Asgari ücret 2022 belli oldu

Tanıdığım hiçbir patron vermez bu parayı. 2 işçi çıkarıp 3 kişinin işini 1 kişiye yaptıracaklar. O da laf ederse sen bilirsin ortalık işsiz dolu diyecekler. Aslında normal bir devlet olsa şu şartlarda asgari ücretliden vergi almaması lazım. O zaman hem işçi hem işveren rahat olurdu.
Ağır işçi olacak bu seferde,şu vergiyi almasalar keşke.

Valla zam açıklanmadan daha arkadaşımı işten çıkardılar asgari ücretin artışını sebep göstererek 🤷‍♀️
Yazık günah ya:KK43:(
Bir de şimdi asgari ücret %50 ye yakın arttı diye asgari ücret harici alanların beklentileri de o yönde olacak. İşverenler tabii ki yapamayacak. İşten çıkarınlar ayrı dert, maaşından memnun olmayan çalışanlar ayrı dert. Esnafın ki daha büyük dert. Zaten her yer kapanıyordu. Artık ne olacak böyle Allah bilir

Daha asgari ücret belli olmadan annemin çalıştığı koca firma 3 işçi çıkardı .. 4250 işçinin karnını yeterince doyurmasada iş verene dert oluyor .. inşallah gariban emekçilerin hakkına girilmez işten çıkarmalar artmaz 😐

Kesin %6 fğlan olur herhalde enflasyona bağlı oda.
Emekliyıizbu arada
Belirttiğiniz oran ülkedeki sendikaların sonu olur.
İnşallah olur ama emekli maaşı ile asgari ücret arasında böyle bir uçurum yaratmaz. Yaratamaz aklı varsa, onun seçmen grubu onlar insan bindiği dalı kesmez. 😉

asgari ücrete gelene kadar asgari ücret açıklandıktan sonra yapılan yorumları görünce
artık ülkenin gelişeceğine dair inancım kalmadı....
yağ, dolar, şeker, un hatta ekmek bile bu kadar pahallanmışş ken
üstüne gece direk 56 krş benzine zam gelmişken
diğer meslek grupların hedefi 4250 alan işçinin maaşına saldırısını şaşkınlıkla izliyorum....
amaca ulaşılmıştır...

Keske bu olsa değil mi??? Ben hiç mutlu olmadım bu zam işine ... demekki daha çok günler göreceğiz.
Kimse mennun olmadı ki buna verdiği zam kepçe değil tencereyle geri gidiyor.
Belirttiğiniz oran ülkedeki sendikaların sonu olur.
İnşallah olur ama emekli maaşı ile asgari ücret arasında böyle bir uçurum yaratmaz. Yaratamaz aklı varsa, onun seçmen grubu onlar insan bindiği dalı kesmez. 😉
Genelde hep bu civarda zam oluyor ya ondan o rakamları verdim.
Düşüncemiz asgari ücretle arasında uçurum olmaması bakalım ocak zammı ne olacak bizde.

X