Ayrılık

TRENDY1234

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2016
929
1.188
42
Düzenleme
Yüzük verme olayından sonra sevgilim tekrar aradı konuştuk.Ben babanın verdiği miktarı al gerisine bakarız dedim.Arada görüşmeler konuşmalar oldu babası hala memleketteymiş bu arada.ikimizin de psikolojisi alt üst oldu.Sebgilime konu para değil ailen beni istemiyor dedim ne evet dedi ne hayır.sevgilim benden yaşça küçük(6 yaş) ve mezhep farkımız var.Sevgilim ne olursa olsun benden asla vazgeçmeyecegini söyledi yüzyüze konuşmak için babasının gelmesi gerekiyormuş.Peki bu süreyi beklerken biz normal sevgili gibi nasıl devam edelim sorunları çöz öyle gel dedim.Ailem artık bu ilişkiyi kesinlikle istemiyor.Duygusal olarak büyük bir boşluktayım.4 gündür konuşmuyoruz whatsap profil resmî ikimizin resmi hala duruyor.Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum böyle anlamsızca beklemek beni çok yoruyor.
Merhabalar iki yıllık sevgilimle evlilik kararı aldık.Bir sene önce bu kararı almamıza rağmen babasının maddi imkanları yüzünden bekliyorduk.köyde bir arsası vardı onu satıp düğününüzü yapacağım dedi.2 ay önce arsa satıldı.bu arada sevgilim asgarı ücretin bir miktar üzerinde maaş alıyor kirada oturuyor ve birikmiş parası yok o yüzden babasından destek beklemek zorunda kaldık.Benim kendi evim var devlet memuruyum ve eşyaların yarıdan çoğunu aldım.yapacakları altın ve ev eşyasının yarıdan az kısmı düğünde istemedim sadece nikah olacaktı.
Ailemle görüştüm tanışma için gün belirledik.babası ne istiyorlar demiş oda 100 gr altın ve bu eşyalar demiş babası sadece 100 milyar para veririm gerisine karışmam demiş annem duyunca küplere bindi doğal olarak gelmeden tanışmadan bu ne pazarlığı diye doğal olarak vazgeçtiğimi söyledim aldığı yüzüğü geri verdim.ben senden asla vazgeçmeyeceğim dedi bende sorunlarını hallet öyle gel dedim iki senedir görüşüyoruz artık ya evlilik olsun yada bitsin diyorum.
Bu arada ben daha önce evlenip ayrıldım.sevgilim aileme söylemedim diyor ama biz şüphe duyuyoruz hani bu konudan dolayı mı babası yokuşa sürüyor diye.Sevgililim babasının elinde yüklü miktar para var bu arada.
Görüştüğümüz iki sene boyunca sevgilim gel aileme gidelim dedi fakat ailesinden böyle bir talep gelmedi yani onlar davet etmeden kendim gidecektim bunu istemedim ve gitmedim.bundan bir ay önce bir akrabalarının düğünü vardı sevgilimin babası kız arkadaşını da al beraber gelin dedi.evine bile değil akrabanın düğününe çağırması doğru gelmedi bana ve gitmedim.şimdi bu olaydan dolayı bana kızıyormuş.

Babasi sonucta ailenin, akrabanin düğününe kiz arkadasini al git demis, ben mutlu olurdum gitmekten. 100 gram altini ne icin istediniz anlamadim. Bu devirde baslik parasi ister gibi altin istemek bana cok varoş geliyor kusura bakmayin. Kendi basiniza evlenecek maddi gucunuz yoksa, evlenmeden önce 2 kere dusunun, evlendikten sonra kendi kendimizi gecindirebilir miyiz diye?

Babasından para alması gerekiyor evlenmek için onlara karşı gelemez, telefonda da uzun uzun konuşulmaz bu mesele.
Nişanlınızın tek başkan bir karar verme yetkisi yok şuan yani, neyi anlamıyorsunuz?
Kızmanıza gerek yoktu kafam allak bullak mantıklı düşünemiyorum şuan o yüzden konu açtım.bu seferde beni mi oyalıyor diye düşünüyorum

Tühh.. Adamlar boş yere arsalarından olmuş. Yazık. İki de bir sorunlarını hallet öyle gel diyorsunuz da asıl sorun sizin kafa yapınız. Babasından utanmadan altın ve evi döşemesini nasıl isteyebiliyorsunuz? Zaten aşkınız da pek büyük değilmiş baba bey 100 den yukarı vermem diyince, hemen vazgeçtiğinize göre.. Annenizin çıldırması da ayrı komik. Bütcenize göre yaşayın, evlenin.

