Aşılama mı Tüp Bebek mi Lütfen Bakar Mısınız Özellikle Tecrübesi Olan Arkadaşlar

Bende başta femara kullandım ona bi ücret ödedim. İğneleride sizin gibi yumurtalarim hemen gelişmedigi için 3 defa aldim 7 bin civarı o tuttu. Muayene ücreti aşılama ücreti derken. Bide tutma şansı yüzde 20ydi tutmadı. Boşa zaman kaybı bence. Şimdi tüp bebeğe başlayacam insallah. Bu arada bende de pcos var
Bende doktorumdan tekrar randevu aldım nasipse tekrar tedaviye başlayacağız tekrar negatif sonuç olmaktan korkuyorum ama herşey nasip 💐 Allah sizinde yüzünüzü güldürsün inşallah

Bende doktorumdan tekrar randevu aldım nasipse tekrar tedaviye başlayacağız tekrar negatif sonuç olmaktan korkuyorum ama herşey nasip 💐 Allah sizinde yüzünüzü güldürsün inşallah
Bende tüp bebek merkezine başvurdum ama tekrar aşılama yapacaklarını söylediler duruma göre tüp bebek yapacağız dedi. Rabbim hakkımızda en hayırlısını versin

Geçtiğimiz ay sonu tatil yaptık evlilik yıldönümümüzde tedavi bitmiş artık sonuç alacaktık kan vermiştim pozitif olursa diye sürpriz bile ayarlamıştım ama maalesef ki evlilik yıldönümümün sabahında negatif olduğunu görmüştüm doktorumla da görüşüp aşılama yerine direkt tüp bebek yapsak olur mu diye sordum bana sen normal yolla hamile kalabilecek birisin ama sen istiyorsan yaparız dedi ve inşaAllah ekim ayı gibi tüp bebek tedavisine başlayacağız nasipse dedikleriniz o kadar doğru ki
merhabalar.durumunuz nedir acaba.benim doktorumda bu ay tedaviye başlayalım dedi.benim bi kimyasal gebeliğim oldu sonrasında hamile kalamadım.doktorum normal yoldan hamile kalma şansın yüksek demişti ama bu ay hiç bozulmayan adet döngüm bozulunca başlama kararı aldık.bizde aşılama ve tüp bebek konusunda kararsızız.sizce ne yapalım.pco var ben ultrasonda kistik görünüm mevcut

Bende de pcos var bugün ikinci aşılamamızı yaptık umarım olur da tüp bebekle uğraşmak zorunda kalmayız çünkü yumurta toplama işlemi beni çok korkutuyor.
merhabalar efendim.bende de pco var ama sadece ultrasonda kistik görünüm var.bi defa kimyasal gebelik geçirdim sonrasında maalesef hamile kalamadım.doktorum doğal yolla hamile kalma şansın yüksek demişti ama sanırım ben stres yaptım olmuyor.adet döngüm bozulduğu için doktorum tedaviye başlayalım dedi.sizce tüp bebek mi aşılama mı.

merhabalar.durumunuz nedir acaba.benim doktorumda bu ay tedaviye başlayalım dedi.benim bi kimyasal gebeliğim oldu sonrasında hamile kalamadım.doktorum normal yoldan hamile kalma şansın yüksek demişti ama bu ay hiç bozulmayan adet döngüm bozulunca başlama kararı aldık.bizde aşılama ve tüp bebek konusunda kararsızız.sizce ne yapalım.pco var ben ultrasonda kistik görünüm mevcut
Tüp bebekte karar kıldık doktorumla aslında tercihi bana bıraktı aşılama yapalım dedi ama sen istersen tüp bebek yaparız dedi maddi olarakta manevi olarakta zorlu süreç olduğu için aşılamanın oranına göre tüp bebek yüksek olduğu için benim tercihim bu oldu adet söktürücü verdi ilacı bitirdim regl olmayı bekliyorum olduğumda başlayacağız nasipse bir de fikir de aldım bu konuda tüp bebeği tercih etmemi söylediler.Bende ilk 2 yumurta takibim negatif sonda şu an ki doktoruma gittiğimde benden ilk hsg istedi polip vardı bu şekilde hamile kalamazsın dedi ameliyat sonrası 1 yumurta takibi yaptık doktorumda bende çok umutluyduk negatif oldu bir süre bekledim sonra enfeksiyonum vardı ilaç tedavisi göreyim derken çok uzadı bende bu süre zarfında 3 4 ay adet olamadım ama bende hep düzensizlik vardı pcos tan dolayı ben yine gelişmeleri yazarım hakkımızda hayırlısı olsun inşallah doktorum banada senim normal yolla çocuğun olur dedi 2.5 yıllık evliyim evliliğimin ilk 8.5 ayı vajinismusla savaş verdim ve artık akraba ve çevredekilerin laflarından bıktığım ve psikolojimi mahfettikleri için hem onların laflarından kurtulmak hemde eşimle de hayallerimiz gerçek olsun bir bebeğimiz olsun istediğimiz için daha fazla beklememek adına da aslında tüp bebek tercihim oldu belki negatif olacak Allah’ın takdiri ama elimizden geleni yapalım da gerisi Allah’a tevekkül inşaAllah sizinki de olumlu sonuçlanır

