Aşı olanlar bi bakar mısınız?

Lavinya1177

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2017
219
229
27
Kızlar merhaba.. Henüz korona aşısı olmadım.Çevremde yan etkisinden etkilenen birçok kişi oldu.Komşumuz aşıdan sonra ateş,vücut ağrısı , sıtma.. Hastanelik oldu.Korona olduğumda bile böyle olmamıştı dedi.
Arkadaşım aşıdan beridir regli olamıyorum ,hormonlarım alt üst oldu dedi .. vs vs vs. Bu tarz birçok duyum aldım ,haliyle olup olmama konusunda kararsız kaldım. Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..

kendimde 37,5 ateş dışında sıkıntı olmadı. kol ağrısını saymıyorum çünkü o her aşıda olabilen birşey.
regl problemim olmadı.
2-3 gün halsizlik hissettim ama evde yatmadımı yada hastaneye ihtiyaç duymadım.

Kızlar merhaba.. Henüz korona aşısı olmadım.Çevremde yan etkisinden etkilenen birçok kişi oldu.Komşumuz aşıdan sonra ateş,vücut ağrısı , sıtma.. Hastanelik oldu.Korona olduğumda bile böyle olmamıştı dedi.
Arkadaşım aşıdan beridir regli olamıyorum ,hormonlarım alt üst oldu dedi .. vs vs vs. Bu tarz birçok duyum aldım ,haliyle olup olmama konusunda kararsız kaldım. Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..
Biontech aşısını vuruldum. Hamile olduğumu bilmeden 2.dozumu da vurulmuştum hatta. Şükür bende çok hafif kol ağrısı oldu başka hiçbir sıkıntım olmadı 🤗

Gıda ilaç polen kimyasal maddelere alerjim var biontech oldum kolumdan serum yeri açıldı iki doz kol ağrısı ertesi gün oldu geçti başka birşey olmadi

kendimde 37,5 ateş dışında sıkıntı olmadı. kol ağrısını saymıyorum çünkü o her aşıda olabilen birşey.
regl problemim olmadı.
2-3 gün halsizlik hissettim ama evde yatmadımı yada hastaneye ihtiyaç duymadım.
Eşimin kendi işi,ben evden freelance çalışıyorum.Kalabalik ortamlara hiç girmiyoruz ama kayınpeder 'aşı oldum ben' 'antikor ürettim ben' diye diye her ortamda maskesiz takılıyor, sağolsun..😁 daha önce korona oldu,bizim evimizde ve aynı sofrada yemek yerken ben farkedip hemen teste yolladım,çok şükür eşim ve bana bulasmadi ama bu gidişle bulasirsa yine ondan bulaşır gibi.. o yüzden aşı olsak mi diye tereddütteyizz... Bı yandan da diyoruz ki korona vücudumuza hiç girmemisken,niye aşı olup vücudumuza koronayi sokalim diyoruz😑

Eşimin kendi işi,ben evden freelance çalışıyorum.Kalabalik ortamlara hiç girmiyoruz ama kayınpeder 'aşı oldum ben' 'antikor ürettim ben' diye diye her ortamda maskesiz takılıyor, sağolsun..😁 daha önce korona oldu,bizim evimizde ve aynı sofrada yemek yerken ben farkedip hemen teste yolladım,çok şükür eşim ve bana bulasmadi ama bu gidişle bulasirsa yine ondan bulaşır gibi.. o yüzden aşı olsak mi diye tereddütteyizz... Bı yandan da diyoruz ki korona vücudumuza hiç girmemisken,niye aşı olup vücudumuza koronayi sokalim diyoruz😑
Kimse vücuduna virüsü bile isteye, hasta olmak isteyerek sokmuyor zaten ☺️ Bi yerlerden bi vesileyle bulaşıyor.
Sorunuza gelince, gebeyken 2 dozumu da oldum (biontec). İlk dozda hafif grip gibi oldum (1 gün sürdü) 2. De sadece kol ağrısı oldu çok hafif.

aşı olanlarda tedbirli olmak zorunda. sadece riskleri daha az olmayanlara göre.

yani aşı olayı dediğiniz gibi değil. antikor oluşunca eğer virüsün kendisini kaparsanız vücudunu onunla daha güçlü savaşabilir. amaç bu. sandığınız gibi virüsü aldım hasta olucam mantığı yok.

X