Tühh.. Adamlar boş yere arsalarından olmuş. Yazık. İki de bir sorunlarını hallet öyle gel diyorsunuz da asıl sorun sizin kafa yapınız. Babasından utanmadan altın ve evi döşemesini nasıl isteyebiliyorsunuz? Zaten aşkınız da pek büyük değilmiş baba bey 100 den yukarı vermem diyince, hemen vazgeçtiğinize göre.. Annenizin çıldırması da ayrı komik. Bütcenize göre yaşayın, evlenin.
Bakın bunları önceden konuştuk sevgilimde babasıyla konuştu o yüzden beklenti içine girdim.ev benim eşyaların büyük kısmını aldım altın almasın eşya almasın turist gibi çantayı alıp gelsin

Kızmanıza gerek yoktu kafam allak bullak mantıklı düşünemiyorum şuan o yüzden konu açtım.bu seferde beni mi oyalıyor diye düşünüyorum
Hayır kızmadım ama olay çok açıkken neden diye sormanız gereksiz geldi. En mantıklı düşünmeniz gereken zamandasınız şuan.

Sonunda bu iş olmaz da diyebilir evet çünkü ailesine siz istemesenizde ben evleneceğim diyemeyecek.
Siz bu adamın tek başına, sizinle bir evlilik yapamayacaginı biliyordunuz sonuçta, evlenmeniz ailesine bağlı. Sizde oyalanmayı birilerinin sizi onaylanmasını kabul etmişsiniz.

Bakın bunları önceden konuştuk sevgilimde babasıyla konuştu o yüzden beklenti içine girdim.ev benim eşyaların büyük kısmını aldım altın almasın eşya almasın turist gibi çantayı alıp gelsin
100.000 in üstü olmazsa, 100 gr altin olmazsa gibi kosullar sununca garip görünüyor. Pazarlik yapar gibi evlilik

Anneniz neden doğal olarak küplere bindi hiç anlamadım. Daha en baştan 100 gram altın muhabbeti yapan sizsiniz. Pazarlığı başlatan siz olmuşsunuz. Az para mı 100gr altın? Altın pazarlığı bana çok çirkin geliyor. Bir kere az değil 6 yaş fark var aranızda. Çantasını alsın gelsin oldu olacak demişsiniz ama bu adam sizden çalışma hayatı olarak 6 sene geride. Maaşı da belli. Ailesi yapmak zorunda asla değil. Her şey dört dörtlük olsun istiyorsanız denginiz birini bulun, evi olan eşyası olan. Ayrıca konu nasıl para değil iki cümleden biri para

Cebinde bir kuruş parası olmayan adamdan 100 gram altın istemek doğru değil ne yazarsanız yazın. Tabi ki sevgiliniz de elini taşın altına koyacak ama bu şekilde babası kanalıyla olmak zorunda değildi. Siz evim var, eşyalar var, sevgilim de yapsın birseyler diyorsunuz ama yok yani adamın parası, bunu bilerek iki yıl sevgili olmuşsunuz, geçen yılda benzer konu açmışsınız ayrıca, o zamanda ailesiyle konuşacakmıs, tarla muhabbeti o zamanda varmış. Bir yıl geçmiş değişen birşey yok, size hâlâ neyi bekliyorsunuz?

Bilmiyorum artık ben halledicem nerden aldın bana demeyeceksin seninle evleneceğim sen vazgeçsende bırakmam diyor
Üzümünü ye bağını sorma olur mu?nisanliniz babasını bekleyeceğine gitsin kredi çeksin.calisiyor,50000 tl kredi rahat çıkar.turist gibi gelmez böylece.nedense hiç kredi lafı geçmiyor.valla biz evlenirken kredi çektik,birazda birikmisi kullandik

X