Doçent Doktor BÜLENT KARS

bebelercee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2021
320
131
30
Merhaba arkadaşlarım. Bugün saat 16.30 da dragos tip merkezinde, canım doktorum, doç dr bulent kars aşılamami gerçekleştirdi..

Kısa bir hikayemi anlatmam gerekirse ben polikistikover hastasıyım. Haşimatoluyum. Ve maalesef 88 kiloyum. Bir cok doktora göründüm. Her biri kilo vermemi soyledi.Bulent beyde kilo vermemi soyledi.Cocugumun olacagini soylediler.
Eşim de ise hafif derecede varikosel var. Sperm değeri 3 ay önce 1 ml de 21 milyondu. 5 ml sperm sivisinda ise 100 milyondu. hareketlilik orta halliydi. Eşime de bu değerle çocuğu olabileceğini söylediler.

Ben tedavimi bülent bey ile başlattım. 1 sene korunmasız ilişki yaşadıktan sonra,bebeğimiz olmayınca doktoruma gittim. Rahim filmi cekilmemi istedi. Rahim filmim tertemiz cikti.Yumurtaliklarima bakti direk pcos lu oldugumu söyledi. Hormon tahlillerim de normal değerlendi, testestorin haricinde. Hasimatolu olduğum icin ve bebek icin degerin 1-2.5 arasibda olmasi gerektigi icin,kullandığım euthyrox isimli troid ilacımin dozunu arttırdı.

2 ay boyunca regl min 3. Gününden başlayarak 5 gün boyunca letu isimli yumurta buyutme ilacını kullanmami söyledi. Letu normalde meme kanseri hastalığında kullanılan, ancak prosopekturu gereği farklı rahatsızlıklar da da kullanılan bir ilaç. Kaliteli yumurta oluşturuyor.
Yumurtam büyüdükten sonra ovitrelle isimli catlatma ignesi vuruldum. Daha sonra söylediği günler de eşimle ilişki yaşadım. Ancak yumurtlama takibi ile maalesef hamilelik elde edemedim. Ve aşılama kademesine geçtik.

İlk aşılamam olduğu için açıkçası korkuyordum. Ve heyecanlıydim. Doktorum gonal f isimli yumurta buyutme ignesi yazdı. Regl 3. Gününden itibaren göbek dediğimin 3 parmak altına iğneyi vurdum. Hergun 75 ml lik igne vurdum. Fiyati şuan eczanelerde 2350 TL civarı. 2 kutu almak durumunda kaldim. Çünkü letu isimli hap gibi değil. 5 gun kullanip, bırakmıyorsunuz. Yumurta büyüyen kadar her gün igne vurulmak şart. Daha sonra yumurtam büyüdü ve Ovitrelle catlatma iğnesini de vurdum. 470 tl kusur eczanede. Doktorum bugün için randevu verdi. Anlaşmalı olduğu inter mar isimli yerde eşim sperm örneği verdi. Bülent beyin araciligi ile gittiğiniz de nakit 900 TL veriyorsunuz. Kredi kartı ile 1300:) Spermler yikama işleminden ve hareketlendirme işleminden gecti. Sperm dolu igne ile saat dörtte dragos tip merkezinde oldum.
Beni 5. Kattaki çatala oturttular. Bülent hocam işlemi gerçekleştirmeye başladı. Spekulum koyduktan sonra ışıktan bir tık sıcak su ile vajeni ve rahim ağzını yikadi. İnanın bu his çok güzeldi. Çünkü ilk defa böyle bir işlem yapacagim icin korkuyordum ve kasilmiştim. Sıcak su iyi geldi:) spekulum ve yikama işleminden sonra doktor bey ince uzun bir boru mu demeliyim hortum mu demeliyim. Onu rahim ağzından geçirdi. Ve eşimin sivrisinek rahme bıraktı. Cok şanslıyım ki hiç canım acimadim sıfır acı. Yaklaşık 15 dk beni catalda beklttiler. Popo kısmını yukselttiler. Rahim içine giren sıvı hafif regl ağrısı benzeri ağrı oluşturdu. Oda hiç bir sey:) aşılama için 3000 TL ücret ödedim. Bülent beyin normal muyane ücreti 900 TL dir. Hafif leke seklinde kanaman olabilir dediler. Ama hiç olmadı cok sukur. 16 gün boyunca duphaston isimli ilaci sabah öğle akşam tok karnına içmem gerek. Daha sonra test:) hayirlisi Allahtan. Bir yola girdik. Bu yol Bülent hocam ile rahat ve konforlu. Insallah en kısa zamanda güzel sonuçlarımı da paylaşırım. Paylasiriz:) bunu anlatmak istedim, çünkü bu zamanda güvenilir bir doktor bulmak cok zor. Birilerine benim gibi çocuk sahibi olamayan arkadaşlarıma bir parça yardım etmek istedim. 16 gün sonra görüşmek uzere:)

