Artık kadınlar çapkın erkeklerin göz hapsinde kalmaktan kurtulacak!

Nevreste

Everest
Yönetici
Editor
Doğa Severler Kulübü
16 Ağustos 2010
259.838
528.377
41
31605013.jpg


Artık kadınların "Bana dik dik bakmasının sebebi ne olabilir, bir erkek bir kıza neden dik dik bakar, ben bakışımı çekiyorum ama o çekmiyor!" gibi soruları ve serzenişleri gelecekte son bulacak. Behnaz Farahi adlı moda tasarımcısının 3 boyutlu yazıcı sayesinde ortaya çıkarttığı kıyafet tabir-i caizse kadınları kem gözlerden koruyacak. Nasıl mı?

Dailymail'de yayınlanan haber göre 'kesişmeyi' (argoda bakışmak) çok seven erkekler yandı! Kadınların büyük çoğunluğu erkeklerin kendilerine olan tacizkar bakışlarından rahatsız olur. Zaten rahatsız olamamak da elde değil (!) Farahi'nin
30315954.jpg
3 boyutlu yazıcı sayesinde tasarladığı bu kıyafet ise kadınları bu 'dik dik' bakışlardan korumayı vaat ediyor.

'SİHİRLİ' KIYAFET KADINLARI NASIL KORUYACAK?

ABD'nin Los Angeles eyaletinde yaşayan ve aynı zamanda mimar olan tasarımcı Behnaz Farahi kıyafetin içine gizli bir kamera yerleştirdi.

31604909.jpg


Bu kamera yüz izleme algoritması kullanarak, erkeğin gözlerini takip ediyor ve kıyafetteki tüyleri o yöne doğru dalgalandırıyor. Böylelikle kıyafete ve kadına bakan göz sürekli oyalanmış oluyor.
31604753.gif


Şimdilik özel üretilen bu kıyafeti bakalım ilk kimin üstünde göreceğiz? Bu arada gelişen 3 boyutlu yazıcılar sayesinde gelecekte karşımıza daha neler çıkacağını da kestirmek de oldukça zor.
31604788.jpg


İnternette 'Erkek Savar' olarak lanse edilen kıyafet, tasarım olarak sınıfta kalmış gibi görünüyor. Sanki daha çok 'Lady Gaga'nın tarzı. İşe yarayıp yaramayacağı ise şimdilik bir muamma. Çünkü bu kimilerinin hoşuna bile gidebilir.

31604925.jpg


Behnaz Farahi tasarımını oluştururken, kendi deyimiyle "Ya karşımızdakinin dik dik bakışlarını tanıyan bir kıyafetimiz olsaydı?" sorusundan yola çıkmış.

http://www.hurriyet.com.tr/her-sey/...aktan_kurtulacak&utm_campaign=her-sey_unluler
 

_NurteN_

Astrotanrı.
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2011
7.008
3.839
31
Bu kamera yüz izleme algoritması kullanarak, erkeğin gözlerini takip ediyor ve kıyafetteki tüyleri o yöne doğru dalgalandırıyor. Böylelikle kıyafete ve kadına bakan göz sürekli oyalanmış oluyor.

Şimdi bu çirkinliği giymek yerine erkeklerin gözlerini oymak daha mantıklı görünüyor ama yine de siz bilirsiniz.