artık bu mesele beni çok üzüyor

umutlabirgunn34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2021
21
4
26
Hepinize hayırlı akşamlar arkadaşlar ben 1 sene 7 aylık evliyim uzun süredir bu siteyi takip ediyordum en sonunda üye olmaya karar verdim. Uzatmadan konuya girmek istiyorum ben evlendiğim zamandan beri evladım olsun istedim ama olmadı,olmuyorr..Önceden bukadar kafama takmıyordum ama artık hergün bu sıkıntı gelip beni yokluyor uzaklara dalıp gidiyorum. Benden sonra evlenen 5 -6 arkadaşım şimdi çocukları 4-5 aylık oldu ama bende hala yok,evliliğimizin 1. senesinin dolmasına 20 gün varken hamile olduğumu öğrendim ama bu mutlu haber kısa sürdü.2 buçuk hafta sonra düşük yaptım 1 ay 1 haftalık hamileyken kaybetim.denemediğimiz macunlae kürler OVU.testi kalmadı.benim adetim düzenlidir eşimde hafif varikosel var ama doktor engel değil dedi.düşükten sonra 3 ay adetim düzenliydi sonra10 gün-5 gün oynama oldu.Evde çok sıkılıyorum -.başka aktiviteler yapıyorum ama içim hep buruk... aranızda böyle durum yaşayan ve bu durumu nasıl atlattığını bana anlatabilecek varmı?
benim evladım olmayacakmı?

Bir durun daha ne kadarlık evlisiniz ki. Çocuk düşünmek için bile erkenken siz çocuğum olmayacak mı diye harap etmişsiniz kendinizi. Doktor bir sorun olmadığını söyledi anladığım kadarıyla. Muhtemelen bu kadar kafanıza takıp stres yaptığınız için olmuyordur, stres gerçekten çok etkiliyor.

Olacaktır neden olmasın. Ama vakti var saati var. Evet insan sabırsızlanıyor istediğimde olsun istiyor ama nasip işte.
unutmayın geciktiriyorsa güzelleştiriyor Allah ❤️

Doktor sorun yok diyorsa nedeni strestir. Eşinizle romantizm ve erotizmden başka bir şey düşünmeyin, meditasyon yapın, dua edin. Bebiş gelecektir Allah’ın izniyle, geç olsun güç

Bir durun daha ne kadarlık evlisiniz ki. Çocuk düşünmek için bile erkenken siz çocuğum olmayacak mı diye harap etmişsiniz kendinizi. Doktor bir sorun olmadığını söyledi anladığım kadarıyla. Muhtemelen bu kadar kafanıza takıp stres yaptığınız için olmuyordur, stres gerçekten çok etkiliyor.
haklısınız Çok Teşekkürler :KK200: :KK16:

Önce doktorunuza danisin tabii ki. Uygun tedavilere bakin.

Tavsiye olarak (latince) "Alchemilla Vulgaris"´in 100 % tinktürünü tavsiye ediyorum.
Buraya ikizim oldu yazacaksınız insallah :halay:
Almanya´dayim burda eczaneden reçetesiz bitiksel olduğu icin temin edebiliyoruz.
Türkcesi galiba Aslan Pencesi oluyor. Arastirin, doktorunuza sorun.

Kafanıza takmayın, her seyin bir zaman vardır elbet.

Çocuk yapmaya programlı birlikte olmak, devamlı acaba hamile kaldım mı kalacak mıyım diye düsünmek strese sebep olabiliyor. Bir arkadaşım 2 sene aşırı planlı denedi ikinci çocuk için. Artık olmuyor herhalde boşverelim dedikleri zaman geldi bebek. Kafayı rahat bırakıp baska seylrre odaklanın. Cinselliği bebek için değil kendiniz için yaşamaya bakın mesela belki öylesinizdir bilemem tabi ben tavsiye olarak söylüyorum. Bebek hamilelik konularına bakmayın :) öyle öyle gelir olmuyorsa tedaviye başvurursunuz.

bende 2 yıllık evliyim, stres yapmayın diyemem. insan bir şeyi istedikçe istiyor bende istiyorum
ama kafamı şöyle yönetiyorum, eğer bir sorun yoksa çocuğun da hayırlı bir zamanı var sizin hayatınızda
Allah geciktiriyorsa, güzelleştiriyordur. ayrıca evlat bir sınav da olabilir. çok istemeden önce hayırlı bir zamanda hayırlı bir evlat istemek gerekir
umarım sağlıklı bir hamilelikle, sağlıklı bir evlat dünyaya getirirsiniz, zamanı gelince

nasıl yapmalıyım peki bu stres olayını kafamdan nasıl atmalıyım?
pandemide zor her yer kapali ancak evde temuzlik , tv izlerken bi diziye sar mesela yada bi programa。 yuruyus yaparsin ama kafanda bebekle degil。 ben kocama okadar kizdim ki sove saya tek basina ev tasidim evin temizligi yerlesmesi bebek dusunmek hic aklima gelmedi。 hani test icin gun sayariz ama negatif olurya kendi derdimden test bile gelmedi aklima o ay hamile kaldim。biliyorum en zor kismi stresi ve bebek dusuncesini ikinci plana koymak boyle uzaktan yazmasida kolay gibi ama malesef cok etkilio。bide su bebek yokmu hadi bebek yapda sevelim muhabbeti yapanlara aman yaklasma。rabbim hayirli bi evlat en kisa zamanda nasip etsin ins teyze olalim bizde❤️