Bugün aşilamadan sonraki 1. Günüm. Hiç kanamam olmadı. Çok küçük hareket ediyorum bilerek. Allaha şükür annem yanımda. Prenses gibiyim. :) duphaston isimli ilaci günde 3 kere sabah öğle akşam içiyorum. Bol su bol istirahat:)

Aşılama gününü saymazsak 2 günüm su sekilde gecti.
Aksam 9-10 itibariyle sol kasik ağrım oldu. Söyle bir yarım saat agridi. Yatakta yatıyordum. Agrisini hissettim.Birde goguslerimde siskinlik oldu.Duphaston isimli ilaci kullandığım icin olabilir, bilemiyorum.

Aşılama gününü saymazsak 3. Günüm su şekilde geçti. Muhtemelen duphaston nedeniyle goguslerim sisti. Onun haricinde bugün yol yürümem gerekiyordu. Yürüdüğümüz belli zaman sonra sanki sol kasigim da rahatsızlık hissi hissettim. Sanki sol kasigim yürümem istemiyor gibiydi. :KK70:

Aşılama gününü saymazsak 2 günüm su sekilde gecti.
Aksam 9-10 itibariyle sol kasik ağrım oldu. Söyle bir yarım saat agridi. Yatakta yatıyordum. Agrisini hissettim.Birde goguslerimde siskinlik oldu.Duphaston isimli ilaci kullandığım icin olabilir, bilemiyorum.

Aşılama gününü saymazsak 3. Günüm su şekilde geçti. Muhtemelen duphaston nedeniyle goguslerim sisti. Onun haricinde bugün yol yürümem gerekiyordu. Yürüdüğümüz belli zaman sonra sanki sol kasigim da rahatsızlık hissi hissettim. Sanki sol kasigim yürümem istemiyor gibiydi. :KK70:
Ayrıca vajinal akinti yaşıyorum:)

Bugün aşılama günü hariç 4. Günüm. Şuan isyerindeyim. Çok hareket edince rahatsızlık hissi oluyor. Ve şuan çok hafif adet ağrısı gibi her iki kasigim da ağrıyor. :) sanki ileri zamanda regl olacak misim da, reglye 1 gün kalmış gibi:) göğüs hassasiyeti yok.

Bugün aşılama günü hariç 4. Günüm. Şuan isyerindeyim. Çok hareket edince rahatsızlık hissi oluyor. Ve şuan çok hafif adet ağrısı gibi her iki kasigim da ağrıyor. :) sanki ileri zamanda regl olacak misim da, reglye 1 gün kalmış gibi:) göğüs hassasiyeti yok.
Şuan saat 22.49 ve oturgudum yerden hatta uzandigim yerden sol kasik ağrım başladı.baya zaman oldu gecmedi.

