Artık dayanamıyorum , daha fazla katlanamıyorum.

İlk olarak uzun bir konu olacak çünkü yaşadıklarımı , hissettiklerimi düzgünce açıklamak istiyorum. Ben 19 yaşında bir öğrenciyim sınava hazırlanıyorum . Öğrencilik hayatım çok başarılıydı, ders çalışmayı severdim ve çok azimliydim. Güzel de bir lise kazandım fakat hayatım bir an da tepetaklak oldu. Sizden ricam beni yargılamadan bu yazıklarımı okumanız olacak. Annem kendimi bildim bileli hastaydı ve babama aşıktı. Babam ise tam tersi annemi sevmez ve aşırı sinirlidir. Anneme çok kötü şeyler yaşattı ve yaşatıyor. Aralarında 17 yaş var farkı var. Annemle 18 yaşında evlenmiş annem daha çocuk, kendisi de melek gibi bir insandır babamın yaptıklarına hep boyun eğmiş. Bu bizi özellikle de beni çok kötü etkilemişti. Annem babamı çok seviyor ve her kavga ettiklerinde babam anneme ağza alınmayacak küfürler ediyor, annem de tüm gün ağlayıp dertlerini , babamın ona yaşattıklarını gelip bana anlatıyordu. Bu durum ben 7 yaşlarındayken başladı , o zamanlar küçüktüm akıl edemiyordum ama annemin derdini kendime daha çok dert edip içime atarak büyüdüm. Küçükken tacize uğradım, zorbalık yaşadım, dışlandım ama hiçbirini gidip de anneme anlatamadım zaten sorunları vardı ben de hep içimde yaşamayı tercih ettim. Aşırı sessiz ve olgun bir çocukluk geçirdim, babam da sürekli kıyas yapardı Afrikada su bulamayan çocuklar bile senden daha mutludur diye. Ortaokul da bu durum tam tersi oldu çünkü başarılıydım,öz güven kazanmıştım popülerde bir kızdım. Arkadaşlarımla çok eğlenirdik dolu dolu geçmişti yıllarım. Her neyse konu çocukluğum değil. Ben liseye geçince annem kansere yakalandı , hayatımın en kötü zamanları o zaman başladı. Annem her zaman erkeklerin bana baktığını ve ne zaman tesettüre gireceğimi sorardı. Bu durum ben 12 yaşlarındayken başladı ve anneme hep liseye geçince derdim. Liseye geçmeden de annemin isteğiyle kapandım fakat o zamanlar istediğim bir şey olmadığını fark ettim. Gittiğim lise de hocalar tarafından bile zorbalık gördüm , arkadaşlarım tarafından küçümseniyordum bu durum öz güven kaybına yol açtı. Mutlu değildim , annemin hastalığı için sürekli kendimi gülmeye zorluyordum. Her işe koşmaya çalışıyordum okulda annemi düşünmekten dersleri dinleyemez oldum çünkü annem benim canımdı. Ona bir şey olursa diye deli gibi korkuyordum. O ara babam trafik kazası geçirdi eve gelince yüzünü bile zorla tanımıştım, babam tam atlattı derken annemin hastalığı ağır ameliyat geçirmesine neden oldu. Tuvalette saatlerce annemin başında beklerdim okuldan gelince pansumanlarını yapardım, üstünü giydiririm yıkardım da . O yüzden kendime ayırabileceğim çok zaman olmuyordu. Ameliyatın zor dönemlerini atlattık derken yine hastaneye yatırıldı. O zamanlar yemekleri temizliği neredeyse her şeyi ben yapıyordum derslere vaktim ve psikolojim yetmiyordu. Annemle babamın arası zaten hiçbir zaman iyi olmadı hem onların kavgaları okul dersler annemin hastalığı beni çok yıprattı. Sürekli bugünleri atlatacağız diye teselli veriyordum kendime . Bu sefer de babam hastalandı ve kanserden şüphelendiler , hastanede yattı. Beraber hastane bahçesinde ağladığımız günü hiç unutamıyorum. Her şey üst üste geliyordu ve ben çok zorlanıyordum. Babam felç geçirdi bunun için annemi suçladı. Annem kemoterapi alırken babam yürüyemiyordu bile. Evin alışverişi de bana kaldı farkında olmadan çok sorumluluk aldım. Babam tam atlattı derken koronaya yakalandı ve entübe olarak hastane de yattı. Doktorlar yaşama olasılığı yok kefeni hazırlayın dediler ve ben annem ile 6 yaşındaki kız kardeşimle günlerce babamın ölüm haberini bekledik. Dışarı çıkamıyorduk eve kimseyi almıyorduk. Babam ölmedi çok şükür ama ben o zaman ruhen daha fazla kaldıramadığımı öldüğümü hissediyordum. Babam eve gelince eskisinden de beter oldu. Annemle kavga etmedikleri gün kalmadı. Annemi bir çok kez namussuzlukla suçladı. (or... ço.. pi. anneni eşek s.. ) gibi ağır küfürleri daha da arttırdı. Hep araya giriyordum fakat bir gün anneme sandalyeyle vurduğunu düşünüp babamı ittim ve ağzıma geleni söyledim saygı çerçevemden çıkmayarak. Beni evlatlıktan reddetti ve evden kovdu. 