Tüp bebekte karar kıldık doktorumla aslında tercihi bana bıraktı aşılama yapalım dedi ama sen istersen tüp bebek yaparız dedi maddi olarakta manevi olarakta zorlu süreç olduğu için aşılamanın oranına göre tüp bebek yüksek olduğu için benim tercihim bu oldu adet söktürücü verdi ilacı bitirdim regl olmayı bekliyorum olduğumda başlayacağız nasipse bir de fikir de aldım bu konuda tüp bebeği tercih etmemi söylediler.Bende ilk 2 yumurta takibim negatif sonda şu an ki doktoruma gittiğimde benden ilk hsg istedi polip vardı bu şekilde hamile kalamazsın dedi ameliyat sonrası 1 yumurta takibi yaptık doktorumda bende çok umutluyduk negatif oldu bir süre bekledim sonra enfeksiyonum vardı ilaç tedavisi göreyim derken çok uzadı bende bu süre zarfında 3 4 ay adet olamadım ama bende hep düzensizlik vardı pcos tan dolayı ben yine gelişmeleri yazarım hakkımızda hayırlısı olsun inşallah doktorum banada senim normal yolla çocuğun olur dedi 2.5 yıllık evliyim evliliğimin ilk 8.5 ayı vajinismusla savaş verdim ve artık akraba ve çevredekilerin laflarından bıktığım ve psikolojimi mahfettikleri için hem onların laflarından kurtulmak hemde eşimle de hayallerimiz gerçek olsun bir bebeğimiz olsun istediğimiz için daha fazla beklememek adına da aslında tüp bebek tercihim oldu belki negatif olacak Allah’ın takdiri ama elimizden geleni yapalım da gerisi Allah’a tevekkül inşaAllah sizinki de olumlu sonuçlanır
cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.HAyırlısıyla her şey yolunda gider inşallah ve hayallerimize kavuşuruz.zaman geçtikçe daha çok stres yapıyoruz maalesef.bende doktorumun doğal yolla hamile kalırsın sözü çok umut olmuştu ama adet döngüm bozulunca psikolojik olarak sizin dediğiniz gibi birde çevrede ki insanlar yüzünden iyice alt üst oldu.doktorum bize de seçme şansını bırakırsa bizde tüp bebek diyeceğiz.Her gün dua ediyorum ALLAHIM isteyen herkese nasip etsin.

Aminn..Çok yıpratıcı bir süreç biz başladık tedaviye ya olumsuz sonuçlanırsa diye düşünmekten maalesef kendimi alıkoyamıyorum herşey Allah’ın elinde tabi kötüyüde çağırmamak lazım ama maddi manevi çok zor

Aminn..Çok yıpratıcı bir süreç biz başladık tedaviye ya olumsuz sonuçlanırsa diye düşünmekten maalesef kendimi alıkoyamıyorum herşey Allah’ın elinde tabi kötüyüde çağırmamak lazım ama maddi manevi çok zor
en uzak durmanız gereken şey stres.Kendinize oyalanacak bir şeyler bulsanız aslında rahatlamanız açısından.İnşallah güzel sonuçlar alırsınız.bizde haftaya gideceğiz adet günü

