Avukat arkadaşları yoruma bekliyorum

serguzest744869

Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2022
23
6
30
Merhabalar ,
Boşanma aşamasındayım ,açtığım bir diğer konuda sebepler yazıyor , evlilik öncesi psikolojik rahatsızlığın saklanmasından dolayı aile birliği kurulamadı falan felan …

Bu süreçte kendimi çok fazla kullanılmış gibi hissediyorum. İki kez ruh ve sinir hastalıkları hastanesine yatmış adam ne kendisi ne ailesi evlenene kadar tek kekime etmedi , evlenince kötü tecrübeler sonucu öğrendim ve yaşadıklarım neticesinde bu kararı aldım.

Anlaşmalı boşanma protokolü imzaladık . Sırf çekişmeliye yıllarımı vermek istemediğim için gönlüm olmasa da bazı şeyleri kabul ettim.Bunlardan biri de “ev eşyaları “ konusu.

Eşyalar iki ailenin ortak yardımı ile alındı . Ama protokolde evden benim mobilyaya ait hiç bir eşya almayacağıma dair bir madde var.Eşyaya takılmıyorum , ama bana yapılanı da hazmedemiyorum . İçimdeki öfkeyi hâlâ atabilmiş değilim ve bir bez parçası gibi kenara atılmak çok canımı sıkıyor.Canlarını yakmak istiyorum . En tamah ettikleri şey eşya , mal vs vs. Defalarca eşyaları yarı yarıya bölüşelim teklifi götürmeme rağmen “asla o evden bir şey çıkmayacak “ cevabı aldım ve hatta evden eşya alabilme ihtimalim olduğu kendilerine (beyefendinin ailesine ) söylendiğinde kriz felan geçirmişler . Dolayısı ile canları bu şekilde yanabilir.
1) Protokolü imzalayarak ayrılma durumunda bu maddeyi ihlal etmemin sonuçları bana ne olur ?

2) Protokolü imzaladığım halde davayı mahkeme günü çekişmeliye çevirmem durumunda eşyalar noktasında hak talep edebilir miyim?

3) Dava çekişmeli olursa (ben kvalidemin evindeyim kpederim ölmüş , evlenince buraya yerleştik ve beyefendi aylar önce evi terk ederek annesinin yanında yaşamaya devam etti ) beni evden tahliye etme hakları var mı ?

1.soru önceliğimdir , teşekkür ederim

Avukatınız ne diyor bu işe🙄
Avukat arkadaşlar genelde bedavaya çalışmıyor yani parasını verip danışmak daha verimli olabilir🤐🤐
Danıştım , icra yoluna başvururlar diyor , protokol olduğu için sonuca başvurmak uzun sürmez dediler ama ben burda da bi danışmak istedim akıl ve tecrübelerden bir fikire varırım diye belki

Danıştım , icra yoluna başvururlar diyor , protokol olduğu için sonuca başvurmak uzun sürmez dediler ama ben burda da bi danışmak istedim akıl ve tecrübelerden bir fikire varırım diye belki

Şöyle ki ben vazgeçtim çekişmeli isterim derseniz tabi anlaşma yatar. Bence telefon açın karşı tarafın avukatına ya eşya ya boşanma yok diyin. Resmen hırsızlık bu hakkınızın ustüne yatıyorlar😶 ayrıca neye sinir krizi geçirmişler altı üstü eşya popolarına mı sokacaklarmış?? 😁😁😁

Daha kolay yolu da var aslında, adam gündüz evde yoksa çalışıyorsa girin eve hakkınız olan eşyaları alıp gelin. Daha evlisiniz, eşyalar sizin de eşyanız.

Şöyle ki ben vazgeçtim çekişmeli isterim derseniz tabi anlaşma yatar. Bence telefon açın karşı tarafın avukatına ya eşya ya boşanma yok diyin. Resmen hırsızlık bu hakkınızın ustüne yatıyorlar😶 ayrıca neye sinir krizi geçirmişler altı üstü eşya popolarına mı sokacaklarmış?? 😁😁😁

Daha kolay yolu da var aslında, adam gündüz evde yoksa çalışıyorsa girin eve hakkınız olan eşyaları alıp gelin. Daha evlisiniz, eşyalar sizin de eşyanız.
Maalesef öyle … Benim diye bir şey hiç olmadı zaten , hep “ailesinin” di herşey , kafa bambaşka … Ben de sizin gibi düşünüyorum akıl akıldan üstündür diye boşa dememiş atalar.Burası fikir almak için gerçekten güzel bir mecra, teşekkür ederim

Bu arada adamın eski hastane kayıtları var mı elinizde? Onlar varsa kandırılmış olduğunuz net belgelenir delice tazminat alırsınız bence hakkınızı arayın tek kuruşunuzu bırakmayın.
Hastane kayıtları mevcut , ama şu var ki hukuk olaya bizim baktığımız gibi bakmıyor , duyusal yaklaşmıyor , kaç kişiye danıştımsa çocuk yok , kısa süreli bir evlilik , dava 4:5 yıl sürer ve eline en fazla bugünün parası ile 200.00 gibi bir para geçer onun da taksidi bilmem neyi derken bir hayrı kalmaz dediler

