Asla bedenime göre kıyafet bulamıyorum. Ve tek tip kıyafetler..

Cirius

I'm Unstoppable Today
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2020
1.143
2.107
1.64 boy 70 kilo. Xl giyiyorum genelde ama ya potluk oluyor ya hafif dar oluyo, ya mememi büyük gösteriyor vs birtürlü kıyafetlerle barışamadım. Ve memem de biraz dolgun üst bedenimle altı bir olmuyor genelde.Ve diger bir konu da mağazalarda tek tip kıyafetlerin olması. Herkes crop giymiyor. Mağazalarda croptan baska birsey bulamıyorum. Ip askılı günlük bir atlet alacaktım onun bile uzun versiyonunu bulamadım. Farklı birsey bulamıyorum. Internetten sipariş vermem imkansız zaten birseyi denemeden alamıyorum .Alışveriş yapmak bile istemiyorum artık. Etrafımdaki insanlara bakıyorum öyle kombinler yapıyorlarki ben zevksizim herhalde diyorum. Sizce benim bedenimle mi ilgili sorun var yoksa kıyafetlerde mi sorun var? 🤔🤭 benim bedenime yakın olanlar ne tarz kıyafetler giyiyorsunuz? Kiyafet alırken nelere dikkat etmeliyim, kombin yapmayı nasıl başarıyorsunuz lütfen paylaşın yaa🥲

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-06-2022

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 195 gün kaldı.

Önümüzdeki 2 hafta içinde bazen bebeğinizin böbrekleri tarafından oluşturulan idrar amniyotik sıvı içine atılmaya devam edecek. Bebeğinizin her bir böbreği 800.000 hassas nefron ve atık tarama hücresi içerir. Anneler, artık hareketlerinizi kısıtlamayacak ve kan dolaşımını engellemeyecek rahat kıyafetler giymeğe başlamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

prometheus

Guru
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2008
2.719
7.747
Yani mağazalarda öyle bir kıyafet bolluğu ve çeşidi var ki açıkçası kıyafet bulamanıza anlam veremedim. İki gün önce avm’deydim. Kendimi tutmasam 5000 tl harcardım, o kadar güzel şeyler vardı. Bulunduğunuz şehirde mi çeşit yok acaba? Belki daha az mağaza vardır sizin orada.

Bir Pelincik

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2020
1.522
2.243
29
166 boyunda 70 kiloydum herşeyi de giyerim genelde lcw koton defactodan giyinirim şu an 66 kiloyum aynı kıyafetleri hala giyiyorum ben diz altı elbise çok giyerim jean üstüne tişört gömlek bunlarda tercihlerim arasında

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-06-2022

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 191 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin 20 adet bebek dişi ve diş oyukları, diş etinde oluşmuş durumda. Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin bağırsakları kıvrımlı bir form alacak ve villuslar(bağırsakların iç yüzeyini oluşturan ve besinlerin emilmesini sağlayan kılımsı çıkıntı yapılar) ile kaplı hale gelecektir. Hamilelik boyunca kendinizi daha unutkan görebilirsiniz. Diğer kültürlerde doğum : Yeni Gine'deki Arapesh halkı arasında taze hindistan cevizleri emziren kadınlar için ayrılır

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Secil23

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2016
993
925
28
Ay ben de aynı sıkıntıdayım. Bir de giysilerin kalıpları ve bedenleri değişti bence. 44 beden 42 gibi, 40 beden 38 gibi. 42 bedenim normalde ama o bedende baktıklarım çok biçimsiz duruyor bende. İçime sinen giysi bulmakta çok zorlanıyorum :KK43:

Birgaripanne

Sevda kalptendir.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2018
5.005
12.605
Terzilere diktirebilirsiniz
Internette beden tipinizi bulup ona gore kombinlere bakabilirsiniz

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :78 Kg.

Bestiee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2020
548
1.179
O croplardan bende sinir oldum artık her yerde sadece o ,ben de kıyafet bulamıyorum küçük bi ildeyim zaten netten de hoşuma giden olmuyor kolay kolay öylece bekliyorum

Essilaam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2019
806
1.420
Ay ben de aynı sıkıntıdayım. Bir de giysilerin kalıpları ve bedenleri değişti bence. 44 beden 42 gibi, 40 beden 38 gibi. 42 bedenim normalde ama o bedende baktıklarım çok biçimsiz duruyor bende. İçime sinen giysi bulmakta çok zorlanıyorum :KK43:
Tam tersi bence. Eskiden daha dardı kalıplar. Şimdi daha bol bol. 36 lar 40 gibi çoğu zaman.

Neyapsamkisimdi

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2019
4.695
14.006
27
Bence baya seçenek var. Ben de crop sevmiyorum ama zaten genelde diz üstü askılı elbise giyinirim. Ya da atlet şort. Tarzım belli olduğu için zorlanmıyorum kıyafet bulurken. İnterneti de deneyin derim, 5-10 parça sipariş verir olmayanı iade edersiniz.

Kova hatunu

✔creativity
Pro Üye
4 Mayıs 2011
23.131
40.398
Ya şu zamandan giysi de nasıl bulunmaz
Evet croplar şortlar ama oversizeler da var
Keza pantolonlarda da her türlü paça kesimi mecvut...elbiseler gırla

Cileklivanilinn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2018
4.345
11.248
24
Daha ağır markalardan alırsanız hep crop top’a maruz kalma sorunu yaşamazsınız. Network, ipekyol, yargıcı farklılığı seviyorsanız Twist’i de öneririm.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :50 Kg. Şimdiki Kilom :48 Kg.