Ayrıldık...

yarabandi

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2015
80
13
Herkese merhabalar, haklı yada haksız olarak bir yola girdim, hayırlısı...

Not: Destan gibi yazmışım vallahi okuyanlara şimdiden çok çok aşırı teşekkürler

8 aylık ilişkim vardı. Bana karşı olan davranış, tutum, saygı ve sevgisinden asla şüphem olmadı bu konuda gerçekten çok rahattım ancak gel gelelim problemlerimize. Ben ilk sevgili olduğumuz gün asla uzun süreli bir ilişki yaşamak istemediğimi gezip tozmak istemediğimi söyledim. Yani bir ilişkim olacaksa çok uzun sürmeden evlilik yolunda ilerlemek istediğimi belirttim, karşı çıkmadı haliyle. Ailesinde neredeyse bizi bilmeyen yoktu. Ancak ilişkimizin 6. ayında ben ailesi ile görüşmesini en azından fikirlerini almak istediğimi, ilişkimiz 1,5 yıl olduğunda artık başlamamız gerek olduğunu belirttim ayrıca ailelerden birşey istemediğimi düğünde olmasına gerek olmadığını sadece zorunlu ihtiyaçlarımızı biz alalım ailelerimiz yalnızca yanımızda olsun yeter düğününde takısında değilim dedim o da benimle aynı fikirde olduğunu söyledi buraya kadar sorun yok değil mi ? Ancak ne olduysa bundan sonra başladı.

Eski sevgilim, istanbulda teyzeleri ile birlikte yaşıyor ve bir rehber (resmi anlamda tam olmadı girmesi gereken bir sınav var ve yaklaşık 4 yıldır deniyormuş henüz başarılı olamadı), ancak henüz belgeli olmadığı için haliyle aldığı ücret günlük kendini dahi asla geçindiremeyecek bir rakam (bu söylenmez belki biliyorum ama gelirini anlatabilmek adına yazmak istedim, çoğu kez hatta %80i gittiğimiz yerlerdeki hesabı ben ödedim hep) , henüz askerliğini yapmadı (lisans mezunu yani kısa dönem yapacak ancak mezuniyeti sonrası 2 yıl daha tecil hakkını kullandı) ve 26 yaşında, ailesi ise karadenizli ve köyde yaşıyorlar tarımla uğraşıyorlar 2 kardeşi üniversiteye başladı bu sene ve devlet bursu alıyorlar (geri ödemesiz).

İlk olarak farklı bir iş bulması gerektiğini ancak rehberlik için yinede sınava hazırlanıp girmesi gerektiğini belirttim ve o dönem çok kızdığım için iş arayışına girdi bana anlattı ancak ne zamanki ben artık üstünde durmadım nasıl olsa başvuruyor diye işte o zaman konusu tamamen kapandı bir daha aradığını ne gördüm ne de duydum. Ağzıma bir parmak bal çalınmış gibi oldu.

Şubat ayında benim zorlamamla ailesinin yanına gitti (amacım gerçekten sadece konuşması değil çok uzun zamandır görmediği için hep özlediğini söylerdi, birazda bu niyetle gitmesi için zorladım). Ailesi ile bizim konumuzu konuşmuş. Ancak annesi tüccar borcu olduğunu ve çocuklar okuduğu için 3 yıl sonra yapabileceğini başka türlüsünün olamayacağını söylemiş. (açıkcası gerçekten annesinin fikrimi emin değilim.) Ben ise bu duruma karşı çıktım, tamam borcu olduğunu anlayabiliyorum ama şuanki dönemde kimin borcu yok ki ? Ailesi ile tekrar konuşmasını, en azından bir orta yol bulabileceğimizi, 2 yıla dahi razı olduğumu belirttim (sonuçta işin ucunda askerlik ve yeniden bir iş arayışı olması gerekiyor). Aradan çok az bir zaman geçti ve görüştüğümüzde kesinlikle 3 yıl olması gerektiğini annesiyle görüştüğünü ve mümkün olamayacağını söyledi. ilk patlağı ordan verdik.

İlk etapta bu işten çok keyif almasamda bir şekilde devam edelim madem diğer sorunlarımızı çözelim dedim (askerlik ve iş) . Askerliğini en kısa zamanda yapması gerektiğini belirttim sonuçta bu sebeple iş bulması çok daha imkansız. Askerliğini yapmasını ister bence işveren. Askerliği sorduğumda ise ölen askerlerin olduğunu kolay bir karar olmadığını söyledi, askeriyede çalışan bir arkadaşı olduğunu ve kışın daha iyi olacağını söylediğini bu yüzden aralıkta tecilini bozup gideceğini söyledi (celp dönemlerini biliyor musun diye sorduğumda ise hiç bir bilgisi yok) İşin özüne bakarsanız bana şahsen askerliği tecil sonuna dek gitmeyi pek planlamıyormuş gibi geldi çünkü ne kadar erken gider ve gelirse artık ben evlilik için soracağımı annesinin dediğini gibi 3 yıl beklemek istemeyeceğimi düşünüyor bence.

