Asla yalan soylemeyin

deron

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2022
5
-7
37
Bu hayatta ne olursa olsun yalan soylemeyin
Derdimi anlatabilcek kimsem buraya yazmak istedim.sert tepkiler alacagimi biliyorum ama hepsini hakettim.
2017 yilinda esimden bosandim ve iki cocugumla yasamaya basladim(bu arada yurt disinda yasiyorum).
Kendime guzel bir duzen oturtmustum kizlarim her iki ayda bir olan okul tatillerinde babalarina gidiyorudu bende turkiyeye ailemin yanina gidiyordum kafa dinlemek icin aradan bir kac yil gectikten sonra orada birisiyle tanistim ilk erkek arkadasim diyebilirim cunki ilk evliligimi 15 yasinda yapmistim aile karariydi.
Neyse kendimi iyi hissediyordum birisi tarafinda ilgi gormek iyi geliyordu buradayken surekli telefonda her iki ayda bir orada gorusuyoduk.kendisi hic evlilik yapmamisti asla umut vermedim hep soyledim onunla bir gelecegim olmadigini oda hep tamam ama seni birakmak istemiyorum diyordu
Neyse aradan bir yil gecti ve bir sekilde hayatinda daha benimle tanismadan onceden beri birisi varmis.bunu ogrendim ben.kendiside bana beni sevdigini onunla mantik yani evlenmek icin birlikte oldugunu soyledi.
Tabi ben herseyi bitirdim cok uzuldum tabi kendime bunun reva goruldugu icin butun irtibati kestim
Aradan 1yîl gecti ve kuzenim beni tesaduf eseri bir arkadasiyla tanistirdi resmen asik oldum ilk gorsute ilk defa boyle birsey hissediyordum
Kendisiyle gorusmeye basladik o yaz 2 ay turkiyede kalcaktim gorusmek icin bol zamanimiz vardi.kendiside 7-8 ay once esini kaybetmis bir kizi varmis
Hersey ancak bu kadar mukemmel olabilirdi cok uygundu herseyimiz
10 gun sonra falan aileme anlattim
Onlardan gizli birsey yapmak istemiyordum
Sonra oda ailesiyle tanistir ben yani kisa surede oldu ama hersey su gibi akip gidiyordu
Evlenmeye karar verdik benim cocuklarim onun cocugu beni cok sevdi
1 yil boyunca her 1,5 ayda bir iki yada uc haftaligina turkiyeye gittim geldim ama inanilmaz bir ask yasadik hersey mukemmeldi bu arada pandemiden dolayi nikahimiz ve vize islerimiz hep uzadi.
Ve ben bu mukemmelligi mahfettim
Ben buradayken birgun eski erkek arkadasim aradi ve kanser oldugunu soyledi inanmadim tabi ama tahlilleri doktorlari falan gorunce inandim
Beni aldatti icin cok beddua etmistim vicdan azabi cektim hani ne kadar kotuluk yapmissada sebebi ben olmasaydim dedim ve bu hastalik surecinde onu surekli aradim kemoterapiler falan zorlu bir surecti icimdeki tek duygu vicdan azabimdi ve ona olan nefretimdi ona iyi bir insan oldugumu gostermekti(buda hayatimin en buyuk malligi)
Tabi bu aramalari esime asla soyleyemedim .