2 ay boyunca benimle konuşmadı , 18.yaş günümü sözlü olarak bile kutlamadı. Günler böyle geçti . Ben bu arada açılmak istediğimi sürekli dile getirdim ve babamın namussuz gibi ithamlarına rağmen açıldım. Çünkü tesettüre girmek de büyük bir sorumluluk ama onu doğru düzgün taşıyabilmek daha büyük bir sorumluluktu ve ben maalesef yapamadım. Sınav senem geldi . Herkesin beklentisi büyük , güzel bir liseden mezunum . Fakat sınav sonucum berbat geldi ve ben mezuna kaldım. Mezun senemde dershaneye gittim ve büyük bir zaman kaybıydı. Annemler mezuna bıraktığım için bana çok sinirliydi ve arkamda desteklerini çoğu zaman hissedemedim. Arkadaşlarımla kıyaslandım( arkadaşım derslerini ailesinin önüne koymuştu). Ben mezuna kaldığım için kendimi zaten berbat hissediyordum ve babam bir gün yanına çağırdı. Ben de mezunluk hakkında konuşacağız sanarken, babam konuyu yaptığım makyaja getirdi ve bana şunları söyledi. Boya yapan kadınlara günü birlik teklifler gelir. O an şoka girdim , kendisi annem gibi bir kadını boyalı kadınlar için geride bırakırdı. Kendisini bir çok kez +18 şeyler izlerken yakaladım ve iğrenç şeylerdi. İngilizce bilmemesine verdiğim için sineye çektim. Annem destek olur diye düşünürken , aldığım tshirt için bir gün babamı aşırı dolduruşa getirip üstüme saldı. Senin yolun yol değil gibi ağır ithamlara yine maruz kaldım. Mezun senemde keşke zamanında bencil olsaydım da derslerimi ailemin önüne koysaydım diye diye geçirdim. Psilolojik olarak 6 yılın yükü vardı üzerimde ve ben daha fazla dayanamadım. Ders çalışamıyordum okuduğumu anlamıyordum zaten lise hayatım da hiç ders çalışmamıştım ve 2.kez mezuna kaldım. Artık mutluluk yaşama sevinci gibi duyguları hissedemiyorum. En son ne zaman içten güldüğümü hatırlamıyorum. Akşam saat 6 da eve geldim diye babamın bas bas bağırıp dışarı çıkmamı yasaklamasına dayanamıyorum. Evde anneme olan davranışlarına artık daha fazla katlanamıyorum. Hastalıkların peşimizi bırakmamasına daha fazla sessiz kalamıyorum .Derslerimin yoluna girmemesine , babamın annemi bıçaklamakla ettiği tehditlere , bana olan davranışlarına, bir mont için babama yıllarca dil dökmeye , kitap parası isterken ezilip büzülmeye, stresten kafamda oluşan yaralara , stresten 10 kg vermeme dayanamıyorum. Mutlu olmak istiyorum ama olmuyor. Hayatında ki tek derdinin sevdiği ama daha önce konuşmadığı bir çocuğun ona yüz vermemesinden dolayı hayatını kendine zehir eden arkadaşımın yeterince çabalamıyorsun diyerek annesi vefat eden bir arkadaşının örneğini verip beni kendime suçlu hissettiren arkadaşıma dayanamıyorum. Ben artık yapamıyorum. Çok sıkıldım yaşamaktan, hayattan. Yıllar içinde oluşan majör deprosyona anksiyeteye ve sinir krizlerine dayanamıyorum. Arkadaşlarım okuyup başka bir şehire git hayatını en azından sen kurtar diyorlar ama annemi babamın yanında bırakıp gidemiyorum, ona zarar vermesinden deli gibi korkuyorum. Gitmezsem de üni yıllarımın bu şekilde geçeceğini biliyorum. Sürekli babamın annemi öldürürken evden kovarken görüyorum ve ben bu gibi düşünceleri gün içinde saatlerce hayal ediyorum kendimi durduramıyorum. Bir çok kez intiharı denedim ama annemle kardeşimi geride bırakmaya onları bunu yaşatmaya hakkım olmadığı için vazgeçtim. Ben ne yapayım artık bilmiyorum lütfen yardım edin. Hayatımı nasıl geri alabilirim? Annemi ne zaman mutlu görebilirim? Babam annemi sever mi , annem çok istiyor da :') buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Yakında 20.yaşıma giricem umarım 2023 ve sonrası hepimiz için çok çok güzel olur. Kendinize iyi bakın
Yeni üye olduğum için siteyi pek anlayamadım . Mesajlarınıza ayrı ayrı cevap vermeyi çok isterdim ama sanırım yapamadım :) Yazan herkese çok teşekkür ederim ❤️ şu konuya açıklık getirmek isterim . Annem şuan ilaç tedavisi görüyor. Bosanirsa sağlık güvencesi olmadigindan dolayı ilaçlarını alamaz ve çok pahalı ilaçlar onları ödeyemez . Annemin babası maalesef erken yaşta vefat etmiş , çocuk yaşta evlenmiş ve gurbete gitmiş . Beni en yakın arkadaşı olarak gördüğü için tüm dertlerini anlattığını düşünüyorum. Annanem bile kendine zar zor bakıyordu . Annem babamı bosayip annaneme yük olmak istememiş ve korkmuş da zaten . Çünkü evlendikten hemen sonra çocukları olmuş . Annanem ve babam farklı şehirlerde yaşadıkları için ve babam bizi birakmayacagindan dolayi annem de başka bir şehire giderek bizi geride bırakmak istememiştir . Aklına dahi getirdiğini sanmıyorum:) en büyük üzüntüm annemin bunları yaşarken ki çaresizliği sanırım . Umarım çok mutlu olduğu günleri de görebilirim. Hepinize tekrardan çok teşekkür ederim iyi ki varsınız ❤️

