Ayrıldık

O kadar iyi geldi ki hepinize çok ama çok teşekkür ederim elleriniz dert görmesin tek tek hepinizi öpüyorum insanın birbirini tanımadan da konuşabilmesi dahası gerçekten yalnız olmadığımı hissettirdiniz çok teşekkür ediyorum tek tek hepinize

Benden size abla tavsiyesi bir daha hayatınıza birisi girerse nikah kıyılama kadar ailesinden kimseyle muhattap olmayın. Ne anne ne kuzen. Çünkü evlendikten sonra istemediğin kadar göreceksin. Ayrıca mesafeni baştan belli etmiş olursun.

Pardon 6 yılınızı harcadığınız adamın nesine iyi birisi diyorsunuz? Adam resmen sizi dinlerken gevelemiş “eeee eeeeeeeee meeee” diye. Saygısızlığın alasını yapmış burda neresi iyi. Annesi deseniz ayrı vaka.

Ayrıca ayrılık kararırı aldıktan sonra neden annesini arıyorsunuz ki? Hayır annesine ne bu ayrılıktan. Bu işler sadece 2 kişiyi ilgilendirir 3 kişiye gerek yok burda yanlışsınız. Ve neden güldü orada? Güldüğü anda yüzüne pat diye kapatacaktınız kusura bakmayın.

Üzülmeyin, oturun kurbanın bir kanını alın alnınıza yapıştırın sevaptır. Hiç canınızı sıkmayın kurtulmuşsunuz.

Benden size abla tavsiyesi bir daha hayatınıza birisi girerse nikah kıyılama kadar ailesinden kimseyle muhattap olmayın. Ne anne ne kuzen. Çünkü evlendikten sonra istemediğin kadar göreceksin. Ayrıca mesafeni baştan belli etmiş olursun.
Doğru söylüyorsunuz ama şunu belirtmek isterim ben annesiyle 3 yıl sonra tanıştım ve bir elin 5 parmağını geçmez görüşmemiz sevmediğimden değil çok ta seviyordum saygım da vardı ama mesafeyi korumak istedim sadece bayramlarda arardım 5 dakikadan az konuşurduk abisinin düğününe kaç gün ısrar etti hiç bi şekilde kabul etmedim yine de kırmadan yaptım bunu düşünün ki en sonunda kendimi alamadım eski sevgilime devrettim o saatlerde işte olacağımı söyledi o şekilde atlattım hiç bir şekilde yüz göz olmadım saygısızlık etmedim keza son konuşmasında dahi saygısızlık etmedim ama size katılıyorum bundan sonrası için teşekkür ederim

Pardon 6 yılınızı harcadığınız adamın nesine iyi birisi diyorsunuz? Adam resmen sizi dinlerken gevelemiş “eeee eeeeeeeee meeee” diye. Saygısızlığın alasını yapmış burda neresi iyi. Annesi deseniz ayrı vaka.

Ayrıca ayrılık kararırı aldıktan sonra neden annesini arıyorsunuz ki? Hayır annesine ne bu ayrılıktan. Bu işler sadece 2 kişiyi ilgilendirir 3 kişiye gerek yok burda yanlışsınız. Ve neden güldü orada? Güldüğü anda yüzüne pat diye kapatacaktınız kusura bakmayın.

Üzülmeyin, oturun kurbanın bir kanını alın alnınıza yapıştırın sevaptır. Hiç canınızı sıkmayın kurtulmuşsunuz.
Annesi aklını çelmiş olabilir ki bu onun adam olmadığını değiştirmez bana anlayışla yaklaşması gerekirdi sorması gerekirdi hayat şartları okulu bitirememesi onu çok yordu belki de kötü yaptı onu (şu anda ona karşı acıma vaya aşk gibi duygusal yönden kesinlikle bakamıyorum çünkü bana yapmaması gereken şekilde davrandı ) ama tamamen kendi açımdan bahsetmek istemiyorum annesine gelince söyleme nedenim annesini insan yerine koyayım değil tek sebebi daha önce defalarca ayrıldım ama olmadı kurtulamadım kimi zaman sevdiğimden kimi zaman başka sebeplerden affettim(değişir stresi var vs) annesini arayıp söylemek bana göre ciddi bi şekilde bitirmekti ve annesine ciddi bi şekilde bittiğini oğluna da söylemesini rica ettim