Insallah 🩷🩷🩷 ben 26 mayista saat 4.30 civarı aşılama oldum. Tedavi esnasinda kullandığı iğneler aynı mı acaba :) kaçıncı asilamaniz?
Aşılama öncesi reglin 2.gunu gonal f sonra 3kutu daha bı iğne verdi ardından ctsi çatlatma iğnesi pazartesi de 6 gibi asilamami oldum ertesi günü duphastona başladım günde 3 kere ve hala devam ediyorum ilk asilamam daha öncesinde bı tedavi uygulamadık sadece eşimin sperm sayısı ve hareketliliği düşüktü Bülent hoca eşime vitamin yazdi onları kullandık ve sonunda doğal yoldan olmadığını düşününce aşılamaya gittik.Biraz karışık anlattım kusura bakmayın😌

Herhangi bir belirtiniz var mi.? Ben 10 haziranda beta hcg baktiracagim.:)
Bende 7 Haziran da baktiracagim 2gundur bı belirtim yok 2gun öncesine kadar kasıklarımda batma ağrı ve sol bacağımın üst kısmında ağrı vardı sonra gitti ve bugün sadece bel ağrısı karın şişkinliği ve göğüs hassasiyeti var belirtiler gidince umutsuzluğa düştüm acikcasu

Aşılama öncesi reglin 2.gunu gonal f sonra 3kutu daha bı iğne verdi ardından ctsi çatlatma iğnesi pazartesi de 6 gibi asilamami oldum ertesi günü duphastona başladım günde 3 kere ve hala devam ediyorum ilk asilamam daha öncesinde bı tedavi uygulamadık sadece eşimin sperm sayısı ve hareketliliği düşüktü Bülent hoca eşime vitamin yazdi onları kullandık ve sonunda doğal yoldan olmadığını düşününce aşılamaya gittik.Biraz karışık anlattım kusura bakmayın😌
Canım merak ettim acaba kaç tane yumurtan olustum birde bulent hoca eşinize hangi ilaçları yazdı.:) eşime astalife ve empryl isimli ilaçları yazmıştı. Astalife kullanabildi ancak empryl isimli ilaca alerjik reaksiyon gösterdi. Sürekli acillerdeydik. İshal kusma bağırsak ağrısı yapti. Gonal f kaç ml igne vuruldun.

Bende 7 Haziran da baktiracagim 2gundur bı belirtim yok 2gun öncesine kadar kasıklarımda batma ağrı ve sol bacağımın üst kısmında ağrı vardı sonra gitti ve bugün sadece bel ağrısı karın şişkinliği ve göğüs hassasiyeti var belirtiler gidince umutsuzluğa düştüm acikcasu
Bende öyle canım. Belirtiler olunca seviniyorum, olmayınca umutsuzluğa kapılıyorum. Allahim yüzümüzü guldursun insalalh :KK43: sabah kasiklarim ağriyordu. Dün akşam sol kasigim fena idi. Yatağa girene kadar ağrıdı. Şimdi birsey yok :)

Canım merak ettim acaba kaç tane yumurtan olustum birde bulent hoca eşinize hangi ilaçları yazdı.:) eşime astalife ve empryl isimli ilaçları yazmıştı. Astalife kullanabildi ancak empryl isimli ilaca alerjik reaksiyon gösterdi. Sürekli acillerdeydik. İshal kusma bağırsak ağrısı yapti. Gonal f kaç ml igne vuruldun.
2 tane oluştu biri 17.8cm diğeri de 15 di gonal f i 75 vuruyordum sonra 3gunluk bı iğne verdi adını unuttum valla canım eşime de astalife ve empryl verdi 5.kutu da bizde bı sıkıntı yapmadı sadece benim kafama takilan cumartesi gece 12de çatlatma iğnesini vuruldum pazartesi aşılama oldum aşılama yapmadan önce hiç kontrol etmedi çatlayıp catlamadigini ama çatlama zamanındaki gibi akıntım vardı yarın sabah bı idrarda baksam mı acaba meraktan olucem 😔