Annenin ve babanın ilişkisi onların problemi. Sen bunu değiştiremez ve iyileştirmezsin. Sen babanın ve annenin ilişkisinde annene karşı destek olmak gibi bir görev üstlenmemelisin. Baban anneni öldürecek olsa zaten yapardı. İkisi de problemli.

Senin hayatının en önemli zamanları şimdi. Aile problemlerini geride bırak ve önüne bak. Yaşadığın hiç bir şey senin başarınla, sınava hazırlığın için bir bahane değil. Bunları sınavı geçip öğrenim görürken halledersin.

Şimdi sürekli evde olduğun için saha çok bigbang patlamasından tüm olayları düşünüp, kafanda kurup, portakalda vitaminken yaşadıklarını hatırlıyorsun ve sürekli hayatından çıkamayacağını düşünüyorsun ama aslında hiç öyle değil.

Bir nefes bir gayretle bir bölüme girip tatilden tatile eve gideceksin veya en azından meşgul olacaksın.

Allah annene babana uzun ömür, sana kolaylıklar versin. Hayatta önceliğin şu an sensin. Herkesten önce senin kendine sorumluluğun var, gerisi boş.

Şimdi sen çok zengin olsan da annen babanı, baban anneni boşamaz. Böyle alışmışlar. Saygı duy, deşme, okul kütüphanesi veya dershanede gece geç saatlere kadar çalış ve kazan.

Annenin ve babanın ilişkisi onların problemi. Sen bunu değiştiremez ve iyileştirmezsin. Sen babanın ve annenin ilişkisinde annene karşı destek olmak gibi bir görev üstlenmemelisin. Baban anneni öldürecek olsa zaten yapardı. İkisi de problemli.

Senin hayatının en önemli zamanları şimdi. Aile problemlerini geride bırak ve önüne bak. Yaşadığın hiç bir şey senin başarınla, sınava hazırlığın için bir bahane değil. Bunları sınavı geçip öğrenim görürken halledersin.

Şimdi sürekli evde olduğun için saha çok bigbang patlamasından tüm olayları düşünüp, kafanda kurup, portakalda vitaminken yaşadıklarını hatırlıyorsun ve sürekli hayatından çıkamayacağını düşünüyorsun ama aslında hiç öyle değil.

Bir nefes bir gayretle bir bölüme girip tatilden tatile eve gideceksin veya en azından meşgul olacaksın.

Allah annene babana uzun ömür, sana kolaylıklar versin. Hayatta önceliğin şu an sensin. Herkesten önce senin kendine sorumluluğun var, gerisi boş.

Şimdi sen çok zengin olsan da annen babanı, baban anneni boşamaz. Böyle alışmışlar. Saygı duy, deşme, okul kütüphanesi veya dershanede gece geç saatlere kadar çalış ve kazan.
Kütüphaneye iznim yok maalesef:/ genellikle evdeyim ve sürekli dediğiniz gibi kendimi desiyorum. Önüne de gecemiyorum bu durumun . Çok haklısınız teşekkür ederim ❤️

