Avukat tacizi

Emniyetten arayanlarla benim olayimin ne alakasi var allah askina ben tacize ugradim nasil ortaya cikaririm derdindeyim.
Hala buyumemissiniz demek ki. Hanim efendi diyor ki simdi x hanim bey bi hirsizlik olayinda adiniz bulasmis hemen su bankaya su kadar para yatırmalisiniz diyor. Yoksa Türkiye Cumhuriyeti polis memmuru napsin sizin paranizi oyle degil mi

konu sahibi tecrübesiz ürkek ve ne yapıcağını bilmiyor.. yaşadığı olayın da hala etkisinde belli ki.. o sebeple bazı yorumları ters anlayabilir bence üstüne gitmeyin kızlar bukadar..

Avukatlik bürosundan haber bekliyorum muhtemelen soy ismini bulucaklar çünkü orada calisti. Savcilik karari ile 2012 yilina ait mesajlari cikarilabilir mi diye soruyorum. Bu kadar eminsiniz yani cikarilmayacagindan? Siz 18 yaşındayken bilinçliydiniz diye herkesin bilinçli olmasini bekleyemezsiniz çünkü gerçekten bu konular için küçük bir yaş.
Mesajlar çıkarılamaz, arama kayıtlarında çıkabilir. Şikayete bağlı suçlarda süre altı aydır. Bu süre çoktan geçmiş.

Emniyetten arayanlarla benim olayimin ne alakasi var allah askina ben tacize ugradim nasil ortaya cikaririm derdindeyim.
Hanımefendi yorum sahibi kötü birşey dememiş ki neden ona yürüyorsunuz? Sizi taciz eden avukat yoruma sahibi değil sonuçta. Elinizde hiçbirşey yok, arama kaydı mesaj vs hiçbirşey yok, birşey çıkmaz demek istemiş. Ayrıc aolay devam eden bir olay değil dolayısıyla zaman aşımı diye bir olay var büyük ihtimalle zaman aşımına uğramıştır. Facebookta engellenenler bölümüne vs bakıp hatırlamaya çalışın, başka türlü bu olaydan birşey çıkmaz, zira deliliniz ses kaydınız ekran görüntünüz vs hiçbirşey yok. Atılan mesajlarında çıkarılacağını sanmıyorum, ancak arama kayıtları ve süreleri vs çıkartılır. Orada da adam "alacaklıyım borç için aradım" diyip işin içinden sıyrılabilir. Zor değil yani.

Son düzenleme:
18 yaşında olup bunları bilmemek de çok saçmaymış. Fanusta falan mı büyüdünüz? Keşke biraz kafayı çalıştırsaymışsınız zamanında. Şuan muhtemelen zaman aşımı falan derler kaparlar. Ama yine de umarım bir sonuç elde edebilirisniz.

Merhabalar.. Konuya nerden nasıl başlayacağımı bilemiyorum. O anlar gözümün önüne geldi yine kötü oldum yazarken ellerim titriyo.

2011 yılında kendi adıma internet bağlatmıştım annemlerin evine. Bekardim o zamanlar 18 yaşındaydım. Babama çok israr etmistim bağlatalim diye kabul etmemisti maddi durumlardan dolayı. Ben de işe girip kendi adima baglattim.

Yalnizca 1 ay kullandim onunda faturasini ödemiştim zaten ama diger aylar kullanmadim ve kullanmadigim halde bi sürü fatura birikmiş ben sadece kullandımızı öderiz saniyodum kimse beni bu konuda bilgilendirmedi o zamanlar. Her neyse faturalar da aksilik bizim eski eve gidiyormus hep.. Bir gün iş yerindeyim telefonuma bi mesaj geldi.. Borcunuzu şu kadar zaman da ödemezseniz haciz gelecektir diye. O zamanlar tam 1000 tl ye yakim borç çıkmisti. Avukat masrafi dosya masrafi falan.

