Avakadoyu nasıl tüketmeliyim?

L A L

İçim de gittikçe büyüyen bir "AŞK" var🤰🏼
Kayıtlı Üye
9 Mart 2022
7.976
5.919
Herkese merhaba ben geçenlerde avakado aldım çok yararlarını duydum ama maalesef sade bir şekilde tüketemiyorum onu nasıl lezzetlendirip yiyebilirim :KK43: tarifleriniz varsa yazar mısınız 🙏🏻

İyice olgunlaşması lazım öncelikle. Elinizle bastığınızda içine göçecek.
Ham yerseniz hiç tadı tuzu olmaz.
Benim için genelde limon karabiber tuz üçlüsü yetiyor.
Sabah için peynir çörekotu pulbiber ceviz ile yapabilirsiniz.
Akşam için sarımsak zeytinyağı limon Karabiber ile yapabilirsiniz.
Bunların hepsi güzel oluyor. 👍

Limon tuz karabiber biraz da peynir katarak ekmek üzerine sürebilirsiniz.
Tatlı isterseniz olgun muz, fındık ve eritilmiş bitter çikolata ile rondoda çekip mus yapabilirsiniz

Herkese merhaba ben geçenlerde avakado aldım çok yararlarını duydum ama maalesef sade bir şekilde tüketemiyorum onu nasıl lezzetlendirip yiyebilirim :KK43: tarifleriniz varsa yazar mısınız 🙏🏻
Nette baya tarif var pul biber limon falan yada meze gibi yapıp ekmeğine sürebilisin yiyebilirsin peynir de çok yakışıyor

Avokadodan puding bile yapabilirsiniz ama en güzel hali, yarım olgun avokado 1 diş rende sarımsak tuz limon pul biber, karıştırın. Kızarmış ekmeğe sürün üstüne beyaz peynir 🤤🤤🤤🤤
Puding için:
Yarım olgun avokadoya 2 kaşık ham kakao (yada normal kakao) karıştırın iyice 2 y. Kaşığı cia tohumu iyice çırpın içine 2 y. Kaşığı bal fındık muz ceviz size kalmış. 2 saat dinlensin mükemmel oluyor.

Avokadonun sağlıklı bir yağ olduğunu unutmadan tüketin. Oldukça yüksek kaloriye sahiptir.

İyice olgunlaşması lazım öncelikle. Elinizle bastığınızda içine göçecek.
Ham yerseniz hiç tadı tuzu olmaz.
Benim için genelde limon karabiber tuz üçlüsü yetiyor.
Sabah için peynir çörekotu pulbiber ceviz ile yapabilirsiniz.
Akşam için sarımsak zeytinyağı limon Karabiber ile yapabilirsiniz.
Bunların hepsi güzel oluyor. 👍
Çok teşekkür ederim oldukça olgunlaşmışlar yeme olgunluğana geldi o yüzden bende tarif bakıyorum bozulmadan tüketmem gerekecek 😊 tarifleriniz için teşekkür ederim 🤍

Avokadodan puding bile yapabilirsiniz ama en güzel hali, yarım olgun avokado 1 diş rende sarımsak tuz limon pul biber, karıştırın. Kızarmış ekmeğe sürün üstüne beyaz peynir 🤤🤤🤤🤤
Puding için:
Yarım olgun avokadoya 2 kaşık ham kakao (yada normal kakao) karıştırın iyice 2 y. Kaşığı cia tohumu iyice çırpın içine 2 y. Kaşığı bal fındık muz ceviz size kalmış. 2 saat dinlensin mükemmel oluyor.

Avokadonun sağlıklı bir yağ olduğunu unutmadan tüketin. Oldukça yüksek kaloriye sahiptir.
Ba yıl dım🤗 mutlaka yapacağım çoook teşekkür ederim bu güzel tarifleri için 🧚🏻‍♀️

Limon tuz karabiber biraz da peynir katarak ekmek üzerine sürebilirsiniz.
Tatlı isterseniz olgun muz, fındık ve eritilmiş bitter çikolata ile rondoda çekip mus yapabilirsiniz
Deneyeceğim çook teşekkür ederim 🤍🧚🏻‍♀️

Guacamole mezesi yapabilirsiniz.

