Avukat Arkadaslara Sorusu Olanlar Buraya Yazabilir

Amacına ulaşmasın boşver bir argo laf var havlayan ... ısırmaz.
Umursama yazdığında küfür tehdit hakaret Yok boşver
Aynen hiçbir kötü söz hakaret kullanmadım zaten dikkat ederim böyle mecralarda her şey olabilir diye. Korkutmaya çalıştılar herhalde annem tedirgin oldu yine de hani kendimizden eminiz kötü söz yok ama hani olabilir mi acaba diye. Kalp hastası annem bir de yani eğer sahteyse hakkımıza girdiler resmen.

Ben de avukatın 2. Duruşma tarihi hakkında bilgi vermemesinin ne derece doğru olduğunu merak ediyorum

Eşim eskiden bir adamla küfürleşiyor adam şikayet ediyor tehdit davası açılıyor... 5 ay ceza veriliyor hüküm beş sene geri bırakılıyor başka bir suç işlememek kaydıyla...
Bir ay önce alkolü araç kullanmaktan mahkemeye çıktı para cezası verildi..
e devletten bakarken bir dava gördük beş sene önceki dava yeniden açılmış sebeb hükmün bozulması karara uyulmaması
... şimdi bizi be bekliyor ceza alır mı hapis yatar mı? Avukat arkadaşlar dan okuyan ,böyle benzeri durum başına gelen varsa lütfen bilgi verir misiniz

Bes bosanma durumda paylasilirmi? Daha once de sormustum mesela eslerden biri bes(bireysel emeklilik) bosanma durumunda diger es birikmis paradan hak iddia edebilirmi? Bilgilendiren olursa sevinirim

Merhaba ben bir fabrikada çalışıyorum . bir gün gönderilmiş kutumda benim yazmadığım bir mail gördüm. aynı odada oturduğumuz müdürümün yazı stili ve tamamiyle patronla görüşmesine istinaden yazılmış bir mail. şok oldum ve siz mi yazdınız dedim evet dedi. ama benden gitmiş nasıl oluyor dedim hıı bilgi işleme sorarız dedi geçiştirdi hiç şaşırmadı. bilgi işlemde sistemde karışıklık olmuş deyip beni kandırdılar kendilerince. bir kaç mail daha attığını farkettim ve birlikte çalışırken gözümle gördüm kendi mailinin altında benim mail adresim var.
sorularım şöyle cevap verirseniz çok sevinirim;
şirket maili dahi olsa benim adım soyadım yazıyor ve bu benim özel hayatım değil mi?
benim bilgim/iznim olmadan benim mailimi kendi bilgisayarına yükletmiş ve an ve an takip ediyor. Suç mu? bazı sitelerde işveren denetleyebilir diye yazıyor ok ama kendisi sadece müdürlerden biri genel müdür de değil yani işveren vekilliği yok.
bu bir bilişim suçu mu?
herhangi bir itirazda/uyarıda bulunabilir miyim?

Eşim eskiden bir adamla küfürleşiyor adam şikayet ediyor tehdit davası açılıyor... 5 ay ceza veriliyor hüküm beş sene geri bırakılıyor başka bir suç işlememek kaydıyla...
Bir ay önce alkolü araç kullanmaktan mahkemeye çıktı para cezası verildi..
e devletten bakarken bir dava gördük beş sene önceki dava yeniden açılmış sebeb hükmün bozulması karara uyulmaması
... şimdi bizi be bekliyor ceza alır mı hapis yatar mı? Avukat arkadaşlar dan okuyan ,böyle benzeri durum başına gelen varsa lütfen bilgi verir misiniz

Hagb yani hükmün açıklanmasının geri bırakılması şu demek oluyor; sen bu cezayı sana veriyorum ama 5 yıl içinde başka kasıtlı işlenen suç işlemezsen bunu askıda tutuyorum bu hükmü açıklamıyorum, eğer işlersen diğer hükmü açıklarken bunu da açıklarım. Sizin durumunuz da bu. Eşiniz ceza alabilir ama koşullu saliverilme suresinin altında olduğu icin bir gün girer çıkar sonra imza atar karakola gidip. Sizin için sabıkası onemli değilse problem olmaz. Eğer önemliyse davanizi takip etmenizi öneririm bir avukat olarak.

