Aynı adamdan 3. kez çekişmeli boşanıp; sonuna kadar mücadele edip hakkımı alıp, yaptıklarını ödetip, kaybettiğim onurumu kazancağım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok duygulandım. Allah razı olsun sizden.Böyle konuşuldukça daha çok kamçılanıyorum. Yaralarımı hızlıca sarıp hızlıaca ayağa kalkmak istiyorum.Zaten bir çok kk üyesi bana özelden yazıyor.Ve yazılanları kınıyor. Sizi taktir ediyroum burada açıkca yazdığınız için.Çok teşekkür ederim.

Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar çünkü canım benim. Belki senin kadar ağır şeyler yaşamadım, bedeller ödemedim ama bende şu an ikinci kez evlendiğim insandan yine ikinci kez boşanmaya çalışıyorum o sebeple seni anlayabiliyorum. Keşke bu kadar kötü şeyler yaşamasaydın tabiki ama her şerde bir hayır mutlaka vardır. Umarım çocukların ve senin adına herşey güzel olur. Senden eksilen, giden ne varsa bundan sonraki yaşamında güzelliklerle tamamlamanı dilerim.

M mutluluk1982 valla bence de üZücü bende cok karışık bir ailede büyüdüm ve bu sebepden annemi içten içe afedemiyorum durumunuz şuki görüşüyoruz gerçi en son aralıkda gördüm ama anne diye seslenemiyprum babama baba diyemiyorum yabancı gibiler. ve üzgünüm sizin cocuklarinizda bunun bedelini ödemeye coktan başladi.. simdi boşansanız ne boşanmasaniiz ne? o cocuklarin elinde saatli bi bombayı bırakmışsınız

Ben inanıyorum bu defa bosanacaksiniz ve barismayacaksiniz.

Bu arada siz ve cocuklariniz destek alın lütfen

Çocuklar ne durumda ?

küçük kız devlet okuluna gitmeye başladı.Sadece bunun için üzgün. Büyük kzım üniversite hazırlık döneminde.Derslere asıldı.Dava açtığım için ve çekişmeli boşanma cesareti gösterebildiğim için çok mutlu. Davayı açtık.karar aldık.Artık evde bu konular konuşmuycaz.Aslında ben burda da konuşmak istemezdim.bir an yazmak sitedim ama kötü oldum.Psikolag asla kimse ile bu konuları konuşma dedi. Normmalleşmeye başlayın ve evde hiçbirşey olmamış gibi yaşanmamış gibi davranın dedi. Öyle öyle unutulacak dedi. Akşamları yürüyş yapıyoruz.Kitap okuma saati yaptık. Sonra ders çalışıyor kızım.Şimdilik çok iyi gidiyor.

Ya düşürdü ya da aldırdı tam olarak onu hatırlamıyorum.
Ama adama defalarca bunun tantanasini yaptı.
Aldırt dön, onu bırak, bize gel diye.

ya sen neyi bilmeden konuşuyorsun ya... Vallahi beni delirttin ha.. kadın çocugu doğrumadı..Neden mi... Annelik diyorsun ya... Benim üstüme bu kadar mal yap..yoksa bu çocugu doğurmam dedi... bizimkiside yapmam dedi... kadında çocugu doğurmadı.. bana 4+1 ev sözü verdin dedi.. ama 2+1 de oturuyoruz dedi.. eski karın ve çocukların 3+1 de oturuyor dedi.. çıkar onları evden dedi... nafaka verme dedi... çocuguma aldğı muzu sütü laf etti..annesi var.para kazanıyor dedi.. kızım bir gün oraya gitti... altına çiş yapar diye kışın günü yerde havlunun üzerinde yatırdı... benim kızımın yanında nispet yapar gibi kocasına sarılıp kucagına oturmuş..benim kızım ağlayarak beni aradı... beni oraya gönderme diye... küçük kızımı cimcikledi..vurdu.orasını burasını morarttı... kızdı...babana söyleme anneni döver dedi... ya neler neler anlatayım size yahu..şimdi beni geçmişe götürüyorsunuz ya..ben geçmişi unutmaya çalışıyorum.. bilemezssiniz bileemzssiniz... bu kadın çocuk doğurmak için üstüne ev istedi.evi almayınca aldırdı.. bu kaadar net... benim çocuk aldırma olayından bile çoook sonra haberim oldu..anneyim ben anne.. ne kadar kötü olsamda... bir cana kıy denilir mi...
bu metresinden hamile kaldıda aldır diyemedim...ne diyorsunuz siz..herkes birşey uyduruyor...evet istemezdim ama farklı bir duygu bu.yaşayan bilir.

