Aşılama Aşılama sonuçlarınız 2021

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Kızlar merhaba ben bu ay ilk kez ovulasyon testi kullandım yunurtlama gördüm ancak degerlendiremedim o geceyi ertesi gün çatlama oldu testim siliklesti ve çatlama günü dahil 3 gün değerlendirdim çatlama günü sonrası 2 gün olucak şekilde çatlama gününün gecesinden beri ara ara kasıklarımda batma oluyor onun dışında hiç bir şeyim yok ve ağzımda metalik bir tat var gebelik oluşuyor mudur sizce yumurtlama gününü degerlendiremedim diye çok tereddüt ettim 🥺

Aşılama yaptıran veya yaptıracak olan arkadaşlarıma umut olmaya geldim. yaşayarak öğrendiğim şey bittim dediğimde Rabbim yettimm dedi ve beni mutluluk gözyaşlarına boğdu.
Ben 3 aşılama olmuş ve mutluluğu tüp bebeğe geçmek için 3. Aşılamayı prosedür olarak yaptırdığımda yakaladım. 6 yıllık evliyim ilk 3 yıl çocuk düşünmedik.Tüm kan tahlillerim ve eşimin testleri yapıldı ve ben 17 yaşından beri (şuan 28 yaşındayım )pcos hastasıyım ve hsg yani rahim filmi çektirdiğimde iki tüpümünde kapalı olduğunu ama film çekerken 1 tanesinin açıldığını söylediler yaklaşık 7 8 ay sonra aşılama yaptırdım ilk aşılamam özelde oldu tek yumurta gelişti ama tutmadı 1 yıl ara verdik daha sonra Ankara şehir hastanesine tekrar gittim ve herşey yeniden yapıldı sadece hsg çekilmedi 2 yılda bir çekiliyormuş. Gonal f kullanmadan asla yumurtam gelişmiyordu. 2. Aşılamam yapıldı oda başarısız oldu. Daha sonra doktorlardan tekrar hsg istedim ve çektirdiğimde iki tüpümün yeniden tıkalı olduğunu söylediler ve 2 gün uğraştılar açmak için şehir hast.sinde ve sonuç için infertilitte doktoruna çıktım orada tüplerimin açılmadığını söyleyip beni yine şehir hast.sinde olan tüp bebeğe yönlendirdi.10 dk sonra Tüp bebekteki doktorlar rahim filmine baktılar ve ikisininde açılmış olduğunu söyledi ama yinede tüp bebek istedim tüm evrakları hazırladım 2 iğneli aşılama şartı vardı benim devlet hast. Tek olduğu için özeldekine rapor çıkmadığı için onu kabul etmediler ve tekrar aşılama denemek istedi doktorum prosedür gereği.. 2 hafta önce yani 12 Ekimde aşılamam yapıldı 2 olgun yumurtam ve 1 tanede gelişimi geriden gelen yumurtam vardı. Daha önce herşeyi gebelik belirtisi gibi düşündüğüm için bu kez kullandığım progestan fitilin yan etkisi olarak düşündüm yine olmicak ve tüp bebeğe geçeceğim nasılsa kafasındaydım. Aşılamamın ilk 2 günü aşırı bir gaz sancısı dışında hiçbir şikayetim olmadı . Aşılamanın 10. Gününe kadar hiçbir şeyim yoktu ne kasık ağrısı ne hassasiyet hiçbir şikayetim yoktu ta ki 10. Gün göğüs hassasiyetim ve kasık ağrılarım başladı hasta olacağım dedim. Bu arada benim normalde adet düzensizliğim var 2 3 ayda bir ilaçla adet görüyordum adet olduğumdada bel ağrısı olurdu sadece hassasiyet falan hiç yaşamazdım. Bu kez fitilin etkisiyle bunları yaşadığımı düşündüm koku almam keskinleşti başka belirtim olmadı 15. Güne kadar hiç test yapmadım elim gitmedi ta ki beklemekten bunaldım yok zaten en azından hasta olup tüp bebeğe geçelim diye düşündüm. Onlarca idrar testi yaptım 3 yıl içindebu kez idrarda değil direk kan isticem dedim ve devlet hast. Kan verdim o 3 saat geçmek bilmedi sonucu internetten bakayım gitmeyim tekrar boşuna dedim bir de baktım kiii sonucumu dün 15. Günümde 328 çıktı iki gün sonra tekrar gel şimdi gebesin ve değerin güzel dedi doktor. Yarın şehir hastanesine gideceğim tekrar kan vereceğim. Bu sitedenn yüzlerce binlerce yorum okudum ve bir gün olursa yaşadıklarımı anlatıp ümitsizlik haşayanlara ümit olayım dedim isyan etmeden sabredin. Rabbim tüm bebiş isteyen bunun için emek veren herkesin kucağını doldursun isteyen herkese bekleyen herkese hayırlı güzel haberler alıp burada benim gibi millete umut olsunlar inşallah hepinize dua edeceğim. Sürekli takip edemesemde arada sırada aranıza katılacağım. Allah hepinize kolaylık versin
Çok sevindim sizin adınıza Allah'ım sağlıkla kavustursun böyle umutlu mesajları okuyunca insan yeniden doğuyor kendi hayatı adına yeniden ümitleniyor darısı bize inşallah özelden bana yazabilir misiniz bende yarın aşılama yaptırıyorum fikir almak isterim sizden bilgilisiniz bellki