Merhaba ben bir fabrikada çalışıyorum . bir gün gönderilmiş kutumda benim yazmadığım bir mail gördüm. aynı odada oturduğumuz müdürümün yazı stili ve tamamiyle patronla görüşmesine istinaden yazılmış bir mail. şok oldum ve siz mi yazdınız dedim evet dedi. ama benden gitmiş nasıl oluyor dedim hıı bilgi işleme sorarız dedi geçiştirdi hiç şaşırmadı. bilgi işlemde sistemde karışıklık olmuş deyip beni kandırdılar kendilerince. bir kaç mail daha attığını farkettim ve birlikte çalışırken gözümle gördüm kendi mailinin altında benim mail adresim var.
sorularım şöyle cevap verirseniz çok sevinirim;
şirket maili dahi olsa benim adım soyadım yazıyor ve bu benim özel hayatım değil mi?
benim bilgim/iznim olmadan benim mailimi kendi bilgisayarına yükletmiş ve an ve an takip ediyor. Suç mu? bazı sitelerde işveren denetleyebilir diye yazıyor ok ama kendisi sadece müdürlerden biri genel müdür de değil yani işveren vekilliği yok.
bu bir bilişim suçu mu?
herhangi bir itirazda/uyarıda bulunabilir miyim?

Okumak ayrı şey email yazmak ayrı şey, sizi sıkıntıya sokacak bir sey de yazabilir, emaillerin ve bu durumun amaci ne? Mobbinge uğruyor gibi görünüyorsunuz.

Merhabalar,
E-devletten "Anne-baba ismi düzeltilmesi/değiştirilmesi istemiyle" bana dava açıldığını gördüm. Zamanında beni evlatlık almışlar, ama öz evlatlarıymışım gibi göstermişler. Evlatlık alan Annem ve Babam ikisi rahmetli oldu. Şimdi rahmetli babamın yeğeni beni onların nüfusundan düşürmek istiyor. Avukat arkadaşlara sorum : onlara karşı ne kadar şansım var, durumum çok mu ümitsiz? Bana nasıl bir fikir, ne gibi önerilerde bulunabilirsiniz?

Herkese merhaba,avukat arkadaşlara bir sorum var cevaplarsanız sevinirim.ben bir özel okulda kadrolu bir öğretmenim,sigortam 12 ay yatıyor ama maaşım 10 ay.sözleşmem de eylül ayında yenileniyor.ben hamile olduğumu öğrendim.beni işten çıkarabilirler mı,sigortamı kesebilirler mı? Eylül ayında sözleşme yenilemek istemezlerse ben beş aylık hamileyken sigortam kesilebilir mi yani ??? Lütfen cevap verin.

Benimde sorum su esimle 7 yillik evlik 6 ve 3 yasinda cocuklarim var yaklasik 1 yildir aile birliğimizi bozup istanbula yeslrsti orda ev tuttu is bahanesiyle..biz cocuklarimla magdur kalip babasinin evinde kaliyoruz beni cocuklari almakla tehdit ediyor haklarim nelerdir..birde maddi olarak iyi yasiyor iyi kazniyor fakat uzerinde bir mal varligi yok.lutfen bana yardimci olup bilgilendirin

Selamlar
Eşim bugün davetli olarak gittiğimiz kayinvalidemin evinde kavga sonucu beni evden kovdu
Evime geldim
Evimi bırakıp gideyim mi ?
Evi bırakıp gidersem eşyaları kaçırabilirler
Oğlum 5 yaşında tek başına baktım ama hasta oldugumu söyleyip çocuğu alacağız dediler banada tazminat nafaka vermeyeceklermiş
Konyadan bir avukat varsa araniza bana yardımcı olabilir mi ?
Şuan işsizim ve param yok

once ne yapmak istediğinize karar verin. boşanmak istiyorsanız ortada aldatma soz konusu olduğundan boşanmayla birlikte tazminat talep edebilirsiniz. Mahkeme cep telefonu dökümümleri operatörlerden isteniyor ancak mesaj içerikleri malesef gelmiyor. aldatıldığınızı ispatladığınız takdirde o kadın hakkındad a manevi tazminat davası açabilirsiniz.ayrıca hakaret içeren telefon mesajları sebebiyle savcılığa suç duyurunda bulunabilirsiniz. bence oncelikle bunu yapın
Kusura bakmayın , size cvp verip vermediğimi hatırlamıyorum.
Yine de teşekkür ederim.
Dönüş yapmışsınız.

