Aşılama Aşılamada başarı şansı nasıl arttırılır?

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
maalesef canım yurt disindayım özeller dünya bir para devlete gittik mecburen haftasonu bakmıyorlarmıs.Evet tedavi surecindeydim 5 gün clomifen kullandım kısmet.Bu arada gelecek ay çatlatma iğnesi vurmayacaklarmıs yumurtanın çatlamasını bekleyeceklermis asilamayı öyle yapacaklarmıs kafam karıstı ya:KK43::KK43:

Bencede çok saçma bende bu ay aşılama yaptırıcam bu aklıma geldi acaba böyle birşey olurmu diye sonra kendi kendime yokya heralde hafta sonuna denk gelirse tedaviyi yarım bırakmazlar diye düşünürken senin başına böyle birşey geldiğini öğrendim.Bence gonal f yada benzeri bir iğne kullanmadıysan önümüzdeki aya ertele aşılamanı çünkü böyle olunca nasıl belli olacak yumurta ne zaman çatlar kimbilir.

Off yaaa ne gıcık bir düzen:KK47::KK47::KK47:

Bencede çok saçma bende bu ay aşılama yaptırıcam bu aklıma geldi acaba böyle birşey olurmu diye sonra kendi kendime yokya heralde hafta sonuna denk gelirse tedaviyi yarım bırakmazlar diye düşünürken senin başına böyle birşey geldiğini öğrendim.Bence gonal f yada benzeri bir iğne kullanmadıysan önümüzdeki aya ertele aşılamanı çünkü böyle olunca nasıl belli olacak yumurta ne zaman çatlar kimbilir.

evet bence de çok gıcık bir düzen :KK43::KK43::KK43::KK43: Sende mi devlete gidiyorsun megan devletse böyle birsey söz konso olabilir.Ben yurt dısındayım mecburen gidiyorum özeller sirf muayene 200 eurodan baslıyor arastırdık:KK43::KK43:Birde doktor asilmayı gelecek aya erteledi gelecek ay asılama için iğneyle çatlatmayacakmis yumurtanın kendi çatlamasını bekleyecekmis çatladığı günün ertesi yani ovulasyon testi yapacağım pozitif çiktiğının ertesi günü asılama yapacakmıs iğne falan yok diyor kafam karısık böyle asılama olurmu kızlar ya:KK43::KK43:

Ya doktorun sacmaligi insan tedirgin olur birak asilama yapsaydi senin icin iyi olurdu simdi uc gun dikkat et birden fazla ovulasyon testi al hergun dene yumurta iyi buyumus insallah rabbim yardimcin olur

7 lik ovulasyon testi aldım. bugün yaptım negatif kizlar.yarın yine yapacağım esim su an 4 günlük perhizli iliskiye ne zaman girmemiz gerekir.pozitif çıktığı günmü????????????????????

7 lik ovulasyon testi aldım. bugün yaptım negatif kizlar.yarın yine yapacağım esim su an 4 günlük perhizli iliskiye ne zaman girmemiz gerekir.pozitif çıktığı günmü????????????????????

çatlatma iğnesi vurulduktan 36 saat sonra aşılama yapıldığına gör pozitifi görünce 36 saat sonra deneyin diyeceğim mantıken.

evet bence de çok gıcık bir düzen :KK43::KK43::KK43::KK43: Sende mi devlete gidiyorsun megan devletse böyle birsey söz konso olabilir.Ben yurt dısındayım mecburen gidiyorum özeller sirf muayene 200 eurodan baslıyor arastırdık:KK43::KK43:Birde doktor asilmayı gelecek aya erteledi gelecek ay asılama için iğneyle çatlatmayacakmis yumurtanın kendi çatlamasını bekleyecekmis çatladığı günün ertesi yani ovulasyon testi yapacağım pozitif çiktiğının ertesi günü asılama yapacakmıs iğne falan yok diyor kafam karısık böyle asılama olurmu kızlar ya:KK43::KK43:

Bende devlet hastanesine gidiyorum.Ama ben Türkiye deyim.Benim aşılamam da bu ay içinde olacak adet olmayı bekliyorum dr. a gitmek için.

