Askerdeki sevgilim ve içinde bulunduğum üzüntü

didem_evo

Guru
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2009
3.881
0
37
Kızlar merhaba..Beni bilen bilir sevgilim askerde 10 ay oldu gideli geriye 5 ayımız kaldı..Çok zor günler geçiriyorum 10 aydır..Yaşadığım üzüntüyü de sizinle paylaşmak istiyorum..

Ben sevgilimin eski sevgilisine fena halde kafayı takmıştım..İlk sevdiği kızdı nedensiz bi şekilde onu kıskanıyordum..Ve sevgilim bana o kızla olan ilişkisini tamamen anlatırsa rahatlayabileceğimi düşündüm..Sevgilimin askere gideceği son bikaç gün msne çağırdım onu o kızla ilgili herşeyi anlatmasını istedim..Oda bana anlatırım fakat bu sende olumsuz etki yapmasın geçmişimin içinde kaybolma sakın dedi bende tamam dedim ve anlattı herşeyi..O anlattıkça benim sorularım bitmiyor aksine çoğalıyordu didik didik ettim herşeyi..Askere gideceği son birkaç gün birbirimizi yaşayacağımıza eski sevgilisini konuştuk..Gideceği son gün hatta vedalaşacağımız son dakika bile eski sevgilisiyle ilgili sorular sordum..Ve askere gitti..

75 günlük acemi dönemi oldu 1 gün arıyor 1 gün aramıyordu 5-10 dk konuşuyorduk ama çok sıcak değildi bana karşı bazen aşkım hayatım der bazen demezdi..Özlediğini, sevdiğini 1 yada 2 kez duydum..Dağıtım iznine geldi geleceği günü bana farklı söylemişti sürpriz yapmak istemiş yolda karşıma çıktı ben şaşırdım ama sarılmadı baktı sadece sarılan ben oldum..Dağıtım izni boyunca hergün görüştük yine aşırı bi ilgisi yoktu bana karşı..Ve usta birliğine gitti..Aramızda bi problem olmadığı sürece izin kullanmayıp askerliği bitiricem dedi zoruma gitmişti hiç mi özlemicek nasıl dayanıcak dedim..Ve bigün ben özlemden dayanamayıp ağladım ve izine gelmeye karar verdi temmuzda 17 gün izine geldi geldiği ilk gün kapının önünden arabayla geçti telefon açtı cama çıktım çok özlemişim seni çok seviyorum dedi..Ertesi gün annesi kahvaltıya çağırdı evlerine gittim yabancı gibiydik eve girince bana sarılmasını bekledim ama sarılmadı sadece yanağımdan öptü merhabalaştık..yedik içtik annesi dışarı çıktı o gidince sarıldı, öptü beni..iznin diğer günlerinde dışarı çıktık gezdik elimi arada bir tutuyordu, özlediğine dair hoş sözler söylemiyordu, pek sarılmıyordu üzülüyordum..iznin 1 haftası izmire gittik tatile orada ilgiliydi ama aşırı bi ilgi yoktu..Ve izin bitip döndü..

Usta birliği boyunca yani 7 aydır beni günde sadece 1 kez arıyor en fazla 20 dk konuşuyoruz vakti olduğu halde sadece 1 kez arıyor..Ve 7 ay boyunca haftanın 2-3 günü aşkım hayatım diyorsa haftanın diğer günleri hiç demiyor..Tel konuşmalarımız genelde hep şu şekilde..Napıyosun, günün nasıl geçti, seninki nasıl geçti, teli kapattıktan sonra napıcaksın..Hep böyle kızlar ya konuşmamız bile kalıplaşmış artık..Seni özledim seni seviyorum bunlar konuşmalarda yok..Düşünebiliyor musunuz en son 20 gün önce seni çok seviyorum dedi..İzinden gideli 2 ay oldu bir kez dahi seni özledim demedi..Ben seni özledim dediğimde daha ne kadar olduki gittiğim diyo..Cep tel kullanalım avea hat orda çekiyo hat alalım dedim gerek yok dedi..

21 aydır birlikteyiz askerlik öncesinde ondan bikaç kez ayrıldım her seferinde o barışmak istedi..Askerdeyken 3 kez ayrıldım 2sinde barışalım bitmesin dedi son ayrılığımda aramadı bitmesin demedi bu da çok zoruma gitti..