Durumuna çok üzüldüm gerçekten ben de zor lise dönemleri geçirdim ama bu dönemin sonunda annemi de babamı da hastalıktan kaybettim. 5 yaşında ve 16 yaşında iki kardeşim vardı, ikimiz de ufaklığa bakarak yaşadık. 18 ken oldu bunlar şuan 25 yaşındayım. O yüzden seni anlayan biri olduğumu bilerek oku. Kötü bir ailede yetişmenin vebali büyüktür, ama ilerde çok artısını göreceksin çünkü seni hiçbir şey korkutmayacak geleceğinde. Ben neler gördüm diyeceksin her zorluğu atlatacak gücün olacak. Yapman gereken belli. Senin de ufak bir kardeşin varmış. Annen de baban da vakti gelince ölecek olan o ufağa olacak. O gün geldiğinde eğitimin mesleğin olacak ki ayakta kalabilesin. Annene üzülmen normal ama annen kendi bencilliğinden aşkından seni unutmuş. Çocukluğunu mahvetmişler bunu toparlarsın ama okuman gereken yaşta okuyup iş güç edinmezsen toparlayamazsın. Seni biriyle evlendirirler sen de kurtulurum en azından der razi olursun bu gidişle, çocukluğun gibi gençliğini de heba ederler. Senin kendini yetiştirip okuman ayaklarının üzerinde durman gerekir ki sana verilmeyen güzel hayatı sen kurabilesin. Ne yaparsan yap üniversiteyi kazan. Gerekirse yine aynı şehirde olsun mümkünse de uzakta, ama oku meslek edin. Ben öyle yaptım kendimi de kardeşimi de kurtardım kötü bir gelecekten. Allah sabır versin
Çok güçlü birisiniz . İnşallah istediğim yeri kazanırım. İyi ki varsınız , inşallah bir ömür kardesinizle çok mutlu olursunuz ablacım ❤️

Okuuu! Nolur, lütfen sık dişini oku. Senin bu hayattan kurtulabilmenin tek şansı üniyi kazanıp, okumak için gitmen! Annenin sorumluluğunu at üzerinden! Yalvarırım! Bu kısır döngüyü anca kendine güvenerek, bu günlerin sayılı gün olduğunu sürekli tekrarlayıp kendine güç vererek, okuyarak kendi hayatını kurman! Annenin bu hayatı yaşaması sadece ve sadece kendi seçeneği! Onunda çok seçeneği var ama istemiyor. Belki sen gidersen, o da silkelenir. Veya ne bilim, sen okuyup, biryerlere varınca annene farklı destek olabilirsin. Ama lütfen kır zincirlerini! Kendini ve hayatını kurtarmalısın! Bunu kendine borçlusun! Kendi ayaklarının üzerinde dikilince kimseye makyajın, kıyafetin için hesap vermek zorunda kalmazsın. Babanda olsa sana hakaret etmeye, eziyet etmeye hakkı yok. Oku ve kurtar kendini!
Ben çok teşekkür ederim tekrardan, kendimi çok daha iyi ve başarabilir , ümitli hissediyorum. Çok sağolun

Kütüphaneye iznim yok maalesef:/ genellikle evdeyim ve sürekli dediğiniz gibi kendimi desiyorum. Önüne de gecemiyorum bu durumun . Çok haklısınız teşekkür ederim ❤️

Çalışma etüt salonları var, belediye kütüphaneleri var birine cüzi miktarla eşya bedava girilebiliyor. Evde çalışmayın. Dershaneye gidin

Ah kuzum benim ne yükler yüklemişler sana , okurken yüreğim burkuldu, lütfen pes etme sen çok güçlü ve zeki bir kızsın yazdıklarından ve kendini ne kadar güzel ifade ettiğinden anladım hemencecik , emin ol ki ben de kolay şeyler yaşamadım, geçmişte bunalımlar, intihar girişimim bile olmuştu, o dönemler insan kendini dipsiz bir kuyuda görüyor ve asla çıkabileceğini düşünemiyorsun, anne babası ayrı ve hayatin yükü altında ezilen , kardeşlerine annelik yapmaya çalışan küçük bir kız çocuğuydum, hamdolsun ki güçlü bir kızdım hayatın tüm kötülüklerine ve zorluğuna karşın sadece eğitime, okumaya sığındım, şimdi meslek sahibi evli bir kadınım,😊kendime göre bir eş seçtim ve tüm seçimlerimi iyi kötü ben bilerek ve isteyerek yaptım iyisi ve kötüsü ile , asla başkasının benim için seçtiği hayatı yaşamayı kabul etmedim ve yıllar önce birisi gelip bana bugünümü anlatsa asla inanmazdım, anlatacak çok şey var ama burası herseyi anlatabilecegimiz bir yer değil, dimdik dur ve herşeye rağmen oku , kendini geliştir ve asla durma , annen ve babanın seni daha fazla aşağı çekmesine izin verme! Kendini düşün ve eğitime odaklan , gerekirse bir yurda yerleş, açılmak veya kapanmak hickimse seni yargılayamaz ailen bile .. Umarım birgün bu yazdıklarını tebessüm ederek hatırlarsın zira ben yaşadıklarımı buruk bir tebessüm ve gururla hatırlıyorum, unutma sen çok zeki ve güçlü bir kızsın 🙃
Çok çok teşekkür ederim :) inşallah kendi aileniz de hiç görmediğiniz mutluluklari yaşarsınız bir ömür boyu ❤️ sizin kadar güçlü olabilmek dileğiyle

Psikoloğa gideceksin reçete almazsan tanı kodu girilmezse zaten sisteme işlenmez. Özel bir yere gideceksin
Özel Psikolog için verebilecek param yok maalesef. :) Dershane kütüphaneleri veya normal kütüphanelere babam pek sıcak bakmıyor. Çünkü kendime ait bir odam var ve bunu degerlendirmemi istiyor. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim 🌺

Aslında görücü usulü, annem istememiş babam peşine düşmüş. Büyükler de evlendirmis :KK43:

Boş ver bunları annen babanı sevmiş baban bilmemneymiş. Sana ne bundan? önünde sınavın var. 19 yıl dinlemişsin bir sene dinleme bunları.