Merhabalar, mesajlarınızı okudum. Pozitif sonucu görenleri tebrik ederim, Allah sağlıcakla kucaklarınıza almayı nasip etsin inşallah. Ben de ikinci çocuk için aşılama oldum. 14. gün sonucum 0.37 çıktı. Yarın doktora gideceğim. Şunu sorucam ben, ikinci aşılamayı hemen ilk regl ile başlayabiliyor muyuz?
İlk aşılamadan önce kistim vardı, önce onu kaybettik ilaç tedavisiyle. Şu an da adetim gecikiyor acaba tekrar kist mi oluştu. 1 ay daha beklemek istemiyorum tedavi için :110:
Teşekkürler canım Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah. Şöyle söyleyeyim devlet hastanesi rahmin dinlenmesi için olumsuz olan aşılamadan sonra 1 ay ara veriyor. Özel hastaneler peşpeşe uygulayabiliyor. İnşallah kist olmamıştır. Aşılaması negatif olup sonraki ay kendiliğinden hamile kalan arkadaşlarda var. Rabbim hayırlısını versin inşallah 😊

Kızlar merhaba ben bu ay ilk kez ovulasyon testi kullandım yunurtlama gördüm ancak degerlendiremedim o geceyi ertesi gün çatlama oldu testim siliklesti ve çatlama günü dahil 3 gün değerlendirdim çatlama günü sonrası 2 gün olucak şekilde çatlama gününün gecesinden beri ara ara kasıklarımda batma oluyor onun dışında hiç bir şeyim yok ve ağzımda metalik bir tat var gebelik oluşuyor mudur sizce yumurtlama gününü degerlendiremedim diye çok tereddüt ettim 🥺
Merhaba . Yumurtlama günü sadece tek bir gün değildir fakat bir günde tutma ihtimali çok yüksek diye görünebiliyor uygulamalara göre. Daha belirti için çok erken umarım olmuştur hayırlısıyla sizde pozitifi görürsünüz inşallah 🙂

Çok sevindim sizin adınıza Allah'ım sağlıkla kavustursun böyle umutlu mesajları okuyunca insan yeniden doğuyor kendi hayatı adına yeniden ümitleniyor darısı bize inşallah özelden bana yazabilir misiniz bende yarın aşılama yaptırıyorum fikir almak isterim sizden bilgilisiniz bellki
Amin inşallah. Rabbim isteyip dileyen herkese nasip etsin zor yollar ama sabretmek herşeyden önemli vakti zamanı gelince zaten oluyor. Allah sizede nasip etsin en kısa zamanda inşallah🙂

Amin inşallah. Rabbim isteyip dileyen herkese nasip etsin zor yollar ama sabretmek herşeyden önemli vakti zamanı gelince zaten oluyor. Allah sizede nasip etsin en kısa zamanda inşallah🙂
Amin inşallah canım bugün aşılamam gerçekleşti ya nasip gerisi Takdiri İlahi 🤲

Merhaba . Yumurtlama günü sadece tek bir gün değildir fakat bir günde tutma ihtimali çok yüksek diye görünebiliyor uygulamalara göre. Daha belirti için çok erken umarım olmuştur hayırlısıyla sizde pozitifi görürsünüz inşallah 🙂
Reglime 5 gün kaldı kaset test yaptım ama maalesef negatif 🥺 ümidim yok bugün göğüs ağrımda başladı 5 6 aydır 10 gün öncesinden agirmaya baslamisti ama yine de hafif acı var şişlik dolgunluk yok henüz

Merhabalar, mesajlarınızı okudum. Pozitif sonucu görenleri tebrik ederim, Allah sağlıcakla kucaklarınıza almayı nasip etsin inşallah. Ben de ikinci çocuk için aşılama oldum. 14. gün sonucum 0.37 çıktı. Yarın doktora gideceğim. Şunu sorucam ben, ikinci aşılamayı hemen ilk regl ile başlayabiliyor muyuz?
İlk aşılamadan önce kistim vardı, önce onu kaybettik ilaç tedavisiyle. Şu an da adetim gecikiyor acaba tekrar kist mi oluştu. 1 ay daha beklemek istemiyorum tedavi için :110:
Kist olmadığı takdirde başlanır muhtemelen. 3 aşılama yaptırdım, ilk aşılama sonrası kist olduğu için 1 ay ertelendi. Diğer ikisi ara vermeden yapıldı.

