Avukat arkadaşlar, evi boşaltmak zorunda mıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben sizi yargilamadim ki neden hakkiniza gireyim duygu sömürüsü yapıyorsunuz sadece. Ben konuda kirasını alamayan ev sahibinin asıl mağdur olan kişi olduğunu düşünüyorum ve buna göre yorum yaptım. Siz de bu durumdan kendinizin de rahatsızlık duyduğunu belirtmeye uğraşıyorsunuz sanırım ama daha az ajite içerirse iyi olur. Zaten dediğiniz gibiyse zamanında sizin ev sahibiyken kiraciniza yaptığınız gibi ev sahibiniz de size anlayış gosterir.
Ya neyin duygu sömürüsünden bahsediyorsunuz Allah aşkına. Buradaki arkadaşlar beni haklı bulsa başım göğe mi erecek?
Altı üstü avukat arkadaşlara bir soru sordum. Karşıma çıka çıka ev sahibinin avukatı çıktı.
Tamam anladık ev sahibi mağdur, beni kolumdan tutup sokağa atması lazım. Söyleyecek başka birşeyiniz yoksa daha fazla yorum yapmayın konuma. Kim haklı, kim haksız tartışması için açmadım konuyu. İhtiyacım olan bilgiyi almam gerekiyordu, aldım zaten.
Mune Mune rica etsem konumu kapatır mısınız.

Ben sizi yargilamadim ki neden hakkiniza gireyim duygu sömürüsü yapıyorsunuz sadece. Ben konuda kirasını alamayan ev sahibinin asıl mağdur olan kişi olduğunu düşünüyorum ve buna göre yorum yaptım. Siz de bu durumdan kendinizin de rahatsızlık duyduğunu belirtmeye uğraşıyorsunuz sanırım ama daha az ajite içerirse iyi olur. Zaten dediğiniz gibiyse zamanında sizin ev sahibiyken kiraciniza yaptığınız gibi ev sahibiniz de size anlayış gosterir.
Biraz vicdan ya lütfen. Hayatınızda hiç maddi sıkıntı çekmediniz sanırım, buna bile duygu sömürüsü dediğinize göre. Kadın ev sahibi haksız bile dememiş, sadece ödeyemiyorum demiş. Bunun suçlusu da konu sahibi değil ki, pandemi direkt işini etkilemiş. Böyle dan dun konuşmayın sırf sosyal medya diye.

Ben de tam tersi hep kiracilardan çektim o yüzden direkt ev sahibini düşündüm. Hatta biri yüzünden evimizi satmak zorunda kaldık.

Ben neden sert yorum yaptiginizi anlayabiliyorum.
Gorumcem de kiracisi yuzunden baya sikinti cekti, baya uzun sure avukat mahkeme ugrasti.

Uzun sure dogru durust kira odemeyen insanlari kimse evinde tutmak zorunda olmamali bununla ilgili yaptirimlar var ama uzun suruyor malesef. Bu sekilde yavaş işlemesi ev sahibine haksizlik, madem oyle devlet destek saglasin bir zahmet. Hen insanlar kendi maliyla rezil olmasin hem kiraci idare edilse...

Her kiracisi olan zengin degil. Kendi kiradayken kiracili daire borcuna girip kiraci cikmadigi icin ortada rezil olan insanlar biliyorum haklisiniz nereden baksak oradan hakli bir konu.

Ya neyin duygu sömürüsünden bahsediyorsunuz Allah aşkına. Buradaki arkadaşlar beni haklı bulsa başım göğe mi erecek?
Altı üstü avukat arkadaşlara bir soru sordum. Karşıma çıka çıka ev sahibinin avukatı çıktı.
Tamam anladık ev sahibi mağdur, beni kolumdan tutup sokağa atması lazım. Söyleyecek başka birşeyiniz yoksa daha fazla yorum yapmayın konuma. Kim haklı, kim haksız tartışması için açmadım konuyu. İhtiyacım olan bilgiyi almam gerekiyordu, aldım zaten.
Mune Mune rica etsem konumu kapatır mısınız.
İnsan bazen derdini açtığına pişman oluyor bu platformda.
Konu sahiplerini haksız, hatalı da bulabiliriz ama bunu ifade ederken biraz insaflı olabilsek keşke.
Sizin kadar ben de üzgünüm.