Kızlar kendinizi tüp bebek için hiç strese sokmayın. Bilmiyorum ben mi böyle düşünüyorum ama abartıldığı kadar hiç zorluğu yok bence ufak çaplı bir tedavi alt tarafı. Kendi sürecim gayet mutlu ve heyecanla geçmişti. Siz sadece sonucun güzel olacağına inanın. Süreci güzel geçirin ki sonuçlarda güzel olsun 🌸

Kızlar kendinizi tüp bebek için hiç strese sokmayın. Bilmiyorum ben mi böyle düşünüyorum ama abartıldığı kadar hiç zorluğu yok bence ufak çaplı bir tedavi alt tarafı. Kendi sürecim gayet mutlu ve heyecanla geçmişti. Siz sadece sonucun güzel olacağına inanın. Süreci güzel geçirin ki sonuçlarda güzel olsun 🌸
Maalesef her insanın yapısı bir değil keşke hiç stres diye birşey olmasa isteriz ama stres yapmayın demenin kimseyi olumlu etkilediğini düşünmüyorum.Ve ben tüp bebeğin ufak çaplı bir tedavi olduğunu düşünmüyorum asla çok engebeli yolları var sizin adınıza sevindim ne kadar güzel yolunda gitmişse.Ben tüp bebek tedavimin sonlarına yaklaşmak üzereyken bugün kontrolde karnımda sıvı birikme olasılığından ve bu durum oluştuğu takdirde yoğun bakıma kadar kaldırabileceğim bilgisi verildi bana ben bu haberle nasıl mutlu heyecanlı stressiz geçirebilirim keşke dediğiniz gibi olsa

Maalesef her insanın yapısı bir değil keşke hiç stres diye birşey olmasa isteriz ama stres yapmayın demenin kimseyi olumlu etkilediğini düşünmüyorum.Ve ben tüp bebeğin ufak çaplı bir tedavi olduğunu düşünmüyorum asla çok engebeli yolları var sizin adınıza sevindim ne kadar güzel yolunda gitmişse.Ben tüp bebek tedavimin sonlarına yaklaşmak üzereyken bugün kontrolde karnımda sıvı birikme olasılığından ve bu durum oluştuğu takdirde yoğun bakıma kadar kaldırabileceğim bilgisi verildi bana ben bu haberle nasıl mutlu heyecanlı stressiz geçirebilirim keşke dediğiniz gibi olsa
Öncelikle geçmiş olsun 💐 tabii herkes için farklı bir durum ama şöylr bir gerçek var ki ne kadar psikolojimiz iyiyse rahatsak o kadar şansımız artıyor. Ohss sendromundan bahsediyorsunuz sanırım bendede 24yumurta çıktığından sonrasında 7kg sıvı birikmesi oluştu. Transfer gününe kadar bol bol yürüdüm hastanelere düşmemek adına. Yürüdükçe vücut çok çabuk toparladı. (Yürüdüm derken nefes bile zor alarak tabii) ama hep sonucun güzel olacağına odakladım kendimi her şeye buda benim başıma geldi etti diye söylenmedim mutlu olmaya çalıştım. Ve taze transfer oldum hemde 3.gün. Normalde ohss olunca birkaç ay yapmazlar. Çok çabuk toparladım doktor bile şaşırdı. Demem o ki her şey bizde bitiyor. Umarım sizinde süreciniz su gibi geçer. Hayırlısı olsun 🙏

Başlarda bende sakin ve daha iyi hissediyordum ama bir yerden sonra artık beni içten içe stresin yediğini fark ettim heyecan mutluluk yerini korku endişeye bıraktı.Bende pcos ta var ilaçlar beklemek, olumsuz çıkan sonuçlar, çevre faktörü keşke insanın elinde olsa da umursamasak.Doktorum bugün bana pcostan dolayı çok fazla yumurta var pcosun da pcosu tabirini kullandı hatta çok fazla yumurta olunca ovitrelle den dolayı karında sıvı birikebilir ve yoğun bakıma kadar götürebileceği ihtimalinden bahsetti ama tedavi içinde mecbur çatlatma iğnesi vurmam gerekiyor pazartesi herşey belli olacak muhtemelen tekrar kontrole çağırdı.Normalde bugün son kontroldü fakat biraz erken olduğunu söyledi herşey yolunda giderse çarşamba günü yumurta toplanacak fakat çok fazla yumurta olduğu için taze transferde yapmayabilirmiş belirsizlikte zorluyor herşey Allah ın takdiri hayırlısı neyse o olsun İnşaAllah

