Ayaz mı Aras mı?

grknay

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2021
160
74
24
Merhabalar, hamileyim bebeğe isim konusunda çok kararsız kaldık. Ayaz mı olsun Aras mı karar veremiyoruz. Yardımcı olur musunuz 😩

Hadsizlik etmeyeceksem kimseye, fikrimi doğrudan söylemek istiyorum... Ayaz, yani bir insan neden çocuğuna soğuk anlamına gelen bir isim koyar :KK43: buz gibi havayı kim sever :eek: Aras ise Aras kargo gibi. Bilemedim :KK43:
Peki sizin önerebileceğiniz isimler var mı siz ne koyardınız merak ettim 😩🤗

Hadsizlik etmeyeceksem kimseye, fikrimi doğrudan söylemek istiyorum... Ayaz, yani bir insan neden çocuğuna soğuk anlamına gelen bir isim koyar :KK43: buz gibi havayı kim sever :eek: Aras ise Aras kargo gibi. Bilemedim :KK43:
Aynen bende katılıyorum. Sürekli böyle isimler Ayaz, Aras, Asaf vsvsvs.

Peki sizin önerebileceğiniz isimler var mı siz ne koyardınız merak ettim 😩🤗

İsim konusu benim için de dert. Henüz çocuğum yok ama hani bazı insanların kızım olursa şunu oğlum olursa şunu koyacağım diye isimler olur ya aklında, bende hiç öyle olmadı. Genelde hep bi kusur buluyorum :KK53: belki de sorun bendedir :KK70:

Iyiki Türkiyede degiliz. Oglum a kargo ismi diye dalga gecerlerdi herhal 🙄

Ben iki ismide begeniyorum konu sahibi. Ayaz hic aklimizdan gecmedi ama.

Yağız ismini çok beğeniyorum. Ama birini tercih edecek olsam Aras’ı tercih ederdim. Bir de Ayaz da güzel isim, soğuğu kim sever demişler; ben çok severim, tam bir kışçıyım.

Bakış aciniz cok saçma
O zaman Uğur da böcek gibi
Gül de çiçek gibi
Göksel de tantunici gibi
Meriç de nehir gibi
Meltem veya poyraz da rüzgar gibi
Ecrin Rümeysa filan da tarikatci gibi
Rojda da bölücü gibi
Alev de f.hise gibi diye diye isim kalmaz sizin düşünce yapınıza gore

Yağız ismini çok beğeniyorum. Ama birini tercih edecek olsam Aras’ı tercih ederdim. Bir de Ayaz da güzel isim, soğuğu kim sever demişler; ben çok severim, tam bir kışçıyım.
Teşekkür ederim Ayaz aydınlık, ışık anlamına da geliyor soğuk olarak düşünmemiştim

Bakış aciniz cok saçma
Gül de çiçek gibi
Göksel de tantunici gibi
Meriç de nehir gibi
Rojda da bölücü gibi
Katılıyorum, çok mantıklı bir yorum olmuş 👏

Bakış aciniz cok saçma
Gül de çiçek gibi
Göksel de tantunici gibi
Meriç de nehir gibi
Rojda da bölücü gibi

Sanırım bazılarına katılıyorum evet :KK53:

Bu ikisi arasinda aras bence, ikisi de benim de begendigim isimlerdi zaten. Hic de kargo falan animsatmiyor bana, neticede kargo firmasindan once de bu isim vardi. Mesela duru gibi, sabun-sampuandan once o isim zaten vardi ve anlamini hic kaybetmeden hititlerden gunumuze kadar gelmis oz Turkce bir isim. İnsanlar burda o kadar abuk subuk isimleri koydugunu soylerken, soylenisi, kokeni ve anlami bu kdar guzel isimleri nasil elestiriyorlar hayret ediyorum 🙄

Bende aras cok dusundum aras kargo var diue koymadim oglumun adi ali uras uras şanş baht talih demek diye hosuma gitti

X