ediyorum ben. Hayır belki olmuyor belki çift daha erken diye düşünüyor ne diye sürekli bebek sorarlar ki? Çocuk sahibi olunca insanalrın basi göğe mi eriyor? Çocuk sahibi olan kadınlar ststu mu kazanıyor?
Hayırlısı olsun daha yeni evli sayılırsınız kendinize uğraş bulun gün içinde yorun kendinizi. Çocuk konusunu düşünecek vaktiniz kalmasın.

Bende bunu tecrübeledim.
Ovulasuon testi ile veya 2 günde bir deniyorduk. Her şeyi yapıyordum olmadı.

Bıraktım, vazgeçtim, ama korunmadık da.
2 ay sonra kendiliğinden oldu ki artık haftada veya 2 haftada bir yakınlaşıyprduk.

Stres en büyük engel
kesinlikle oyle derlerdi okadar ciddiye almazdim halbuki

X