Aylardır bebeğimi kaybedeceğim korkusuyla yaşıyorum

Kız senin gebelik takvimin yok, konuyu yeni gördüm doğurmamışsındır inşallah.

Sana çevremde tecrübe ettiğim ama tıbbi dayanağını bilmediğim bir şey anlatayım, henüz doğurmadıysan moralin düzelsin. Bebek de 7 aylık olmuş zaten. Gebelik şekeri genellikle bebeğin yüksek kilolu doğmasına sebep olan bir durum, öyle insülün kullanacak duruma falan gelmediysen gebelik şekeri bebeği besler yani senin gibi erken doğum riski olan bir durumda vücudun bebeğin sağlıklı doğmasını sağlamak için bu durumu oluştırmuş olabilir. Sakin ol diyetine dikkat et ama çok da abartma. Bunu neye dayanarak söylüyorum onu da anlatayım. Bebeği besleyen iki kordon varsır genellikle ama her bebek iki kordonla beslenmez bu da bebek için risklidir yeterli gelişmesi mümkün olmaz. Bu durumu yaşayan iki arkadaşımda da gebelik şekeri çıktı ve bebekleri aslanlar gibi sapasağlam doğdu. Vücut bebeği korumak için tedbir aldı. Seninki de böyledir. İçini ferah tut, bebeğin çok sağlıklı olsun inşallah

Teşekkür ederim:)
Dün insuline başladım
Daha doğurmadım henüz :KK70:

Hamilelik kapalı bir kutu hersey iyi gidiyor gözükse bile bir sorun çıkabilir yapabileceğin kendine iyi bakmak sakin olmak stres yapmamak bebekler çok güçlü emin ol pozitif ol bol bol uyu ah keşke hamileyken hep uyusaydim şimdi uyuyamıyorum :/

Kuzum sen hamilemisin konunu ilk kez gördüm. Forumda yorumlarda görüyorum seni nickini çok beğeniyorum.
Konuyla ilgili bir fikrim yok ben sadece hayırlı olsun demeye geldim.
Bebeğini sağlıkla kucağına al inşallah.:anneadayı::anne:

yaaa benim güzelliğiiiim :KK43: ne yapmışsın sen kendine yahu?

6. ayındasın, gebelik şekeri pek çok gebede oluşabilen bir durum.

bebeğe zararı en fazla ne olur ben sana söyleyeyim :

1. tombiş tatlış bi bebek dünyaya gelir,belki doğururken biraz zorlanırsın iri diye,ama kalmış şurada 3 ay, o kadar irileşmesi zor.

2.akciğerleri belki birazcık az gelişebilir, ama onun için de antenatal kortikosteroid uygulaması dediğimiz basit bir tedavi var, oldukça etkin, üstüne doğum sonrası surfaktan uygulaması var :)

yani internete tırnağım ağrıyor yazsan yumuşak doku kanseri çıkıyorsun ,biliyorsun :63::KK12::KK53:

ki sen şekerini regüle edersen hiçbirine gerek kalmaz, yememek de zararlı güzelim, hiçbir şey yemiyorum yine yüksek deme,gebeliğin ve diyabetin olayı bu zaten. yemesen de yüksek çıkıyor.

şu dönemde tam organların olgunlaşma döneminde bebişini besinsiz bırakma :KK200: :KK200:

benden sana tavsiye,diyetisyene git,hatta doktorun yeşil alan da açabilir.

bir de neden böyle karaları bağladın canım benim, insülin gebelerde oldukça güvenli bir şekilde kullanılır çünkü plasentayı geçemez, yani bebeği de etkilemez.

bu nedenle insülin kullanmaya başlayabilirsin. lütfen panik yapma ve doktorunla tedavini düzenle. ben hep buradayım,bana yaz tamam mı:KK15::KK15:
Merhaba, ben 6.5 aylık olarak yeni doğum yaptım. doğum sancım başladığında hastanede güvenlik sebebiyle yapılan Korona PCR testim pozitif çıktı. 14 gün ev karantınasından sonraki PCR testim pozitif çıktı ve toplamda 21 gündür bebeğimi göremiyorum. Bir konuda antenatal kortikosteroid uygulaması hakkındaki yazına denk geldim. bana bu uygulama yapıldı, fakat bebeğimde solunum güçlüğü var. Kortizon uygulaması izin rızamı istediler. Konu ile ilgili deneyim veya bildiğin bir durum var ise benimle paylaşabilir misin?

