Aylık faiz mi, yıllık faiz mi daha avantajlı?

curiouss

Guru
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2011
5.846
3.394
ark.lar bugün bankaya sordum bana aylık ddiler...ben yıllık olarak biliyordum....

sizce hangisi:26:

birde sizce hangi banka daha uygun:KK6:

34 günlük daha avantajlı canım.34 günlük olunca faiz oranı 1puan daha artıyor. bu aralar faizler çok düşük.pek bişey getirmiyor.ama parayı evde tutmamak için iyi.arada üstüne de ekleyeceksen baya bir birikiyor para....

ben ziraate yatırıyorum orada 34 olunca artıyor.ama eşimin akbankta 32 günlük galiba.bir de internetten yapınca 1 puan da oradan veriyormuş.eşimin öyle...1yıllkı yaparsan 1 yıl elleyemezsin paranı üstüne para yatıramazsın 1 yıl boyunca.aylık olursa eline geçtikçe yatırabilirsin....bir de paranın miktarına göre de faiz oranı artıyor.30.000, 50.000 ve 100.000 lerde galiba.ama bankaya göre değişebilir...

hımm reklama girmezse ben turuncu hesap açtırdın ING den. açıkçası hangi banka olursa olsun %10 faizden fazla veren yok. turuncu hesabınki bile %10u bulmuyor 7-8lerde tüm bankalar yani fazla bi değişen bişey yok. bazı bankalar internetten 1 puan fazla veriyor mesela vakıf öyle. benim bankaya koymamın nedeni faizi için değil zaten bizim evin ortamı nakit bulundurmaya pek müsait değil -sürekli gelen giden isteyen oluyor vs. turuncu hesabın hem faizi diğerleriyle aynı hatta biraz daha fazla hem de ay gün derdin yok vadesiz hesap gibi istediğin an çekip yatırabiliyorsun. ben memur değilim para ne zaman elimde olur belli olmuyor o nedenle ben bunu tercih ettim.

Ben katılım bankalarının çalışma prensibine baktım bi ara katılım payı vs.hem para yatırmada faiz gibi para veriyolar kredi işlemlerinde de diğer bankalara göre düşük faiz oranıyla geri ödeme alıyolar.Yanı onlardada fark yok

Ben katılım bankalarının çalışma prensibine baktım bi ara katılım payı vs.hem para yatırmada faiz gibi para veriyolar kredi işlemlerinde de diğer bankalara göre düşük faiz oranıyla geri ödeme alıyolar.Yanı onlardada fark yok

tşk ederimEn Büyük KKEn Büyük KK

1000 lira parayı aylık vadeliye yatırdığımızı varsayarsak yıllığa göre arada kuruş oynayacak şekilde daha fazla faiz alırsın ikisi arasında öyle uçurumlar yok yani.

X