Burada dr. heyet raporu çıkaracak ve yumurtalar iğne ile geliştirilip çatlatma iğnesi yapılacak.Dr. un hafta sonuna denk geldi diye aşılamayı ertelemesi gibi bir durum söz konusu olursa benim iki tane olan aşılama rapor hakkımdan biri boşa gitmiş olur :26: o kadar iğneye boşuna para vermiş olurum :26:sanırım bu nedenlerle böyle bir şey olması imkansız gibi.Aksi halde ben dr. dan iğnler için ödediğim parayı ve rapor hakkımı geri isterim :KK47:

Yumurtanın iğneyle çatlatılması daha sağlıklı olurdu.Dr unu değiştirme şansın yokmu yada hastane değiştirme şansın?Birde sende yumurtalar iğne ilemi geliştirilecek yoksa klomenlemi?

Bende devlet hastanesine gidiyorum.Ama ben Türkiye deyim.Benim aşılamam da bu ay içinde olacak adet olmayı bekliyorum dr. a gitmek için.

Burada dr. heyet raporu çıkaracak ve yumurtalar iğne ile geliştirilip çatlatma iğnesi yapılacak.Dr. un hafta sonuna denk geldi diye aşılamayı ertelemesi gibi bir durum söz konusu olursa benim iki tane olan aşılama rapor hakkımdan biri boşa gitmiş olur :26: o kadar iğneye boşuna para vermiş olurum :26:sanırım bu nedenlerle böyle bir şey olması imkansız gibi.Aksi halde ben dr. dan iğnler için ödediğim parayı ve rapor hakkımı geri isterim :KK47:

Yumurtanın iğneyle çatlatılması daha sağlıklı olurdu.Dr unu değiştirme şansın yokmu yada hastane değiştirme şansın?Birde sende yumurtalar iğne ilemi geliştirilecek yoksa klomenlemi?

canım benim öncelikle asılama dan biri gidermi soruna cevap veriyorum doktora sordum bunu asılamadan saymışorlarmıs yapılmazsa seninkini de saymazlar.Ama dediğin gibi bosuna iğne ilaç kullanmıs olursun benim gibi.Ben 5 gün clomifen 50 mg bunu kullandım iğne kullanmadım.doktorumu değistirme sansım yokki zaten burada her gittiğimde ayrı doktor bakıyor aynı değil:KK47:47:Hastahaneyi değistirme sansımda yok:KK43::KK43:özele gideyim desem türkiye gibi değil,dünya bir para.Sirf muayene 200 euroya yakın.Bana gelecek ay asılama yapılacak ancak dediğim gibi 5 gün ilaç kullanacağım sonra ovulasyon testiyle pozitif günü bekleyeceğim.Çatlatma iğnesi yok dedi doktor:KK43::KK43::KK43:Anlamadım gitti kafam karısık bu sebepten erteleyebilirim.Türkiyeye gelince bir özel hastahanede düsünürüm.22 yaşindayım ,2.5 senelik evliyim bir sorunum yok esimde yalnizca varikosel var.Ve geçen sene bebeğim oldu kendiliğinden ama 5 haftalıkken düstü :KK43::KK43:Hayırlısı ne yapalım.

kizlar bugün ovulasyon testini tekrar yaptım pozitif............Esim 4 günlük perhizliydi asılama sebebinden ama yapılmadığı için dün iliskiye girdik.Ama bugün pozitif bugün mü girmek gerekirdi??????