Maalesef öyle … Benim diye bir şey hiç olmadı zaten , hep “ailesinin” di herşey , kafa bambaşka … Ben de sizin gibi düşünüyorum akıl akıldan üstündür diye boşa dememiş atalar.Burası fikir almak için gerçekten güzel bir mecra, teşekkür ederim

Ben olsam anasını da arardım eşyaları alıcam hasetinden düşüp öluceksin kudurrrr cadaloz derdim😁😁😁 hepsini kudurturum acımam

Hastane kayıtları mevcut , ama şu var ki hukuk olaya bizim baktığımız gibi bakmıyor , duyusal yaklaşmıyor , kaç kişiye danıştımsa çocuk yok , kısa süreli bir evlilik , dava 4:5 yıl sürer ve eline en fazla bugünün parası ile 200.00 gibi bir para geçer onun da taksidi bilmem neyi derken bir hayrı kalmaz dediler

Dava niye 5 yıl sürsün ki, bir taraf ağır kusurluysa hakim hemen boşuyor. Adam hem ruh hastası hem yalancı.

Ben olsam anasını da arardım eşyaları alıcam hasetinden düşüp öluceksin kudurrrr cadaloz derdim😁😁😁 hepsini kudurturum acımam
Ben de bunu yapmak istiyorum, canını al malına dokunma cinsinden hepsi . Dava tazminat gündeme geldiğindendir millete bizde de para yok edebiyatı yapıyorlarmış , a bi duydum küçük kardeşe 1milyonluk araba alınmış . Ben de eve gelsinler bir tek şey bulamasınlar istiyorum ama hukuk önümü kapatır mı onu bilmiyorum

Dava niye 5 yıl sürsün ki, bir taraf ağır kusurluysa hakim hemen boşuyor. Adam hem ruh hastası hem yalancı

Dava niye 5 yıl sürsün ki, bir taraf ağır kusurluysa hakim hemen boşuyor. Adam hem ruh hastası hem yalancı.
Çünkü delil , tanık , telefon kayıtları cart curt en az 1 yıl, mahkeme aralarında en az 3 ay süre koyuyorlar (mış), hakim kimin lehine karar veriyorsa karşısı itiraz ediyor ordan istinaf ordan Yargıtay derken en az 3 yılı gözden çıkar dediler

Ben de bunu yapmak istiyorum, canını al malına dokunma cinsinden hepsi . Dava tazminat gündeme geldiğindendir millete bizde de para yok edebiyatı yapıyorlarmış , a bi duydum küçük kardeşe 1milyonluk araba alınmış . Ben de eve gelsinler bir tek şey bulamasınlar istiyorum ama hukuk önümü kapatır mı onu bilmiyorum

Hiçbir şey olmaz al hepsini gitsin. Daha boşanmadınız, eşyalar senin de eşyan hırsızlık olmaz. O adamın ne kadar hakkı varsa senin de o kadar var, niye bırakasın ... adamın işten çıkmasını bekle, caddeye de birini dikin, 4-5 akrabba arkadaş kim varsa ne varsa toplayıp götürün. Ben olsam bir kamyonet çekerdim, taşıyacak adam da tutardım. Bizim ex komşu aynen öyle yapmıştı, adam işten geldiğinde zonko olmuş zillere tek tek basıp sormuştu🤣 Al eşyaları, yarısını sen değil o düşünsün bundqn sonra. Madem boşanmak istiyor kuzu kuzu gelip anlaşacak.

Hiçbir şey olmaz al hepsini gitsin. Daha boşanmadınız, eşyalar senin de eşyan hırsızlık olmaz. O adamın ne kadar hakkı varsa senin de o kadar var, niye bırakasın ... adamın işten çıkmasını bekle, caddeye de birini dikin, 4-5 akrabba arkadaş kim varsa ne varsa toplayıp götürün. Ben olsam bir kamyonet çekerdim, taşıyacak adam da tutardım. Bizim ex komşu aynen öyle yapmıştı, adam işten geldiğinde zonko olmuş zillere tek tek basıp sormuştu🤣 Al eşyaları, yarısını sen değil o düşünsün bundqn sonra. Madem boşanmak istiyor kuzu kuzu gelip anlaşacak.
Galiba en son bunu yapacam, sol taraf öyle diyor , başlarım davasına vs diyorum ama sonrası kötü olur diye korkuyorum

Belki gerçekten böyle olur konu sahibi ( hukuk bilgim yok ) ama görünen köy de kılavuz istemez. Ev eşyası için ayılıp bayılan, taklalar atan kayın aile için 200 bin ciğerlerinden parça koparır ( canlarını yakmak istediğiniz için ).

X