Kirami ödemem ama çıkmam da deseydi hakliydiniz da zaten konu sahibi geç odeyebildigi icin mahcup ve ödemenin yollarini aramaya da çalışıyor.
Ayrıca tasinmak da maliyetli yani kirasını ödeyemeyen nakliyesi depoziti vs nasil ödesin?
Tabii ki karşılıklı anlayis esastir hic ödeme alamasa kimse evinde tutmak istemez.
Konu sahibi kirayı geriden ödediği halde çıkarılmaya bakıyor.
Konu sahibi Bi yakınınızda borc bulup kiranızı ödeyin. Ev sahibine de yazık

İnsan bazen derdini açtığına pişman oluyor bu platformda.
Konu sahiplerini haksız, hatalı da bulabiliriz ama bunu ifade ederken biraz insaflı olabilsek keşke.
Sizin kadar ben de üzgünüm.
Ya ne kadar tatlısınız, ben üzülmüyorum merak etmeyin. Insanların söylediklerine üzülmeyi bırakalı çok oldu :)

Kirasi daha düşük bir yere gecemez misiniz? Kiranizi da sonrasında elinize geçtikçe ödersiniz
Çünkü daha Eylule cok var ve odeyemezseniz cikartilma ihtimaliniz de var :KK43:
4 ay geriden geliyoruz ama bu 3 ay daha ödemeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Ben uzaktan patronumun işlerini takip ediyorum, onun da 14 cafesi var ama hep okullarda olduğu için hepsi kapalı. Cep harçlığı gibi para verebiliyor, ne yapsın adam.
Artı sosyal yardım alıyoruz. Yani bir şekilde ordan burdan toparlayıp ödüyoruz ama geriden geliyor işte.

4 ay geriden geliyoruz ama bu 3 ay daha ödemeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Ben uzaktan patronumun işlerini takip ediyorum, onun da 14 cafesi var ama hep okullarda olduğu için hepsi kapalı. Cep harçlığı gibi para verebiliyor, ne yapsın adam.
Artı sosyal yardım alıyoruz. Yani bir şekilde ordan burdan toparlayıp ödüyoruz ama geriden geliyor işte.
Anladim yani geriden de gelse elinizden geldigince ödemeye calisiyorsunuz
Insallah işe baslayinca açığı da kapatirsiniz, borç da kalmaz

Allah yardımcınız olsun, şu merhametinizle baktıgınız kedilerin yüzü suyu hürmetine umarım selamete cıkarsınız, çirkin yorumları da kaale almayın, umarım eski günlerinize geri dönersiniz
Kediler candır ya 😍 bizim yabani antibiyotik tedavisiyle iyileşti şükür. Konuya yazamamıştım.çok teşekkürler iyi dilekleriniz için :)

Sorunuzun cevabını bilmiyorum. Umarım bu zamanlar çabuk geçer. Lafım size değil kesinlikle şimdilerde herkes çok darda. İki taraf da haklı bana göre. Ayrıca burası çok garip bir platform gerçek hayatta düşene bir tekme anlayışı burda bin tekme olarak yoruma geçirilmiş. Bazı yorumları hayretle okudum çok yazık 🤐

Sorunuzun cevabını bilmiyorum. Umarım bu zamanlar çabuk geçer. Lafım size değil kesinlikle şimdilerde herkes çok darda. İki taraf da haklı bana göre. Ayrıca burası çok garip bir platform gerçek hayatta düşene bir tekme anlayışı burda bin tekme olarak yoruma geçirilmiş. Bazı yorumları hayretle okudum çok yazık 🤐
aynen
sourlifecım inşallah hayatın çok mutlu gider bundan sonra.
artık insanlarımız anlayışsız,kaba. herkes ayar verme peşinde.
nezaket eskidenmiş.
umarım evsahibi idare eder sizi.
çok yakın zamanda guzel haberler al inşallah.