Sonra biz kagitlarimiz falan hallettik esim buraya geldi kiziyla beraber hayatimizi burda kurmaya karar verdik
Esim buraya gelince tabi yaş da var bunalima girdi ve bambaska bir adam oldu
Surekli bana kotu davraniyordu kufur hakaret eski dusunceli adamdan eser yoktu
Benim kucuk kizimla onun kizi ayni yastalar
Benim kizim rahatsiz konusma algilama bir genetik hastaligi var
Cocuklar ilk etapta anlasamadilar her evdeki cocuk sorununda esim acisini benden cikardi benimle kotu konusuyordu yada hic konusmuyorudu
Hadi gel gezmeye gidelim kafamizi dagitalim diyordum asla istemedi yani gozumden yas eksik olmadi
Bende psikolojik olarak kotu gunler geciriyodum ve durum beni eski erkek arkadasimla hastaligi sebebiyle olan konusmadan dertlesme konusmalarina cevirdi
Firsat buldukca ariyordum onu bir nevi evde cikaramadigimi ofkemi onda cikariyordum
Evde de esim her tartismada ben gitcem bosancam dediginde herseferinde ayaklarina kapandim cunki cok seviyordum onu
Yani eski erkek arkadasimla bir ilgi alaka gormek icin degil sadece konusmak istiyordum bulundugumu bosluktan dolayi asla duygusal birsey hissetmedim ona karsi
Sadece hata yapiyordum
Tabi her yalanin bir sonu var bir esim bir sekilde ogrendi konustugumu bundan 7 ay once
Bunun uzerine cok sey yasadik beni gunlerce dovdu psikolojik siddete maruz birakti
Cunki onu aldattigimi dusunuyor
Yaptigi seyler karisinda haksiz oldugum ve cok sevdigim icin hep sustum
Nasil baslayip devam ettigi konusunda kotktugum icin binlerce yalan soyledim
Ama herseferinde o yalanlarimi yuzume vurdu
Yani battikca battim
Ve bir gun basindan sonuna herseyi anlattim
Cocuklar da tabi bu isi ogrendiler
Cok zor gunler yasadik
Esim gitmek istedi yapamam dedi yalvardim bir sans ver bana diye
Oda ne yapti ne ettiyse gidemedi beni cok sevdigini ve asla affedemeyecegini soyluyorum ama bi turlu de gidemedigini soyluyor
Karsinda boynum egri cok utaniyorum o bunu haketmedi
Benim niyetim her ne kadar kendimce kotu olmasada o beni aldattin diyor
Simdi iki gun iyi uc gun kotuyuz yani siddet yok ama cok aci konusmalari var
Ne yapcagimi bilmiyorum diyor
Bir tarafa gururum haysiyetim
Bir tarafta sana olan sevgim var diyo nasil yasiycam bilmiyorum diyo
Bende gozunun icine bakiyorum ne yaparimda onu mutlu ederim diye
Bana hep sen cok mukemmel bir kadindin gozumde sen onu yiktin nasil geri duzelir bu bilmiyorim diyor
Psikologa falan gittik ama birsey fayda etmedi
Yani ne olacagimizi nasil bir hayatimiz olacagini bilmiyorum
Tek bildigim cok pismanim oda soyluyor zaten goruyorum pismanligini diyor
Diycem o ki ne olursa olsun asla yalan soylemeyin
Kendi kendizi boyle assagalîk bir duruma sokmayin
Ne durumda oldugumu tahmin bile edemezsiniz

