Aynı adamdan 3. kez çekişmeli boşanıp; sonuna kadar mücadele edip hakkımı alıp, yaptıklarını ödetip, kaybettiğim onurumu kazancağım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Muhtemelen ilgi sanıyor bunu hoşuna gidiyor
Ben de öyle düşünüyorum.
Ama suradan keşke gelse kendine baksa.
Millet artık eğleniyor:KK66:
Tıpkı kocasının eğlendiği gibi.
Adam ciddiye bile almıyor artık.
Adam dedim yanlışlıkla ama anla işte bibim

Teklif bile geldi. buradaki günlüğümü kopyalamıştım. Kitap haline getirip yayınlanması için bana yazmışlardı zaten 5 yıl önce. Ve o dönemde 15 bin lira para verdiler. Belki size göre komik yaşananlar. Sizin komik olarak güldüğünüz yada kim okuyacak dedğiniz o her cümleler gözyaşları ile yazıldı..hatta intihar ederken veda cümlelerimdi.. ve sonrasında kurtuluşlarım... benim acılarım.. gerçek hikayem hanımefendi .. Biz beybisi olamadık hiçbir zaman kuzum...
Şu intihar olayı bile çocuklarin kolayca sizi bulabileceği şekilde yapılmadi ve sırf çocuklar babalarına annem intihar etti babaaaaaaa desinler diye yapılmadiysa ben de bir şey bilmiyorum.
Yazık bee..
El kadar bebelerin yaşadığı şeylere bak .
Sinirim tepemden çıkmak üzere resmen
Sahi kaç kere kurtuldun ?
Biz saymayı unuttuk sayende.

Bazı insanlara kafasızlık vergi gerçekten

Avukat, dosya, mahkeme masrafına binlerce lira gidiyor hem de 3 kere. Bu kadar aptal olunur mu? Yazık değil mi çocukların rızkına?? haydi kendini düşünmüyorsun kadın, aynı 5 para etmez herifin peşinde binlerce lira ziyan etmeye çocuklarına da mı acımazsın?

Haki
Hakikaten ya çok üzüldüm çocuklar adına, belli ki konu sahibi ruh sağlığını kaybetmiş bunlar yaşanırken. Yoksa hiç bir kadın ne kendine ne de cocuklarına bu eziyeti yaşatmaz. İnşallah bu son olur 🙏

Aynen yazık günah bu çocuklara yahu
Yazık aklıma teke gelen kelime bu
şöyle ruh hastası bir anneyi ne yaptı da hak etti bu bebeler
Hastaysan gider tedavi olursun kardeşim

Hepsi bu adama olan sevgimdi..ama bitti..evi mali kendinin olsun...pislik...defolsun gitsin..düzenimi bozmasın tek derdim o

Hangi duzen, bosan evlen aldatil bosan evlen duzeni mi?

Ya hala bunlari nasil yazabiliyorsunuz gercekten hayret ediyorum. Bin kere ayni seyi yazip bin birinci kez yutmaktan sıkılmıyor musunuz?

Bu defa inşallah bitti..bende inanamıyorum kendime..neler yaptım neler su 10 günde... bitti
Buradaki hiç kimse inanmıyor boşanacağınıza.. Adam gideli kaç gün oldu? Koronalı günlerde 40 gün geçirdiniz sonra gitti ya onu soruyorum.

Son düzenleme:
IMG_20200923_004128.jpg

2-3 sayfasını okudum, gece gece resmen beynim yandı...böyle yaşamak zor olmuyor mu?

Dava çabuk bitsin diyorsanız anlaşmalı açacaktınız hanımefendi. 2 kere boşanmış olan bunu bilir.
Bilerek çekişmeli açmışsınız, biliyorsunuz sakız gibi uzatacak devlet o davayı.
Bence çekişmeli açmasının sebebi yeniden evlenmek için uğraşmak istememesi. Çünkü barışacağını kendiside biliyor. Ki öyle olmuş, en son konusunu martta açmış kesin boşanacağım diye millete saydırmış. Sonra adamla barışmış 40 gün zaman geçirmişler adam yine gitmiş. Sonra kkya geri dönmüş. Yani döngüyü kısaca ;
Kocadan ayrıl gelip dert yan>>>kocayla barış,ortadan kaybol>>>>kocadan ayrıl gelip dert yan.

