Atak olmanın zararı?

azulathefire

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2024
4
5
Kızlar bizim kültürde hep "erkek adım atar kadın kendini naza çeker" anlayışı var ya, ben hiç böyle olmadım. Birini beğenirsem direkt harekete geçiyorum. Geçen beğendiğim bir çocuğumun telefonunu aldım görüştük mesela. Ama sizce doğru mu yapıyorum? Çünkü ben biraz dışarıdan soğuk görünen bir insanım. Güzel bir kadınım ama soğuk olduğum için erkekler rahatça bana yanaşmıyor. Aslında güzel bir şey bu yavşakları uzak tutmuş oluyorum. Ben istediğimi seçiyorum anladığınız kadarıyla. Ama bu durum erkek kanadından nasıl bilmiyorum. Onlar atak kadınlardan hoşlanıyorlar mı yoksa itici mi buluyorlar? Sizin bir tecrübeniz var mı bu konuda?

Son düzenleme:
yanlış değil ama beğendiğinizi manipüle edip çekerseniz daha etkili olur

Doğalınız neyse o olun bence. Taktikle, oyunla bilmem neyle kurulan ilişkiden hayır gelmez. Bir süre sonra her şey elde etme meselesi haline gelir ve ortada sevgi saygı kalmaz. Kadının adım atmasından hoşlanan erkekler de var bu şekilde evlenen bir sürü insan gördüm. Önemli olan karakterli, düzgün, eğlenceli, uyumlu biriyle olmak bence gerisi hep kalıplardan-tabulardan ibaret.

‘Kadın adım atmaz, attırır’ diye düşünüyorum ben de 😇

Beğendiğim adama ışık çakarım o da açılır hehe :)

Ama herkes farklıdır kadın aktif olup da başarılı olan da çok tarz meselesi

Ben öyleyim. Direkt açılmam ama ilgimi belli ederim ondan sonra tıpış tıpış geliyorlar. Muhabbet ilerlediğinde sen benle konuşmazsın diye cesaret edemedim diyorlar. 🤷 Velhasıl bekarım....😁🧿

Kızlar bizim kültürde hep "erkek adım atar kadın kendini naza çeker" anlayışı var ya, ben hiç böyle olmadım. Birini beğenirsem direkt harekete geçiyorum. Geçen beğendiğim bir çocuğumun telefonunu aldım görüştük mesela. Ama sizce doğru mu yapıyorum? Çünkü ben biraz dışarıdan soğuk görünen bir insanım. Güzel bir kadınım ama soğuk olduğum için erkekler rahatça bana yanaşmıyor. Aslında güzel bir şey bu yavşakları uzak tutmuş oluyorum. Ben istediğimi seçiyorum anladığınız kadarıyla. Ama bu durum erkek kanadından nasıl bilmiyorum. Onlar atak kadınlardan hoşlanıyorlar mı yoksa itici mi buluyorlar? Sizin bir tecrübeniz var mı bu konuda?
Yanlış olduğunu düşünmüyorum. Tek dezavantajı kadınların duygusal yapısı kimi zaman; reddedilmeyi hırsa çevirip üzülebiliyorlar bazen. Geçen bir psikolog kadın da aynı ı demişti. Tamam cevabını aldktan sonra samimiyet hemen anlaşılır zaten; sizin kadar adım atıyor, çabalıyor mu? Tamamsa ne ala. Değilse belli ki kız kendi ayağıyla geldi diye ni dallama, orda yallah. Sınır çizmeye engel değil ilk adımı atmak, ancak duygularının egonun kölesi olma yeter ki.

Ben öyleyim. Direkt açılmam ama ilgimi belli ederim ondan sonra tıpış tıpış geliyorlar. Muhabbet ilerlediğinde sen benle konuşmazsın diye cesaret edemedim diyorlar. 🤷 Velhasıl bekarım....😁🧿
İşte ben de şöyle düşünüyorum: ilgimi belli ettiğimde zaten gelen sayısı iki katına çıkacaktır buna gerek yok, kendine güvenen ve gerçekten isteyen gelsin. Sen benimle konuşmazsın diyorsa, cesaret edememişse zaten bana göre değildir.

Çok tebrik ediyorum. Keşke herkes net olsa. Ordan bakiyim göz kırpayım sırıtayım diye eğilip bükülmekten çooook daha doğru bu yaptığınız. Ben de ilk adım beklemezdim. Başka türlü davranmaya çalışmayınız. Belki ilk adımi attığınız insan sizin ömürlük yoldaşınız olacak. Olduğunuz gibi başlamakta fayda var.

Bence istediğini almak çok daha keyifli.
Seçilmeyi bekleyen karpuz gibi yatmaktansa gider kavunları koklayarak seçerim daha iyi 😌
Doğru yoldasınız bence. Garip kötü karşılayan erkek zaten kadına seçme hakkı vermeyen bir zihniyettir.

Bende öyleydim ama bu zamana kadar hiç faydasını görmedim. İlişkilerde taktiklerden yanayım. Ha bide erkeğin daha çok sevdiği ve emek verdiği ilişkiler mutlu oluyor bence. O yüzden daha da kimseye ilk adımı atmam. Beğenen hoşlanan kendi gelsin 💁‍♀️

İyi de bu soruyu sizin insanlara değil insanların size sorması lazım. Erkeklere atak olan ve bu konuda burdaki kadınların büyük kısmından daha tecrübeli olan sizsiniz. İstediğiniz sonuçları elde edebiliyor musunuz? Atak yaptığınız erkeklerle sağlıklı ilişkiler kurabiliyor musunuz? bu soruların cevabını siz biliyorsunuz biz değil. Biraz enteresan bir soru olmuş. Öğretmenlik yapan birinin kızlar sizce öğretmenlik nasıl meslek diye sorması gibi bir şey.

Çok atak olunca da biraz şey olmuyor mu ?
Havaya girmiyor mu söz konusu erkek(ler)
"Ulan kadinin yanından bir geçtim resmen dibi düştü bana" demiyor mu misal.
Gerçi o erkeğine göre degisir pek tabi.

av avcı dengesi bozuluyor erkek uğraş verdiği emek harcadığı kadına yönleniyor evet şu kavanoz kapağını bile açamayan kadınlar açamıyor değil aslında amaç erkeğe erkek oldugunu onsuz bişey yapamadığını hissettirmek bu kekler de hemen atlıyor 😁 yani dengeyi korumak lazım

Eee kabul ediyorlarsa görüşmeyi itici bulmuyorlar demek ki.

X