Aşk mı para mı?

Sindyyrey

Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2019
527
362
31
Merhaba arkadaşlar.
Hem hayat koşullarının bu kadar zorlaşması, hem de atanamamam, iş bulamamam bunalımı ile artık psikolojim bozuldu ve doğru kararlar veremez hale geldim. Her şeyi saldım ne oluyorsa olsun moduna girdim ve çıkamıyorum. Var mı aynı durumda olan?
Erkek arkadaşım var 25 yaşına girecek, ünv i bitirdi. Çok çalışkan, çok hırslı ve başarılı esasında. Ama ülke şartları mı dersin, şansızlık mı dersin bir türlü iyi bir yerde tutunamadı. Çocukluğundan beri çalıştığı için bir çok işten anlıyor ve haftasını dahil sürekli çalışır mutlaka para kazanacak Bi şeyler bulur. Fakat düzen yok, iyi bir iş yok. Şirketlere giriyor başarılı olmasına rağmen sürekli eleman çıkarma durumları oluyor. Kendi işimi dükkan vs açayım dedi, şuanki durumda biraz riskli. Babası tesisat doğalgaz ustası, çocukluktan beri ilgisi olduğu için uğraşmış şuan baya iyi o işte, ama o kadar ünv okudu bitirdi başarılı da Bi çocuk, o işte çalışması içime sinmiyor.
Ailem maddiyat yüzünden istemiyor. Kötü yorumlar beni daha da üzüyor artık, bitirme aşamasına geldim çünkü sürekli insanların Olumsuz konuşması psikolojimi bozdu. Bitireyim artık ne oluyorsa olsun moduna girdim. Yoruldum artık sanırım. Umudumu yitirdim ben. Ben de atanamıyorum zaten. Evet evliliğin acelesi yok beklememiz lazım. Şuan evlenmek gibi bir isteğim de yok. Ama beni yoran ailem, çevrem,söylenen laflar. Zaten işsizlik atanamama, belirsizlikler yoruyor üzüyor yeterince. Kaygı bozukluğum var üstelik. Bu psikoloji ile ilişkimi yaşayamacak hale geldim artık.
Aynı durumu yaşayanlar nasıl bir yol izledi bahsederlerse sevinirim?

Merhaba arkadaşlar.
Hem hayat koşullarının bu kadar zorlaşması, hem de atanamamam, iş bulamamam bunalımı ile artık psikolojim bozuldu ve doğru kararlar veremez hale geldim. Her şeyi saldım ne oluyorsa olsun moduna girdim ve çıkamıyorum. Var mı aynı durumda olan?
Erkek arkadaşım var 25 yaşına girecek, ünv i bitirdi. Çok çalışkan, çok hırslı ve başarılı esasında. Ama ülke şartları mı dersin, şansızlık mı dersin bir türlü iyi bir yerde tutunamadı. Çocukluğundan beri çalıştığı için bir çok işten anlıyor ve haftasını dahil sürekli çalışır mutlaka para kazanacak Bi şeyler bulur. Fakat düzen yok, iyi bir iş yok. Şirketlere giriyor başarılı olmasına rağmen sürekli eleman çıkarma durumları oluyor. Kendi işimi dükkan vs açayım dedi, şuanki durumda biraz riskli. Babası tesisat doğalgaz ustası, çocukluktan beri ilgisi olduğu için uğraşmış şuan baya iyi o işte, ama o kadar ünv okudu bitirdi başarılı da Bi çocuk, o işte çalışması içime sinmiyor.
Ailem maddiyat yüzünden istemiyor. Kötü yorumlar beni daha da üzüyor artık, bitirme aşamasına geldim çünkü sürekli insanların Olumsuz konuşması psikolojimi bozdu. Bitireyim artık ne oluyorsa olsun moduna girdim. Yoruldum artık sanırım. Umudumu yitirdim ben. Ben de atanamıyorum zaten. Evet evliliğin acelesi yok beklememiz lazım. Şuan evlenmek gibi bir isteğim de yok. Ama beni yoran ailem, çevrem,söylenen laflar. Zaten işsizlik atanamama, belirsizlikler yoruyor üzüyor yeterince. Kaygı bozukluğum var üstelik. Bu psikoloji ile ilişkimi yaşayamacak hale geldim artık.
Siz sevginizden emin olsaydınız herkesi sustururdunuz bence.
Ama madem bitirmeye kararlısınız sevgilinizi de çok beklentiye sokmadan bitirin.