Askere gitmeden önce benden kurtulmak için beni aldatsan dahi bu ilişkiyi bitirmem diyen adam..Şimdi ne olursa benden ayrılırsın dediğimde beni aldatırsan ayrılırım demeye başladı..Bana sevgin ne olursa biter dediğimde senin sevgin ne zaman bitersen benimkide o zaman biter demeye başladı..

İlişkimi size anlattım kızlar..O kadar üzülüyorum ki bana böyle davranmasına hergün mutsuz ve üzgün olmaktan yoruldum..Ve artık onun beni sevmediğini ya da eski sevgilisini sevdiğini düşünüyorum..Devamlı aklımda eski sevgilisini sevdiği düşüncesi var ve artık düşünmekten bıktım..

Ne yapmalıyım kızlar inanın kendi kendime düşünmekten yoruldum bi çıkar yol bulamıyorum..Sevildiğini, özlendiğini hissetmemek çok acı..Neden bana bu kadar soğuk..Lütfen bu ilişki hakkında bi yorumda bulunun..

Şimdiden hepinize teşekkürler..

Ve lütfen herkesten rica ediyorum herkes objektif olsun ne düşündüğü bire bir dile getirsin benim için çok önemli bu konu..

canım askerlik boyunca erkekler istemedi herkeze ihtiyaç duyarlar..askerde senin le barışıp seni bırakmaması bazı şeyleri netleştirmez sevgisi ne o geldiğinde inanıp inanmicağına karar verirsin

canım belki bana düşmez böyle bir soru sormak ama eskileri neden didik didik ettin ki ? keşke yapmasaymışsın.. sositososito

canım askerlik boyunca erkekler istemedi herkeze ihtiyaç duyarlar..askerde senin le barışıp seni bırakmaması bazı şeyleri netleştirmez sevgisi ne o geldiğinde inanıp inanmicağına karar verirsin
o gelene kadarda üzülmeye devam edicem sanırım..
canım belki bana düşmez böyle bir soru sormak ama eskileri neden didik didik ettin ki ? keşke yapmasaymışsın.. sositososito

didik didik ettiğim için pişmanım zaten ama zamanı geri alamıyorum kendi ellerimle sevdiğim adamın sevgisini bitirdiğimi düşünmek çok acı..

canım çok zor bir durum seninki insan hasret çekerken özlendiğini bilmek ister ama ben eski sevgilisini düşündüğünü sanmıyorum onunla ilgili artık yormayın birbirinizi bence asker psikolojisi diyeceğim ama bilmiyorum onunla bu soğukluk konusunu konuştun mu hiç ne tepki verdi

canım çok zor bir durum seninki insan hasret çekerken özlendiğini bilmek ister ama ben eski sevgilisini düşündüğünü sanmıyorum onunla ilgili artık yormayın birbirinizi bence asker psikolojisi diyeceğim ama bilmiyorum onunla bu soğukluk konusunu konuştun mu hiç ne tepki verdi

Yok konuşmadım canım bana neden soğuk davranıyosun desem benim dememle sıcak davranmaya başlıyacak ne anlamı kalır ki..

bu düşüncelerini ona anlatmadıktan sonra biz sana ne desekte bos anlında ona içindeki herseyi korkmadan dökmelisin eger giderse seni bırakır sırtını dönerse zaten sevmedini anlarsın eger sana sayiplenirse zaten barısmıss gelecege daha saglam adımlarla ilerlersiniz gerceği anlamak ögrenmek senin elinde içindeki bütün kuskulardan kurtulmakta

bu düşüncelerini ona anlatmadıktan sonra biz sana ne desekte bos anlında ona içindeki herseyi korkmadan dökmelisin eger giderse seni bırakır sırtını dönerse zaten sevmedini anlarsın eger sana sayiplenirse zaten barısmıss gelecege daha saglam adımlarla ilerlersiniz gerceği anlamak ögrenmek senin elinde içindeki bütün kuskulardan kurtulmakta

ne demeliyim ki ona canım beni sevmiyomusun artık başkasınımı seviyosun bunu mu sorucam ona

Yok konuşmadım canım bana neden soğuk davranıyosun desem benim dememle sıcak davranmaya başlıyacak ne anlamı kalır ki..