Ev yatirim degil sanirim miras, bu bir.
Adam her konuda beni cikartmakla tehdit ediyor, korkup geri adim atmami bekliyor ama buyrun istediğinizi yapin dedigimde icraate gecmekle ugrasmak istemediği icin de beni ugrastirma diye sucluyor, her lafinda erkek oldugunu benimse tek başına yasayan kadin oldugumu ima ederek ustunluk tasliyor bu iki.
Ayrıca girdigimden beri kombi sorun çıkartıyor girerken bana bu soylenmedi, tasindiktan sonra da önce yaptiracagim dedi sonra sen yaptir ama kiradan dusemezsin dedi. Kombi calisamaz duruma geldi ben iki ay boyunca onun keyfini bekledim kettleda su ısıtıp kovayla duş aldım calisan insanlariz Allahtan evdeydim. Bu da evin demirbasinin kusurudur ve kirada indirim talep hakkim varken iyi niyet gostermedi kirasini da tam aldi, ayrica her gun ayri usta geldi birini begenmedi, digeri pahalı geldi derken pandemide ustalarla ugrastim ardindan pisligini temizledim 3 gun arka arkaya ki kronik hastayim, bu da üç hanımefendi.
Yani bastan verilen sozler tutulmasa, üstüne kiraci magdur edilirse de ev sahibi mi haklıdır? Elbette kiramizi odemeliyiz ki ben 1 babam öldüğünde 2 gecen ay bayramda sadece bir gun geciktirdim, ev sahibi icin bu bir gün sorun ama kombi bozukken 2 ay benim sicak susuz kalmam sorun olmamali!
Allahtan herkese iyi ev sahibine denk gelmeyi nasip etsin zira gercekten sorunlu sahipleri ile ugrasmak da zor.
Miras olup olmaması sizi niye ilgilendiriyor hanımefendi?Sizin için hayrını görme diye içinden geçirse değer mi? Şu anda çıkmamakla inat etmekle,onların malına ihtiyacınız var diye göründüğünüzü düşündünüz mü? Ben olsam ikiletmeden çıkar,kendimi hiç bu duruma düşürmezdim( düşürmekten kastım küçültücü değildir,yanlış anlamayın)

Miras olup olmaması sizi niye ilgilendiriyor hanımefendi?Sizin için hayrını görme diye içinden geçirse değer mi? Şu anda çıkmamakla inat etmekle,onların malına ihtiyacınız var diye göründüğünüzü düşündünüz mü? Ben olsam ikiletmeden çıkar,kendimi hiç bu duruma düşürmezdim( düşürmekten kastım küçültücü değildir,yanlış anlamayın)
Miras olmasi elbette beni ilgilendirmez siz yatırım olarak almis dediginiz icin öyle dedim.yoksa bana ne benim icin olumlu olumsuz bir durum yok.
Kusura bakmayin da ben neden durup dururken onca masraf ettigim evden sirf ev sahibinin egosu istedi diye cikayim ki? Inatlasma degil ki bu. Ben eve girerken badana yaptirdim, bir suru masraf yaptim, evi yasanacak hale getirdim icine girdim kombi değişti ustalarla ben uğraştım, temizliğini ben yaptim neden simdi tam rahata erdim derken cikayim?
Kirami düzenli ödüyorum yazimda 2 kere sadece 1 gün unutup, o da biri babamin ölümü biri maasimin farkli gunde yatmasindan dolayi geciktirdigimi yazdım. Ayrica kronik hastayim disari cikmiyorum simdi durup dururken kendimi covid kapip yogun bakimlik olma riskine atip neden ev arama/tasima olayina gireyim ki? Yazdiklarimi yanlis yorumladiniz belki bilemiyorum ama evin çilesini cekerken kiraciya yardimci olmayan fakat 1 gün o da gercekten ekstrem durumlardan dolayi geciken kira icin anlayis göstermeyen ev sahibini neden korudugunuzu anlayamadim.
Pandemi doneminde olmasak belki taşınmayi dusunurdum ama şu an muhtaciyetim eve değil, sağlığımı riske atmak istemiyorum. Ayrica o ne icin bana hayrini gorme diyecek ki ben ona diyorum beni ettigi magduriyet sebebiyle kirada indirim yapmadigi icin fazladan aldigi paranin hayrini görmesin, verdigi sozleri tutmayip evin demirbasini bile ben pandemide usta cagirip yaptirmak zorunda kaldığım ve cebimden ödediğim için hayrini görmesin.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X