Ortopedi Ayağım çatladı:(

Buzullar

Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2017
215
83
28
İki hafta önce ayağım çatladı ve alçıya alındı. Ayağım alçıdayken üzerine düştüm ve doktora gittim. Doktor çatlağın ilk halinden daha kötü olduğunu söyledi. Bir hafta sonraya çağırdı. Eğer iyleşmezse ne olacak? Bilgisi olan varmı?
Eğer düşmeseydim alçı alınacaktı.

duruma göre ameliyata alır, platin takar vs. doktorunuza danışmanız daha iyi olur bunu. çok geçmiş olsun.

Teşekkürler. Çatlak olan kısım daha ayrılmış birbirinden . Uzun yoldan geldim tam eve girerken ayağım takıldı alçılı ayağın üstüne düştüm

Ya cok uzuldum o aciyi yeniden hissettim .Ben de ayagim kirikken 2 kez ustune düştüm. Iyilesme surecini yavaslatmisti bu durum. Insallah hemen gecer sizinki.

Ya cok uzuldum o aciyi yeniden hissettim .Ben de ayagim kirikken 2 kez ustune düştüm. Iyilesme surecini yavaslatmisti bu durum. Insallah hemen gecer sizinki.
Teşekkür ederim.. Yavaşlasın onada razıyım ama amelliyat falan derse diye korkuyorum. Ne kadar zamanda düzeldi ayağınız

Bende düşmüştüm geçen eylülde merdivenlerden ayak bileğim kaymış kırılmış ve bacağında da 3 ayrı noktada parçalı kırıklar olmuştu.. ameliyat oldum platin takıldı merak etmeyin çok kötü birşey değil ameliyat inşallah gerek kalmaz ama dediğim gibi mecbur olursanız çok ta korkmayin

Bende düşmüştüm geçen eylülde merdivenlerden ayak bileğim kaymış kırılmış ve bacağında da 3 ayrı noktada parçalı kırıklar olmuştu.. ameliyat oldum platin takıldı merak etmeyin çok kötü birşey değil ameliyat inşallah gerek kalmaz ama dediğim gibi mecbur olursanız çok ta korkmayin
Aslında amelliyattan çok ikiz çocuklarım var onlara üzülüyorum Biran önce iyleşmek istiyorum. Bu halde onlara yetişemiyorum

Teşekkür ederim.. Yavaşlasın onada razıyım ama amelliyat falan derse diye korkuyorum. Ne kadar zamanda düzeldi ayağınız
Gecen yil 19 mayista kirilmisti .30 gunde alçı cıktı .1 hafta desteksiz yuruyemedim .Sonra az az yürüdüm.Temmuz ayinda normal yuruyusume donmustum ama 20 dk sonra ayagim agriyordu. .Alcıdan çıkınca 1 ayda normal hayatiniza dönüyorsunuz. Uzun sure korumak gerekiyor. Ben surekli muz ve süt tuketerek alci icindeki kramplari gecistirmistim.

Gecen yil 19 mayista kirilmisti .30 gunde alçı cıktı .1 hafta desteksiz yuruyemedim .Sonra az az yürüdüm.Temmuz ayinda normal yuruyusume donmustum ama 20 dk sonra ayagim agriyordu. .Alcıdan çıkınca 1 ayda normal hayatiniza dönüyorsunuz. Uzun sure korumak gerekiyor. Ben surekli muz ve süt tuketerek alci icindeki kramplari gecistirmistim.
Allah kimsenin başına vermesin. Doktor 3 hafta alçıda kalacak deyince 3 hafta sonra normal hayatıma döneceğimi zannetmiştim

Allah kimsenin başına vermesin. Doktor 3 hafta alçıda kalacak deyince 3 hafta sonra normal hayatıma döneceğimi zannetmiştim
Alci çıkınca rahatliyor insan .Sicakta alci zulüm oluyor .Ama dikkat etmek gerekiyor maalesef yara gibi hemen iyilesmiyor .

Ayağınızın neresi çatlamış önemli tabi.Eskiler kırık çatlak yaşın kadar günde kaynar der:) yani örnek 30 yaşındaysanız 30 günde kaynar.3 yıl önce ben ayak bileğimin alt kısmını kırmıştım.Kızım 2,5 yaşındaydı ve kucağımdayken ayağım takılıp düşmüştüm.3-4 gün şiddetli ağrım oldu , alçıya hiç alınmadı.Tam iyileşmesi 2 ayı buldu.

X