belkide bir problem vardır ve söyleyemiyordur benimle ilgili bir sorun mu var diye sorabilirsin hem soğuyan bir insan 2 gün iyi davranır sonra yine aynı olur belki bilmeden farketmeden o şekilde davranıyor olabilir seni kırdığını anlamıyordur bence bir konuş çözüm bulamassınız yoksa

ne demeliyim ki ona canım beni sevmiyomusun artık başkasınımı seviyosun bunu mu sorucam ona

hayır ne sorunumuz var diye soracaksın bana böyle davranıyorsun gücüme gidiyor diyeceksin ama kesinlikle başkasımı var diye sorma onu kaybedersin ona güvenmeyen konumunda olursun ve oda sana soğuk davranmasına sebep olur

belkide bir problem vardır ve söyleyemiyordur benimle ilgili bir sorun mu var diye sorabilirsin hem soğuyan bir insan 2 gün iyi davranır sonra yine aynı olur belki bilmeden farketmeden o şekilde davranıyor olabilir seni kırdığını anlamıyordur bence bir konuş çözüm bulamassınız yoksa

bilmiyorum ki canım çok üzülüyorum herkes askerinin geleceği günü hayal ederken ben resmen acı çekiyorum..
diyorum ya zaten haftanın 2 3 günü aşkım hayatım dese diğer günler demiyo..niye böyle anlamıyorum..beni sevmiyorsa artık bunu nasıl kaldırıcam bilmiyorum.

suçun birazı sende.. hiç gerek yokken çok yormuşsun.. geçmişi geçmişte bırakmak gerek.. ama askerlik garip bir dönem.. bence de bir sormalısın benim bilmediğim bir sorun mu var iyi misin yoksa ben bilmeden bir şey yaptım diye... son olarak dikkatli ol derim ben.. üzme kendini bu kadar..

hayır tabikide ama bize nasıl içini döküyorsan neye kırılmıs incilmişssen söle ona hepsini bunlara verdiği tepkilere söle sende artık bişeylere kesin olarak karar vermiş olursun hiç değilse canın yansa bile kafan belirgin olur bu durumu bende yasamadım cok kötü bişey belirsizlik bu yüzden bunu onunla adam gibi herseyi anlatıp gercek anlamda içini dökemedikce kurtulamazsın tatlım bende yasadım ondan biliyorum ve bundan eminim eger susmasaydım su anda ayrılmıs olmıcaktık yada ayrılsak bile ben böle keşke herseyi bütün duygularımı anlatsam demicektim sen ona anlatmadıkca böle kendini yemekle kalmaz ilişkinide yiyip bitirirsin çünkü tatlım

hayır ne sorunumuz var diye soracaksın bana böyle davranıyorsun gücüme gidiyor diyeceksin ama kesinlikle başkasımı var diye sorma onu kaybedersin ona güvenmeyen konumunda olursun ve oda sana soğuk davranmasına sebep olur

genelde soruyorum zaten bi sorun varmı diye yok diyo ahhh dilim kopsaydıda geçmişini didiklemeseydim belkide kendi ellerimle o kızı aklına soktum kendime çok kızıyorum..

suçun birazı sende.. hiç gerek yokken çok yormuşsun.. geçmişi geçmişte bırakmak gerek.. ama askerlik garip bir dönem.. bence de bir sormalısın benim bilmediğim bir sorun mu var iyi misin yoksa ben bilmeden bir şey yaptım diye... son olarak dikkatli ol derim ben.. üzme kendini bu kadar..
teşekkürler yorum için üzülüyorum elimde olmadan..
hayır tabikide ama bize nasıl içini döküyorsan neye kırılmıs incilmişssen söle ona hepsini bunlara verdiği tepkilere söle sende artık bişeylere kesin olarak karar vermiş olursun hiç değilse canın yansa bile kafan belirgin olur bu durumu bende yasamadım cok kötü bişey belirsizlik bu yüzden bunu onunla adam gibi herseyi anlatıp gercek anlamda içini dökemedikce kurtulamazsın tatlım bende yasadım ondan biliyorum ve bundan eminim eger susmasaydım su anda ayrılmıs olmıcaktık yada ayrılsak bile ben böle keşke herseyi bütün duygularımı anlatsam demicektim sen ona anlatmadıkca böle kendini yemekle kalmaz ilişkinide yiyip bitirirsin çünkü tatlım
duygucum mesela konuşuyoruz telde bi sorun varmı diyorum yookk diyo tekrar soruyorum yine yok diyo bi sorun olsa o asla bana söylemeden duramaz söyler yani bi sorun yokki ortada hem 10 aydan bahsediyorum duygu 10 aydır nasıl bir sorun olabilir bitmek tükenmek bilmeyen ne olabilir..