Geçmişte olsa aşk derdim ve nitekim öyle yaptım, şu an boşanma aşamasındayım.. Sen aman kuru ekmek de yerim, gerekirse çoğu şeyi ben yaparım diyip, fedekarlık gösterdiğin noktada erkekler ne oldum delisi oluyorlar... Sevgilinden eminsen iş durumlarının oturmasını bekle.. Aşk Tek başına geçici bir heves, sonrasında para olmasa da san huzur verecek mi o önemli..

Daha 25 yasinda yani onun yasindaki cocugu erkek baba parasi yiyor. Sende bunu sorabiliyorsan kafana yatmayan seyler var gibi
Tabi evlilikte maddiyar onemli farzet zengin biri oldu hayatinda iflas etti.olmayacak bisey degil. Bu kadar da herseyi maddityata baglamamak lazim

Isyerlerinde tutunamama durumu şanssızlık değil de farklı bir sebepten olabilir mi? Sabit bir şirkette okudugu meslegi yapip maaşı az olsaydı ailen yine aynı mi dayanırdı?

Son düzenleme:
Siz sevginizden emin olsaydınız herkesi sustururdunuz bence.
Ama madem bitirmeye kararlısınız sevgilinizi de çok beklentiye sokmadan bitirin.
Sevgimden eminim. Sadece yoruldum. Bu durumu yaşayan bilir. Sürekli olumsuz sözler duymak aylarca duymak yoruyor insanı. Zaten zor olan hayatı daha da zor kılıyor. Bakın yazılan yorumlara, sizin dışınızda herkes para olmadan, diye söze başlıyor. Çevrem de aynı şekilde. Bunların psikolojikmen insanı nasıl etkilediğini düşünün

Isyerlerinde tutunamama durumu şanssızlık değil de farklı bir sebepten olabilir mi? Maaşı az olsaydı ailen yine aynı mi dayanırdı?
İş yerleri şöyle, maaşlar asgari ücret. O iş i yapacağıma kendi işimi yaparım doğalgaz vs iş i diyip onu yapıyor çünkü iyi para var onda. Ama ailem ne şirkette çalışıp asgari almasını onaylıyor, ne de tesisat doğal gaz işini onaylıyor. Küçümseme durumu var benim ailemde. Kimseyi küçümsemiyoruz ama bize de yakışmıyor o çocuk diyorlar. Sırf bu yüzden erkek arkadaşım o işten vazgeçeyim diyip iş başvurularına gidiyor hergün kapı kapı geziyor belki ailemin kanulleneceği bir iş bulurum diye çabalıyor ama öyle ha diyince de 24 yaşındaki çocuğa çok iyi bir iş vermiyorlar maalesef. Özel de çalışacaksan yükselmek için iyi konuma gelmek için uzun zaman gerekiyor. Devlete de giremiyor bir türlü.

8 yıl önce ben de, doğru düzgün işi ve maddi durumu iyi olmayan eşimle çok severek evlendim. Üstelik atanma, iş değiştirme gibi şeyler söz konusu değildi. O şekilde yaşamayı kabullenmiştim. Ama karşımıza güzel fırsatlar çıktı ve şu anda iyi bir kurumda, iyi bir pozisyonda çalışıyor. Zengin olup sonradan maddi açıdan zor duruma da düşebilirdik. Hayatın neler göstereceği belli olmuyor. Ben aşkı seçerek pişman olmadım. İlk evlendiğimiz zamanlarda maddi açıdan çekilen zorluklar da evliliğe yansımadı. Sanırım sadece bu sebepten eşimi (o zamanki sevgilimi) terk etseydim, şu anda hangi durumda olursam olayım aklımda kalacağı kesindi.

Para aşkın bir tık önünde olmak zorunda.. bunun yarini çoluğu çocuğu da oluyor çünkü.. ama bir erkekte çalışma hirsi da çok önemlidir.. tembel erkek en kötüsü.. sizinkisi biraz şanssız demekki.. ama dediğinize göre çaba gösteriyorsa eninde sonunda tutunur bir yerde.. bence siz duygularinizdan emin değilsiniz gibi.. sevip sevmediğinize emin olun önce..