Haziran ayında rehberlik sınavı var ve bana göre ondan sonra tecilini bozup gitmesi kendisi içinde en mantıklı şey olurdu. Sonuçta uzun dönem askerlik yapmayacak yalnızca 5 ay gibi bir süre ayrıca onu zaten çok zorlu bir yere göndermezler çünkü beyin mr ı çektirdiğinde bazı pıhtılar çıktı şuan için onu etkilemiyor doğuştan gelen birşey ama patlaması halinde çok riskli. Onu da geçtim zaten sırf bu sebeple iş bulamıyor zaten.

Gel gelelim finale, gün geçtikçe kpssye giricem (zerre çalışmıyor), 60 puan alırsam polisliğe başvurucam (eylülde olacağına dair duyum almış gerçekte varmı hiç bi fikrim yok) gibi gibi bahaneleri sıralayarak aralıkta tecil bozduracağı konusunda ısrarcı. Anne kısmına gelirsek orta yol bulma niyetleri kesinlikle yok. Bu inat nedendir anlayamıyorum elli tane çözüm sunmama rağmen artık bu pazar son kararını ver ailenle görüş böyle olmaz artık dedim orta yol bulalım yada bitirelim dayanamıyorum artık.

Salı günü son konuşma şu, yine askere aralıkta tecil bozdurucağı konusunda ısrarcı, annesi asla 3 yıl önce olmaz diye ısrarcı ve biz ayrıldık. Ben bu şekilde devam edemeyeceğimi söyledim. Kendisi de haklısın ne diyeyim ama annem suçlu değillerle bitirdik.

Bilmiyorum benim ailemde bir sürü kredi borçları var ve iki kardeşiz ikimiz birden evlenicez desek buna rağmen annem gıkını çıkarmaz aynı şekilde erkek annesi olanlara da sordum borcuma borç katar yine de evlendiririm asla uzatmam dediler. Siz ne diyorsunuz ?

çooook uzun olmuş gerçekten.
ama dayandım okudum.

İlişkinin başında sen evlenmek istediğini söylemişsin. Kartlarını açık oynamışsın. Sonradan tavrını değiştiren o olmuş.
Annesinin gerçekten durumu olmayabilir o konuya yorum yapamıycm. Sen istediğin kadar birşey istemeyeceğim de düğün dediğin şey eşittir masraf.
3 yıl beklenir mi beklenir. Eğer gerçekten 3 yıl içinde askerlik iş yoluna sokulacaksa aralara nişan söz falan serpiştirilir geçer o zaman.
Ama ben pek güvenemedim çocuğa. Hemen vazgeçmesi falan. İş, askerlik, evlilik çokta umrunda değil gibi.
En doğrusunu yapmışsın gibi görünüyor. hakkınızda hayırlısı olsun.

Canım neden adama her konuda bu kadar israrci davrandin yani askere git is bul evlenelim hemen diye . Seni de anliyorum tabiki evlenmek istiyosun ve acelen bu yuzden ama erkekler malesef boyle fazla bunaltmaya gelmiyo yapacaklari varsa da yapmiyolar . Kismen ayni sorunlari bende yasadim İse gir diye 6 7 ay boyunca kavga ettim sonuc askerden geleli 1 sene oldu hala issiz ve bizde ayrildik 2 ay once . malesef bu maddi sıkıntilar arada olan sevgiyide bitiriyo
Bi arkadas yazmiş ya neden adam etmeye ugrasirsiniz diye . Disarda deger verecek evlenmek icin can atacak hazir isi gucu olan o kadar adam varken biz boyle sorumsuz insanlarin pesinden gidip kendimizi yoruyoruz

Son düzenleme:

Okudum sonuna kadar, iyi yapmışsın ayrılmakla. Eski nişanlım benimde bir sürü borçlarım var cebime 5 kuruş para girmiyor dedi. Ve benim çabalarımla iş ve ev sahibi oldu. Düğünü erteleyip erteleyip durdu. Nişanda benim çabalarımla oldu! Neyse zar zor ailesininde zorlamalarıyla düğün tarihi aldık. Yapamıcam dedi ayrıldı.
Sonra kısa bir süre içinde başka biriyle evlendi balayına da gittiler bir yerede değil bir kaç yere. Yani demek istediğim bir erkek gerçekten isterse yapamayacağı birşey yok. Gerçekten seni sevmiyor bence. Sevse elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışırdı emin ol.