Eşin sadece yurt dışına gitmek için evlenmiş bence. Öncesinde de adam iyi değilmiş ki. Kaldı ki şiddet uygulamış. Gitmemesinin sebebi de sizi sevmesi falan değil, yaşadığınız ülkenin imkanları. Boyunuz eğik olmasın, yaptığınız yanlış ama eşiniz de masum değil.

Derdimi anlatabilcek kimsem buraya yazmak istedim.sert tepkiler alacagimi biliyorum ama hepsini hakettim.
2017 yilinda esimden bosandim ve iki cocugumla yasamaya basladim(bu arada yurt disinda yasiyorum).
Kendime guzel bir duzen oturtmustum kizlarim her iki ayda bir olan okul tatillerinde babalarina gidiyorudu bende turkiyeye ailemin yanina gidiyordum kafa dinlemek icin aradan bir kac yil gectikten sonra orada birisiyle tanistim ilk erkek arkadasim diyebilirim cunki ilk evliligimi 15 yasinda yapmistim aile karariydi.
Neyse kendimi iyi hissediyordum birisi tarafinda ilgi gormek iyi geliyordu buradayken surekli telefonda her iki ayda bir orada gorusuyoduk.kendisi hic evlilik yapmamisti asla umut vermedim hep soyledim onunla bir gelecegim olmadigini oda hep tamam ama seni birakmak istemiyorum diyordu
Neyse aradan bir yil gecti ve bir sekilde hayatinda daha benimle tanismadan onceden beri birisi varmis.bunu ogrendim ben.kendiside bana beni sevdigini onunla mantik yani evlenmek icin birlikte oldugunu soyledi.
Tabi ben herseyi bitirdim cok uzuldum tabi kendime bunun reva goruldugu icin butun irtibati kestim
Aradan 1yîl gecti ve kuzenim beni tesaduf eseri bir arkadasiyla tanistirdi resmen asik oldum ilk gorsute ilk defa boyle birsey hissediyordum
Kendisiyle gorusmeye basladik o yaz 2 ay turkiyede kalcaktim gorusmek icin bol zamanimiz vardi.kendiside 7-8 ay once esini kaybetmis bir kizi varmis
Sonra oda ailesiyle tanistir ben yani kisa surede oldu ama hersey su gibi akip gidiyordu
1 yil boyunca her 1,5 ayda bir iki yada uc haftaligina turkiyeye gittim geldim ama inanilmaz bir ask yasadik hersey mukemmeldi bu arada pandemiden dolayi nikahimiz ve vize islerimiz hep uzadi.
Ben buradayken birgun eski erkek arkadasim aradi ve kanser oldugunu soyledi inanmadim tabi ama tahlilleri doktorlari falan gorunce inandim
Beni aldatti icin cok beddua etmistim vicdan azabi cektim hani ne kadar kotuluk yapmissada sebebi ben olmasaydim dedim ve bu hastalik surecinde onu surekli aradim kemoterapiler falan zorlu bir surecti icimdeki tek duygu vicdan azabimdi ve ona olan nefretimdi ona iyi bir insan oldugumu gostermekti(buda hayatimin en buyuk malligi)
Sonra biz kagitlarimiz falan hallettik esim buraya geldi kiziyla beraber hayatimizi burda kurmaya karar verdik
Cocuklar ilk etapta anlasamadilar her evdeki cocuk sorununda esim acisini benden cikardi benimle kotu konusuyordu yada hic konusmuyorudu
Hadi gel gezmeye gidelim kafamizi dagitalim diyordum asla istemedi yani gozumden yas eksik olmadi
Bende psikolojik olarak kotu gunler geciriyodum ve durum beni eski erkek arkadasimla hastaligi sebebiyle olan konusmadan dertlesme konusmalarina cevirdi
Firsat buldukca ariyordum onu bir nevi evde cikaramadigimi ofkemi onda cikariyordum
Evde de esim her tartismada ben gitcem bosancam dediginde herseferinde ayaklarina kapandim cunki cok seviyordum onu
Yani eski erkek arkadasimla bir ilgi alaka gormek icin degil sadece konusmak istiyordum bulundugumu bosluktan dolayi asla duygusal birsey hissetmedim ona karsi
Sadece hata yapiyordum
Tabi her yalanin bir sonu var bir esim bir sekilde ogrendi konustugumu bundan 7 ay once
Bunun uzerine cok sey yasadik beni gunlerce dovdu psikolojik siddete maruz birakti
Yani battikca battim
Cok zor gunler yasadik
Oda ne yapti ne ettiyse gidemedi beni cok sevdigini ve asla affedemeyecegini soyluyorum ama bi turlu de gidemedigini soyluyor
Bana hep sen cok mukemmel bir kadindin gozumde sen onu yiktin nasil geri duzelir bu bilmiyorim diyor
Başlığa istinaden söylüyorum, bazı durumlarda her şeyi doğru söylemek de olmuyor. Bazen karşımızdaki kişi de buna neden oluyor. Mesela bazı şeylere anneme söylediğimde sorun çıkıyor, e bu durumda bazı şeyleri tam söylememek gerek maalesef :) ona da dedim ki, "Bir insan ruh hastası değilse eğer boş yere yalan söylemiyordur." İlla yaptığı işin kötü olmasına gerek yok.
Tabii bu tarz bir konudaki yalandan bahsetmiyorum. Başlığa yazdım dediğim gibi.
Gelelim konuya.
Konunuz, evet ağırmış. Hiçbir şekilde savunması olamaz. Siz yaptığınızın yanlış olduğunu kabul ediyorsunuz. Yapmasaydınız keşke. Yani bunu bir erkek yapsa adama demediğimizi bırakmazdık.
Ama adam da iyi değilmiş ki. Günlerce dövmek nedir? Güzelce ayrılabilirdi. Bu arada yukarıda yazılan gibi adamın gitmeme sebebi siz değilsiniz, ülke imkanları :KK43:

