Ayrı Dünyaların Mı İnsanıyız?

Merhabalar hanımlar,

Başlık biraz Yeşilçam Filmleri'nin isimlerini andırdı farkındayım. Kısa bir süre önce biriyle tanıştım. Henüz az sayıdaki buluşmalarımızda; vakit geçirmekten keyif aldım, güldüm, eğlendim. Ama... İşte aması var.

Belli bir yaşanmışlığa sahip olunca ya da az çok belli bir olgunluğa gelince mantık ön plana çıkıyormuş sanırım. Kalbinin götürdüğü yerden gidemiyorsun, ayakların yere sağlam bassın istiyorsun.

Aramızda yaşam tarzı olarak o kadar çok fark varmış ki yeni yeni buluştukça, konuştukça fark ediyorum. Türkçe'yi yazı dili olarak iyi kullanırım. Karşımdaki kişi 'direkt' yazamayan biri, 'yapmakta' yerine 'yapmakda', 'falan' yerine 'felan' yazıyor. Yani muhtemelen en son ilkokulda eline kitap almış.
Boş zamanlarımda ben mesela arkadaşlarımla gezerim, bütçemizin elverdiğince değişik restoranlara gider, değişik yemekler deneriz. En kötü ihtimal evimde oturur film izlerim, ilgi duyduğum alanlarla ilgili araştırmalar yaparım. Karşımdaki kişi ise izin günlerinde kahveye gittiğini söyledi. Orada bir dumur oldum zaten.

Ailesiyle yaşıyor. Birkaç yıldır çalışıyor, hem de Türkiye standartlarına göre iyi bir maaşa. Buna rağmen herhangi bir birikimi yok. Aksine borç içinde. Nedense parasını yönetemeyen erkeklerden hazzetmiyorum. Çok istisnai durumlar olur, hastalık vs gibi ama öyle bir durum da yok.

Ailelerimiz de birbirine çok uç. Detaylıca anlatıp burada tepki almak istemiyorum. Ama ileride evlensek ailenin marjinal ve sevilmeyen gelini olma ihtimalim hayli yüksek. Ay Meredith daha flört ediyorsunuz ne evlenmesi diyecekleri duyar gibiyim. Ama artık gelecek odaklı bir ilişki istiyorum. O yüzden bunu da göz önünde tutuyorum.

Bana bu durum ilişkiye evrilirse ne kadar da iyi anlaşırsak anlaşalım, mutsuz olurmuşum gibi geliyor. Sizin yorumlarınız nedir hanımlar?
polis mi bu adam da ?:işsiz:

Bildiğim kadarıyla epey farklı sevgililer için konu açtınız burda . Buluşmak için sırada baya iyi özellikte kişiler de var. Bu kadar kişiyi nerden buluyorsunuz acaba 🥺 Ben cidden bir tek insan bile bulamıyorum da . Eleştiri amaçlı değil yanlış anlamayın hakkaten merak ettim . Umutsuzum çünkü biraz . Belki bi öneri olur bana 🤦🏻‍♀️
Arkadaş ortamı, sosyal medya.

Oğlum uyusun özel mesaj atıcam.
Özellikle tercih ettiginiz konsept veya ilginizi ceken 2 3 ornek verirseniz benzerlerini atayım 🖤
Arkadaşlarımla tercih ettiğimiz bi konsept yok aslında. Lezzetli olsun, bi de onlar biraz mekanın cool olmasına da önem veriyorlar. Uzakdogu, Italyan olur, hamburgerci olur :)

İlk sayfada biri yoklukta mısınız yazmış, yorumu hoşuma gitmemişti ama wtf? Taksi şoförü? Küçümseme değil ama kahvehaneye giden adam mühendis olsa ne yazar zaten.

İlk sayfada biri yoklukta mısınız yazmış, yorumu hoşuma gitmemişti ama wtf? Taksi şoförü? Küçümseme değil ama kahvehaneye giden adam mühendis olsa ne yazar zaten.
Babasının durağında çalışıyor ve kahveye gittiğini ne yazık ki yeni öğrendim.
Ilk buluşmalarımızda falan izlediğimiz yabancı dizilerden falan bahsediyorduk. Dracula bilmem ne izleyen adamın kahveye gideceğini tahmin edemedim.

Doğru söyle, adam çok mu seksi? bu kadar fiyasko detaylara rağmen hala siz olsanız diye sorman... herhalde cinsel çekim falan yüksek?

