avukat arkadaşlar bana yardım edebilirmisiniz

baxsxakeylxuxl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
71
0
daha önce boşanmak üzere olduğumu ve eşimin yaptığı sapkınlıkları anlatmıştım ve çocuğumu göstermediğini de söylemiştim.şimdi şöyle bir sorunum var çocuğum suan eşimin ailesinin yanında ve canları isterse bana 1 günlüğüne gönderiyolar yani tamem onların isteğine bağlı benim şuan öğrenmek istediğim çocuğumu daha rahat görmek için ne yapabilirim ve mahkeme çocuğum şuan eşimin yanında olduğu için dava sonuçlanana kadar geçici velayetini ona mı verir ? peki dava sonuçlandığında velayetin bana verilme olasılığı nedir?
kafam çok karışık ne olur acil yardımlarınızı bekliyorum

Evet eski forumu okudum şimdi hatırladım. Boşanma davalarında kesin birşey söylemek o kadar zor ki, hukuk matematik gibi değil maalesef. Hakimin takdirine, görüşüne bağlı herşey. Bir kere kocanızın çocuğunuzu size göstermemek gibi bir hakkı yok, davanın düştüğü mahkemeye gidin, bir dilekçe yazın olayları, size çocuğunuzu göstermediklerini anlatın, hakimden dava süresince çocuğun velayetinin size verilmesini isteyin. Bu bir tedbir kararıdır, mahkeme kalemindekilere de durumu anlatın, tedbir istediğinizi söyleyin. Dava sonundaki velayet durumu ise belli olmaz, sizin çalışıp çalışmamanıza, eşinizin ve sizin kusur durumuna göre belirlenir. Avukatınız yok mu?

hayır avukatım yok,ama şuan davanın hangi mahkemeye düştüğünü bilmiyorum davayı açalı yaklaşık 15 gün oldu ama halen bir cevap gelmedi bana ama gelir gelmez dediğinizi yapıp dilekçe yazıp vereceğim,ben bişey daha öğrenmek istiyorum diyelim ki mahkeme sonunda velayet babaya verildi benim çocuğum üzerinde hiç hakkım olmayacak mı yine o isterse mi göreceğim yani ben bu velayet konusunda çok fazla bilgi sahibi deyilm biraz araştırdım ama bu konuda çok fazlada bişey bulamadım

Siz davayı açarken size verilen harç makbuzunda davanın hangi mahkemeye düştüğü ve esas numarası yazar, oraya bakarsanız görebilirsiniz. Dava sonunda velayet babaya verilirse size de görüş günleri tanınır, bu da genelde ayda 2-3-4 kez olmak üzere değişir. Bu günlerde size çocuğunuzu göstermezlerse siz icra ve polis yardımıyla çocuğu teslim alıp görebilirsiniz. Keşke bir avukat tutsaydınız, daha iyi olurdu.

allahım ayda 3-4günmü nekadar kötü bu ya bi çocuğa uyapılırmı kendimi çok kötü hissettim allah yardımcın olsun canım ya evladına umarım en yakın zamnada kavuşursun

aslında ben çocuğumu bu kadar az görebileceğimi düşünmemiştim,bugün bir avukatla konuşmayı düşünüyorum velayet için çünkü artık çocuğumun velayetini eşime bırakmayı hiç düşünmüyorum elimden geldiği kadar velayeti almaya çalışacağım

Allah yardımcınız olsun. İnşallah ekonomik özgürlüğünüz vardır. Eşinizle boşanma sebebinize dair kanıt ve şahitleriniz varsa işiniz daha da kolaylaşır. Bu arada sanırım devlet size ücretsiz avukat tahsis ediyor barodan. Avukat arkadaşlar daha iyi bilirler.

X