2 tane oluştu biri 17.8cm diğeri de 15 di gonal f i 75 vuruyordum sonra 3gunluk bı iğne verdi adını unuttum valla canım eşime de astalife ve empryl verdi 5.kutu da bizde bı sıkıntı yapmadı sadece benim kafama takilan cumartesi gece 12de çatlatma iğnesini vuruldum pazartesi aşılama oldum aşılama yapmadan önce hiç kontrol etmedi çatlayıp catlamadigini ama çatlama zamanındaki gibi akıntım vardı yarın sabah bı idrarda baksam mı acaba meraktan olucem 😔
Bu arada reglime 6 gün kaldı yarın 5 gün kalmış olacak erken gebelik testleri doğru sonuç veriyor mu hiç denedin mi

2 tane oluştu biri 17.8cm diğeri de 15 di gonal f i 75 vuruyordum sonra 3gunluk bı iğne verdi adını unuttum valla canım eşime de astalife ve empryl verdi 5.kutu da bizde bı sıkıntı yapmadı sadece benim kafama takilan cumartesi gece 12de çatlatma iğnesini vuruldum pazartesi aşılama oldum aşılama yapmadan önce hiç kontrol etmedi çatlayıp catlamadigini ama çatlama zamanındaki gibi akıntım vardı yarın sabah bı idrarda baksam mı acaba meraktan
Maşallah. 75 lik vurulmaniza rağmen 2 yumurtaniz oluşmuş. Harika:) peki eşinizin değerleri yukseldi mı bu vitaminler sayesinde.
Benimde yumurtami kontrol etmedi canim, çatlayıp catlamadigini:) benim de o aklımda soru işareti açıkçası. Ama onlar iyi bilir:)
Bence doktorun söylediği gün kan ver direk. Çünkü insan sonra üzülüyor. Stres oluyor. O yüzden bence doktoru dinle. Bebek olacak olma ihtimali bile insanı mutlu ediyor.:) benim biraz psikoloji allak bullak o yüzden.

Maşallah. 75 lik vurulmaniza rağmen 2 yumurtaniz oluşmuş. Harika:) peki eşinizin değerleri yukseldi mı bu vitaminler sayesinde.
Benimde yumurtami kontrol etmedi canim, çatlayıp catlamadigini:) benim de o aklımda soru işareti açıkçası. Ama onlar iyi bilir:)
Bence doktorun söylediği gün kan ver direk. Çünkü insan sonra üzülüyor. Stres oluyor. O yüzden bence doktoru dinle. Bebek olacak olma ihtimali bile insanı mutlu ediyor.:) benim biraz psikoloji allak bullak o yüzden.
Cok şükür canım benim yumurtlamamda sıkıntı yoktu her ay günü gününde regl oluyordum eşimin de vitamin sayesinde yükselmiş.Bende hiç hamile kalmadım canım nasıl bı his bilmiyorum şuan karnım ağrıyor regl ağrısı gibi afedersin iki gündür de lavobaya çıkamadım stresten mi nedir 😔Bekleyeyim bakalım 7 haziranı🤲🤲

Cok şükür canım benim yumurtlamamda sıkıntı yoktu her ay günü gününde regl oluyordum eşimin de vitamin sayesinde yükselmiş.Bende hiç hamile kalmadım canım nasıl bı his bilmiyorum şuan karnım ağrıyor regl ağrısı gibi afedersin iki gündür de lavobaya çıkamadım stresten mi nedir 😔Bekleyeyim bakalım 7 haziranı🤲🤲
Maşallah. Çok guzel.🩷 Bende pcos var. O yüzden 2 ayda bir regl oluyorum. Bn bir yumurtam oldu. Benimde dün regl ağrısı yaşadım. Ama bilmiyorum ki. Insallah hamile kalırız bu ay:)

Maşallah. Çok guzel.🩷 Bende pcos var. O yüzden 2 ayda bir regl oluyorum. Bn bir yumurtam oldu. Benimde dün regl ağrısı yaşadım. Ama bilmiyorum ki. Insallah hamile kalırız bu ay:)
İnşallah hamileyizdir regl ağrısı mi hamilelik belirtisi mi ikiside benzermiş inşallah güzel haberi alırız bu arada progesteron hapını düzenli icebiliyor musun benim bazen saatleri bir iki saat erken ya da geç oluyor

X