Erkek arkadaşınız tembel olsa ayrılmanızı önerirdim.
Ama çalışkan bir adammış.
Sadece henüz sağlam bir ekmek kapısı bulamamış.
Şanssızlık da olabilir, ekonomik durumlar da.
Bence sırf bu sebeple bitirmeyin.
Bir kapı açılır illaki, kısmet bu işler.
Moral bozmayıp aramasına yardım edin destek olun en azından.

Adam tembel,sorumsuz vs değil ki
Öyle ya da böyle parasını kazanıyor,ekmeğini taştan da olsa çıkarıyor. Bu durumda seviyorsam eğer bitirmez aksine standartlarımızı yükseltmek için ben de bir işin ucundan tutardım.
Evet ekmeğini taştan çıkaracak biri, çünkü ailesinin durumu kötü olmamasına rağmen küçük yaştan beri çalışıyor ve ailesinden bir kuruş almıyor. Ayrı şehirlerde yaşıyoruz, gelebilmesi için uçaktır konaklamadır gezmedie derken epey parası gidiyor ve bunu karşılayabilmek için kimi zaman gelmeden önce gece taksiye çıkıyor Bi kaç gün öyle geliyor. Gündüz okula da gidiyor.
Ama dediğim gibi bunu yaşayan bilir aile olumsuz konuşunca insanın kolu kanadı kırılmış gibi oluyor, çıkmazda gibi hissediyor insan

Erkek arkadaşınız tembel olsa ayrılmanızı önerirdim.
Ama çalışkan bir adammış.
Sadece henüz sağlam bir ekmek kapısı bulamamış.
Şanssızlık da olabilir, ekonomik durumlar da.
Bence sırf bu sebeple bitirmeyin.
Bir kapı açılır illaki, kısmet bu işler.
Moral bozmayıp aramasına yardım edin destek olun en azından.
Tam da bu işte destek olmam gerekirken bozulan psikolojim yüzünden aksini yapıyorum. Sürekli huzursuzluk yaratıyorum, sürekli ne olacak, artık dayanamıyorum diye darlıyorum çocuğu. Hergün şuna başvurdun mu bundan cevap geldi mi, iş miş yok diyip üzüyorum. Tüm bunların nedeni ise ailem ve çevre. O kadar kafamda konuşuyorlar ki olumsuz cümleler kuruyorlar ki, karalar bağlayıp sürekli ağlıyorum artık.

Sevgimden eminim. Sadece yoruldum. Bu durumu yaşayan bilir. Sürekli olumsuz sözler duymak aylarca duymak yoruyor insanı. Zaten zor olan hayatı daha da zor kılıyor. Bakın yazılan yorumlara, sizin dışınızda herkes para olmadan, diye söze başlıyor. Çevrem de aynı şekilde. Bunların psikolojikmen insanı nasıl etkilediğini düşünün
Etkilendiğinizin farkındayım.
Evet para olmadan huzur pek olmuyor. Ama insanın başına ne geleceği de belli olmuyor.
Zengin olupta işe yaramaz biri de olabilirdi.
Benim demek istediğim kafa karışıklığınıza kurban etmeyin sevgilinizi.

Merhaba arkadaşlar.
Daha yasınız küçük
İns iyi yerlere gelirsiniz iş anlamında

Benn eşimle evlenirken benim yarımdan daha az bir maaş alıyordu işi de pek öyle cok statülü bir iş değildi çevrem çok eleştirdi

Ama hayat bu herşey öyle tersine döndü ki
Suanda benim 3 katımı kazanıyor
Evimizi aldı, arabamizi değiştik
Evlendiğimiz ilk yıla göre koşullar cok değişti ve eşim benden daha güzel bir işe girdi
Çevresi genişledi şartları değişti
Valla suanda iş anlamında ben daha ezik kaldım 😂😂

Hayatın ne getireceği belli olmaz
Umarımm herşey gönlünüzce olur
Zengin biri ile evlensen öyle kalacağının ya da mutlu olacağının garantisi var mi ?

X