Babasının durağında çalışıyor ve kahveye gittiğini ne yazık ki yeni öğrendim.
Ilk buluşmalarımızda falan izlediğimiz yabancı dizilerden falan bahsediyorduk. Dracula bilmem ne izleyen adamın kahveye gideceğini tahmin edemedim.
valla bu taksici aklı başında bir adamsa eski ilişkileriniz de olduğu gibi sizi kullanan üzen kadınlık onurunuzla oynayan adamlardan değilse biraz daha vakit geçirip tanı derim.

Benim sevgilim de boş zamanlarda kafe yerine kahveye gidiyor çünkü arkadaş kesiminin zeka seviyesi kafede değil kahvede oturmaya yönelik. Kendisi okumuş, yazım kurallarına da dikkat eden birisi hatta😂 kahveye gitmek mi ıyyyy diyen hankmlara ithafen tek kıstas bu olmamalı bence. Onun dışında yazım kurallarına ben de taktığım ve biri karşımda de da'yı ayırmayınca fena oluyorum. Bu, her şeyden öte entelektüel birikimdir çünkü.

Ben sizin flörtünüzün sonunu pek parlak göremedim. Duygular devreye girmeden sınırı çekin derim ben.
ben egede yaşıyorum
burada ufak yerlerde bi emmilerin gittiği kahveler var- bazılarına gençler de gidiyor
bir de balıkçı barınağı filan var. bildiğiniz kahve yani aslında o da. salaş 1-2 yer var ama o da öyle ki mesela şimdi gitseniz kapalıdır. gitmeden sahibini aramanız sobayı filan yaktırmanız lazım :)

"kafe" de var ama çay 10 kahve 25 lira olan kafede buranın yerli halkı nasıl otursun. nasıl derken şöyle kahveye neden gidiyorlar eli boş kış sezonu (burada işler mevsimlik) 4-5 çay-kahve içiyor mesela. kafelerde öyle bir ortam yok ve hesap da kol gibi oluyor.

e gitmesin dersen işi esnaflık olan ticaret yapan adam gider arkadaşlar. bu işler kafelerde olmuyor. emlak, taksi, dükkan arsa al-sat böyle işleri olan adam kahveye gider. hatta sevmese bile arada gider kendisini gösterir. hele böyle küçük yerlerde.

lanet olsun, parson "nalet" olsun kahve kültürüne, orası ayrı.

valla bu taksici aklı başında bir adamsa eski ilişkileriniz de olduğu gibi sizi kullanan üzen kadınlık onurunuzla oynayan adamlardan değilse biraz daha vakit geçirip tanı derim.
Ceycey kısa süredir gorusuruyoruz ama yaptığı bazı şeyler beni etkiledi. Misal üst komşularımızla alakalı bazı sorunlar yaşıyoruz. Kaç defa uyardık, polislik olduk. Annem uyarabilecek bir erkek arkadaşın var mı dedi. Neyse annemle telefonda konuştular. Bayağı sizli, bizli konuşmuş. Annem çocuğum yaşındasın harçlıksız olmaz demiş. Kabul etmemiş. Annem de o zaman üyeliğimizin olduğu spaya gidip kendine masaj yaptiracaksin demiş. Kabul etmemiş. Annem ısrar edince, nasıl isterseniz demiş.

Niye bu kadar çok detay verdim bilmiyorum ama etkilendim bu davranışından. Başka biri olsa yeni tanıştığı bir kadının annesiyle konuşmak istemezdi muhtemelen. Korkardı.

Ceycey kısa süredir gorusuruyoruz ama yaptığı bazı şeyler beni etkiledi. Misal üst komşularımızla alakalı bazı sorunlar yaşıyoruz. Kaç defa uyardık, polislik olduk. Annem uyarabilecek bir erkek arkadaşın var mı dedi. Neyse annemle telefonda konuştular. Bayağı sizli, bizli konuşmuş. Annem çocuğum yaşındasın harçlıksız olmaz demiş. Kabul etmemiş. Annem de o zaman üyeliğimizin olduğu spaya gidip kendine masaj yaptiracaksin demiş. Kabul etmemiş. Annem ısrar edince, nasıl isterseniz demiş.

Niye bu kadar çok detay verdim bilmiyorum ama etkilendim bu davranışından. Başka biri olsa yeni tanıştığı bir kadının annesiyle konuşmak istemezdi muhtemelen. Korkardı.
bu cidden etkileyici bir davranış da bana hayat tarzları çok uçta geldi, spaya giden kayınvalide kahveye giden adam :KK53:

X