Artik yasamak zor geliyo

bbburcu66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2021
436
131
30
Kızlar küçüklükten beri herkes beni aşağıladı herkes hir gördü kucuken orta okulda bi derse kalksam yapamasam hemen aşağılarlardı beni çocuklar aralarına almazdı yıllarca engeli kardeşim ve babamın zulmune çabası kardeşim e kızamıyorum cunku o bilmiyordu ama babam daha fazla zulüm yaptı neyse büyüdük iş hayatına atıldım ama milletin benle uğraşması bitmedi kah üstüme başıma yaktılar kah kilima yaktılar bu nasıl ise girdi diyenler bile oldu ki ben sesiz sakin kendi halinde içime kapanık biriyim tam herşey yoluna girdi dedim yılarca psikiyatri ilaçları kullandim artık kendime geldim bu seferde annem vefat etti kardeşim bakim evine gitti bunlarida geçtim ayakta durdum bu seferde eşimin ailesi sürekli laf sokmamışlar aşağılamalar başladı ben bu insanlara ne yapıyorum size yemin ederim içime kapanık biriyim çok aşırı konuşmam insanlar ici her şeyi yapari m ama niy e bole yapiyolar anlamiyorum kendi kızına laf kondurmayan kaynanam bana her lafı söyler kızlar biktim yoruldum bu hayatan kendime bisey yapsam kcuuk çocuğum var inananın yoruldum

bunların hiç birini kişisel algılamayarak başlayın. engelli kardeş, zalim baba eminim zordur. ama okuldaki zorbalıklar, iş yerindeki mobbingler, kaynana eziyeti sadece size değil, bir çok insan bunları yaşıyor. kendinizde sorun aramayın, insanlar için kendinizi feda etmeyi bırakın. ilk olarak öz saygı ve özgüven üzerinde çalışın, kişisel ve psikolojik gelişim kitapları okumak farkındalığınızı artırır.

Kızlar küçüklükten beri herkes beni aşağıladı herkes hir gördü kucuken orta okulda bi derse kalksam yapamasam hemen aşağılarlardı beni çocuklar aralarına almazdı yıllarca engeli kardeşim ve babamın zulmune çabası kardeşim e kızamıyorum cunku o bilmiyordu ama babam daha fazla zulüm yaptı neyse büyüdük iş hayatına atıldım ama milletin benle uğraşması bitmedi kah üstüme başıma yaktılar kah kilima yaktılar bu nasıl ise girdi diyenler bile oldu ki ben sesiz sakin kendi halinde içime kapanık biriyim tam herşey yoluna girdi dedim yılarca psikiyatri ilaçları kullandim artık kendime geldim bu seferde annem vefat etti kardeşim bakim evine gitti bunlarida geçtim ayakta durdum bu seferde eşimin ailesi sürekli laf sokmamışlar aşağılamalar başladı ben bu insanlara ne yapıyorum size yemin ederim içime kapanık biriyim çok aşırı konuşmam insanlar ici her şeyi yapari m ama niy e bole yapiyolar anlamiyorum kendi kızına laf kondurmayan kaynanam bana her lafı söyler kızlar biktim yoruldum bu hayatan kendime bisey yapsam kcuuk çocuğum var inananın yoruldum
Sizin sıkıntınız sınır koyamamak . Bir kere bencillik bu küçük evladım var ölmek istiyorum demek olmaz şimdi sil gozyasini Burak kurban edebiyatini güçlü bir kadın olarak kalk çocukların için dik dur aşağılayana hayır diyeceksin haddinizi bilin diyeceksin ben anneyim anneligime saygı duyulacak bana saygı duymayan benimle muhatap olmasın diyeceksin biz de geçtik bu yollardan sildim gozyasimizi ayağa kalktık magdurumda mağdurum ölmek istiyorum demek çözüm değil

Küçüklükten bu yana kolay bir hayat yasamamissiniz .
Bakış acinizi değiştiremez misiniz ?
Ben sessiz sakinim ,herkes bana laf söylüyor, beni itip kakiyor diye düşündüğünüz sürece bu tarz insanları kendinize çekersiniz ve siz tüm bunlara tepki vermedikçe insanlar daha da zorbalaşir.
Acılarınızı, kırgınlıklarıni, geçmişinizi kimseye göstermeyin.
bir yapana siz iki yapın, bisey mi dedi sizde diyin
Bazı şeyler susarak sineye çekerek olmaz .
Konustuguz kendinizi savunmaya başladığınızda daha iyi hissedeceksiniz.
Bakın birde evladınız varmış, kendiniz için onun için güçlü olun .

öncelikle psikolojik destek alman gerektiğini düşünüyorum çünkü besbelli ki ağır şeyler yaşadın. tedavini olmaya devam et antidepresan kullanmak kötü birşey değil gerekirse ömür boyu kullan nolmuş? ben kullanıyorum ve inan bırakmayı da düşünmüyorum çünkü benim psikolojimi düzeltiyor. daha sonra da seni mutsuz eden kişileri hayatından çıkar.