Gerçekten dram yapma. Hayatının ileriki dönemlerinde zaten ne yaşayacağını bilmiyorsun.

Ben okul birincisi il birincisiydim, hep annemi ailemi mutlu etmeye çalışırdım ama her şeyden kendimi sorumlu hissederdim. Annem babam tartışırdı sürekli, annem babamı kötüler ben babama kızarım, soğuk davranırım falan. Çocukluğumdan beri anneannemden onun annesinden başlayarak acılı Türk filmleri hikayesi gibi hep saçma sapan hikayeler dinledim. Yok dedem öksüzmüş, yok anneannemin annesi erken ölmüş. Yok annem kayınvalidemden çok çekmiş. Hala da her seferinde aynı şeyleri tekrar tekrar dinlemek zorunda bırakılırım .

Ne oldu? Benim hayatım mahvoldu gereksiz yere. Şimdi evli olunca görüyorum. Şimdi ben üzülsem gidip çocuğuma yetiştirmezdim. Onu düşünürdüm. Hiç bir insan ebeveyn mükemmel değil. Bunu kabul edip değiştiremeyeceğin şeyleri görmezden geleceksin. Her aklına geldiğinde ben bu bilgiyle ne yapayım diye sesli sesli konuş? Ee şimdi bunu hatırladım ne işime yarayacak? Matematik sorusunu bu hatıra ile mi çözeceğim?

Bu tekniği dene yoksa bir düşünceden girer babandaki vitamine dönersin

Yeni üye olduğum için siteyi pek anlayamadım . Mesajlarınıza ayrı ayrı cevap vermeyi çok isterdim ama sanırım yapamadım :) Yazan herkese çok teşekkür ederim ❤️ şu konuya açıklık getirmek isterim . Annem şuan ilaç tedavisi görüyor. Bosanirsa sağlık güvencesi olmadigindan dolayı ilaçlarını alamaz ve çok pahalı ilaçlar onları ödeyemez . Annemin babası maalesef erken yaşta vefat etmiş , çocuk yaşta evlenmiş ve gurbete gitmiş . Beni en yakın arkadaşı olarak gördüğü için tüm dertlerini anlattığını düşünüyorum. Annanem bile kendine zar zor bakıyordu . Annem babamı bosayip annaneme yük olmak istememiş ve korkmuş da zaten . Çünkü evlendikten hemen sonra çocukları olmuş . Annanem ve babam farklı şehirlerde yaşadıkları için ve babam bizi birakmayacagindan dolayi annem de başka bir şehire giderek bizi geride bırakmak istememiştir . Aklına dahi getirdiğini sanmıyorum:) en büyük üzüntüm annemin bunları yaşarken ki çaresizliği sanırım . Umarım çok mutlu olduğu günleri de görebilirim. Hepinize tekrardan çok teşekkür ederim iyi ki varsınız ❤️
Yazdıklarından anlıyorum ki hem çok anlayışlı hem de çok saygılı birisin. İnsan olarak iyi biri olduğun yazma şeklinden belli maşallah öncelikle sana. Kendini sevmen kendinin farkında olman her şeyden önce geliyor. Ve bunu ben daha senin şu olaylara bakış açından diyorsam sende daha ne cevherler vardır onu da sen çok iyi biliyorsun. Onu dışarı çıkar ve güzel bir eğitimle ayaklarını sağlam bas. Anneni ne zaman mutlu görürsün biliyor musun? Mezuniyetinde ve ilk maaşını aldığında aldığın tatlı ile :) birilerine zorluk yapan insanların da geçmişleri pek parlak değil ondan kendi kabahatlerini başkalarına bağırarak kapatmaya çalışırlar. En güzel şey farkındalık ve sen bunu bilen bir insansın ve emin ol bu farkındalık iyi niyet şu insanlığın %70 de yok çok kıymetli senin içindeki insanlık duygusu bunu hiç kaybetme. Ve güzel bir okul yerleşme bilgini de bizimlw paylaş merakla bekliyorum. İyi ki varsın iyi ki senin gibi kalbi temiz insanlar var. Kendini sev ve güzel bir eğitimle ayaklarının üstüne öyle bir bas ki herkes önünde saygı duymak dışında bir şey yapamasın. Sevgiler

canim ya ne olur uzme kendini senle gurur duymalari gerek ama malesef herkes ana baba olamiyor lutfen oku kurtar kendini. yoksa bunlarla isin zor. kafani topla oku. cok iyi yerlere gelirsin ins.

