Artık gözümü çıkarmayı düşünüyorum

Uykusuz kaldığımda ve kafama bir şeyi taktığımda bende de oluyor aynısı. Nörolojiye gittim verdiği ilaç aşırı uyku yapıyordu , bıraktım.
seğirme başlayınca hiç başlamamış gibi davranıyorum. O an ne yapıyorsam devam ediyorum. Neye kafamı taktıysam modumu hemen değiştiriyorum bir süre sonra geçiyor.
uyku da çok önemli bu durumda. Geceleri çalışıyormuşsunuz bu daha da tetikliyordur

Lütfen en azından bir süre taşımayın konumu, kendimi yumrukluyorum şu an

Belki başına gelmiş olan ve çare bulan vardır diye yazıyorum

Ön not: Randevu aldım göz, psikiyatri ve nörolojiden ama tarihleri biraz uzak olduğu için bu konuyu açıyorum.

5-6 aydır gözüm seğiriyor. Ama aralıksız seğiriyor. Hiçbir şekilde durmuyor. Çay, sıcak kompres, soğuk kompres, yumruk, cımbızla seğiren yeri tutup çekiştirme dahil olmak üzere aklıma gelen her yolu denedim. Geçmiyor.

Sertralin etken maddeli antidepresan kullanıyordum dozunu artırdım biraz hafiflemişti. Şimdi o da fayda etmiyor. Bir de metilfenidat kullanıyorum herkesin bildiği dikkat eksikliği ilacı. İkisi de psikiyatrist kontrolünde.

Genelde gündüz uyuyup gece çalışıyorum, bu yüzden mi oluyor, ama bir süre gündüz uyanıp gece uykusuna da döndüm daha da beter olmuştu. Napayım ben? Hiç başına gelen var mı? Tükendim artık. Canım acımıyor evet ama birinin sürekli gözünüze pıt pıt pıt yaptığını düşünün. Çıldırtıyor beni.
Bana olmuştu 1 aydan uzun sürdü. Ağır stres ve üzüntülu olduğum bir dönemdi (boşanma dönemi). Artık doktora gidecektim ki bir anda kendiliğinden geçti. Hoş bu tür bişeyde de ne gibi bir doktora gidiliyo onu da bilmiyorum ama dahiliyeye falan giderdim heralde. Biyerlerde okumuştum o dönemde magnezyum ve potasyum takviyesi iyi gelir diye. Bol bol muz yiyip maden suyu içebilirsin. Saşe şeklinde magnezyum takviyesi kullanabilirsin bir dönem için belki bir faydası olur.

Banada dönem dönem olur 1 ay kadar surer şuan öyle mesela, neden çünkü çok stresli bir dönemden geçiyorum.
Ne zaman strese girsem gözüm seğirmeye basliyor
Tam olarak böyle oluyorum hatta :KK57:
Sağ gozun bagimsizligini ilan ediyo resmen

Anladım. Bendeki teşhis yapısal bir problem olmasıydı. Bende kendimi bildim bileli var, sayesinde uçak fobim oluştu. Östaki borusunun uzunluğu ve milimetrik yamukluğu sebepti benimkinde, ben kulak zarımdan operasyon bile geçirdim ama yapılabilecek birşey yok doğuştan dendi. Sizde yeni başladığı için doktorun bana sorduğu ihtimallerden biri varmı diye merak ettim. Keşke yardımcı olabilseydim hakikaten çok üzüldüm Allah yardımcınız olsun, berbat birşey.
Çok tşkr ederim. Sizde de mi buna benzer şikayetler vardı.

Birkaç ay önce bende vardı..birkaç hafta sürdü..gözden randevu alana kadar geçti ...bende telaşlandım gerçekten çok zor..kendi kendine geçti...şu sıralarda 1 ay dır kulak çınlamam var ve geçmiyor..netten baktım yıllarca geçmeyen varmış..çok moralim bozuk😕

Ön not: Randevu aldım göz, psikiyatri ve nörolojiden ama tarihleri biraz uzak olduğu için bu konuyu açıyorum.

5-6 aydır gözüm seğiriyor. Ama aralıksız seğiriyor. Hiçbir şekilde durmuyor. Çay, sıcak kompres, soğuk kompres, yumruk, cımbızla seğiren yeri tutup çekiştirme dahil olmak üzere aklıma gelen her yolu denedim. Geçmiyor.