Mor soğansız tadı olmuyor 😬 Oda her yerde bulunmuyor 😢

L A L L A L yapmak istersen domates, mor soğan, limon, jalapeno (ben turşusunu kullanıyorum), zeytinyağı, sarımsak, tuz, karabiber, kişniş 🤭 Kişnişten nefret eden ben için maydanoz 😂 Buna sarımsak koymayınca bana daha çok hitap ediyor.
Deneyerek kendi damak zevkine uydurabilirsin. İçinde acı olur dersen jalapeno yerine ondada salatalık turşusu kullanabilirsin 👍

Mor soğansız tadı olmuyor 😬 Oda her yerde bulunmuyor 😢

L A L L A L yapmak istersen domates, mor soğan, limon, jalapeno (ben turşusunu kullanıyorum), zeytinyağı, sarımsak, tuz, karabiber, kişniş 🤭 Kişnişten nefret eden ben için maydanoz 😂 Buna sarımsak koymayınca bana daha çok hitap ediyor.
Deneyerek kendi damak zevkine uydurabilirsin. İçinde acı olur dersen jalapeno yerine ondada salatalık turşusu kullanabilirsin 👍
Teşekkür ederim denicem mutlaka 😍💕

Ben kahvaltıda yumurtayla yapmıştım. İnternetten bulmuştum tarifi. İkiye ayırıp çekirdeğin çıktığı boşluğa yumurta kırıp fırınlamıştım. Bir daha da almadım avokado, hiç benlik değil diye. Ama çekirdeği hemen filizleniyor güzel yeşillik oluyor.

Kimse ballı tarifi vermemiş ben vereyim bari
Avokadoyu ezin iyice üzerine bal ve ceviz dökün. Kızarmış ekmeğin üzerine sürüp sürüp yiyin misss valla yazarken acıktımo_O

seftaliyle karistirin

Valla aşığım ben avokadoya. Aynen ilkte sası sade yulaf gibi bi tadı oluyor. İlk üniversitedeyken almıştım merak edip sonra çöpe gitti garibim yiyemedim meğersem salatalarda, tost arasında, sos olarak, limonla... vb. bir sürü tarifle güzel gidiyormuş. Ben tost ekmeğine avokadoyu eziyorum bi güzel yumuşak alın o yüzden ya da dolapta yumuşamasını bekleyin. İçine limon sıkıyorum ezdikten sonra. Üzerine omlet yapıyorum son olarak maydonoz ekliyorum. Mükemmel bir lezzet oluyor. Yumurtayı haşlayıp dilimleyerekte koyabilirsin o senin zevkine kalmış. Bazen kaşar ekliyorum omlete bazen cheddar. Youtube dan bakın derim avokadolu tost tarifleri diye. Salataya dilimleyip ekliyorum o zamanda güzel oluyor.

Avokadolu dip sos yapıp cipsle tüketin dkdkdkdkd taco da olur dkdksdkdksk sağlıklı şeylerin içine etmeyi çok severim de hayatım gibi, bugünü de ölmeden bitiriyoruz daha da yarım saat var neyse

Avokadonun iyice olgunlaşması gerek parmağınla bastırdığında içine çökmesi gerek yani
Ama ben çok olgun sevmiyorum biraz sert seviyorum küçük küp küp doğrayıp ezine peynir karabiber çok az zeytinyağ ve limon suyu koyuyorum kızarmış ekmeğin üstüne koyup afiyetle yiyorum
YouTube da avokadolu tarifler diye yazarsanız bir sürü tarif çıkacaktır

ben avakadoyu domates soğan ve salatalıkla kızarmıs ekmek üzerine tüketiyorum çok güzel oluyor

X