Tatlım sevdiğim adamın geçmişini bende bilmek isterim ve yaptımda herşeyi sormuştum ona zamanında.. tabiki oda sordu tek tek anlattım.. sana karşı olan soğukluğu normal değil.. ona hiç bu durumu söylednmi peki.. bizim aramızda hiç olmadığı halde durgunsa niye bana soğuksun bugün diye heemn atlarım bir problem varsa çözülmeli çünkü..

genelde soruyorum zaten bi sorun varmı diye yok diyo ahhh dilim kopsaydıda geçmişini didiklemeseydim belkide kendi ellerimle o kızı aklına soktum kendime çok kızıyorum..

tmmda bende vedat ın gecmişini cok ii bişekilde biliyorum hatta bazen soruyorumda hala ama onu sıkmadıkca ve cok fazla üstüne düşmedikce senin tek sucun bence ne biliyomusun cok fazla takılmıssın gecmişe ben onun gecmişini dinlerken onların yaptıkları hatalardan ders cıkardım heee demekki böle yapılmaması gerekiyormus dedim ve yapmamayada gayret ediyorum ama sen bunu bi takıntılık haline getirmişin ve istemez kafanda kurup acaba diye diye kendini yiyip bitiriyosun tatlım yapma bunu o cocuk gercekten seni bıraksa emin ol bi kac dakkasına bakar bu senin içinde gecerli ikinizde birbirinize gercek anlamda bişeyler hissetmeseniz bu ilişki askerlik gibi zorlu bişeye katlanamazdı

teşekkürler yorum için üzülüyorum elimde olmadan..

duygucum mesela konuşuyoruz telde bi sorun varmı diyorum yookk diyo tekrar soruyorum yine yok diyo bi sorun olsa o asla bana söylemeden duramaz söyler yani bi sorun yokki ortada hem 10 aydan bahsediyorum duygu 10 aydır nasıl bir sorun olabilir bitmek tükenmek bilmeyen ne olabilir..

senin nasıl ilişkinin basında kafanda kurcalayan sorunlar varsa onunda olabilir netce sorsana bana karsı sevgilini göstermiyorsunsenin beni sevmen önemli değil önemi olan bunu benim hissetmem de söle ben böle hissedince mutsuz oluyorum de kendimi yiyip bitiriyorum de acaba bişeymi var diye

Tatlım sevdiğim adamın geçmişini bende bilmek isterim ve yaptımda herşeyi sormuştum ona zamanında.. tabiki oda sordu tek tek anlattım.. sana karşı olan soğukluğu normal değil.. ona hiç bu durumu söylednmi peki.. bizim aramızda hiç olmadığı halde durgunsa niye bana soğuksun bugün diye heemn atlarım bir problem varsa çözülmeli çünkü..
canım 10 aydır hiç söyleyemedim bunu ona..
yani benim soğuksun dememle sıcak olması anlamlı gelmiyordu bana..
Allah sonumuzu hayır etsin düşünecek halim kalmadı çünkü..

tmmda bende vedat ın gecmişini cok ii bişekilde biliyorum hatta bazen soruyorumda hala ama onu sıkmadıkca ve cok fazla üstüne düşmedikce senin tek sucun bence ne biliyomusun cok fazla takılmıssın gecmişe ben onun gecmişini dinlerken onların yaptıkları hatalardan ders cıkardım heee demekki böle yapılmaması gerekiyormus dedim ve yapmamayada gayret ediyorum ama sen bunu bi takıntılık haline getirmişin ve istemez kafanda kurup acaba diye diye kendini yiyip bitiriyosun tatlım yapma bunu o cocuk gercekten seni bıraksa emin ol bi kac dakkasına bakar bu senin içinde gecerli ikinizde birbirinize gercek anlamda bişeyler hissetmeseniz bu ilişki askerlik gibi zorlu bişeye katlanamazdı
evet ben takıntı haline geitrdim hatta sırf geçmişi yüzünden kaç kez ayrıldım ondan..o geçmişini çok gereksiz buluyordu anlatmadan öncede dedi ben sana tertemiz geldim dedi geçmişim seni etkilemesin dedi ama sanırım geçmişi onu etkiledi..

X