Turkiyede yasayacagiz deseniz adam evlenir miydi acaba sizinle? 🙄
Hani bir kere olur denk gelir aşik olursun anlarimda gidip gelip Turkiyeden birilerine bakiyormuşsunuz siz de yani özel olarak bu adamla olmasa yine Turkiyeden birilerini arardiniz. Orada erkek mi yok?
Evlenmek gibi bir niyeyim yoktu ki
Asik oldum o yuzden evlendim
Birde burada oyle bir cevrem yok
Yada ne biliyim kader galiba 😔

Turkiyede yasayacagiz deseniz adam evlenir miydi acaba sizinle? 🙄
Hani bir kere olur denk gelir aşik olursun anlarimda gidip gelip Turkiyeden birilerine bakiyormuşsunuz siz de yani özel olarak bu adamla olmasa yine Turkiyeden birilerini arardiniz. Orada erkek mi yok?
Ilk kararimiz turkiyede yasamakti sonra benim ailem dedi onun kizida iyi okullarda okusun orada yasayin dedi oda mantikli dedi ve buraya gelmeye karar verdik yani ben turkiyeye doncektim aslinda kizi icin buraya geldik

Eşiniz tabi sizi bırakıp gitmez atmış kapağı yurt dışına bırakır mı ?

Günlerce dayak yemişsiniz 😱
Neden şikayet etmediniz ?
Tamam siz de sütten çıkmış ak kaşık değilsiniz fakat yaptığınızın karşılığı da günlerce dayak yemek olamamalıydı.

Yol yakınken ayrılın.
Çünkü eşiniz bunu unutmayacak ve her seferinde yüzünüze vuracak.

aldatılmanın karşılığı boşanmadır. şiddetin de bahanesi yok.
yurtdışında olmanız boşanması yerine sizin üzerinizde hislerini bastırmayı seçmiş.
hatalısın diyenler olmuş.
hatalısın denir mi bu durumda bilemedim.

Adam bir iki sene daha hayati size zindan edip sonra da kalici oturum alip orda kalma niyetinde. Projesiniz yani onun icin.

Siz de zaten onun size dayagi, eziyeti yuzunden muhtemelen eski sevgilinizle telefon arkadasligi yaptiniz. Ben sizde pek suc goremedim, bir daha El kaldirirsa arayin polisi, deport etsinler bu ayiyi

Sadece hata yapiyordum
Yani battikca battim
Cok zor gunler yasadik
Sanki karşında mükemmel bir adam var da sana kulp takıyor. Dönüp kendisine baksın, aynı evin içine girer girmez değişmiş. Adam ve kızı için büyük ikramiye olmuşsun. Eski sevgilin ile görüşmesen, bir hata yapmasan bile yaşayacaktın bunları. Adam evlenene kadar fragmanı izletmiş aynı evin içine girince film başlamış. Şu anda da seni bırakıp gitmeme sebebi sevgi filan değil imkanlarını kaybetmek istemiyor, psikolojik vr fiziksel şiddet ile de seni istediği gibi yönlendiriyor. Kullanılıyorsun, geçmiş olsun.

Buyuk konusmak asla istemiyorum ama bazi kadinlar mis gibi hayatlarini erkek icin neden bozuyor anlamiyorum. Cocuklarinizi buyutmussunuz, yurt disinda hayat kurmussunuz, tek basiniza ve ozgursunuz. Turkiyeye geldiginizde es ailesi diye bir bela yok kendi ailenizle istediginiz gibi vakit geciriyorsunuz, cocuklariniz babalariyla guzelce gorusuyor. Neden tekrar evlenmek istediniz ki? Yanlis anlasilmak istemiyorum ben verdiginiz kararlari yargilamak degil niyetim, haddime degil neticede. Sadece okurken kendi hayatim geldi gozum onune ve Turk erkeklerinden pek bir sey olmayacagina bir kez daha karar verdim.