Bayanlaaarrr Cok mutluyummm Dun Doktora gittim ve Yumurtanın buyudugunu Pazartesi günü catlatma iğnesi vurulacak ÇARŞAMBA günü aşılama cok mutluyum inş. olurr RABBİM hepimizin Yüzünü Güldürsün inş. :KK70:

kizlar bugün ovulasyon testini tekrar yaptım pozitif............Esim 4 günlük perhizliydi asılama sebebinden ama yapılmadığı için dün iliskiye girdik.Ama bugün pozitif bugün mü girmek gerekirdi??????

bence bugün değüil yarın deneyin yada dediğim gibi çatlatma iğnelerinden 36 saat sonra aşılama yapıldığı mantığına gör 36 saat sonra.o da gene yarın akşama denk gelecektir.

Bayanlaaarrr Cok mutluyummm Dun Doktora gittim ve Yumurtanın buyudugunu Pazartesi günü catlatma iğnesi vurulacak ÇARŞAMBA günü aşılama cok mutluyum inş. olurr RABBİM hepimizin Yüzünü Güldürsün inş. :KK70:

inşallah herşey yolunda gider ve aşılamnın sonucundada pozitifi görürsün

arkadaşlar merhaba
ben de önümüzdeki ay aşılama yaptıracagım, benim özelden yapılacak doktorum reçeteyi yazdı ama ilaçları devletten yazdırıp alabiliyormuşum galiba, malum çok pahalılar.ben ege üniversitesinde yazdırmak için şansımı deniyecegim ama hangi belgeler ile gitmem gerekiyor tecrübesi olan arkadaşlar yazabilirmi?

arkadaşlar merhaba
ben de önümüzdeki ay aşılama yaptıracagım, benim özelden yapılacak doktorum reçeteyi yazdı ama ilaçları devletten yazdırıp alabiliyormuşum galiba, malum çok pahalılar.ben ege üniversitesinde yazdırmak için şansımı deniyecegim ama hangi belgeler ile gitmem gerekiyor tecrübesi olan arkadaşlar yazabilirmi?

heyete çıkcaksın yani onlar sana rapor vericek onlar içinde hatırladıklarım nufus fotokobisi 4 resim ve oturduğun yerle ilgili yerleşim adresi belgesi sanırım bunlar

arkadaşlar merhaba

devletten hetyet raporuyla alabilirsin ama sgk ile anlaşmalı özel hastanelerdede rahatça rapor çıkarırlar haberin olsun

Acaba özel hastanede aşılama yaptırmak paralımı yoksa muayene ücreti yeterlimi? bilgisi olan varmı?

Acaba özel hastanede aşılama yaptırmak paralımı yoksa muayene ücreti yeterlimi? bilgisi olan varmı?

Canım 2 arkadas yaptırmıstı bildiğim kadarıyla ücretli arkadaslarımın biri 700 lira diğeri 750 lira civari para harcamıslardı.Tabii kullandıkları ilaç ve iğnelerin ücreti hariç.Yani yalnız muayene ücreti değil asılama için ücret alınıyor.

Son düzenleme:

muayene ücreti yetmiyor canım.bende özelde aşılama oldum ilaçlar ve muayene hariç 500 tl verdim.zaten 500 tl den falanda aşağı yapan yoktur.

inanamıyorum baya çokmuş ya aşılamayı devlette yaptıran varmı? acaba devlet karşılıyomu masrafları kafam çok karıştı napıcamı bilemedim

kizlar ya benim yumurtam 23 mm olmustu asılama için 5 gün clomifen 50 mg kullanmıstım ama hafta sonuna geldiği için asılamam iptal edilmisti çatlatma iğnesi de vurulmadı ovulasyon testi almistim cumartesi yani dün pozitifti ama iliskiye girdik ama dünden beri çok fena sancım var biçak batıyor gibi neden acaba:-)(

*siz doktorunuzun özl muayenehanesinemi gidiyosunuz yoksa sadece hastaneyemi gidiyosunuz ?devlette aşılamaya ayrıyeten masraf gidiyomu ?gidiyosa ne kadar acaba ayrıca ilgileri nasıl devletteki doktorların, tavsiye edermisiniz aşılama için devleti benim için çok önemli karar veremedim özelemi gitsem devletemi diye cevaplarsanız sevinirim

X