Kimsenin hayatını annen bile olsa değiştiremezsin..sihirli cubugumuz yok bizim!yük taşımaktan vazgec.ailen,annen,baban kendi kaderlerinin direksiyonuna geçmişler sen sadece aynı arabada seyahat ediyorsun.ve birey olarak varsın,kiymetlisin..bir ablan olarak kendi fikrim bu.kendinin de var olduğunu,genç olduğunu unutma.intiharmis oymuş buymuş gelmesin aklına da diline de.hayat daha senin için kollarını yeni açmış.yasaaa ve çok mutlu ol lütfen 💐

İlk olarak uzun bir konu olacak çünkü yaşadıklarımı , hissettiklerimi düzgünce açıklamak istiyorum. Ben 19 yaşında bir öğrenciyim sınava hazırlanıyorum . Öğrencilik hayatım çok başarılıydı, ders çalışmayı severdim ve çok azimliydim. Güzel de bir lise kazandım fakat hayatım bir an da tepetaklak oldu. Sizden ricam beni yargılamadan bu yazıklarımı okumanız olacak. Annem kendimi bildim bileli hastaydı ve babama aşıktı. Babam ise tam tersi annemi sevmez ve aşırı sinirlidir. Anneme çok kötü şeyler yaşattı ve yaşatıyor. Aralarında 17 yaş var farkı var. Annemle 18 yaşında evlenmiş annem daha çocuk, kendisi de melek gibi bir insandır babamın yaptıklarına hep boyun eğmiş. Bu bizi özellikle de beni çok kötü etkilemişti. Annem babamı çok seviyor ve her kavga ettiklerinde babam anneme ağza alınmayacak küfürler ediyor, annem de tüm gün ağlayıp dertlerini , babamın ona yaşattıklarını gelip bana anlatıyordu. Bu durum ben 7 yaşlarındayken başladı , o zamanlar küçüktüm akıl edemiyordum ama annemin derdini kendime daha çok dert edip içime atarak büyüdüm. Küçükken tacize uğradım, zorbalık yaşadım, dışlandım ama hiçbirini gidip de anneme anlatamadım zaten sorunları vardı ben de hep içimde yaşamayı tercih ettim. Aşırı sessiz ve olgun bir çocukluk geçirdim, babam da sürekli kıyas yapardı Afrikada su bulamayan çocuklar bile senden daha mutludur diye. Ortaokul da bu durum tam tersi oldu çünkü başarılıydım,öz güven kazanmıştım popülerde bir kızdım. Arkadaşlarımla çok eğlenirdik dolu dolu geçmişti yıllarım. Her neyse konu çocukluğum değil. Ben liseye geçince annem kansere yakalandı , hayatımın en kötü zamanları o zaman başladı. Annem her zaman erkeklerin bana baktığını ve ne zaman tesettüre gireceğimi sorardı. Bu durum ben 12 yaşlarındayken başladı ve anneme hep liseye geçince derdim. Liseye geçmeden de annemin isteğiyle kapandım fakat o zamanlar istediğim bir şey olmadığını fark ettim. Gittiğim lise de hocalar tarafından bile zorbalık gördüm , arkadaşlarım tarafından küçümseniyordum bu durum öz güven kaybına yol açtı. Mutlu değildim , annemin hastalığı için sürekli kendimi gülmeye zorluyordum. Her işe koşmaya çalışıyordum okulda annemi düşünmekten dersleri dinleyemez oldum çünkü annem benim canımdı. Ona bir şey olursa diye deli gibi korkuyordum. O ara babam trafik kazası geçirdi eve gelince yüzünü bile zorla tanımıştım, babam tam atlattı derken annemin hastalığı ağır ameliyat geçirmesine neden oldu. Tuvalette saatlerce annemin başında beklerdim okuldan gelince pansumanlarını yapardım, üstünü giydiririm yıkardım da . O yüzden kendime ayırabileceğim çok zaman olmuyordu. Ameliyatın zor dönemlerini atlattık derken yine hastaneye yatırıldı. O zamanlar yemekleri temizliği neredeyse her şeyi ben yapıyordum derslere vaktim ve psikolojim yetmiyordu. Annemle babamın arası zaten hiçbir zaman iyi olmadı hem onların kavgaları okul dersler annemin hastalığı beni çok yıprattı. Sürekli bugünleri atlatacağız diye teselli veriyordum kendime . Bu sefer de babam hastalandı ve kanserden şüphelendiler , hastanede yattı. Beraber hastane bahçesinde ağladığımız günü hiç unutamıyorum. Her şey üst üste geliyordu ve ben çok zorlanıyordum. Babam felç geçirdi bunun için annemi suçladı. Annem kemoterapi alırken babam yürüyemiyordu bile. Evin alışverişi de bana kaldı farkında olmadan çok sorumluluk aldım. Babam tam atlattı derken koronaya yakalandı ve entübe olarak hastane de yattı. Doktorlar yaşama olasılığı yok kefeni hazırlayın dediler ve ben annem ile 6 yaşındaki kız kardeşimle günlerce babamın ölüm haberini bekledik. Dışarı çıkamıyorduk eve kimseyi almıyorduk. Babam ölmedi çok şükür ama ben o zaman ruhen daha fazla kaldıramadığımı öldüğümü hissediyordum. Babam eve gelince eskisinden de beter oldu. Annemle kavga etmedikleri gün kalmadı. Annemi bir çok kez namussuzlukla suçladı. (or... ço.. pi. anneni eşek s.. ) gibi ağır küfürleri daha da arttırdı. Hep araya giriyordum fakat bir gün anneme sandalyeyle vurduğunu düşünüp babamı ittim ve ağzıma geleni söyledim saygı çerçevemden çıkmayarak. Beni evlatlıktan reddetti ve evden kovdu. 