Yarısına kadar okudum yetti. Niye birini adam etmeye uğrasırsinız ki. Askere zorla, baska ise zorla, ailesi ile konusmaya zorla... yasin kac ?
Fikrine saygı duyuyorum ancak ben 28 o 26 yaşında ve çocuk değiliz. Ben en başta niyetimi ortaya koydum eğer evlilik düşünmüyorsa bunu baştan söylemesi gerekirdi sonradan sıkmadım ben bunu. Kusura bakmayın ama geliri doğru düzgün olmayan ailesinin tek bi kelimesiyle anında dönen bir insanı olduğu şekilde kabul etmek ne kadar mantıklı ? Yada aman olmuyor diyip uğraşmadan kaçmak ?

ipe un seriyor gibi geldi bana

Çok teşekkür ederim, az çok genelde aynı sorunları yaşan çok insanlar var demekki. Sevinsem mi yalnız olmadığıma üzülsem mi bu yaşadıklarımıza bilemedim.
yarısında bıraktım. ticari ilişki mi sevgililik mi anlamadım.
Sizce peki maddiyat olmadan herhangi bir olay, olgu, iş, ilişki, aile yada evlilik olur mu ? Evet sevgi çok önemli ama maddiyat olmadan zerre kımıldayamıyoruz.

Mesajımın gitmediğini düşünüp tekrar basmışım kusura bakmayın. o yüzden içeriğini sildim.

Sizce peki maddiyat olmadan herhangi bir olay, olgu, iş, ilişki, aile yada evlilik olur mu ? Evet sevgi çok önemli ama maddiyat olmadan zerre kımıldayamıyoruz.

o kadar önemli ise siz biriktirin ya da kendi ailenize baskı kurun verin parayı ben iki seneye evlenmek istiyorum diye. kimse hayatına sizin isteklerinize göre yön veremez kusura bakmayın. kadın 3 seneden önce olmaz borcum var demiş. hala bari iki sene olsun pazarlığı yapıyosun. iki senede illa evlencem diyosan borcun altına sen gir bacım elalemi ne zora sokuyosun?

ben onları zora sokmuyorum ki zaten onlar yapsında demedim. yazımın içerisinde dahi " aileler sadece yanımızda olsun herşeyimizi biz yapalım" dedim zaten. Tam olarak okumadan yorum yapıyorsunuz ? Ben onlara illa da 2 yıl içinde herşeyimizi yapacaksınız demedim hiç bir zaman. Sadece insanlara laf söylemek amacıyla yorum yapıyorsunuz sanırım.

okudum. kadın borcum var 3 seneden önce yapamam demiş. siz de borc herkedte var bari iki sene olsun demişsiniz. e madem beklentiniz yok söyleseydiniz ben sizden para pul beklemiyorum sadece yanımda olun diye. kadın yok illa ben masraf yapıcam o yüzden üç sene bekleyin mi diyecekti. kaldı ki siz bana az önce parasız bişey oluyor mu diye sormadınız mı? demek ki bi beklentiniz var. çelişkili konuşmayın.

Bakın tekrar açıklıyorum tek tek.

1- Parasız birşey mi olursan kastım eski sevgilimin iş durumu içindi.

2- Kendisine de zaten aileden birşey beklemiyorum bu yüzden 3 yıl diye ısrarcı olmalarına gerek yok 2 yıl sonra yapalım dedim, 2 yıl dememdeki sebep işe eski sevgilimin askerliğini bitirip, iş bulması ve en azından bir süre birikim yapabilmesi adınaydı.

3- Evet ailesi illaki düğün olacak biz yapmamız lazım o yüzden bekleyin dedi

Senin için hayırlısı olduğunu düşünüyorum.
Ömrünün sonuna kadar onu mu itekliyceksin ki öyle olcağı belli..
3 sene bekleyip sonunda hüsrana uğramanda %80 gözüküyor. Hayatını böyle insanlar için heba etme karşına elbet daha iyileri çıkacaktır.

tamam da siz dediniz mi ben sizden maddi bişey beklemiyorum, o yüzden ekstra bi sene beklemeye gerek yok diye. borcunuz harcınızı ödeyin ben kendim yapıcam düğünü dediniz mi?

dediniz ve ona rağmen hayır biz yapcaz üç sene bekleyin dedilerse okey haklısınız.

Valla çok haklısın.. Çok cins bir tipmiş hem de sorumsuz. Hadi oldu kazayla evlendiniz bunun bu sorumsuzluğu umursamamızlığı devam ederdi, kanser eder insanı böyle tipler.
Bir arkadaş da demiş yukarıda, dışarıda işi gücü olan evlenmek isteyen binlerce erkek var.

Yaşın 28 olmuş arkadaşım, tam evlilik çağı. Evet hiç kimse evladının mutluluğu işin bile borç altına girmek zorunda degil ama erkek arkadaşın da dikiş tutturamamış. Sen onu yönlendirmeye çalışmışsın, o da senden soğumuş. Açıkçası ben aranızda tutkulu bir bağlılık göremedim. Afedersin, sürekli gütmeye çalışmışsın adamı. Eee o da zaten günübirlik yaşıyor hayatı belli. İyi olmuş bitmesi, kafanı uygun biriyle tanışıp, mantık evliliği sana en uygunu bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…