AŞIIII

Mandown

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2022
108
36
Merhabalar bebeğim 10 aylık bu zamana kadar ücretli ücretsiz bütün aşılarını yaptırdım ama 1 yaş ve 18 ay aşısı ile ilgili çok korkunc şeyler duydum. Bebeklerinize aşılarını yaptırdınız mı ? Bir sorun oldu mu ? Bebeklerine aşı yaptırmayanlar neden yaptırmadınız? Beni aydınlatır mısınız :))

Merhabalar bebeğim 10 aylık bu zamana kadar ücretli ücretsiz bütün aşılarını yaptırdım ama 1 yaş ve 18 ay aşısı ile ilgili çok korkunc şeyler duydum. Bebeklerinize aşılarını yaptırdınız mı ? Bir sorun oldu mu ? Bebeklerine aşı yaptırmayanlar neden yaptırmadınız? Beni aydınlatır mısınız :))
Benim oglum allerjik bir çocuk hic bir aşisini yaptirmadik allerjisi olan çocuklarda aşilarin geri dönuşu olmayan etkileri ola biliyor biz risk almadik hiç birsey olmaz inşallah.

Siz kisaca araştırmadan teslim olun desenize niye ağrinıza gidiyor arkadaşın araştırın kelimesine,hiçbir şeye körü körüne bağlanmayın israilin o aşılarını kendi çocuklarına yapmadığını hepimiz biliyoruz ayrıca siz yapın kendi çocuklarınızı koruma altına aldıktan sonra bu korku ve karışmak ndn?
Aṣisi olup ölen çoçuklarda çok bu arada aṣi zaten o hastaliklara karşi bagişiklik yaratiyor 100%etki edecegini o hastaliga yakalanmayacaginizi garanti etmiyorki zaten yakalaniyorsun.Insanin kendin bagiṣikligi çok önemli ne kadar guçlu saglikliysa o kadarda hastaliklarla savaşacak guçleri olur.Yani bu tartişmaya açik bir konu aşi yaptiranda var guvenmeyende ben ikisinide anliyorum her ebeveyn çocuklarinin saglikli olmasini ister.

Ne zaman boyle postlar gorsem kafami duvarlara vurmak istiyorum. Sizce neden 1 ve 1.5 yas asisini sucluyorlar acaba? Otizm belirtileri bu yastan itibaren ciktigi icin olabilir mi? Zaten daha oncesinde teshis bile koymuyor doktorlar. Zaten otizmli olacak cocuk belirti gostermeye basladiginda bunu asiya yoruyorlar. Olay bu kadar basit.
Kesinlikle katiliyorum. Genetik faktorlerden bahseden olmaz. Varsa yoksa asi.

Siz kisaca araştırmadan teslim olun desenize niye ağrinıza gidiyor arkadaşın araştırın kelimesine,hiçbir şeye körü körüne bağlanmayın israilin o aşılarını kendi çocuklarına yapmadığını hepimiz biliyoruz ayrıca siz yapın kendi çocuklarınızı koruma altına aldıktan sonra bu korku ve karışmak ndn?
Aşı yaptırmak bir hastalığa katiyen yakalanılmayacak anlamına gelmiyor. Benim bahsettiğim toplum bağışıklığı. Yıllardır adının bile neredeyse unutulduğu kızamık hastalığı salgına dönmüş durumda. Yüzlerce çocuk ölüyor. Ağrıma giden bu açıkçası düşündüğünüzün aksine.

Aşı yaptırmak bir hastalığa katiyen yakalanılmayacak anlamına gelmiyor. Benim bahsettiğim toplum bağışıklığı. Yıllardır adının bile neredeyse unutulduğu kızamık hastalığı salgına dönmüş durumda. Yüzlerce çocuk ölüyor. Ağrıma giden bu açıkçası düşündüğünüzün aksine.
Amerika da kansere kızamık virüsü ile tedavi yapıldığını biliyor musunuz? Kızamık geçiren kişiler kansere karşı bağışıklık kazanacak belki de ilerde araştılırsa bunu da görebiliriz.

Amerika da kansere kızamık virüsü ile tedavi yapıldığını biliyor musunuz? Kızamık geçiren kişiler kansere karşı bağışıklık kazanacak belki de ilerde araştılırsa bunu da görebiliriz.
Kanserin caresinin bulunduğunu kac doktordan duyduk ama maalesef hep engellemeye çalıştılar o doktorlari kubada şuan tedavi yapılmaya çalışılıyor kanserli hastalara ne kadar çok hastalık o kadar çok müşteri maalesef onlar için...