Umarım sağlıkla kucaginiza alırsınız bebeğinizi
Herkes ayni olacak diye bir şey yok siz iyisini düşünün
Benim kızım kilo almıyordu anne karnında denemediğin sey kalmadı doktor en son beslenmene biraz daha dikkat et demisti dikkat edecek bir şey kalmamıştı ki ve korktuğum gibi de olmadı hic

Maalesef onu bende yaptım
Ne kadar kayıp haberi, konusu var okudum
Niye yaptım bilmiyorum
Şimdi 3 ay yüreğim ağzımda geçecek
Hele ki erken doğum riski beni iyice strese soktu
Ama bu konuyu açmak iyi geldi
Kendime kitap vs sipariş ettim
Yattığım yerden daha rahat ve stressiz geçirmeyr çalışacağım günlerimi
Şuan bende o durumdayım bir aylık gebeyim stresten kafayı yiyeceğim bide önceden 3 düşüğüm var😔

Hanımlar merhaba,
Ağlayarak yazıyorum, artık psikolojim bozuldu iyice.
Hamileliğim başından beri riskliydi.
2 kez düşük tehlikesi atlattım.
Hem de sebepsiz. Aslında buna şükrettim hep. Bebekte sorun yoktu, ama kanamanın sebebi de yoktu. Bu sebeple hep diken üstündeydim.
Her kontrole acaba yaşıyor mu diye gittim.
1 kere eşimle bu kez sorun yok diye gittiğimizi hatırlıyorum.
Sonra bende böbrek problemleri başladı. Yine bin kez şükür bebek sağlıklı. Sorun yine bende. Bunlara dayanıyorum. Bunlar sıkıntım değil, olamaz da. İçtiğim ilaçlardan, kullandığım fitillerden de şikayetçi değilim.

Ama son kontrolde erken doğum riskim ortaya çıktı. Daha 1 kilo bile değil, 6 aylık bebek. Hep yatmam gerekiyormuş, buna da tamam. Şikayetçi değilim, işi gücü bıraktım yatıyorum. Yatmaktan etlerim ağrısa bile kımıldamıyorum, yeter ki biraz daha karnımda tutabileyim.

Ama beni geren üzen artık doğrudan bebeğe etki edeceğini düşündüğüm bir derdim çıktı ortaya. Gebelik şekeri. 5 gün diyet yap, 5 gün sonra her öğünde ölç dedi doktor. Bugün 5.gün. sırf merakımdan, 5 günlük diyetin etkisini görür müyüm diye 2.saat tokluk şekerimi ölçtüm. 166 çıktı. Halbuki hiçbir şey ama hiçbir şey yemiyorum. Bu rakamı görünce ağlamaya başladım.

Hamile kalmak için çok uğraştık. Sıkıntılarım vardı. 6 aydır ha kaybettim ha kaybedeceğim korkusu ile yaşıyorum. Şimdi de aynı korkuyu gebelik şekeri yüzünden yaşıyorum. Yemiyorum içmiyorum (un, patates, şekerli meyve vs) fark etmiyor hala yüksek hala yüksek.

Maalesef internetten bakma gibi bir hata yaptım. Şeker yüzünden anne karnında vefat eden bebekler, doğum anomalileri ile doğanlar, doğumdan sonra sıkıntı yaşayıp gidenler.

Kaldıramıyorum. Ne yapmalıyım, nasıl rahatlamalıyım bilmiyorum. Doktor diyet listesi vermedi ama yeme dediği hiçbir şeyi ağzıma sürmedim, yine de düşmüyor.

Her kontrole bu sefer bebeği kaybetme riski olan ne çıkacak diye gidiyorum. Öyle içimi dökmek isterim tabi
Ya o tedirginlik her annede oluyordur da sizde cok fazla . Ne gelirse Allahtan boşuna bu kadar düşünüyorsunuz. Ben ilk bebeğimi kaybettim düşük yaptim. Simdi tekrar hamileyim korksam ne olur ağlasam ne olur bütün gün ayağımı dikip yatsam ne olur Allah yazdıysa devam edecek yok nasip değilse benim tüm yapfiklarim boşa . Elimden gelen tek şey dua etmek. Sen kendine dikkat et duanı oku başka yapacak bsey yok.
Gebelik şekeriyle bsuru doğum yapan var. Ben şimdiden dikkat etmek zorundayım yüksek kilo ile hamile kaldım. Binbir türlü ihtimal var canım kendine eziyet etme bebeğin etkileniyor. Sal biraz tadını çıkar. Ben kendi kendime doğacak bu bebek diyorum bak sorun yok diyorum. Neyi cok düşünürsen onu cagirirsin hayatına unutma.
Bebisler sağlıkla gelsin insallah 🤰🏻

Hanımlar merhaba,
Hem de sebepsiz. Aslında buna şükrettim hep. Bebekte sorun yoktu, ama kanamanın sebebi de yoktu. Bu sebeple hep diken üstündeydim.
Sonra bende böbrek problemleri başladı. Yine bin kez şükür bebek sağlıklı. Sorun yine bende. Bunlara dayanıyorum. Bunlar sıkıntım değil, olamaz da. İçtiğim ilaçlardan, kullandığım fitillerden de şikayetçi değilim.

Ama son kontrolde erken doğum riskim ortaya çıktı. Daha 1 kilo bile değil, 6 aylık bebek. Hep yatmam gerekiyormuş, buna da tamam. Şikayetçi değilim, işi gücü bıraktım yatıyorum. Yatmaktan etlerim ağrısa bile kımıldamıyorum, yeter ki biraz daha karnımda tutabileyim.