Benim Hayatımı Yargılamadan önce:
Benim makosenlerimi giy ve benim geçtiğim yollardan, sokaklardan, dağ ve ovalardan geç. Hüznü, acıyı ve neşeyi tad. Benim geçtiğim senelerden geç. Benim takıldığım taşlara takıl, yeniden ayağa kalk ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi.. Ancak ondan sonra beni yargılayabilirsin !

Klavye hanımefendilerine ithafen...

Sanırsın buradaki herkes ilişki uzmanı, psikolog. Hayatları ve kararları, davranışları dört dörtlük ve süperman gibi güçlü, yenilmez. İlişkinizden, evliliğinizden olmaz da sınavınız başka bir konudan olur. Hiç mi zaafınız yok yahu? Hiç mi çıkmazlarınız yok? Nedir bu kadar yargı dağıtmak? Daha ileri gidip aşağılamak? Hadi tüm bunları geçtim hiç mi empati yeteneğiniz yok?

Kural dışı hayatlar da var yaşadığımız gezegende. Konu sahibinin hayatı dizi yada film olsaydı ağzınız açık, mendil elinizde hayranlıkla izlerdiniz. Gerçek olunca mı garibinize gitti. Ne yaşanmışsa yaşanmış günahı da sevabı da ona ve en ağır bedeller ödenmiş zaten. Neden ben akıllı kadınım hiç böyle şeyler yapmam tavırları yahu? Hakarete varan bunca yorumu yapma hakkını kendinizde nasıl bulabiliyosunuz?
Hay ağzın bal yesin yaa kınayanlarında başına gelmese bari
büyük lokma ye büyük laf etme demişler boşuna dememişler

küçük kız devlet okuluna gitmeye başladı.Sadece bunun için üzgün. Büyük kzım üniversite hazırlık döneminde.Derslere asıldı.Dava açtığım için ve çekişmeli boşanma cesareti gösterebildiğim için çok mutlu. Davayı açtık.karar aldık.Artık evde bu konular konuşmuycaz.Aslında ben burda da konuşmak istemezdim.bir an yazmak sitedim ama kötü oldum.Psikolag asla kimse ile bu konuları konuşma dedi. Normmalleşmeye başlayın ve evde hiçbirşey olmamış gibi yaşanmamış gibi davranın dedi. Öyle öyle unutulacak dedi. Akşamları yürüyş yapıyoruz.Kitap okuma saati yaptık. Sonra ders çalışıyor kızım.Şimdilik çok iyi gidiyor.

Düzelecek inşaallah her şey. Geçmişi unutup ilerleyeceksiniz. Çocuklarınızla birbirinize sıkıca sarılin.

Onlara karşı çok anlayışlı olun. Çünkü bu hayatı onlar seçmedi. Anne babasının fütursuzca olan tercihlerini çekiyorlar.

Küçük devlet okulunda çok zorlanacak evet haklida. Özelden devlete geçmek çok zordur.

Ancak buranın kalıcı olmadığını , hayatta sürekli böyle mekan değişiklikleri olabileceğini , yeni arkadasliklar yeni ortamlar olabileceğini , önemli olanın yalnızca kendisi olduğunu anlatin ona.

Evet haklı psikologunuz. Normalleşmek adına her şeyi bir tarafa bırakmak gerekiyor.

Bence buradaki konunuzu da kapattırin.

Düzelecek inşaallah her şey. Geçmişi unutup ilerleyeceksiniz. Çocuklarınızla birbirinize sıkıca sarılin.

Onlara karşı çok anlayışlı olun. Çünkü bu hayatı onlar seçmedi. Anne babasının fütursuzca olan tercihlerini çekiyorlar.

Küçük devlet okulunda çok zorlanacak evet haklida. Özelden devlete geçmek çok zordur.

Ancak buranın kalıcı olmadığını , hayatta sürekli böyle mekan değişiklikleri olabileceğini , yeni arkadasliklar yeni ortamlar olabileceğini , önemli olanın yalnızca kendisi olduğunu anlatin ona.

Evet haklı psikologunuz. Normalleşmek adına her şeyi bir tarafa bırakmak gerekiyor.

Bence buradaki konunuzu da kapattırin.
öyle yapacağım... çok çok çok teşekkür ederim.güzel yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için. Evet buradaki yorumlar beni heö geçmişe götürdü.konuştukça anlattıkca daha çok kötü oluyorum. 1 adım gelmişsem 10 adım geriye gittim.