Birşey sorcam aşılama yapıldığı gün lekelenme yaşadınız mı yani fazla sperm dökülmesi gibi bugün bende oldu telaş yaptım da

Reglime 5 gün kaldı kaset test yaptım ama maalesef negatif 🥺 ümidim yok bugün göğüs ağrımda başladı 5 6 aydır 10 gün öncesinden agirmaya baslamisti ama yine de hafif acı var şişlik dolgunluk yok henüz
Regliniz geçince testi yenileyin ve kan testi yaptırın idrarda çıkmayabilir
Birşey sorcam aşılama yapıldığı gün lekelenme yaşadınız mı yani fazla sperm dökülmesi gibi bugün bende oldu telaş yaptım da
Evet canım fazla spermler zaten dökülüyor akıyor. Önemli olan hareketli ve sağlıklı olan bir kaç spermin yumurtayı döllemesi milyonların içinden sadece 1 tanesi bile yetiyor. Onun dışında kahverengi bi akıntım falan olmadı ilk yazımda yazdığım şeyler dışında başka birşey yaşamadım 🙂

Kızlar benimde aşılamanın 12. Günü test böyle sizce var mı bir şeyler. Cuma günü kan vermeye gidicem.

Eklentiler

• E6E7845B-D9FD-4986-ACEE-811B4A914787.jpeg
    E6E7845B-D9FD-4986-ACEE-811B4A914787.jpeg
    95,6 KB · Görüntüleme: 140
Regliniz geçince testi yenileyin ve kan testi yaptırın idrarda çıkmayabilir

Evet canım fazla spermler zaten dökülüyor akıyor. Önemli olan hareketli ve sağlıklı olan bir kaç spermin yumurtayı döllemesi milyonların içinden sadece 1 tanesi bile yetiyor. Onun dışında kahverengi bi akıntım falan olmadı ilk yazımda yazdığım şeyler dışında başka birşey yaşamadım 🙂
Çok teşekkür ederim canım moral olsun bana 🥰

Meraklılar iş başında 🤣 dayanamadım 10gun bir bakiyim dedim. İgneninde 12.gunu. ama pek ümitli değilim regl ağrım var
Hayırlı olsun canım bende beklemedeyim daha bugün 9.gunum felâket bir uyku hali kasıklarımda dolgunluk hoguslerimde hassasiyet inseaalh bende hayırlı bir haber alırım 1senedir uğraşıyorum :KK43:gitmedigim doktor kalmadı piskolojim bozuldu iyice beklemekten normalde 4tane çocuğum var 2senedir korunmuyorum ama olmuyor diğerlerinde.hamile kaldım kolay bir şekilde busefer olmuyor

Hayırlı olsun canım bende beklemedeyim daha bugün 9.gunum felâket bir uyku hali kasıklarımda dolgunluk hoguslerimde hassasiyet inseaalh bende hayırlı bir haber alırım 1senedir uğraşıyorum :KK43:gitmedigim doktor kalmadı piskolojim bozuldu iyice beklemekten normalde 4tane çocuğum var 2senedir korunmuyorum ama olmuyor diğerlerinde.hamile kaldım kolay bir şekilde busefer olmuyor
Canimm maalesef ben regl oldum 😰
Maşallah kız 4*çocuğun varmış bizim hiç yok 🥺

Canimm maalesef ben regl oldum 😰
Maşallah kız 4*çocuğun varmış bizim hiç yok 🥺
Rabbim tez zamanda sanada nasip etsin kuzum çok genç yaşta anne oldum ilk çocuğuma hiç birşey anlamadım sonra üçüzlere hamile kaldım şimdide.2seneye yakındır uğraşıyorum ama olmuyor bütün testlerden geçtim yaptirmadigim tahlil kalmadı şimdide günümü bekliyorum pazartesi kanntesti vericam bugün çatlatma iğnesi den sonra 10.gunum evde test yaptım biri çok belirgin diyeri çok silik çıktı ama.5gundur sürekli uyku hali kasiklarimda ağrı var:KK43:büyük bir sabır la bekliyorum

X