Aşılama yaşı hakkında bilgi

Merhabalar. Yaşım 39 aşılama yaptırmayı düşünüyoruz. Yumurta rezervi ve tüplerde sıkıntı yok. Eşimde ileri hareket sıkıntısı var. Sizce aşılamada yaşımın etkisi olur mu? Hiç uğraşmadan tüp bebek için mi kendimize bir yol mu çizelim?
merhaba doktorunuz ne derse onu yapın. biz ilk çatlatmayla başladık sonra hsg tüpler açıktı sorun yok. tüpler kapalı olsaydı doktorum direk tüp bebek dedi ama açık olduğundan şimdi aşılama yapılacak. olmazsa sonrası tüp bebek. Ancak doktorlar uğraşmak istemiyor bilginiz olsun çoğu direk tüp bebek diyor. Doğru doktoru bulmanız şart.
sizden yaş olarak büyüğüm ama bu yumurtayla alakalı. doktorlar direk yaşa bakıp tüp bebek diyor. ama biz şu an aşılamaya başladık. Maddi boyutu da önemli yani yarı tüp bebek parası bilginiz olsun. sormak istediğiniz olursa yardımcı olurum.
Bana aşılama yapılacak haftaya

merhaba doktorunuz ne derse onu yapın. biz ilk çatlatmayla başladık sonra hsg tüpler açıktı sorun yok. tüpler kapalı olsaydı doktorum direk tüp bebek dedi ama açık olduğundan şimdi aşılama yapılacak. olmazsa sonrası tüp bebek. Ancak doktorlar uğraşmak istemiyor bilginiz olsun çoğu direk tüp bebek diyor. Doğru doktoru bulmanız şart.
sizden yaş olarak büyüğüm ama bu yumurtayla alakalı. doktorlar direk yaşa bakıp tüp bebek diyor. ama biz şu an aşılamaya başladık. Maddi boyutu da önemli yani yarı tüp bebek parası bilginiz olsun. sormak istediğiniz olursa yardımcı olurum.
Bana aşılama yapılacak haftaya
Çok teşekkür ederim. Benimde amh 3.36 yumurtlama hormonlar falan güzel eşimde sıkıntı var. Bu arada ücret ne kadar bende bugün gidip konuşacağım randevu aldım. Ve umarım rabbim yardımcınız olur dualarım sizinle.

Merhabalar. Yaşım 39 aşılama yaptırmayı düşünüyoruz. Yumurta rezervi ve tüplerde sıkıntı yok. Eşimde ileri hareket sıkıntısı var. Sizce aşılamada yaşımın etkisi olur mu? Hiç uğraşmadan tüp bebek için mi kendimize bir yol mu çizelim?
Aşılama denenebilir çok ugrastirmiyor aylık bir süreç. Tüp bebeğin işi uzun. Yumurta toplancak transfer olucak falan baya vakit alır. 3 yıllık evliyseniz,5 yıllık priminz varsa devlet desteğinden faydalabilirsiniz.He tabi bir de hiç çocuğunuz yoksa.Onun dışında özelde yaptiriyorsaniz ve para sıkıntısı varsa oturup bir düşünulmeli. Çünkü aşılamanin tutma oranı düşük. Tüp bebekte ise en iyi yumurtaniz seçiliyor, döllenen yumurta transfer ediliyo falan yani engel varsa ortadan kalkıyor o yüzden biraz daha yüksek oran. Aşılamada tek yumurta kaliteli mi değil mi, döllencek mi döllenmeyecek mi biraz daha oran düşünüyor işte.

Çok teşekkür ederim. Benimde amh 3.36 yumurtlama hormonlar falan güzel eşimde sıkıntı var. Bu arada ücret ne kadar bende bugün gidip konuşacağım randevu aldım. Ve umarım rabbim yardımcınız olur dualarım sizinle.
Hepimizi duaları birbirimiz için. sizinde hakkınızda hayırlısı olsun.
Şöyle bahsedeyim size kısaca;
Dr muayenem 2000 TL.
2 kutu gonal f 450 kullandım tanesi 3800 tl . eczanelerle pazarlık yapın. 3200-3300 tlye verdiler. 3300x2 =6600 tl iğnelerim tuttu. bu iğneler yumurtayı istenilen boyuta getirmek için.
bugün kontrolüm vardı. iki kutu daha ilave yaptık .6600+6600=12000
ctesi ve pazartesi kontrollerim olacak. uygunsa sonrası çatlatma iğnesi olacak . ücreti 750 tl civarı
Aşılama ücreti de 25000 tl.
totalde 40000 tl civarı ek takviye vitaminleri yazmıyorum bile tanesi 1000-1500 tl
tabiki benimki özel ve pahalı bir hastane doktorum bu hastaneyle çalışıyor o sebeple.
Ama kim ne demiş umursamayın. herşey ihtimaller dahilinde. Ben gönlümü ferah tutmak için her yolu deniyorum. aklıma acaba kalmaması için. sizde öyle yapın. doktorumda böyle önerdi.
Tüp bebek işin en kestirme yolu. . yoksa tüp bebekte bir ihtimal olanda var olmayanda. Aşılama da öyle 1. tutanda var tutmayanda. vakti ve saati kısacası.
sadece maddi ve manevi zor bir süreç.
Rabbim yar ve yardımcımız olsun... ama herşeye değer....