Ne zaman boyle postlar gorsem kafami duvarlara vurmak istiyorum. Sizce neden 1 ve 1.5 yas asisini sucluyorlar acaba? Otizm belirtileri bu yastan itibaren ciktigi icin olabilir mi? Zaten daha oncesinde teshis bile koymuyor doktorlar. Zaten otizmli olacak cocuk belirti gostermeye basladiginda bunu asiya yoruyorlar. Olay bu kadar basit.
Evet size katılıyorum kkk aşısını ayrı suçluyorlar dediğiniz gibi anca o zaman belirti veriyor otizim

Yaptirdim.hic bir sey olmadi.
Ama yaptirmayanlar surundu

Kanserin caresinin bulunduğunu kac doktordan duyduk ama maalesef hep engellemeye çalıştılar o doktorlari kubada şuan tedavi yapılmaya çalışılıyor kanserli hastalara ne kadar çok hastalık o kadar çok müşteri maalesef onlar için...
Löseminin bir tipine karşı ilaç bulan biyolog arkadaşıma ilacı neden üretmediğini sorduğumda yasak olduğunu söyledi. Şaka gibi YASAK. Hem bizden tedavi üretmemizi istiyorlar hemde küresel şirketler karşısında elimiz kolumuz bağlı bu yüzden bölümü bıraktım demişti. Şuan başka bir alanda çalışıyor, önüne küreselcilerin set çekemeyeceği bir alanı seçmiş yine hüsrana uğramamak için. Canından olursun demişler. Bir de ankaferd diye ilk üretim amacı kanama durdurma olan ama kansere dahi iyi gelen bir ilaç var, korkusuz bir kaç Türk ün üretmeyi başardığı, devlet tarafından koruma altına alınan kişilerin bulduğu bir ilaç. Daha nelere faydalı olduğunu araştırıyorlardı en son okuduğum yazıda. İnşallah daha da geliştirirler.

Aşı yaptırmayın sıkıntı yaşayan tanıdıklarınız mı var ne gibi sorunlar yaşamışlar
Var, cocuklari cok agir hastaliklar atlatti, cok uzun sure hastanelerde yatti. Yakin zamanda bir arkadasimin tanidigi kizamik oldu adanada. Durumu agir seyrediyor.

Hatta bir musterim asi karşıtı gelini yuzunden torununun menenjite yakalandigini soylemisti. Sonuc ne oldu bilmiyorum. Ama menenjitten pek donus olmuyor.

Var, cocuklari cok agir hastaliklar atlatti, cok uzun sure hastanelerde yatti. Yakin zamanda bir arkadasimin tanidigi kizamik oldu adanada. Durumu agir seyrediyor.

Hatta bir musterim asi karşıtı gelini yuzunden torununun menenjite yakalandigini soylemisti. Sonuc ne oldu bilmiyorum. Ama menenjitten pek donus olmuyor.
Ben aşisi olupda kizamikdan ölen çocuklar duydum yakinlarimda bazen çocuklar aşisida olsa savaşamiyor ama aşisi olmayip kizamiki iyi atlatan çocuklarda gordum ne kadar iyi bagişikligin varsa saglikliysan o kadar çabuk iyi atlatirsin aşin olsun olmasin bence önemli olan bu bunu anladim bu olaylardan.

Dediğiniz gibi BELKİ görebiliriz ama bir kötü hastaligi tedavi etmek için başka bir kötü hastaligi mi sececek insanlar. Basit bir soğuk algınlığı değil bahsi geçen şey. Kızamık da kanser gibi can alıyor.

12 ve 18 aylık aşılar otizim beyin hasarı vs sebep oluyormuş bu aşıları yaptırmamak ayrı sorun ben çocuğumun aşılarını tabii ki yaptıracağım benim komşumun çocuğu otizim aşıdan sebep oldu diyorlar ve o ailedeki 5 çocuk hiç aşı olmadı herhangi bir kaynağı ypk

Allah aşkına lütfen otizmi aşıdan kaynaklı diyen komşunu al ifşa et, ibret olsun tüm Dünya'ya, ortaokul fen bilgisi dersinde lisede öğretiyorlar bu hastalıkları. Ne demek otizm aşıdan kaynaklı. Ay şaka.

Dediğiniz gibi BELKİ görebiliriz ama bir kötü hastaligi tedavi etmek için başka bir kötü hastaligi mi sececek insanlar. Basit bir soğuk algınlığı değil bahsi geçen şey. Kızamık da kanser gibi can alıyor.
Kanserle asla kıyaslanamaz kızamık. Ha burada hastalık da tartışmak yersiz, sağlıkla ilişkili olsam da ne ben bu hastalıkların uzmanıyım ne de siz. O yüzden size tek söyleyeceğim araştırmak olacak. Ankaferdi de kızamık aşısının kanseri nasıl yok ettiğini de azıcık bir araştırın, en azından bir göz gezdirebilirsiniz. Herkes kendi kararını versin, kimse taşlanmasın, herkes başına ne gelirsa ona razı olsun amenna.