Şimdi okudum yorumları bu kadar insan genelde hep aynı cümleyi yinelemiş.... Böyle bir evliliğe çaba harcayacağınıza gidip ağaç dikseniz orman olurdu.... Bundan iyiydi.... Kusura bakmayın....Bu karman çorman metresli eşli garip evlilik trajedisine bunda ayrılmama kurtarma Çabanızı takdir edenlere gülüyorum.... Güleceğim.... Kişi yapılacak her şeyi yapmış ... Bu hikayede zemin oynak ilişkiler oynak... Nerden tutsam elimde kalır.... Buna ancak kim çaba sarfeder biliyormusunuz......yapacak başka işi tutunacak başka şeyi umudu kendine saygısı olmayan kendini kandıran insanlar... Ve sadece onlar onaylar. Yıllarınız gitti.... Bu çok ağır bir cümle.... Sonuç değişmedi.... Değişmeyecekti....sizi kırmak istemiyorum lütfen eş olmak ile paspas olmak arasındaki farkı farkedenleri dinleyin akıllı insan ineceği durağı geçirmez .... Artık farketsenizde farketmesenizde evli kalsanız yada boşansanızda.... Yıllarınızı boşu boşuna yediniz... Bu bana çok ağır gelirdi....sevdiğinizide sanmıyorum garip bişey bu.... Bunu evlilik sananlarıda ben anlamıyorum neyin kafası onuda anlamıyorum.... Kim daha çok katlanırsa alkış.... Kim daha çok çaba harcar ezilirse alkış... Kim öbür kadına kaptırmazsa alkış.... Kim daha gurursuz kim daha çok insan yerine koyulmayacak alkış... Yahu kadınız biz kadın eş.... Yer bezi ile karıştırmayalım.... Dilerim bu sefer ben size inanıyorum ve dua edeceğim gerçekten iyi olun inşallah bu defa bu işten çıkarsınız 🙏🙏🙏🙏🙏
çok teşekkür ederim. Bende kendime inanıyorum.

Çoğu yorumu okumadım ancak öfkeli olan yorumların çoğu anne baba maduru olarak büyüyen öfkeli üyeler olduğunu düşünüyorum.

Dolayısıyla çocuklarınızın yasadiklari , bu üyelerde öfke patlamasına sebep oluyor.

Anlamak lazım.

Yaşadığımız hayat anne babadan miras kalıyor hepimize.

Çocuklarınızla yepyeni mis gibi tertemiz ,onurunuzla , kocaman sevgilerle bir hayatınız olur inşallah.

Cocuklarinizinda geçmişle değil iyileştikten sonraki hallerinizle sekillenirlerse ki bu büyük çaba gerektiriyor onlarda mutlu olmaya başlarlar

Hiçbir şey için geç değil.

Umarım çocuklarınızın psikolojisini düzeltmek için elinizden geleni yaparsınız, zira sizden daha fazla yıpranıyorlar emin olun ve eğer eşinizle boşanma sırasında veya boşandıktan sonra çekişmeye, kavga gürültüye, çocuklar üzerinden didişmeye devam ederseniz her ikinizde çocuklarınızı kaybedersiniz.

Bakınız @CekiLinBenDoktorum kendini örnek vermiş, bir çocuk olarak onun için kim bilir ne zor şeyler yaşadı, yazık değil miydi ona ve çocukluğuna? Ömrünün sonuna kadar unutamayacağı izler bıraktılar içinde.

Benzer bir örnekte ben vereyim bir komşumla eşi sağlıklı bir evlilik yürütemedi bir türlü, ben tanıdığımda küçük çocuğu henüz okula gitmiyordu, büyüğü 4. sınıf öğrencisiydi yanılmıyorsam, abartısız her akşam kavga gürültü, adam kadına küfür eder, kadın adama bıçak çeker, o yavrular ya ağlar ya odalarına saklanır, karakol bile öğrenmişti artık, telefon açınca direkt geliyorlardı ambulans eşliğinde.

Evlilikte sevgi saygı bitmişse, çocuklarda varsa o çocukların selameti için anne babalar boşanmayı da bilmeli, evliliği çocuk oyuncağına çevirmemeli, komşumda sizin gibi bir dargın bir barışık devam etti, sonunda boşandı ama çocuklarını da psikolojik olarak bitirdiler, şimdi karı-koca kavga sesinin yerini anneye en akla gelmedik küfürleri edip bağıran, bizi mahvettiniz, sizin yüzünüzden herşeyden soğuduk diyen çocukların sesi aldı, o çocuklar yaşadıkları eve bile girmek istemiyorlar ki en deli çağlarındalar, evde bulamadıkları huzuru sokaklarda arıyorlar, kim bilir kimlerin kötülüğüne açık bir şekilde.