2 ay boyunca benimle konuşmadı , 18.yaş günümü sözlü olarak bile kutlamadı. Günler böyle geçti . Ben bu arada açılmak istediğimi sürekli dile getirdim ve babamın namussuz gibi ithamlarına rağmen açıldım. Çünkü tesettüre girmek de büyük bir sorumluluk ama onu doğru düzgün taşıyabilmek daha büyük bir sorumluluktu ve ben maalesef yapamadım. Sınav senem geldi . Herkesin beklentisi büyük , güzel bir liseden mezunum . Fakat sınav sonucum berbat geldi ve ben mezuna kaldım. Mezun senemde dershaneye gittim ve büyük bir zaman kaybıydı. Annemler mezuna bıraktığım için bana çok sinirliydi ve arkamda desteklerini çoğu zaman hissedemedim. Arkadaşlarımla kıyaslandım( arkadaşım derslerini ailesinin önüne koymuştu). Ben mezuna kaldığım için kendimi zaten berbat hissediyordum ve babam bir gün yanına çağırdı. Ben de mezunluk hakkında konuşacağız sanarken, babam konuyu yaptığım makyaja getirdi ve bana şunları söyledi. Boya yapan kadınlara günü birlik teklifler gelir. O an şoka girdim , kendisi annem gibi bir kadını boyalı kadınlar için geride bırakırdı. Kendisini bir çok kez +18 şeyler izlerken yakaladım ve iğrenç şeylerdi. İngilizce bilmemesine verdiğim için sineye çektim. Annem destek olur diye düşünürken , aldığım tshirt için bir gün babamı aşırı dolduruşa getirip üstüme saldı. Senin yolun yol değil gibi ağır ithamlara yine maruz kaldım. Mezun senemde keşke zamanında bencil olsaydım da derslerimi ailemin önüne koysaydım diye diye geçirdim. Psilolojik olarak 6 yılın yükü vardı üzerimde ve ben daha fazla dayanamadım. Ders çalışamıyordum okuduğumu anlamıyordum zaten lise hayatım da hiç ders çalışmamıştım ve 2.kez mezuna kaldım. Artık mutluluk yaşama sevinci gibi duyguları hissedemiyorum. En son ne zaman içten güldüğümü hatırlamıyorum. Akşam saat 6 da eve geldim diye babamın bas bas bağırıp dışarı çıkmamı yasaklamasına dayanamıyorum. Evde anneme olan davranışlarına artık daha fazla katlanamıyorum. Hastalıkların peşimizi bırakmamasına daha fazla sessiz kalamıyorum .Derslerimin yoluna girmemesine , babamın annemi bıçaklamakla ettiği tehditlere , bana olan davranışlarına, bir mont için babama yıllarca dil dökmeye , kitap parası isterken ezilip büzülmeye, stresten kafamda oluşan yaralara , stresten 10 kg vermeme dayanamıyorum. Mutlu olmak istiyorum ama olmuyor. Hayatında ki tek derdinin sevdiği ama daha önce konuşmadığı bir çocuğun ona yüz vermemesinden dolayı hayatını kendine zehir eden arkadaşımın yeterince çabalamıyorsun diyerek annesi vefat eden bir arkadaşının örneğini verip beni kendime suçlu hissettiren arkadaşıma dayanamıyorum. Ben artık yapamıyorum. Çok sıkıldım yaşamaktan, hayattan. Yıllar içinde oluşan majör deprosyona anksiyeteye ve sinir krizlerine dayanamıyorum. Arkadaşlarım okuyup başka bir şehire git hayatını en azından sen kurtar diyorlar ama annemi babamın yanında bırakıp gidemiyorum, ona zarar vermesinden deli gibi korkuyorum. Gitmezsem de üni yıllarımın bu şekilde geçeceğini biliyorum. Sürekli babamın annemi öldürürken evden kovarken görüyorum ve ben bu gibi düşünceleri gün içinde saatlerce hayal ediyorum kendimi durduramıyorum. Bir çok kez intiharı denedim ama annemle kardeşimi geride bırakmaya onları bunu yaşatmaya hakkım olmadığı için vazgeçtim. Ben ne yapayım artık bilmiyorum lütfen yardım edin. Hayatımı nasıl geri alabilirim? Annemi ne zaman mutlu görebilirim? Babam annemi sever mi , annem çok istiyor da :') buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Yakında 20.yaşıma giricem umarım 2023 ve sonrası hepimiz için çok çok güzel olur. Kendinize iyi bakın
Seni sevgiyle kucakliyorum sonuna kadar okudum taciz ve agir hastaliklar haric hepsini birebir yasadim. Alkol alan annesine siddet gosteren bie babanin evladi olarak catisi yillarca au akitan o soguk odalarda mutfakta yemek yapmaya calisan bizi mutlu etmeye calisan annem icin bir an once buyumeyi hedefledim.lise bitti benim universite oldu ama annem kardesini kaybetmisti psikoloji yerlerdeydi asla kimse kaldiramazdi.okul yerine bir ise basladim.evet okumadim ama Allah bir kac sene sonra yuru ya kulum dedi. Benle kardesim buyudukce yaş aldikca annecigimize gozumuz gibi baktik babami canim ka dar severim ama hat hut diye diye sakayla karisik laf soka soka duzelttik.aradan on uc sene gecti. Simdi kardesine izinsiz gidemeyen annem cantasni koluna takar ben kardesime gidiyorum alisveris yapacagiz diyip kalmaya gider. Babama para birak kuafore gidicem ordan kizimla yemek yemege gidicez der. Babam birsey diyecek olsa ikimiz birden lafi agzina tikariz. Evimizi yaptrdik tabi bunlar benim ise girmem ve kardesimin buyumesiyle oldu. Babam hayir eve ne gerek var masraf etmeyin dedikce inadina yaptik yaptikcada para bizim degilmi biz yaptiriyoruz dedikce susturduk.simdi ideal baba ideal eş.aldigini eve getiririr. Herseyi ustumuze yapti canini istesek canini verir. Ama bil bakalim ne oldu. Biricik kizi kansere yakalandi ... O yuzden sen annenle babani birak. Kendi sagligina ve kardesine bak. Ben herseyi duzelttim herkes mutlu. Ama ben hastalandim.sukur atlatali bir sene oldu. Ama acilarin tarifi yok bilirsin. Sana cok uzuldum ama karsimda olsan kucaklarim.lutfen ama ozelden ama normalden hep yaz. Rabbim tez zamanda babacigini cennete sizide huzura kavustursun. Duzelmeyen duzelmiyor. Sana ve kardesine omur ve sans versin❤️🌸