Allah aşkına lütfen otizmi aşıdan kaynaklı diyen komşunu al ifşa et, ibret olsun tüm Dünya'ya, ortaokul fen bilgisi dersinde lisede öğretiyorlar bu hastalıkları. Ne demek otizm aşıdan kaynaklı. Ay şaka.
Sezaryen doğum bile otizm ve dehb riskini artırıyor bu kanıtlanmış bir durum, aşıların içindeki maddeler neden bir sebep olamasın ki? Pubmed den okuyabilirsiniz çalışmaları.

Sezaryen doğum bile otizm ve dehb riskini artırıyor bu kanıtlanmış bir durum, aşıların içindeki maddeler neden bir sebep olamasın ki? Pubmed den okuyabilirsiniz çalışmaları.

Oradan buradan derlenmiş, toplanmış makaleleri, özetleri okuyarak senin gibiler kendilerini sağlık alanında bilgili sanıyorlar. Ama şunu çok açıkça yazacağım, bu özet yazılarla oradan buradan alınmış ve asla ama asla uygulamasında, yapılmasında bulunamayacağız ilaç ve aşılarla ilgili hüküm veriyorsunuz, toplum sağlığını riske atıyorsunuz.

Gidersin eczacılık fakültesinde, tıp fakültesinde laboratuvarlarında ömrünü çürütürsün, kendin doğru kaynaktan bilgiyi edinirsin, o zaman ağzını açarsın insanlar seni ciddiye alırlar.

Git abuk sabuk doğruluğunu teyit edemediğin yazıları okumak yerine, özel öğrenci adı altınsa bir hacettepe'de, cerrahpaşa'da tıp fakültelerinde, eczacılık fakültelerinde derse gir.

En kötü gider o dersin kitaplarını kütüphanelerde okursun, sabahlayarak o zaman hem bilgin hem fikrin olur.

Ya birde şu var, gelmiş içersindeki maddeler sebep olabilirmişmiş. Bu aşıların çoğu bitkisel içerikli. Sen daha içeriğindeki maddeleri bilmiyorsun. Sayamıyorsun. Sentetik olanı var hangisi sentetik bilmiyorsun. Çeşit çeşit testten deneyden onaydan geçiyor.

İnsanların yıllarını ömürlerini vererek aldıkları böyle küçümseyebilmek çok zavallıca. Bilgin yok, fikrin var. Gitmiş ordan burdan toplanmış, kimin yazdığını nasıl bir eğitimden geçtiğini bilmediği birinin yazısını okuyor fikri var.

Mesela şu aşıya bakalım

İçeriğinde ne var?

Canlı zayıflatılmış kızamık, kızamıkçık, kabakulak virüsü.
Virüslerin stabilizasyonu için kullanılan maddeler var, sakkaroz şekeri var, sorbitol var. Bitkisel bunlar. Bazen sentetik üretim.
Bağışıklık sistemini harekete geçirmek için yardımcı maddeler var, stokin var.

Tehlikeli, bilinmeyen, şüpheli içerik olsa şüphenizi anlarım ya da bu ürünler böyle Allah'un unuttuğu böyle merdiven altı yerlerden gelse anlarım. Gidip parfüm alırsınız krem alırsınız içeriğine üretim yerine bakmazsınız, içeriğini bilmezsiniz ama tıp konusunda ilaçlar aşılar maşallah bilgiler şelale. Keşke aziz sancar yerine böyle aşıları beğenmeyip, tehlikeli bulanlara ödül verseler.

A Aystkaramelmahkiyato hem güldüm hem üzüldüm bu kadar körü körüne savunmanıza. Benim nasıl biri olduğumu, nasıl araştırma yaptığımı dahi bilmeden destan yazmışsınız. Araştırma aşamasında olan bir yığın otizm tetikleyici etkenden değil kanıtlanmış çalışmalardan bahsettim. Ama aşılar kutsal put olduğu için kimse en ufak laf edemiyor. Siz istediğinize inanın. İnsanları araştırmaya sevk etmek toplum sağlığını riske atmak değil, bilinçlenmeye teşvik etmektir. İnternetten açın okuyun demiyorum herhalde. Gitsin doktora sorsun, prospektüs okusun, istatistiklerini araştırsın. Cahillik sadece okumayanlara özgü bir durum değil çok şükür burada okumuş cahiller de gördük hemde az da değil. Karşı görüşe asla tahammülü yok insanların. Ama bilim tez antitez ve sentez ile gelişir. Herşeye kulak tıkayıp tezim de tezim demeyle olmuyor hanım efendi.

X