LUTFEN YARDIM
Evleneli 2 ay oldu ters ilişki istiyor ve ben 35 yaşında menapoza girdiğim dönemde tanıştım evlendim hakaret ediyor eve harçlık bırakmıyor biraksada hesap soruyor 22 yaşında oğlu var bizle yaşıyor surekli kavga etmemize neden oluyor hayatim zindan oldu deli diyor bana psikoloğa gittim onun yüzünden biseyin yok sözlü şiddete maruz kalıyorsun dedi maddi manevi tazminat açmak istiyorum ne yapabilirim sürekli kovuyor beni yard8m edin akıl verin bana yanımda gaz çıkartıyor daha 2 aylık evliyim midem bulanıyor artık annesi beni ona şikayet ediyor whatsaptan ona cvp vermemissim diye eşimle kavgama sebep oldu

Selamlar
Eşim bugün davetli olarak gittiğimiz kayinvalidemin evinde kavga sonucu beni evden kovdu
Evime geldim
Evimi bırakıp gideyim mi ?
Evi bırakıp gidersem eşyaları kaçırabilirler
Oğlum 5 yaşında tek başına baktım ama hasta oldugumu söyleyip çocuğu alacağız dediler banada tazminat nafaka vermeyeceklermiş
Konyadan bir avukat varsa araniza bana yardımcı olabilir mi ?
Şuan işsizim ve param yok
Kendı evini terk etme. Eğer ordan da kovarsa emniyete gidip durumu hemen paylaş
Boşanma sürecinde adliyeye gittiğinde adli yardımdan yararlanmak istediğini söylersen size avukat atarlar

Konu baya eskiymiş yeni farkettim
Yeni üyeyim kusura bakmayın

Benim de avukat arkadaskara bir sorum var.Cevap alabilirsem cok sevinirim..

Yurtdisinda yasiyorum ve 5ay önce esimden ayrildim. Babam emekli astsubaydi ve 14 sene önce vefat etti. Türkiyedeki ablalarim babamdan dul kiz cocuk maasi alabilecegimi,basvuru yapmami söylüyor.Ama ben yurtdisinda yasadigim ve burda calistigim icin yinede böyle bir hakka sahip miyim gercekten????

Simdiden cok tesekkür ederim

Arkadaşlar kiracımıza açtığımız davada tahliye kararı çıktı bugün.Adam mahkemede yalan yanlış şeyler konuşmuş bugün,çok şükür hakim haklı bulmamış herhangi bşr yazılı kanıt olmadığı için.Bşr yıldan beri çıkarmaya çalışıyoruz.
Şimdi on beş günlük bir bekleme süresi varmış.Sonrasında da kşracının itiraz süresi varmış.İki türlü itiraz varmış.Normal itiraz ederse herhangü bir sorun teşkil etmiyormuş benim anladığım kadarıyla,ama ödemediği kiraları faiziyle ödeyip itiraz ederse süreç 6 aya kadar uzayabilirmiş.
Ben doğru mu anlıyorum?Çıldırmak üzereyim.İki sene öncesinden çıkacaktı.Eve biz geçeceğimiz için çıkmasını istedik.Üç aylık ödrmediği kira vardı önemsemedik.Zor durumda olduğunu söyleyince 6 ay daha süre verdik.Çocukların okulu var dedi bir 6 ay daha bekleriz dedik.Merhamet ettik. Sonrasında bizden bu kadar ,yeter dedik.Evine uzlaşmaya gittik diye bizi polise şikayet etmiş.maden öyle biz de hukuj yoluyla çıkaralım dedik.Tahliye kararı çıktı hala uğraşıyoruz.Eşyalarımız aylardan beri depodA,biz küçücük bir evde sıkış tepiş oturuyoruz ha bugün ha yarın çıkacak diye..
Ne olur bir moral,motivasyon verin?

Alıntı

Arkadaşlar iş yerimden evliliğimin bir yılı dolmadan ayrıldım. Noter aracılığı ile istifa dilekçemi yollamıştım. İş yerim sırf tazminat vermemek için beni üst üste işe gelmediği gerekçesi ile işten çıkarmışlar. Delilim kanıtım var haberleri olduğuna dair elimde dilekçe de mevcut. Dün mahkemem vardı 3. aya ertelenmiş. Şimdi de avukat en az iki tanık bulmami söylüyor bir hafta içinde. Orada çalışan kimse tanıklığa yanaşmıyor. Sorum şu ben tanıksız ilerleyemez miyim illa kazanmam icin tanık mı olmak zorunda? İstifa etmeden avukata danıştığımda bundan bahsetmedi bana zor durumda kaldım şu an :KK43:

bubölüme herkes her soruyu avukat arkadaslara sorabilirler.

AVUKAT ARKADASLAR SORULARIMIZA CEVAP VERIRSENIZ VE BIZLERI AYDINLATIRSANIZ MADUR KADINLARIMIZA COK YARDIM ETMIS OLACAKSINIZ.MÜKAFATINIZ ISE SADECE ICTEN YÜREKTEN YAPILAN DUALARDIR:NEDEMISLER KIMININ PARASI KIMININ DUASI

X