Sertralin etken maddeli antidepresan kullanıyordum dozunu artırdım biraz hafiflemişti. Şimdi o da fayda etmiyor. Bir de metilfenidat kullanıyorum herkesin bildiği dikkat eksikliği ilacı. İkisi de psikiyatrist kontrolünde.

Genelde gündüz uyuyup gece çalışıyorum, bu yüzden mi oluyor, ama bir süre gündüz uyanıp gece uykusuna da döndüm daha da beter olmuştu. Napayım ben? Hiç başına gelen var mı? Tükendim artık. Canım acımıyor evet ama birinin sürekli gözünüze pıt pıt pıt yaptığını düşünün. Çıldırtıyor beni.
Benimde sol gözümde seğirme var. Doktor kortizonlu damla verdi. Göz kuruluğu kirpik dibi iltihabı da varmış. Doktor özellikle devamlı bilgisayar ekranına bakarak çalışmak göz yorgunluğu ve seğirme yapar dedi.

Anladım 4 yaş bir çocuk kendisinin neye canının sıkıldığını tam olarak tarif edemez..neye üzüldüğünü tam olarak kendiside bilmez ama hırçınlaşır,olağandışı farklı davranır,durup dururken sinirlenip yumruk atmak gibi,yada anlamsiz ağlama nöbeti gibi..siz çocuğunuzu takip edin nezman seyirmeler artıyor bir bakın.atıyorum kuzenleriyle oynadıktan sonra daha mı artıyor? Bilemezsiniz korkutuyor olabilirler yada herhangi bir baskı altında tutuyor olabilirler

Gözünüzü cikaracaginiza devlet i beklemeyin imkanınız varsa özel e gidin yani bir doktor a danışmanız daha mantıklı kendinize zarar veremktense.

İşiniz stersyliyse yada başka bir şeyleri kafaya takıyorsan ondan olmuş olabilir

Göz tansiyonu olabilir

Ben de şuracıkta bir soru sorsam: eşimde göz uçuğu çıktı. Doktor ilaç verdi, kullandı , düzeldi derken devamlı tekrarlıyor. Başına gelen, duyan bilen var mıdır?

Bunu en cok yasayanlardan biriyim...
Sebeplerini de artık yaşaya yaşaya çözdüm
1. Sebep stress: bişeylere seğirme başlamadan 1 hafta önce falan cok stres yapmışsın...Fakat en geç 2 ayda geçmesi gerekiyordu demekki stresin sürekli var
2. Stres + göz yorgunluğu: gündüze geçtim ama geçmedi demişsin, geçmedi demen için 1 ay o şekilde sürdürmen gerekiyordu en az...Gözlerini kapatıp dinlendirmeli, bilgisayara bakmayı azaltmalısın...

28 yaşında basladi 1 senedir sinirlenince pit pit atiyor kalp gibi ama 3 4 dkya geciyor çok can sıkıci

Her zaman mi yoksa mesela stresli zamanlar da daha yogunsa psikolojik de olabilir..
Şöyleki gün içinde kesintisiz olmuyor ama sabah mesai başladığında pc başına oturduğum anda başlıyor mesai bitince hafifliyor stres sinir durumlarında dahada şiddetleniyor.

Uzun süreli uyku düzenim bozulduğunda olmuştu bana da ve çevremde de böyle gözlemledim. Uykuyla alakalı olduğunu düşünüyorum, ki hemen 1 gün uyudunuz düzgün diye de düzelmez bi kaç hafta düzgün uyumalısınız yoksa zor.

Şöyleki gün içinde kesintisiz olmuyor ama sabah mesai başladığında pc başına oturduğum anda başlıyor mesai bitince hafifliyor stres sinir durumlarında dahada şiddetleniyor.
Stresten ve surekli ekrana bakmaktan.. imkaniniz varsa senelik izne cıkın iyi gelir belki.. kim 8 10 saat devamli ekrana baksa onun gozunde de sikinti olur illa ki ya agri ya bulanik gormek ya baska birsey.. buyuk ihtimal devamli ekrana bakmaktan.. is degisikliginden baska cozumu olur mu bilmem.. daha kotu goz rahatsizliklarina da sebep olabilir( bulanik yada iyi gorememe vb) ilerde

X