Benim de başıma ilk kez böyle bir şey geldi. Babamdan da çok korkuyodum zaten gönülsüzdü bağlatịrken. Şimdi bide icra gelecekti benim yuzumden. Neyse babam duymadan halletmem lazimdi. Patrondan avans istedim o kadar veremem dedi. Seni kandiriyolar icra gelmez hemen ver ben konusiym avukatla dedi konusturmadim salak gibi. O kadar korkuyodum ki gözümde öyle büyümüştü ki. Evimize icra gelecek hapse girecez herkese rezil olucaz babam kavga cikarcak falan diye..Annem de hastaydi üzülmek yasakti falan..

Avukatla telefonda konustum o da korktugumu anlayinca daha çok baski yapmaya başladi bana. Ödemezsen şöyle olur böyle olur falan diye. Ben nasıl yalvariyorum ama nolur süre taniyin bana diye.. Neyse bu şerefsiz benim acizligimden yararlanmak istedi'
Bana facebook var mi dedi var dedim. Ekledi beni.. Mesajlar atiyodu bana sürekli telefondan gel kendi aramiz da halledelim şu borcu kimseye bir şey deme. Nasıl yani diyordum anla işte evime gel şunu yap bunu yap hemen silicem borcunu diyordu. Kabul etmiyordum sen bilirsin o zaman hapse girerseniz karismam diyordu.. Neyse tabi ki kabul etmedim istegini ama bi yandanda yine korkuyorum. Psikolojim bozuldu iş yerinde bayildim şantaj taciz surekli midem bulaniyordu artik.. Sonra bi sekilde parayi denklestirip ayni hukuk bürosundaki başka avukata ödedik konu kapandi gitti öyle. . Ama ben şuan o kadar pişmanim ki onu şikayet etmedigime hiç kimseye bir şey demedigime..

Benim resmen saflığımdan cahilliğimden yararlanmaya çalisti.. Bazen rüyalarima bile giriyor.. Bu psikolojiyi nasil atlaticam. Şimdi sikayet etsem çok mu geç kalmis olurum. Beni bu konuda bilgilendirir misiniz?

Kendisinin adını biliyorum ama soyadini bir türlü hatirlayamiyorum.. Hukuk bürosundan ögrenmek için aradim ama burda öyle biri calismiyor şuan eskiden calistiysa bilemeyiz daha sonra tekrar bi arayin dediler.. Son olarak o zaman ki telefonı hattim farkliydi..O mesajlara nasıl ulasabilirim savcilik karariyla mi?
Ne yapabilirim nasil süründürebilirim? Ceza alir mi yoksa avukat oldugi için bi sekilde paçayı kurtarir mi? Lütfen yardim edin o şerefsiz belki başka cahillere de ayni şeyi yapiyor şuan..
Yıllar önce olmuş elinde delilin bile yok nasıl ispatlamayı düşünüyosun? Hadi oldu da dava ettin bişekilde davasını almadım bana iftira atıyo der yer türlü yırtar yani onu ozaman yapacaktın

Geçmiş olsun size. Aynı zamanda geçmiş yani onu o zaman yapacaktınız iş işten geçmeden yani...

Aaah keşke böyle pislikler belalarını bulsa ama yok sayıları gitgide artıyor çok üzüldüm seni anlıyorum mesaj atarsan konuşabiliriz.

Merhabalar.. Konuya nerden nasıl başlayacağımı bilemiyorum. O anlar gözümün önüne geldi yine kötü oldum yazarken ellerim titriyo.

2011 yılında kendi adıma internet bağlatmıştım annemlerin evine. Bekardim o zamanlar 18 yaşındaydım. Babama çok israr etmistim bağlatalim diye kabul etmemisti maddi durumlardan dolayı. Ben de işe girip kendi adima baglattim.

Yalnizca 1 ay kullandim onunda faturasini ödemiştim zaten ama diger aylar kullanmadim ve kullanmadigim halde bi sürü fatura birikmiş ben sadece kullandımızı öderiz saniyodum kimse beni bu konuda bilgilendirmedi o zamanlar. Her neyse faturalar da aksilik bizim eski eve gidiyormus hep.. Bir gün iş yerindeyim telefonuma bi mesaj geldi.. Borcunuzu şu kadar zaman da ödemezseniz haciz gelecektir diye. O zamanlar tam 1000 tl ye yakim borç çıkmisti. Avukat masrafi dosya masrafi falan.

