Atel çıktıktan sonra aşırı şişlik

ElliePhD

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2022
1
0
29
Herkese merhaba!
Yaklaşık iki hafta önce deviasyon + rinoplasti ameliyatı oldum. Biraz sorunlu, kalın derili bir burnum vardı, ameliyat yaklaşık 5,5 saat sürdü. Bir haftalık bebekler gibi koruma aşamasından sonra atel ve tamponlar alındı, doktorum bu haline aldanma şu anda görebileceğin en şiş halinde dedi ama ben o haline bile aşık olmuştum. Burnuma bant yapıştırdı, masaj ve damlalarla devam et diyerek beni gönderdi. Sorun şu ki burnumdaki şişlik inmek yerine daha da fazlalaşmaya başladı, minik kibar ucu şu anda şişerek patates gibi oldu, iki günde bile öyle bariz bir fark oluştu ki aşırı derecede moralim bozuldu.
Ameliyat sonrasında ağzıma tuz sürmedim bir hafta boyunca sürekli buz uyguladım. Ateller alınırken de yüzümde hiç ödem kalmamıştı sadece morluklar vardı. Bu süreçten geçen arkadaşlar, burun ucu bu şekliyle mi kalacak sizce endişelenmeli miyim? :KK43:

Hayir inecek sisler. Ben 36. gunundeyim hala yüzümde ve burnumda ödem var hic üzme kendini iyiles süresi biraz sabir istiyor

5 ayı yeni bitirdim. Özellikle sabahları yüzümün ortasında sünger görünümlü bir burunla uyanıyorum. Ben de atelden sonraki o tatlı burnumun geri gelmesini bekliyorum ama gelmiyor bir türlü.

5 ayı yeni bitirdim. Özellikle sabahları yüzümün ortasında sünger görünümlü bir burunla uyanıyorum. Ben de atelden sonraki o tatlı burnumun geri gelmesini bekliyorum ama gelmiyor bir türlü.
Herhangi bir küçültme yapılmayan revizyon şişliği de başka bir şeymiş.Anormal şişti benimki.Atelden sonra bakıp bakıp ağlayacak kadar kötüydü.
İlk aylara göre iyi indi ama uç kısım hiç normal değil.Sanırım 1,5 yıl da anca toparlanacak.

Herkese merhaba!
Yaklaşık iki hafta önce deviasyon + rinoplasti ameliyatı oldum. Biraz sorunlu, kalın derili bir burnum vardı, ameliyat yaklaşık 5,5 saat sürdü. Bir haftalık bebekler gibi koruma aşamasından sonra atel ve tamponlar alındı, doktorum bu haline aldanma şu anda görebileceğin en şiş halinde dedi ama ben o haline bile aşık olmuştum. Burnuma bant yapıştırdı, masaj ve damlalarla devam et diyerek beni gönderdi. Sorun şu ki burnumdaki şişlik inmek yerine daha da fazlalaşmaya başladı, minik kibar ucu şu anda şişerek patates gibi oldu, iki günde bile öyle bariz bir fark oluştu ki aşırı derecede moralim bozuldu.
Ameliyat sonrasında ağzıma tuz sürmedim bir hafta boyunca sürekli buz uyguladım. Ateller alınırken de yüzümde hiç ödem kalmamıştı sadece morluklar vardı. Bu süreçten geçen arkadaşlar, burun ucu bu şekliyle mi kalacak sizce endişelenmeli miyim? :KK43:
Merak etme hiç öyle şiş kalmıyor .. ben de ilk açıldığı zaman çok sismisti ve ödüm kopmuştu su an 3.5 ay oldu ve baya baya indi o şişliğinden eser bile kalmıyor İnan bana yine minicik küçük bir burun kalıyor ☺️

Herhangi bir küçültme yapılmayan revizyon şişliği de başka bir şeymiş.Anormal şişti benimki.Atelden sonra bakıp bakıp ağlayacak kadar kötüydü.
İlk aylara göre iyi indi ama uç kısım hiç normal değil.Sanırım 1,5 yıl da anca toparlanacak.
O kadar haklısınız ki... Bir an benim revizyonlu ama patates gibi yamulmuş burnumla dalga geçtiğinizi düşündüm ama değilmiş. :KK70: Benim de revizyon ile ucu sadece yanlardan bastırıldı, uç kısım desteklendi ama kemerdeki tüm kemik kırıldı. Hakikaten bazen delirmek üzereyken buluyorum kendimi. Revizyonun şişliği de yamukluğu da bambaşka... İyileşme süreci de ilk ameliyata göre iki katı uzun.

O kadar haklısınız ki... Bir an benim revizyonlu ama patates gibi yamulmuş burnumla dalga geçtiğinizi düşündüm ama değilmiş. :KK70: Benim de revizyon ile ucu sadece yanlardan bastırıldı, uç kısım desteklendi ama kemerdeki tüm kemik kırıldı. Hakikaten bazen delirmek üzereyken buluyorum kendimi. Revizyonun şişliği de yamukluğu da bambaşka... İyileşme süreci de ilk ameliyata göre iki katı uzun.
Yok ben aksine sizinkini küçük ve zarif buldum :KK66: Bu kadar zamanda çok az yol aldı.İlk ameliyat ne güzelmiş :/

Herkese merhaba!
Ameliyat sonrasında ağzıma tuz sürmedim bir hafta boyunca sürekli buz uyguladım. Ateller alınırken de yüzümde hiç ödem kalmamıştı sadece morluklar vardı. Bu süreçten geçen arkadaşlar, burun ucu bu şekliyle mi kalacak sizce endişelenmeli miyim?
Merak etmeyin ben de burun estetiği geçirdim ve sizinle aynı süreçleri atlattım. Süleyman taş adında doçent ünvanına sahip doktorla tanıştım ve bana bu süreçte oldukça yardım etti. İyileşme döneminde sizin gibi benim de endişelerim vardı. Bu süreç oldukça sabır isteyen bir süreç. Gözle görünür sonuçlar için 1-1.5 yıl beklemeniz gerektiği unutulmamalıdır. Burnunuzdan memnun kalmazsanız eğer revizyon burun estetiği diye bir şey var. Ben revizyon burun estetiği yaptırdım süleyman taşa bu süreci iki kere geçirmiş biri olarak kesinlikle doktor seçimi çok önemli deneyimli bir doktorun yaptırdığına emin olun. Araştırmadan bu işe başvurmayın benim gibi bu süreci iki kere geçirebilirsiniz. Şu an burnumdan oldukça memnunum. Sizin için de aynı dilekleri diliyorum.

Selam kime oldunuz ?

Herkese merhaba!
Merhaba sırf size son durumunuzu sormak için üye oldum.Benim de ameliyatımin 23.gunu ucu çok kötü sinirlerim bozuldu.Sizin suanki durumunuz nedir acaba

Herkese merhaba!
nope, öyle kalmayacak. baskı yapıp ödem oluşmasını da engelleyen o bantlar da çıkınca bir süre sonra iyice şişiyor. septorinoplasti oldum ben de, bantlar çıktıktan sonra patates gibi oldu burnum. ilk 1,5 ay çok şişti. sonra inmeye başladı. 5. aya girdim, hala şişlikler var. yavaş yavaş iniyor, kalın derili de değilim üstelik. merak etme

Merhaba sırf size son durumunuzu sormak için üye oldum.Benim de ameliyatımin 23.gunu ucu çok kötü sinirlerim bozuldu.Sizin suanki durumunuz nedir acaba
Merhaba şuanki hali nasıl acaba düzelme oldu mu ?

X