Başlarda bende sakin ve daha iyi hissediyordum ama bir yerden sonra artık beni içten içe stresin yediğini fark ettim heyecan mutluluk yerini korku endişeye bıraktı.Bende pcos ta var ilaçlar beklemek, olumsuz çıkan sonuçlar, çevre faktörü keşke insanın elinde olsa da umursamasak.Doktorum bugün bana pcostan dolayı çok fazla yumurta var pcosun da pcosu tabirini kullandı hatta çok fazla yumurta olunca ovitrelle den dolayı karında sıvı birikebilir ve yoğun bakıma kadar götürebileceği ihtimalinden bahsetti ama tedavi içinde mecbur çatlatma iğnesi vurmam gerekiyor pazartesi herşey belli olacak muhtemelen tekrar kontrole çağırdı.Normalde bugün son kontroldü fakat biraz erken olduğunu söyledi herşey yolunda giderse çarşamba günü yumurta toplanacak fakat çok fazla yumurta olduğu için taze transferde yapmayabilirmiş belirsizlikte zorluyor herşey Allah ın takdiri hayırlısı neyse o olsun İnşaAllah
Pcosluların çoğunun sorunu bu ohss zaten 😞 her ihtimale karşı doktorlarda bu bilgilendirmeleri yapmak zorunda inş böyle bir durumda kalmazsınız. Sık kontrol iyidir bende her gün gittim pcos olunca. İlaçları çok dikkatli ayarladı doktor yinede bünye yapınca yapıyor işte. Ovitrelle ohss yapmaz sadece yumurtalar toplanınca vücut o boşlukları suyla doldurduğu için oluyormuş sanırım yanlış hatırlamıyorsam. Çünkü ben daha önce ovitrelleyi 6-7 defa kullandım bir şey olmamıştı.(ikisi aşılama diğerleri yumurta takibinde kullanmıştım). İlk tedaviniz sanırım ama şöylede güzel bir şey diyeyim çok şansınız var yumurtanız çok fazla. Benim 24ten 10tane sağlam kaldı mesela 9u bekliyor biride oğlum oldu ☺️ Sizinde birinden biri tutar yüksek ihtimal. Hayırlısı olsun sağlıklı olunda taze dondurulmuş bir farkı yok.

Merhaba 3. Kez yumurta takibim negatifle sonuçlandı (İlk 2 yumurta takibi sonrası histereskopi yapıldı polipten dolayı) 2 sini farkli bir hastanede yaptırmıştım.En son ki yumurta takibini de özel muayenehane de devam ettirmiştim.Doktorum şimdi aşılama yapalım eğer tutmazsa tüp bebeğe geçeriz diyor.Fakat çok masraflı yumurta takibinde aldığım ilaç 2008 liraydı şimdi 2500 lira olmuş yumurtam direnç gösterdiği için 900+900+450 3 kutu bu ilaçtan almam gerekti yumurta takibi ücreti de ayrı yaklaşık bu tedaviye 9 10 bin lira harcadık arada harcadıklarımız hariç aşılama ücreti 5 bin lira dendi ve yine muhtelemen aynı hormon iğneleriyle devam edeceğim ve yine muhtemelen yumurtlama sorunumdan dolayı büyürken direnç gösterecek yaklaşık 7 8 bin lira sadece ilaca gidecek tüp bebek için de 15 bin lira fiyat verildi kendi alacağım ilaçlar hariç sizce aşılamayı mı tercih etmeliyim tüp bebeği mi kronik pcos hastasıyım siz tüp bebek veya aşılama yaptıranlar nerede ne kadar maliyetlerle yaptırdınız yardımcı olur musunuz
Merhaba aynı sorun bende de var ? Gebe kalabildiniz mi ????

X