Ama beni geren üzen artık doğrudan bebeğe etki edeceğini düşündüğüm bir derdim çıktı ortaya. Gebelik şekeri. 5 gün diyet yap, 5 gün sonra her öğünde ölç dedi doktor. Bugün 5.gün. sırf merakımdan, 5 günlük diyetin etkisini görür müyüm diye 2.saat tokluk şekerimi ölçtüm. 166 çıktı. Halbuki hiçbir şey ama hiçbir şey yemiyorum. Bu rakamı görünce ağlamaya başladım.

Hamile kalmak için çok uğraştık. Sıkıntılarım vardı. 6 aydır ha kaybettim ha kaybedeceğim korkusu ile yaşıyorum. Şimdi de aynı korkuyu gebelik şekeri yüzünden yaşıyorum. Yemiyorum içmiyorum (un, patates, şekerli meyve vs) fark etmiyor hala yüksek hala yüksek.

Maalesef internetten bakma gibi bir hata yaptım. Şeker yüzünden anne karnında vefat eden bebekler, doğum anomalileri ile doğanlar, doğumdan sonra sıkıntı yaşayıp gidenler.

Kaldıramıyorum. Ne yapmalıyım, nasıl rahatlamalıyım bilmiyorum. Doktor diyet listesi vermedi ama yeme dediği hiçbir şeyi ağzıma sürmedim, yine de düşmüyor.

Her kontrole bu sefer bebeği kaybetme riski olan ne çıkacak diye gidiyorum. Öyle içimi dökmek istedim
Öncelikle hayirli olsun, inşallah saglikla alin bebeginizi kucaginiza. Icimden inanin gereksiz yere evham yaptiginiz gecti ve ben bu guven duygusunu Allah in izniyle bir sey olmayacak diye kendi hamileligimdede hissetmistim ve elhamdulillah sag salim aldim kızımı kucagima. Ayni duyguyu güveni sizin icinde hissettim. Lutfen uzmeyin kendinizi. Bakin Dr bana hazirlikli olun bebeginizi kaybedebilirsiniz rahminizde kan gözüküyor o kan ile birlikte bebek dusebilir dedi. Icimden Allah in izniyle hoc bi sey olmayacak dedim ve cok sukur olmadi. Hamilelikte benimde sekerim yukseldi. Dikkat ettim. Sorun yasamadim. Simdi lutfen kendinizi vede bebeginizi gereksiz korkularla yipratmayin. Inanin hersey güzel olacak Allah in izniyle. Tadini cikarin bu gunlerin olurmu. 🌸💕💐

Ya o tedirginlik her annede oluyordur da sizde cok fazla . Ne gelirse Allahtan boşuna bu kadar düşünüyorsunuz. Ben ilk bebeğimi kaybettim düşük yaptim. Simdi tekrar hamileyim korksam ne olur ağlasam ne olur bütün gün ayağımı dikip yatsam ne olur Allah yazdıysa devam edecek yok nasip değilse benim tüm yapfiklarim boşa . Elimden gelen tek şey dua etmek. Sen kendine dikkat et duanı oku başka yapacak bsey yok.
Gebelik şekeriyle bsuru doğum yapan var. Ben şimdiden dikkat etmek zorundayım yüksek kilo ile hamile kaldım. Binbir türlü ihtimal var canım kendine eziyet etme bebeğin etkileniyor. Sal biraz tadını çıkar. Ben kendi kendime doğacak bu bebek diyorum bak sorun yok diyorum. Neyi cok düşünürsen onu cagirirsin hayatına unutma.
Bebisler sağlıkla gelsin insallah 🤰🏻
Bebeğim 9 aylık oldu bile 🤭🤭

Öncelikle hayirli olsun, inşallah saglikla alin bebeginizi kucaginiza. Icimden inanin gereksiz yere evham yaptiginiz gecti ve ben bu guven duygusunu Allah in izniyle bir sey olmayacak diye kendi hamileligimdede hissetmistim ve elhamdulillah sag salim aldim kızımı kucagima. Ayni duyguyu güveni sizin icinde hissettim. Lutfen uzmeyin kendinizi. Bakin Dr bana hazirlikli olun bebeginizi kaybedebilirsiniz rahminizde kan gözüküyor o kan ile birlikte bebek dusebilir dedi. Icimden Allah in izniyle hoc bi sey olmayacak dedim ve cok sukur olmadi. Hamilelikte benimde sekerim yukseldi. Dikkat ettim. Sorun yasamadim. Simdi lutfen kendinizi vede bebeginizi gereksiz korkularla yipratmayin. Inanin hersey güzel olacak Allah in izniyle. Tadini cikarin bu gunlerin olurmu. 🌸💕💐
Bebeğim 9 aylık oldu çoktan😀

Hanımlar merhaba,

Her kontrole bu sefer bebeği kaybetme riski olan ne çıkacak diye gidiyorum. Öyle içimi dökmek istedim
Rabbim sağlıkla büyütmesi nasip etsin. Bende benzer şeyleri yaşadım hamileyken.

Hanımlar merhaba,

İkiZ bebeklerini kaybetmiş bir anne olarak soruyorum nasılsınız bebeğinizi kucağınıza alabildiniz mi

X