Ayrıldık

Hcr630

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2020
36
9
Arkadaşlar merhaba.
Benim çok uzun süredir devam eden bir ilişkim vardı. İlişkime daha çocuk yaşta, okula gönderilmediğim için inat olsun diye başlamıştım. Fakat zamanla sevmeye de başladım. Sonra 4 yıl üniversite okudum ancak o süreçte sevgilim tarafından 3 defa farklı kişilerle aldatıldım. Ve hepsiyle de en az 2 yıl birlikteliği vardı. Yani hem benimle hem de onlarlaydı. Hep ayrılmak istedim ancak sürekli tehdit ediyordu. Ailemle, okulumla. Üniversite 3. sınıfta gelip beni ailemden istemiş ancak ailem vermemişti. Bundan dolayı ayrılmak istediğimde tehdit ediyordu ben de hem korktuğum için hem de ayrılmak istemediğim için kalıyordum. Ancak zamanla gördüm ki ben artık sevmiyorum, duygusal bir şey beslemiyorum, yaptığı hiçbir şey hoşuma gitmiyor. Zamanında yaptıkları da aklımdan çıkmıyor. Şimdi yüksek lisans yapıyorum ve artık dedim ki hem onu daha fazla bekletemem hem de ben böyle robot gibiyken onunla bir şeyde paylaşamam. Ve ayrılma kararı aldım. Bana yaşattıklarını, sonrasında beni umursamamasını, benden farklı şeyler beklediğini, tek taraflı ilişkiyi yürütmekten yorulduğumu ve zaten artık olamayacağımızı belirterek ayrılmak istediğimi söyledim. İlişki uzun yıllar olduğu için bir alışkanlıkta vardı. Zor gelir sandım ancak o yine beni tehdit etmeye başladı. Bu sefer tehditlerine boyun eğmedim, sonra ikna ederek barışmaya çalıştı. Olmadığını görünce de çirkinleşti. 1 ay oldu ayrıldık arada hala yazıyor ve şimdi de evleneceğini söylüyor. Ben bu konuda vicdan yapıyorum acaba benim yüzümden mi diyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Son iki cümleye kadar sizi tebrik ediyorum. Son iki cümlenizide hiç yazmadığınızı varsayıyorum. Yeni hayatınız size çok daha iyi gelecektir hem başarı hem mutluluk dolu olacağına eminim sonuçta yüklerinizden kurtulmuşsunuz.

Evlendiği için vicdan yapmanız ne alaka? Sizi döndürmek için saçmalıyor işte engelleyin gitsin. Saçma sapan bir hayatınız varmış ve bu hayattan kurtulmak için adım atmışsınız ayrılarak, buraya kadar tebrik ettim ama son cümleye bakılırsa siz bu saçma hayatın ve saçma adamın bağımlısısınız. Vicdan vs kendinize bahane üretiyorsunuz dönmek için

Pardon da neyin vicdanını yapıyorsunuz? Adam sizi aldatmış, üstüne sizi sürekli tehdit etmiş!
Merak etme seninle sevgiliyken başkasıyla da sevgiliymiş, seni aldatmış ya onlardan biriyle evleniyordur.

Kendinize saygı duymayı öğrenin ki insanlarda size saygı duysun lütfen.

Ne ile tehdit ediyor? Tehdit etmesi gereken farklı bir durum mu var?
Çok geç alınmış fakat geçte olsa doğru bir karar vermişsin.

Size bebekken ne yedirip içirdiler ki böyle oldunuz?
Canım kızım, güzel kızım. Engellesene herifi. Ne hali varsa görsün. İster evlensin, isterse dibini döndürsün. Sana ne?
Zaten tahdit ettiği bahanesiyle yıllarını yemişsin. Halen neden düşünüyorsun?
Yüksek lisans yapan kizimizdaki vizyon...hayır yani, düşünüyorum düşünüyorum ne ile tehdit edilebilir ki? Uygunsuz görüntüleri falan mı var? Emniyete şikayet etsin görsün bakalım nasıl tehdit ediliyormuş.

Vicdanlı olmak güzel şey ama bu yaptığın vicdan değil başka bir adı var.

3 defa aldatmış, tehditler savurmuş neyin vicdanı bu ? Geri dönün diye evlencem demiş size belkide sizi suçladı sen şöyle olsaydın aldatmazdim sen bunu yapsaydın şimdiye evlenmistik falan diye

aşko dalga geçme ne vicdanı adam vicdan yapması lazım üstüne aldattığı için sen adamdan özür dile evlen çocuk yap anca akıllanırsın sen

X