Bende şimdi görüştüm doktor ile adetimin 7. Günü ultrason ile baktı sağda 3 yumurta 10ml dedi cuma tekrar bakacak sadece çatlatma yapacak duruma göre. Aşılama + sperm yıkama 10450₺ dedi

Merhaba, aşılamanın ihtimali oldukça düşük. Biz yaşımız genç olmasına rağmen tüp bebek tercih ettik, sabrınız ve maddi gücünüz varsa aşılama da denenebilir tabi. Doktoru iyi seçmek gerekiyor, sizi doğru yönlendirecektir.

Devlette yaptıracaksanız olabilir.. ama eşinizde sıkıntı varmış. Benim eşimde de sperm degerleri kötü varikosel var en son 38mlyondu hızı düşük morfoloji 1. Dr yapmadı bosuna para vermiş olursun cok istiyosan yaparım ama dedi. Eşinizin değerleri tam olarak nasıl? Aşılama Yaptırmadım ben. Özelde aşılama için 15bin dediler ilaçlar hariç. Hemen yaptıracaksanız en fazla 1 ay zaman kaybı olur. Ama forumda okursanız aşılamada ilaçlar nedeniyle kistler olusabiliyor adetle 1-2 ay sonra atılıyor öyle bir ihtimal olursa 2 ay bekletebilirler tüp bebek için.

Devlette yaptıracaksanız olabilir.. ama eşinizde sıkıntı varmış. Benim eşimde de sperm degerleri kötü varikosel var en son 38mlyondu hızı düşük morfoloji 1. Dr yapmadı bosuna para vermiş olursun cok istiyosan yaparım ama dedi. Eşinizin değerleri tam olarak nasıl? Aşılama Yaptırmadım ben. Özelde aşılama için 15bin dediler ilaçlar hariç. Hemen yaptıracaksanız en fazla 1 ay zaman kaybı olur. Ama forumda okursanız aşılamada ilaçlar nedeniyle kistler olusabiliyor adetle 1-2 ay sonra atılıyor öyle bir ihtimal olursa 2 ay bekletebilirler tüp bebek için.
Ben ilaç kullanmadım yumurta büyümede sıkıntı Yok sadece çatlatma iğnesi yapacağız dedi. Eşimin 39 milyon ama ileri hız düşük hareketsizlik var aşılama için uygunmu diye sorduk tabi ki dedi. Özel hastane burasında kendi gittiğim doktor 10450₺ gibi Tutar dedi. Cuma kontrol olduktan sonra karar verecek bilmiyorum bi umut işte

Ben ilaç kullanmadım yumurta büyümede sıkıntı Yok sadece çatlatma iğnesi yapacağız dedi. Eşimin 39 milyon ama ileri hız düşük hareketsizlik var aşılama için uygunmu diye sorduk tabi ki dedi. Özel hastane burasında kendi gittiğim doktor 10450₺ gibi Tutar dedi. Cuma kontrol olduktan sonra karar verecek bilmiyorum bi umut işte
Madem başlamıssınız yapın tabi. İlaçsız yapıldıgını bilmiyordum hiç. Benim gördüğüm hep yumurta büyütme ilacları verdikleri. Druma soracagım eğer öyle bir ihtimal varsa ilacsız bende deneyebilirim. Cünkü benimde yumurtalar büyüyor ve catlıyor. Spermden kaynaklı olmadıgını düşünüyorum. Bize dr 38 milyonla olmaz dedi:KK43: bence 1 kere deneyin sanırım bende deneyecegim

Madem başlamıssınız yapın tabi. İlaçsız yapıldıgını bilmiyordum hiç. Benim gördüğüm hep yumurta büyütme ilacları verdikleri. Druma soracagım eğer öyle bir ihtimal varsa ilacsız bende deneyebilirim. Cünkü benimde yumurtalar büyüyor ve catlıyor. Spermden kaynaklı olmadıgını düşünüyorum. Bize dr 38 milyonla olmaz dedi:KK43: bence 1 kere deneyin sanırım bende deneyecegim
Cuma kesin karar verecek çünkü benim büyümedi sıkıntı yok 7. Günüm 10ml olmuş cuma tekrar bakıp karar vereceğiz dedi bilgi veririm sana

Bugün kontrole gittim sağ over 7-8mm sol over 15mm olmuş. Endometrium 6.8 mm. Doktor umut vaat ediyor sol over dedi pazartesi tekrar gideceğim

Bende şimdi görüştüm doktor ile adetimin 7. Günü ultrason ile baktı sağda 3 yumurta 10ml dedi cuma tekrar bakacak sadece çatlatma yapacak duruma göre. Aşılama + sperm yıkama 10450₺ dedi
Ben Cerrahpaşa hastanesinde yaptırıcam her hangi bir ücret istemediler adımlar neler bana ilaç verdiler letu diye onu kulanıcam 7 gün 2 gün bırakıp hastaneye gidicem bu dönemde en son ne zaman ilişki olmadı lazım

X