Artik yeter demenin zamani geldi

Mira_88

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2015
1.379
1.236
35
Merhabalar,

kendimi daha iyi motive edebilmek icin bende burda bir konu acmaya karar verdim :)

167cm boyum ve ideal kilom 64-66kg arasiydi.
Ikinci cocuktan sonra kilolarimi cok istedigim gibi veremedim, kendimi tuhaf hissettigim zamanlar oldu.
Hareketli olmama ragmen kilolar gitmedi...ve artik öyle bir hale geldim ki fotograf cektirmek bile istemiyorum.
Verdigim kilolarida spor ve saglikli beslenmeye ragmen almaya basladim. Diyetisyene iki defa basvurdum ama kilo veremedim.Ne kalori sayimi ne spor, artik kilo verme konusu beni cok cok bunaltmisti. Sonra ögrendim ki Insülin direnci varmis:)

Su an kilom 83,5kg. Laptopun kablosunu alayim derken oturdugum yerden masanin altina egildim amada egilemedim:skandal: Eklemlerim sizliyor, kendimi tasiyamiyorum.
Aldigim ilac sayesinde istahim baya kesildi ve en önemlisi kan şekerimde dalgalanmalar olmuyor. Benim amacim saat 17:00den sonra mümkünse yemegi birakmak, bol su tüketmek ve günlük spor yapmak.
Görenler "sen bu kosusturmacada nasil kilo veremiyorsun hayret" diyorlar:mad:
Insallah daha mutlu ve positif cümleler burda paylasabilirim:)

Son düzenleme:
İlaç kullanmak yerine diyetisyene gitseniz? Zira kalp krizi geçirip ölenler var. 2 çocuğunuz varken bu ne cesaret yiğidim diyesim geldi

İlaç kullanmak yerine diyetisyene gitseniz? Zira kalp krizi geçirip ölenler var. 2 çocuğunuz varken bu ne cesaret yiğidim diyesim geldi
Ben diyetisyenle iki defa bu yola ciktim ve veremedim. diyetisyenlerde cok sasirdi hatta basta inanmadilar bile. Insulin direnci ortaya ciktiktan sonra doktor metformin kullanmami ve saglikli beslenme + spor ile desteklememi istedi. Ben yaklasik bir bucuk senedir bu garip durumun icersindeyim ve ne oldugunu bilmiyordum. Öncedende dedigim gibi emeklerim bosa gidiyordu. En sonunda endokrinoloji uzmanina göründüm ve bana ilac verildi. Siz hangi ilactan bahsediyorsunuz?

X