Avukat olanlar yardımcı olabilir mi?

Yaprak3434

Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2021
87
109
40
Öncelikle cevap veren herkese çok teşekkür ederim şimdiden...Sorum ise 11 senelik evliyim ..Eşim bu sürenin sadace 4 5 senesinde çalıştı..Diger zamanlarda benim düğün takilarimi ve çocuk olmadan once kazanip biriktirgimiz parayı kullandi..Esimin annesi bize bir arsa verdi bizde onu mutahitte verdik tapuda satis olarak gösterilmiş. Az vergi alınsın diye ve aslında hibe bedelsiz yani..onlardan baska hic bir mal varlığımı yok..calismiyorda olsun diye...Su anda aramiz pek iyi de degil cok rahat unursamaz malı için benim malım diyor..Hep benim biz yok yani..Birsey söylemem acmi aciktamisin dip duruyor..ilerde bu sorunlar artarsa benim yasal hakkım olmuyor değil mi?yanlış anlaşılmasın lütfen sadace bizim ortak hesabınızı yedi calismadi diğer malları benim diyor ve ister istemez kendimi güvende hissetmemeye başladım..cevap verirseniz sevinirim

Boşanma halinde kanıtlayabilirseniz düğün takılarını istersiniz. Onun dışında edinilmiş mallar ortaktır. Arsa konusunu anlamadım. Satış gerçekleşti ise hakkınız olmaz.

Boşanma halinde kanıtlayabilirseniz düğün takılarını istersiniz. Onun dışında edinilmiş mallar ortaktır. Arsa konusunu anlamadım. Satış gerçekleşti ise hakkınız olmaz.
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Arsa annesinindi eşim verdi verirkende tapuda satış olarak gösterilmiş yanı biz ondan para ile almışız gibi..Ama aslında bedelsiz verdi..yasal hakkım oluyor mu

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Arsa annesinindi eşim verdi verirkende tapuda satış olarak gösterilmiş yanı biz ondan para ile almışız gibi..Ama aslında bedelsiz verdi..yasal hakkım oluyor mu
Arsa müteahhite satıldi doğru mu? Yani tapusu artık başkası adına. Sizin bundan bir hak elde etmeniz mümkün değil mantıken. Zaten en başta arsa eşinize geçti mi yoksa direkt annesi üzerinden müteahhite mi satıldı?

Arsa konusunu anlamamakla birlikte evlilik birliğindeyken alınan mallar ortak kabul edilir ama satılanlar harcananlar için bir şey talep edemezsiniz.

X