Atatürk' ün ölüm nedeni ve cenaze töreni

duselal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2008
201
0
http://www.youtube.com/watch?v=Eyok-fydBXE&eurl=http%3A%2F%2Fblog%2Ehaberturk%2Ecom%2FYaBaNGuLu%5F%2FyaziD%2Easp%3FyID%3D41414%26kID%3D2067 :çok üzgünüm:

llkjhox1.jpg

ffghgo6.jpg

Atatürk'ün ölüm nedeni

Hafta sonu Ceyhan Mumcu' yu dinledim. Konu AB' nin
Kemalizme bakisiydi. Konusmasina Attila Ilhan' i anarak
basladı. Onun aydinlanma etkinliklerine editörlük yaptigindan söz etti.
"Parola vatan, isareti namus" sözünü yeniden gündeme getirisini anlatti.
Bu söz Izmir' de sehitlik anitinin tasinda Arapça harflerle
yazilmis biz sözdü. Attila Ilhan o yazinin tozlarini parmaklariyla silmis, yeniden gündeme tasimisti. Konusmasinin sonunda sorular-yanitlar bölümüne geçildi. Ceyhan Mumcu' ya Attila Ilhan' in bir dergide yayinlanan kendisiyle yapilan röportajda "Atatürk' ün nasil öldügü arastirilmalidir" dedigini animsattim.

"Bu sözünü onun vasiyeti kabul etmek gerekir. Sizin
bu konuda bir bilginiz var mi?" diye sordum. Aldigim yaniti okurlarimla paylasmak istiyorum:

Bir deniz tabip albayin bu konuda yaptigi doktora
tezi vardir. Orada Atatürk' e yanlis tedavi uygulandigi
anlatilmaktadir. Atatürk sanildigi gibi siroz hastasi degildi. Atatürk' e sitma tedavisi yapilmis, asiri "kinin" yüklenmis ve karacigeri bu yüzden iflas etmis, siroza dönüsmüstü. Tedaviyi yapan doktor mason locasi üstadi azamlarindan doktor Mim Kemal' dir.
Durumu iyice fenalastiktan sonra Celâl Bayar' in israri ile disaridan bir doktor getirilir. Yanlis tedavi yapildigini, karaciğerinin bu yüzden iflas ettigini rapor eden bu yabanci doktordur.
Istirahat için 2 ay kadar kaldigi Savarona' da nemli sicaktan durumu daha da kötülesmis, son günlerinde Dolmabahçe Sarayi' na götürülmüstü.

Peki, nasil oldu da sirozdan öldügü açiklandi ve bütün yazili
kaynaklara da böyle girdi?
Büyük Millet Meclisinde ölüm raporu gündeme getirildi. Mason localari 1935' de kapatilmasina ragmen Mecliste hala mason milletvekilleri vardi.
"Efendim, gençlerimize terbiye olur, onun alkol ve sigaradan öldügünü duyuralim" denir ve kabul edilir. Arkasindan Yesilay
icad edilir, tarih kitaplarina da böyle girer.

Ceyhan Mumcu' dan bunlari duyduktan sonra ne yapmam
gerekir diye düsündüm. Ilk isim bu bilgiyi okurlarimla paylasmak.
Simdi bu bilgiler elimizde ve biz çocuklarimizi terbiye edecegiz
diye, yüce önderimiz hakkindaki bu yalanla O' nu halkimizin gözünde küçültmeye devam edecek miyiz?
Okul kitaplarindan Atatürk' ü çikartmak için elinden
geleni yapan AB, bu düzeltmeyi yapmamiza izin verir mi? Demek ki kendi kitaplarimizi kendimiz yazmak zorundayiz.
En çok satilmakta olan "Su Çilgin Türkler" kitabi belli ki bir boslugu dolduruyor. Demek ki; halkimiz siddetle kendi tarihiyle ilgili dogru bilgilere ulasma ihtiyaci duyuyor.

Neyse ki Türk ulusu ATATÜRK' ünü hâlâ çok seviyor, hiçbir yalan O' nu gözden düsüremiyor!

Alıntı; Mahiye Morgül

atade0.jpg

Neyse ki Türk ulusu ATATÜRK' ünü hâlâ çok seviyor, hiçbir yalan O' nu gözden düsüremiyor!

İşte söz budur hiçbir yalan O'nu gözümüzden düşüremez kalbimizden silemez
Atatürk'üm içimde yaşıyor

X