Adamin vizesi size bagli degil mi? Hangi ulkedesiniz bilmiyorum ama depandent vize mi aldi es uzerinden? Eger oyleyse koyun kapinin onune gitsin, donsun ulkesine. Ne cekeceksiniz kahrini ayol. Mis gibi kendi evinizde cocuklarinizla ozgurce yasamak varken..

Siz sutten cikmis ak kasiksiniz demiyorum ama adam sizin o adamla gorustugunuzu bilmiyorken de manyakmis. O yuzden konu sizin hataniz falan degil, adamin kendi saykolugu.

kusura bakmayın eşinizi evire çevire günlerce dövmek istiyorum.
sizi ne kadar sindirmiş öyle...
gücü size yetmiş herhalde, bir de vicdan yapmanızı sağlıyor.
sanki her şey mükemmelmiş de siz gidip mahvetmişsiniz gibi.
yok böyle bir şey ablacım, kendinize gelin allasen.
standart, arkadaş olarak gördüğün bir adamla konuşmuşsunuz.
sizi onunla dertleşmeye iten kimdi?
eşiniz.
ne hakla ya ne hakla.
neden evinizde huzursuz yaşıyorsunuz, kim yüzünden?
ne bu ayaklara kapanmalar filan.
herif kapağı atmış farklı bir ülkeye, sizi de bir güzel manipüle etmiş tabi rahat artık.

+++++
o biricik evladınıza ne cüretle annesini dövdüğünü gösterebilir, yavrunuzun hiç mi kıymeti ehemmiyeti yok?
küçüğümün doğduğundan beri tanıdığı kişi sizsiniz siz.
onun destek alabileceği tek varlıksınız.
dengesiz herifin yaptığına bakın.
el kadar yavrunun anneciğine şiddet uyguluyor.
aşırı sinirliyim aşırı.

Hayatinizdaki en küçük sorun söylediğiniz yalanlar. Boşanın. Ne yani hayatınız boyunca fiziksel ve psikolojik şiddete boyun eğerek sindirilmiş bir hayat mı yaşamak istiyorsunuz? Size insan gibi davranmayan davarin tekiyle hayat geçer mi? Aldatmış olup olmamanız fark etmez eşinizden ayrılıp kendinize yepyeni bir hayat kurmalısınız. Eski paraziti de hayatınızdan çıkarın tabii ki. Hayatınıza da uzun süre erkek almayın. Sizin bir kızınız var annesiniz. Bu evlilikle mi ona örnek olacaksınız? Aşk insanlık onurundan daha mı yüce?? Ayrıca ben kocanızin sizi aldattığını düşünüyorum. Sinmeyi bırakıp gözünüzü dört açın.

Kov evden, kuyruğunu kistirip dönsün kızıyla Türkiye'ye. Resmen seni dövsün diye adam besliyorsun evinde. Yaşadığın ülkede hukuk yok mu, polis yok mu? Yedin dayağı adama yalvarana kadar polise gitsene deport edilsin.hic anlamıyorum bu insanları ya. Bugün seni dövmüş,yarın senin çocuklarını döver. Böyle bir ayıyla neden aynı evde yaşıyorsun? Bu nasıl bir psikopat erkek sevdası hiç anlamadım.
Ayrıca büyük aşk bunun neresinde? Bir buçuk ayda bir adamın yanına uçmuşsun. Adam ne yapmış???
Bu mu aşk?
Bence kocanı ayaklarina kapandirmak istiyorsan şikayetçi ol. Hem zor durumda kalır,sana yaptıklarını öder. Hem de geri al şikayetini diye sana hiç olmadığı kadar iyi davranır. Aynı zamanda evden kov, bu döviz kurunda sensiz ayakta kalmaya calissin işsiz güçsüz haliyle. Bak bakalım ipler kimin eline geçiyor.
Böyle ezik ezik ağlar yalvarirsan hep sen kaybedersin

X