Çok güçlü birisiniz . İnşallah istediğim yeri kazanırım. İyi ki varsınız , inşallah bir ömür kardesinizle çok mutlu olursunuz ablacım ❤️
İnşallah canım sen de yapacaksın inanıyorum ❤️ Bunca sorumluluğu alabilecek güçte olan her şeyi yapar. Yeter ki artık kendin için çabala başkaları için değil

Kötüyü düşünüp kendine çekme güzel geleceğini düşün ve dualar et. Senin elinden sadece bu kadarı gelir zaten bu zamana kadar fazlasıyla yapmışsın kendini suçlu hissetme artık. Allah bir an önce babana akıl fikir versin. Evinize huzur ve sağlık versin inşallah. Kocaman sarılıyorum. Inşallah hayallerinden bile güzel bir okulu kazanıp çok mutlu olursun 😘

Benzer seyler ben de yasadim. Cok agir depresyonlara da girdim. Destek olacak kimsem de yoktu. Ama ciktim bir sekilde, gecti bitti gitti o donemler. Universiteye mutlaka git, hayata karsi cok farkli bir bakis acisi kazanirsin. Ne kadar farkli hayatlar var ogrenecegin, bunlarin sana coo buyuk artisi olacak. Sonra ise girdim kendi ihtiyacimi kendim gordum bu da bambaska bir evre hayatinda. Daha sonra evlendim, yuvami kurdum. Simdi o gecmiste yasadigim problemler bitti mi hayir. Ama kendi hayatimi kurdum. Ailemle yasadigim problemler sanki bir romandi, ben yasamamistim. Hepsi geride kaliyor zamanla. Veya buyuyoruz hayatimiz onceliklerimiz sorumluluklarimiz degisiyor. Hayata cok farkli bir yerden bakiyorsun. Butun yasadiklarinin gececek bitecek bitmese de degisecej farkli bir yone evrilecek. Ergenlik psikolojisi cok farkli ama duygularinin bakis acinin hep boyle kalmayacagini bil. 27 yasindayim hala gencim ama o yilllar bambaska bir asirmis gibi geliyor inan bana

Çok üzüldüm.. yaşarken insan çok strese giriyor, çıkış yok diye düşünüyor ama sana tek bir şey diyebilirim; sadece kendini düşün. Annen de bencil bir insan. Bahaneler üreterek babanın yanında kalıyor, sana kardeşine çaresizliği öğretiyor. Ama çaresiz değilsin. Eğer şimdi gitmezsen 10 sene sonra kafanı taşlara vuracaksın..

X