Annesi aklını çelmiş olabilir ki bu onun adam olmadığını değiştirmez bana anlayışla yaklaşması gerekirdi sorması gerekirdi hayat şartları okulu bitirememesi onu çok yordu belki de kötü yaptı onu (şu anda ona karşı acıma vaya aşk gibi duygusal yönden kesinlikle bakamıyorum çünkü bana yapmaması gereken şekilde davrandı ) ama tamamen kendi açımdan bahsetmek istemiyorum annesine gelince söyleme nedenim annesini insan yerine koyayım değil tek sebebi daha önce defalarca ayrıldım ama olmadı kurtulamadım kimi zaman sevdiğimden kimi zaman başka sebeplerden affettim(değişir stresi var vs) annesini arayıp söylemek bana göre ciddi bi şekilde bitirmekti ve annesine ciddi bi şekilde bittiğini oğluna da söylemesini rica ettim
Umarım tekrar dönmez konuşmaya da çalışmaz. Atanmaya bakın mesleğinizi elinize alın yeni hayat kurun.

Hata 1: Erkek arkadaşın ailesiyle tanışmak. Aşırı lüzumsuz bir hareket. Ben de yapmıştım oradan biliyorum.
Hata 2: Ailesiyle görüşmek. Hadi tanıştınız orada bırakın. Ne gerek var.
Hata 3: Kadına hakkınızda yorum yapma samimiyeti göstermek. Hadi görüşmeyi de anladık, bari cool olun.
Hata 4: Kadın yüzünde ayrılmak.
Hata 5: Ayrılığa sebep olan kadını aramak. Hele bunu hiç anlamadım, anlatsana biraz?

Neden ayrıldıktan sonra annesini arıyorsunuz çok garip.. 6 yıl köyde öğretmenlik yapman onların işine gelmemiş besbelli. Annesiyle oğlu konuşmuş böyle katar almışlar besbelli. Erkeğin üzüldüğüme inanmıyorum . Sizde kendinizi helal etmeyin . Kurtulduğunuza sevinin

Sen evlenmeyi düşünecek kadar seviyorsun belki ama karşındaki değil evliliği ilişkiyi sürdürecek olgunlukta bile değil. Sen ciddi bir konu konusurken eee eee lemesi anasinin ağzına bakmasi... geleceği malum günlerden Allah korumuş, şukret

Ben evlilik yolunda bir ablan olarak şunu söyleyeyim keşke ailesiyle şu aşamada bile görüşmüyor olsaydım

Sen evlenmeyi düşünecek kadar seviyorsun belki ama karşındaki değil evliliği ilişkiyi sürdürecek olgunlukta bile değil. Sen ciddi bir konu konusurken eee eee lemesi anasinin ağzına bakmasi... geleceği malum günlerden Allah korumuş, şukret

Ben evlilik yolunda bir ablan olarak şunu söyleyeyim keşke ailesiyle şu aşamada bile görüşmüyor olsaydım
Teşekkür ederim öncelikle ama ben sonucu erken görmekten memnunum erken farketmem iyi oldu bu konuda şanslı hissediyorum annesiyle konuşmam daha iyi oldu vicdanen daha rahat hissediyorum en azından duygusal anlamda bi kırıntı bırakmadı bende bu durum yaşadığım hiç bişeyden pişman değilim düzeltmek için çok çaba gösterdim kaç defa affettim böyle bir olay tam olarak bitirmeme gerçek yüzlerini görmeme sebep oldu inanın ben ailesiyle tanışmasam aptal gibi(afedersiniz) kandırılıp daha uzun veya daha ciddi(nişan evlilik gibi) bir haldeyken olması daha kötü olurdu