Son düzenleme:
Ya ben usenmedim tum konulari tek tek okudum
Tek diyeceğim kari koca s.çmişsiniz cocuklarinizin psikolojisinin icine
igrendim resmen
Baba sanki sizi degil de kizi aldatmis. Kizcagiz bu yasinda baskalarina tercih edilme durumunu yasamis belki milyon kere. Siz bir boşanmişsiniz,kiziniz bin kere bosanma-terkedilme psikolojsine girmis. Yasanan kotu olaylari hep onun yuzunden olmus gibi davranmissiniz. Bu yasinda asla tamir edilemeyecek yaralar acilmis kalbinde.
Bu saatten sonra ya sizin gibi- bir erkegin mali gibi görür kendini. Gurur falan bilmez,hayatini birine yaranmaya harcar. Ya da illallah eder sizden, ben annem gibi biri olmayacagim der, duzgun secimler yapar.
ama ne yaparsa yapsin yillar icinde huzursuzluk olarak cokeceksiniz. İleride sevgilileriyle -kocasiyla yasadigi tüm kavgalarda cocukluğunun izleri olacak.
Yazik gercekten.
Bilmeyenler icin eski konulardan,kizin yasadiklarini yazayim;
*Anneyle babanin bosanmasi
*Tekrar - nikahsiz sekilde- biraraya gelmeleri,adamin annesini aldatmasi ama annesinin binbir ugrasla yeniden resmi nikah kiydirmasi - hatta bu uğurda hamile kalmas
*Gelen yeni kardes
*Kavgali gürültülü ev
*Annenin babayı kendi evinde kendi yataginda basmasi,diger kadini kovmasi-rezalet cikarmasi
*Annenin bu arada bunca atraksiyona dayanamayip kanamasinin gelmesi-yeni bebegi dusurmesi
*Annenin intihar etmesi, bir ay psikolojik gozlem altinda tutulması
*Anne babanin tekrar ayrilmasi
*Babanin hemen baskasiyla evlenmesi
*Babanin kizina her firsatta "ben zaten size geri donecegim" demesi,umutlandirmasi
*Babanin baskasiyla evliyken hala anneyle fingirdemesi
*Her firsatta umitlenip her fırsatta esiyle barismasina tanik olmak
*Babanin yeni esiyle baristigi zamanlar - hatta ber zaman- annenin evde böğure böğure aglamasi
*Babanin baska sevgililerinin de olmasi
*Babanin baska sevgililerine gonderecegi mesajlari kızına yazdirmasi
*Annenin baska adamla gorusmesi-sizi dusunmeden evlenmek istemesi
*Baba kiskandigi icin annenin vazgecmesi
*Babanin odedigi internet faturasini bile tazminattan dusen bir asalak olmasi
*Babandan ayakkabi istemen,secmeye gitmeniz ve kasada "Annenin kartiyla ode" demesi
*Babanin "yeni esim hamileydi ama ben sizin icin o bebeği aldirttim" demesi, kizin bu yasinda kaldiramayacagi bir gunahin sebepsiz yere sirtina binmesi
*babanin tekrar size donecegim yalanlari,tekrar ümitlenme
*Babanin bosanma tarihini umitle bekleme
*Babanin bosanip sizle olacagim dedigi vakit annenizin "cok mutsuzsan ona don" diye bircumle kurmasi ve babanin eski esine kosmasi
*Bu yuzden anneye bilenme 'harcadın bizi' diye sitem etme
*Babaya "ya o ya ben. Su tarihte bosan" manifestosu. Sanki kendi davasi gibi icsellestirmesi
*Babanin bosanmamasi
*Babayla görüşmeye son verme
*Kendi hayatina bakma
*Teogda derece yapip guzel bir hayata baslama
*Babanin bosanmmasi ,anneye tekrar yaltaklanmasi
*Anneye "anne bu adamla barisma. Biz boyle mutluyuz" demesi
*Kocasiz duramayan annenin tekrar barismasi
*Defalarca aldatilma
*Kavga gürültülü ev
...
Yazik gercekten de ya... uzgunum ama berbat bir annesiniz
Bu arada sevgili Y yenGEnC kısa bir özet çıkarmış. Yorumu o kadar mükemmel olmuş ki bilmeyenler için alıntılamak istedim. Umarım kızmaz. 🙏