Sizin evliliğinize bir şey diyemem, isterseniz aynı adamla 30 kere evlenip boşanırsınız o sizin bileceğiniz iş ama eğer anne babaysanız çocuklarınızın hayatını mahvedemezsiniz, atacağınız her adım onları ya size yaklaştırır ya uçuruma sürükler, artık bir erkek ve kadın gibi değil, sorumluluk sahibi ebeveyn gibi davranmanız gerekiyor çünkü.
şu an tek derdim bu.. çocuklarım.hatalarımı nasıl telafi ederim bilmiyorum.Psikolga gidiyroum. Önce çocuklarımı dedim.Hayır dedi öönce szin yaralarınızsarıcaz.Sonra çocukların dedi. hepsi geçecek dedi.ama benim kurallarıı uygulamanız sart dedi. İşte misal bu konuları kimse ile konuşmuyacağıma söz vermiştim. Sadece psikolagla konuşacaktımBaşaramadım ama artık konuşmuycam.

Çoğu yorumu okumadım ancak öfkeli olan yorumların çoğu anne baba maduru olarak büyüyen öfkeli üyeler olduğunu düşünüyorum.

Dolayısıyla çocuklarınızın yasadiklari , bu üyelerde öfke patlamasına sebep oluyor.

Anlamak lazım.

Yaşadığımız hayat anne babadan miras kalıyor hepimize.

Çocuklarınızla yepyeni mis gibi tertemiz ,onurunuzla , kocaman sevgilerle bir hayatınız olur inşallah.

Cocuklarinizinda geçmişle değil iyileştikten sonraki hallerinizle sekillenirlerse ki bu büyük çaba gerektiriyor onlarda mutlu olmaya başlarlar

Hiçbir şey için geç değil.

Teşekkür ederim.Beni umutlandırdınız. Bende öyle düşünüyroum.Psikologumda.. Başaracağım. Yaralarımızı saracağız inşallah.

Üşenmedim hepsini okudum (beni tebrik edin ) sncede cok yorucu bı hayat degilmi ? Nasıl dayandın bukadar zulme yemin ediyorum okurken bile böyle ruhum çekilmiş gibi oldu .sen bunları yaşarken ruhun cekilmedimi.sen hiç bosanamamis ta değilsin bosanmissin bitmiş gitmiş neden geri döndünki
Ayakta durabilicek gucede sahipsin anladığım kadarıyla .neden çaren varken kendini çaresiz duruma soktun ? bu adam senden daha mı değerliydi ? Sevmissin bu sahisi nasıl.kalbin sogumadi başkasıyla olduğunu ve o kişinin hamile bıraktigini duyduğunda? Nerden tutsam elimde kalıyor . Ben bukadar kendi içimde sorulara boğulurken sen bunu yaşayınca hiç kendini sorgulamadin mi ? Hep bu olaya uzulmusumdur kimileri kaç takla atar bosanamaz çaresiz kadınlardır onlar .ama sen kaç kez bosanabilmissin ve tekrar barismissin . Birincide eşinin hatasiydi ama 2 de 3 te senin hatan

Çocuklarınıza yaptığınız zararı eminim farkedersiniz neymiş yaaaa bu adam çocuklar için bırakamıyorum lafı bana herzaman çok anlamsız geliyor..Çünkü böyle bir evlilikten çocukların ruh sağlığı için boşanılır siz takıntılısınız bence ve bu tedavi edilebilir

Üşenmedim hepsini okudum (beni tebrik edin ) sncede cok yorucu bı hayat degilmi ? Nasıl dayandın bukadar zulme yemin ediyorum okurken bile böyle ruhum çekilmiş gibi oldu .sen bunları yaşarken ruhun cekilmedimi.sen hiç bosanamamis ta değilsin bosanmissin bitmiş gitmiş neden geri döndünki
Ayakta durabilicek gucede sahipsin anladığım kadarıyla .neden çaren varken kendini çaresiz duruma soktun ? bu adam senden daha mı değerliydi ? Sevmissin bu sahisi nasıl.kalbin sogumadi başkasıyla olduğunu ve o kişinin hamile bıraktigini duyduğunda? Nerden tutsam elimde kalıyor . Ben bukadar kendi içimde sorulara boğulurken sen bunu yaşayınca hiç kendini sorgulamadin mi ? Hep bu olaya uzulmusumdur kimileri kaç takla atar bosanamaz çaresiz kadınlardır onlar .ama sen kaç kez bosanabilmissin ve tekrar barismissin . Birincide eşinin hatasiydi ama 2 de 3 te senin hatan
keşke senin de maddi manevi imkanların olsa da bir an önce boşansan.aile ve ekonomi çok önemli maalesef

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X