öncelikle psikolojik destek alman gerektiğini düşünüyorum çünkü besbelli ki ağır şeyler yaşadın. tedavini olmaya devam et antidepresan kullanmak kötü birşey değil gerekirse ömür boyu kullan nolmuş? ben kullanıyorum ve inan bırakmayı da düşünmüyorum çünkü benim psikolojimi düzeltiyor. daha sonra da seni mutsuz eden kişileri hayatından çıkar.
Bi o degilki en ufacık bi arkadaşlık yapsam sefer versem tekme yiyorum

Aldım bundan 3 yıl önce sürekli ilaç kullandim ama hamile kaldığım için bıraktım bide çocuğa zararı olur diye eşim kullanmama izin vermiyo

Zor şeyler yaşamışsın. Annene Allah rahmet eylesin. Tavsiyem Süklüm püklüm olmayı bırakıp dişli olman. Sessiz olmayı bırak artık. Kayinvaliden 1 söylüyorsa sen 5 söyle. Bişey dedigine pişman olsun. Karşında her kim olursa olsun susma BEN 'DE VARIM! BENIM 'DE DUYGU VE DÜŞÜNCELERIM VE SİNİR SİSTEMİM, BİR YERE KADAR GÖTÜRECEK SABRIM VAR DE. GÖSTER KENDİNİ.

Aldım bundan 3 yıl önce sürekli ilaç kullandim ama hamile kaldığım için bıraktım bide çocuğa zararı olur diye eşim kullanmama izin vermiyo
hamileyken ok kullanmamalısın ama şu an çocuk kaç yaşında? emiyor mu? emmiyorsa kullanabilirsin neye izin vermiyor anlamadım?

Küçüklükten bu yana kolay bir hayat yasamamissiniz .
Bakış acinizi değiştiremez misiniz ?
Ben sessiz sakinim ,herkes bana laf söylüyor, beni itip kakiyor diye düşündüğünüz sürece bu tarz insanları kendinize çekersiniz ve siz tüm bunlara tepki vermedikçe insanlar daha da zorbalaşir.
Acılarınızı, kırgınlıklarıni, geçmişinizi kimseye göstermeyin.
bir yapana siz iki yapın, bisey mi dedi sizde diyin
Bazı şeyler susarak sineye çekerek olmaz .
Konustuguz kendinizi savunmaya başladığınızda daha iyi hissedeceksiniz.
Bakın birde evladınız varmış, kendiniz için onun için güçlü olun .
Onuda yaptim bende hircinlastim isterimdekiler bu seferde beni soyutladılar sürekli bitmek bilmeyen mobbing uyguladılar en son başka yere girdim

Zor şeyler yaşamışsın. Annene Allah rahmet eylesin. Tavsiyem Süklüm püklüm olmayı bırakıp dişli olman. Sessiz olmayı bırak artık. Kayinvaliden 1 söylüyorsa sen 5 söyle. Bişey dedigine pişman olsun. Karşında her kim olursa olsun susma BEN 'DE VARIM! BENIM 'DE DUYGU VE DÜŞÜNCELERIM VE SİNİR SİSTEMİM, BİR YERE KADAR GÖTÜRECEK SABRIM VAR DE. GÖSTER KENDİNİ.
Iste aman kırılmasın uzuk.esinler ben dedikce tepeme çıktılar eşimde aynı bok beni getirme dedikce kavga ettikçe aksini yapiyo

Deveye diken insana ... diye bir laf vardır. Önce siz kendinize inanıp güveneceksiniz ki diğerleri de aynı davransın.

Bir şey soracağım, insanlara geçmişinizde yaşadığınız hayatı anlatıyor musunuz. Eğer anlatıyorsanız, temel neden bu olabilir(tabi işin uzmanları daha iyi bilir)

Psikolojide kırık cam teorisi vardır. Bir bina düşünün, camları sağlamken kimse taş atıp kırmaya cüret edemez, başka bir bina daha düşünün camları kırılmış, duvarlarına yazılar yazılmış, başka insanlar da o cama taş atmaktan, duvarına yazı yazmaktan çekinmez, hatta keyif alır. Sizin durumunuzu da böyle hissettim. İnsanlara en başında acılarınızı gösterirseniz vahşi doğaları gereği o acılara yenisini açmak için uğraşırlar.

Eşin doktordan daha mı iyi biliyomuş? Boş konuşmasın. Gidin doktora mutlaka. Eğer emziriyorsanız emziren annelerin de kullandığı ilaçlar var.

Deveye diken insana ... diye bir laf vardır. Önce siz kendinize inanıp güveneceksiniz ki diğerleri de aynı davransın.

Bir şey soracağım, insanlara geçmişinizde yaşadığınız hayatı anlatıyor musunuz. Eğer anlatıyorsanız, temel neden bu olabilir(tabi işin uzmanları daha iyi bilir)

Psikolojide kırık cam teorisi vardır. Bir bina düşünün, camları sağlamken kimse taş atıp kırmaya cüret edemez, başka bir bina daha düşünün camları kırılmış, duvarlarına yazılar yazılmış, başka insanlar da o cama taş atmaktan, duvarına yazı yazmaktan çekinmez, hatta keyif alır. Sizin durumunuzu da böyle hissettim. İnsanlara en başında acılarınızı gösterirseniz vahşi doğaları gereği o acılara yenisini açmak için uğraşırlar.
Anlatmıyorum fazla sadece arkadaşlarım bir yada iki kişiye

Bende eşim tarafından hep horlandim öyle ki hiç bir sorun yokken yaptılar şu son yaptıkları şeyde bile hiç biseyden haberim yokken yeter ki evinde huzuru bozulsun dediler. Ondan sonra iyice fena oldum panik anksiyete tavan yaptı benimde hep iç sıkıntı hep husursuzluk

Bu sessizlikle iyi koca bulmuşsun.bu da bir başarı.ne özgüvenli kadınlar bulamıyor.

X