Hata 1: Erkek arkadaşın ailesiyle tanışmak. Aşırı lüzumsuz bir hareket. Ben de yapmıştım oradan biliyorum.
Hata 2: Ailesiyle görüşmek. Hadi tanıştınız orada bırakın. Ne gerek var.
Hata 3: Kadına hakkınızda yorum yapma samimiyeti göstermek. Hadi görüşmeyi de anladık, bari cool olun.
Hata 4: Kadın yüzünde ayrılmak.
Hata 5: Ayrılığa sebep olan kadını aramak. Hele bunu hiç anlamadım, anlatsana biraz?
Öncelikle teşekkür ederim kadın vesile evet ama asıl problem eski sevgilim cesaretsiz olması bende şunu anlayamadım cool olmak? Ne demek istediniz bilmiyorum ama lüzumsuz olan bir hareket yapmadım 6 yıl oğluna sadık bir sevgili oldum türlü sıkıntılarda destek oldum annesiyle de aşırı samimi olmadım o zamanlar sevmeme rağmen bi saygısızlık etmedim kusura bakmayın lütfen ama ben burda bi lüzumsuzluk görmüyorum bir aile peşime düştü abisinin düğününe gitmem için ben beni görmek isteyen varsa ilerde kendi düğünümüzde görür dedim üstelik arkadaşlarım dahi gitmemi istediler. Cool olmak lafı cidden komik geldi.

Teşekkür ederim çok şükür aynen ama benim bi pişmanlığım yok İnan'ın yüzünü görmüş oldum belki böyle olmasa yıllar daha sürecekti eski sevgilim bana gelip ailesinin veya annesinin istemediğini farkettirmezdi acındırır oyalardı bi şekilde muhtemelen

A
Neden ayrıldıktan sonra annesini arıyorsunuz çok garip.. 6 yıl köyde öğretmenlik yapman onların işine gelmemiş besbelli. Annesiyle oğlu konuşmuş böyle katar almışlar besbelli. Erkeğin üzüldüğüme inanmıyorum . Sizde kendinizi helal etmeyin . Kurtulduğunuza sevinin
Aynen y öyle teşekkür ederim ama sorun köy değil kadın beni istememeye başladı buda bahane oldu yani

Benimde iki oglum var eger ki baska bir el kuzusuna bu Kadar ümit verip zaman gecirip bir cümleyle silerlerse karsilarinda önce beni bulurlar nankör insana hic tahammülüm yok kendi evladim bile olsa…
Üzülme canim ana ogul seni hak etmemisler sen önüne bak...
Sayenizde iki kadın kayınvalide stresi çekmeyecek. Ne güzel böyle düşünmeniz. :KK200:

Senin de herşey gönlünce olsun ve senin gibi biri böyle birini haketmiyordu da bence iyiki bitmiş biliyorum şu an acı çekiyorsun ama sonradan iyi ki olmadı diyeceksin eminim ki

Öncelikle teşekkür ederim kadın vesile evet ama asıl problem eski sevgilim cesaretsiz olması bende şunu anlayamadım cool olmak? Ne demek istediniz bilmiyorum ama lüzumsuz olan bir hareket yapmadım 6 yıl oğluna sadık bir sevgili oldum türlü sıkıntılarda destek oldum annesiyle de aşırı samimi olmadım o zamanlar sevmeme rağmen bi saygısızlık etmedim kusura bakmayın lütfen ama ben burda bi lüzumsuzluk görmüyorum bir aile peşime düştü abisinin düğününe gitmem için ben beni görmek isteyen varsa ilerde kendi düğünümüzde görür dedim üstelik arkadaşlarım dahi gitmemi istediler. Cool olmak lafı cidden komik geldi.

Komik de gelebilir ama siz bir sonraki ilişkinizde yine de bunları uygulayın olur mu?
Burada kendi deneyimlerimize bakarak yorum yapıyoruz aslında, siz iyi niyetli davransanız da bizim toplumumuzda bir yola girmeden aileyle tanışılan ilişkilerde sorun oluyor. Siz belki erkek arkadaşınızı daha iyi tanımak için böyle bir şey yapıyorsunuz ama kadın size oğluşunu kandırıp evlenemeye çalışan kız olarak bakıyor. İstisnalar vardır ama genel algı bu.

X