Benim de başıma ilk kez böyle bir şey geldi. Babamdan da çok korkuyodum zaten gönülsüzdü bağlatịrken. Şimdi bide icra gelecekti benim yuzumden. Neyse babam duymadan halletmem lazimdi. Patrondan avans istedim o kadar veremem dedi. Seni kandiriyolar icra gelmez hemen ver ben konusiym avukatla dedi konusturmadim salak gibi. O kadar korkuyodum ki gözümde öyle büyümüştü ki. Evimize icra gelecek hapse girecez herkese rezil olucaz babam kavga cikarcak falan diye..Annem de hastaydi üzülmek yasakti falan..

Avukatla telefonda konustum o da korktugumu anlayinca daha çok baski yapmaya başladi bana. Ödemezsen şöyle olur böyle olur falan diye. Ben nasıl yalvariyorum ama nolur süre taniyin bana diye.. Neyse bu şerefsiz benim acizligimden yararlanmak istedi'
Bana facebook var mi dedi var dedim. Ekledi beni.. Mesajlar atiyodu bana sürekli telefondan gel kendi aramiz da halledelim şu borcu kimseye bir şey deme. Nasıl yani diyordum anla işte evime gel şunu yap bunu yap hemen silicem borcunu diyordu. Kabul etmiyordum sen bilirsin o zaman hapse girerseniz karismam diyordu.. Neyse tabi ki kabul etmedim istegini ama bi yandanda yine korkuyorum. Psikolojim bozuldu iş yerinde bayildim şantaj taciz surekli midem bulaniyordu artik.. Sonra bi sekilde parayi denklestirip ayni hukuk bürosundaki başka avukata ödedik konu kapandi gitti öyle. . Ama ben şuan o kadar pişmanim ki onu şikayet etmedigime hiç kimseye bir şey demedigime..

Benim resmen saflığımdan cahilliğimden yararlanmaya çalisti.. Bazen rüyalarima bile giriyor.. Bu psikolojiyi nasil atlaticam. Şimdi sikayet etsem çok mu geç kalmis olurum. Beni bu konuda bilgilendirir misiniz?

Kendisinin adını biliyorum ama soyadini bir türlü hatirlayamiyorum.. Hukuk bürosundan ögrenmek için aradim ama burda öyle biri calismiyor şuan eskiden calistiysa bilemeyiz daha sonra tekrar bi arayin dediler.. Son olarak o zaman ki telefon hattim farkliydi..O mesajlara nasıl ulasabilirim savcilik karariyla mi?
Ne yapabilirim nasil süründürebilirim? Ceza alir mi yoksa avukat oldugi için bi sekilde paçayı kurtarir mi? Lütfen yardim edin o şerefsiz belki başka cahillere de ayni şeyi yapiyor şuan..

cnm yaşın kucukmus çok normal bu kadar korkman olayın buralara gelmesi...her neyse açıkçası seni arayanın avukat değil avukatın yanında çalışan elemanları olduğunu düşünüyorum. genelde onlar arar. su su avukatın ordan arıyorum derler...sanada bu pis yaklaşımı muhtemelen böyle biri yapt i..velev ki avukat da olsa...uzerinden çok uzun zaman geçmiş..ispat etmen çok zor...cunku mesaj içerikleri görülmez. kayıtlarda sadece arama ve msj olarak çıkar içeriği görülmez. bu durumda karşı taraf "benden para sızdırmaya calisiyor iftira atiyor" bile deyip sana karşı dava açabilir. Her yönüyle düşünmek lazım. hakkını arama demiyorum belki internet yoluyla bir şekilde ulaşır eşine dostuna rezil edersin ama sanırım yasal olarak yapabilecegin bir şey yok

Azıcık hukuk bilen bir avukat böyle mesajlar atmaz. İz birakmamayı akıl eder en azindan. Büroda icra takibi yapan görevlilerden biridir. Internet faturasi icin de hic mesaj gelmemis miydi? Borcunuzu odemezseniz kapanacak gibi? Bir belgeye imza atiyosunuz taahhütleri nasil okumadiniz o kismi da anlayamadim.

Neyseki taciz mesajda kalmış, geçmiş olsun.

X