Hepinize hayırlı akşamlar arkadaşlar ben 1 sene 7 aylık evliyim uzun süredir bu siteyi takip ediyordum en sonunda üye olmaya karar verdim. Uzatmadan konuya girmek istiyorum ben evlendiğim zamandan beri evladım olsun istedim ama olmadı,olmuyorr..Önceden bukadar kafama takmıyordum ama artık hergün bu sıkıntı gelip beni yokluyor uzaklara dalıp gidiyorum. Benden sonra evlenen 5 -6 arkadaşım şimdi çocukları 4-5 aylık oldu ama bende hala yok,evliliğimizin 1. senesinin dolmasına 20 gün varken hamile olduğumu öğrendim ama bu mutlu haber kısa sürdü.2 buçuk hafta sonra düşük yaptım 1 ay 1 haftalık hamileyken kaybetim.denemediğimiz macunlae kürler OVU.testi kalmadı.benim adetim düzenlidir eşimde hafif varikosel var ama doktor engel değil dedi.düşükten sonra 3 ay adetim düzenliydi sonra10 gün-5 gün oynama oldu.Evde çok sıkılıyorum -.başka aktiviteler yapıyorum ama içim hep buruk... aranızda böyle durum yaşayan ve bu durumu nasıl atlattığını bana anlatabilecek varmı?
benim evladım olmayacakmı?
Düşük yapmışsınız bu çok üzücü ama hamile kalabiliyormuşsunuz demekki tekrar kalabilirsiniz. Kafanızdaki olumsuz düşüncelerden vazgeçmedikçe işiniz zorlaşacaktır. Çünkü düşünce gücünüzle gebeliğe engel olma direncinizi arttırıyorsunuz

Evlat emanettir unutmayın . Çocuk sahibi olmak biliyorum insanı strese sokuyor ama çok fazla sorumluluk ister . Yani rüyalarınız bile size ait olmuyor . Sürekli onları görüyorsunuz . Yok kaybedersiniz ararsınız , yok deprem olur , zombi istilası bile görüyorum ben bazen 😂
Geçirdiğiniz her anın bir daha yaşanmayacağını unutmayın . Bebeğe odaklanmayın . Bol bol kitap okuyun , dizi izleyin . Dr Who , supernatural gibi diziler izleyin . Sevgi evleri için gönüllü olun . Koruyucu aileliğe başvurun .
Biz bizim için neyin hayırlı olduğunu bilemeyebiliriz . Bugün benim bir öğrencimin ölüm yıl dönümü . Annesine sorsan keşke onun sevgisini hiç tatmadaydım der

pandemide zor her yer kapali ancak evde temuzlik , tv izlerken bi diziye sar mesela yada bi programa。 yuruyus yaparsin ama kafanda bebekle degil。 ben kocama okadar kizdim ki sove saya tek basina ev tasidim evin temizligi yerlesmesi bebek dusunmek hic aklima gelmedi。 hani test icin gun sayariz ama negatif olurya kendi derdimden test bile gelmedi aklima o ay hamile kaldim。biliyorum en zor kismi stresi ve bebek dusuncesini ikinci plana koymak boyle uzaktan yazmasida kolay gibi ama malesef cok etkilio。bide su bebek yokmu hadi bebek yapda sevelim muhabbeti yapanlara aman yaklasma。rabbim hayirli bi evlat en kisa zamanda nasip etsin ins teyze olalim bizde❤️
İnşallah çok teşekkürler :KK200:

Hepinize çok teşekkür ediyorum.Aslında bende çocuk planını 3 4 sene sonra olsun diye düşünmüştüm... Ama evlendikten sonra herkes alttan alttan laf attı.geçen kaynanamın komşusu bana yeter artık kızım böyle olmaz hadi getir bitane dedi.sessiz kalmadım cevap verdim ama çok ağrıma gitti.arkadaşımın bebeği oldu hayırlı olsuna gidiyorumm çok mutlu heyecanlı bi şekile.ama onlar bana hep acıyarak baktı sanki üzülüyorum gibi algılıorlar hiçbiryere çıkamaz oldum.böyle olunca bende psikolojik olarak neden olmuyor demeye başladım...Kendimi çok yıpratmaya başlaadım...

Önce doktorunuza danisin tabii ki. Uygun tedavilere bakin.

Tavsiye olarak (latince) "Alchemilla Vulgaris"´in 100 % tinktürünü tavsiye ediyorum.
Buraya ikizim oldu yazacaksınız insallah :halay:
Almanya´dayim burda eczaneden reçetesiz bitiksel olduğu icin temin edebiliyoruz.
Türkcesi galiba Aslan Pencesi oluyor. Arastirin, doktorunuza sorun.

Kafanıza takmayın, her seyin bir zaman vardır elbet.
Deneyeceğim inşallah Çok Teşekkür Ederim :KK200:

X