Tabiiki hepsini okumadım. Ama eski konudan biliyorum. Bundan sonra barışırsanız ve bu adam tekrar aldatmazsa direkt boşan, eşyanın tabiatına aykırı durum oluşmuş olur sen doğal karşılayamazsın. Çocuklara çok üzüldüm. fen lisesi dediğine göre çocuk da normal üstü. O çocuğun gözündeki konumun hiç iyi değildir. Üzüldüm ben. Adam defolacak bir gün mutlaka ve sen çocuklarının gözünde bağımlı gurursuz bir kadın olacaksın maalesef

Hiçbir şey için geç kalınmış değil..önce kendime inanıyorum .evet çok yara açtım ..elimden geldiği kadar kapatmaya calisicam .bunun bende farkındayım..özellikle büyük kızım...ama şu an geçmişi dönüp değiştiremem.verdigim zararlar içinde bundan sonraki dönemlerde ahhh vahhh bitti artık diyemem. Elimden gelenin fazlasini yapıp unutturmaya mutlu bir aile olmaya çalışacağım..
Umarım çocuklarınızın psikolojisini düzeltmek için elinizden geleni yaparsınız, zira sizden daha fazla yıpranıyorlar emin olun ve eğer eşinizle boşanma sırasında veya boşandıktan sonra çekişmeye, kavga gürültüye, çocuklar üzerinden didişmeye devam ederseniz her ikinizde çocuklarınızı kaybedersiniz.

Bakınız Led_BiR_Vele_DisTiri Led_BiR_Vele_DisTiri kendini örnek vermiş, bir çocuk olarak onun için kim bilir ne zor şeyler yaşadı, yazık değil miydi ona ve çocukluğuna? Ömrünün sonuna kadar unutamayacağı izler bıraktılar içinde.

Benzer bir örnekte ben vereyim bir komşumla eşi sağlıklı bir evlilik yürütemedi bir türlü, ben tanıdığımda küçük çocuğu henüz okula gitmiyordu, büyüğü 4. sınıf öğrencisiydi yanılmıyorsam, abartısız her akşam kavga gürültü, adam kadına küfür eder, kadın adama bıçak çeker, o yavrular ya ağlar ya odalarına saklanır, karakol bile öğrenmişti artık, telefon açınca direkt geliyorlardı ambulans eşliğinde.

Evlilikte sevgi saygı bitmişse, çocuklarda varsa o çocukların selameti için anne babalar boşanmayı da bilmeli, evliliği çocuk oyuncağına çevirmemeli, komşumda sizin gibi bir dargın bir barışık devam etti, sonunda boşandı ama çocuklarını da psikolojik olarak bitirdiler, şimdi karı-koca kavga sesinin yerini anneye en akla gelmedik küfürleri edip bağıran, bizi mahvettiniz, sizin yüzünüzden herşeyden soğuduk diyen çocukların sesi aldı, o çocuklar yaşadıkları eve bile girmek istemiyorlar ki en deli çağlarındalar, evde bulamadıkları huzuru sokaklarda arıyorlar, kim bilir kimlerin kötülüğüne açık bir şekilde.

Sizin evliliğinize bir şey diyemem, isterseniz aynı adamla 30 kere evlenip boşanırsınız o sizin bileceğiniz iş ama eğer anne babaysanız çocuklarınızın hayatını mahvedemezsiniz, atacağınız her adım onları ya size yaklaştırır ya uçuruma sürükler, artık bir erkek ve kadın gibi değil, sorumluluk sahibi ebeveyn gibi davranmanız gerekiyor çünkü.

Öncelikle annesiniz İntikam duygusunu bir kenara bırakın çocuklarınızın sağlık ve selameti için en kolay yoldan bitirin...kin ve nefret duygusu çocuklarınıza zarar verir siz annesiniz çekişmeli boşanmak kimin gururun kurtarmışlar ki...

Gelebileceğiniz en son noktadasınız gerçekten mutsuz olduğunuzu farkedip yeni bir yola çıkın geçte olsa bir adım atın zira hiç iyi değilsiniz geldiğiniz noktaya bir bakın bu yazdıklarınız bu konuşmalarınız siz iyi değilsiniz sizi yıpratan üzen insanlardan uzak durun yalnız kalmayı gitmeyi öğrenmediğiniz taktirde herşeyde mutsuz olacaksınız hiçbirşey için geç değil doğru kararlar alın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X