Aşılama süreci

iklimkaraca

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2021
197
68
30
Hiç test yapmadım evde de idrar testi falan. Bugün 9. Günü bitti aşılamanın. Ama hiç belirtim yok kasık ağrım göğüs ağrısı falan. Ondan herhalde pek ümitli değilim. Umarım sessiz sedasız yerleşen bi miniğim vardır

Masallardiyarii

Masallar da gerçek olacak 🙏🏻🐣
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2021
845
1.054
Herkeste belirti olucak diye bir kaide yok bencede umut her zaman vardır 😊 iğne kiminde çok farkli etki gösteriyor kiminde hiç göstermiyor ben famara kullanırken resmen yumurtanın büyüdüğünü bile hissettim o derece bir ağrım oldu bugün 12.gundu hala daha ağrım hassasiyet batma hissi devam ediyor nasipse olursa inşallah 🙏🏻

iklimkaraca

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2021
197
68
30
Herkeste belirti olucak diye bir kaide yok bencede umut her zaman vardır 😊 iğne kiminde çok farkli etki gösteriyor kiminde hiç göstermiyor ben famara kullanırken resmen yumurtanın büyüdüğünü bile hissettim o derece bir ağrım oldu bugün 12.gundu hala daha ağrım hassasiyet batma hissi devam ediyor nasipse olursa inşallah 🙏🏻
İnşallah olur çok dua etmekten başka yapacağımız bir şey yok🙏🏻 Aslında hayal kırıklığı da olmasın diye belirtim yokken ümitlenmiyorum olursa sürpriz olsun daha güzel olur😊 bazen benim de yumrutlama dönemi hassasiyetim olurdu karnımda ama gebelik belirtisi bilmiyorum ısrarla hiç yok😄

I LoVe You

Rabbime şükürler olsun🥰🥰
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2019
2.479
1.990
20

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-12-2021

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 58 gün kaldı.

Bebeğinizin saçı artık uzuyor. Sizin ve bebeğinizin babasının aile genetik eğilimlerine bağlı olarak, bebeğiniz doğduğu sırada ya tam saçlı olarak yada seyrek saçlı olarak doğacak. Her iki durumda normaldir. Doğum konusunda endişeli ve huzursuzluk yaşıyor olabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Masallardiyarii

Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2021
845
1.054
Kızlar ne durumdasınız dün akşam stresli bir olay yaşadım ondan sonra çok ağrım oldu bugün de adet ağrısı gibi bir ağrım var hastalanicam sanırım bilemiyorum

ilkyaz10

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2020
155
79
28
Kızlar ne durumdasınız dün akşam stresli bir olay yaşadım ondan sonra çok ağrım oldu bugün de adet ağrısı gibi bir ağrım var hastalanicam sanırım bilemiyorum
8 mayısta aşılamam yapıldı dün akşam ağrım oldu adet ağrısı gibiydi gaz gibi karın şişliği sabah geçti şu an ağrım yok yarın kan vericem umarım gebelik belirtisidir adet değildir 🙏🤗

Niloya444

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2020
2.425
1.426
Merhabalar 2 yıllık evliyim ve 1 yıldır bebek isteğimiz vardı tedaviye başladıktan sonra da burdan sürekli konu başlıklarına bakıp kendimi mutsuz etmeye başlayınca bende üye olup tam tersi insanlara burda umut aşılamak istiyorum çünkü bu dönemde en çok ihtiyacımız olan moraldir burda birbirimize destek olup güzel haberlerimizi paylaşmak istiyorum 07.05.2021 yani bugün ilk aşılamam yapıldı pazartesi günü kontrolüm var tüm süreci paylaşmak ve güzel haberi size vermek için sabırsızlanıyorum bu arada polikistik over hastasıyım öncesinde femara adlı ilacı ve aspirin ilacini geçen ay kullandım bu hafta kontrollere gittiğimde büyüdüğünü ve çatlatmak istediğini belirtti ilkinde catlamazsa ikinci için tekrar iğne olucakmisim çatlatma iğnesi ne 157 TL ödedim özel bir hastane de tedavi görüyorum bu dönemde sık sık gittigim için 10gun içinde gittiğim günler de ücret ödemiyorum fiyat konusunda 1500 TL gibi ücretler okuduğum için buraya açık açık yazıyorum rabbim hepimizin yardımcısı olsun başka aşılama surecinde olup destek vermek isteyenleri önerilerinizi bekliyorum 🖤
canım sonucun ne oldu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-06-2022

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 239 gün kaldı.

Bebeğinizin artık küçük bir karaciğeri var. Karaciğer besinlerin işlenmesinde önemli bir rol oynar. Aşırı kan şekerini saklar ve ihtiyaç anında tekrar serbest bırakır. Yağları saklar ve gerektiğinde yakar. Aşırı proteinleri (amino asitler) ayrıştırır. Kan pıhtılaşma faktörlerini sentezler ve alkol dahil zehirli maddeleri ayrıştırır. Bebeğinizin ağzı, çenesi, yemek borusu, safra kesesi, midesi, bağırsakları, pankreası ve akciğerleri şekillenmeye başladı.

Masallardiyarii

Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2021
845
1.054
8 mayısta aşılamam yapıldı dün akşam ağrım oldu adet ağrısı gibiydi gaz gibi karın şişliği sabah geçti şu an ağrım yok yarın kan vericem umarım gebelik belirtisidir adet değildir 🙏🤗
Bende 7 Mayıs'ta iğneyi oldum 12.gunu test yaptım negatif çıkınca bir daha yapmadım bugün 14.gunu yarın yapmayı düşünüyorum bugün adet agrisi gibi hafif bir ağrım var

Masallardiyarii

Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2021
845
1.054

ilkyaz10

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2020
155
79
28
Bende 7 Mayıs'ta iğneyi oldum 12.gunu test yaptım negatif çıkınca bir daha yapmadım bugün 14.gunu yarın yapmayı düşünüyorum bugün adet agrisi gibi hafif bir ağrım var
Ben 6 mayısta iğne oldum aşılamadan sonra 14. Gün test istedi siz testi biraz erken mi yaptınız bugün aşılamanızın 14. Günü mü iğnenin 14. Günümü

Niloya444

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2020
2.425
1.426
12 günü negatif çıktı sonra bir daha yapmadım bugün 14.gunu hafif adet ağrısı var birde affedersin beyaz bir akıntım var 3 gündür yarın bir daha yapmayı düşünüyorum canım sizler ne durumdasınız
canım inşallah hamilesindir çıkmayabilir herkes aynı şekilde salgılamıyor hormonları

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-06-2022

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 239 gün kaldı.

Bebeğinizin artık küçük bir karaciğeri var. Karaciğer besinlerin işlenmesinde önemli bir rol oynar. Aşırı kan şekerini saklar ve ihtiyaç anında tekrar serbest bırakır. Yağları saklar ve gerektiğinde yakar. Aşırı proteinleri (amino asitler) ayrıştırır. Kan pıhtılaşma faktörlerini sentezler ve alkol dahil zehirli maddeleri ayrıştırır. Bebeğinizin ağzı, çenesi, yemek borusu, safra kesesi, midesi, bağırsakları, pankreası ve akciğerleri şekillenmeye başladı.