Avokado Salatası

Tarifi beğendiniz mi?

• Evet

OY: 0 0,0%
  • Hayır

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    0

feridelinko

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2020
7
7
33
Arkadaşlar merhaba, avokado ile ilgili neredeyse bulduğum tüm tarifleri en az bir kere deneyerek en güzel tarifleri bulmaya çalışıyorum. Tabi önceliğim elbette sağlıklı tarifler olması, sonrasında da lezzet tabiki. Ancak en büyük sıkıntı tarif olarak verilmiş çoğu tarifin paylaşanı tarafından bile beğenilerek paylaşılmaması :KK43: yani sırf avokado ile ilgili bir tarif paylaşmış olmak ve bundan pirim yapmaya çalışmak. Ancak her konuda olduğu gibi bunda da önce elimizi vicdanımıza koymamız gerek ve gerçekten sağlıklı ve lezzetli tarifler vermemiz lazım ki herkes bundan faydalansın. Bu sebeple bu konuyu kendimizin samimiyetle en beğendiği, hatta kendi tarifini de ürettiği avokado salataları tariflerinin bir araya getirildiği güzel bir paylaşım alanı olması amacıyla açtım.
Örnek olması amacıyla da öncelikle kendi geliştirdiğim ve avokadoya aşık olmamı sağlayan, küçüklüğümden beri severek yediğim tarifimi paylaşmakla başlıyorum. Sizlerden kendi tariflerinizi bekliyorum.
İsmi salata olsa da daha çok ezme kıvamında farklı sunumlarla misafirlerinize ikram edebileceğiniz sağlıklı ve çok lezzetli bir tarif.
Malzemelerimiz:
- 2 adet avokado,
- Yarım limon,
- 4 diş sarımsak,
- 3 yemek kaşığı zeytinyağı,
- 3 çay kaşığı kimyon,
- Yarım çay kaşığı karabiber ve,
- Yarım çay kaşığı tuz.

Yapılışı:
Avokadolarımızı soyup bütün malzemelerimiz ile birlikte bir kabın içerisine alıyoruz ve bir çatal yardımıyla eziyoruz. Aslında yaptığımız şey malzemelerin sırasından ziyade belirttiğim ölçülerde malzemeleri biraya getirip karıştırmak. Çünkü bu tarifte önemli olan malzeme miktarları. Kıvamı ezme seviyesine gelene kadar karıştırıyoruz. Avokado salatamız hazır :) Şimdiden afiyet olsun.
Video olarak izlemek isteyen arkadaşlarım için de kendi çektiğim videoyu buraya ekliyorum. Umarım herkesin yararlanacağı sağlıklı ve lezzetli bir tarif olur.:kk77:
AVOKADO SALATASI TARİFİ | SAĞLIKLI AVOKADO TARİFLERİ | AVOKADO EZMESİ
Sizlerden de gerek kendi geliştirdiğiniz gerekse de çok beğendiğiniz güzel tariflerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
merhabalar ben iki sekilde avokado salatasi yapiyorum. Bir avokadoyu yarim limon ve biraz tuzla eziyorum icine ay cekirdegi icin karistiriyorum. Ozellikle kizarmis tam bugday ekmek uzerine cok yakisiyor. Ikinci tarifte kekik mozzarella peyniri domates zeytinyagi ve kup kup dogranmis avokodayu bir kapta karistiyorum biraz tuz atabilirsiniz yine tercihe bagli. Sizin tarifinizi de muhakkak deneyecegim bende avokado cok severim.

merhabalar ben iki sekilde avokado salatasi yapiyorum. Bir avokadoyu yarim limon ve biraz tuzla eziyorum icine ay cekirdegi icin karistiriyorum. Ozellikle kizarmis tam bugday ekmek uzerine cok yakisiyor. Ikinci tarifte kekik mozzarella peyniri domates zeytinyagi ve kup kup dogranmis avokodayu bir kapta karistiyorum biraz tuz atabilirsiniz yine tercihe bagli. Sizin tarifinizi de muhakkak deneyecegim bende avokado cok severim.
Bence kekik ve ay çekirdeği ikisi de avokadoya çok yakışabilir. Baktığım hiçbir tarifte duymamıştım ama bence harika bir fikir. Ben de ilk fırsatta deneyeceğim. Çok teşekkür ederim :super:

Avakado yeterince olgunsa her türlü salatası güzel olur ki. Bol limon ile yeşillikli salatasını yapıyorum ben. Yağa da gerek kalmıyor, avakadonun kendi yağı yetiyor.

Beğenmedim diyenler olgunlaşmamış avakadoyu acı acı yiyenler bence :KK66:

Avakado yeterince olgunsa her türlü salatası güzel olur ki. Bol limon ile yeşillikli salatasını yapıyorum ben. Yağa da gerek kalmıyor, avakadonun kendi yağı yetiyor.

Beğenmedim diyenler olgunlaşmamış avakadoyu acı acı yiyenler bence :KK66:
Evet katılıyorum, tam olgunlaşmamış avokado biraz acı olur ve çoğu insan da malesef avokadonun normal tadını bu sanıyor :olamaz:

X