Ayrılma kararsızlığı

Öncelikle yazacaklarım konu sahibinin şahsına özel değil.

Bu platformda okuduğum sayısız eş ailesi problemlerinden biri daha. Kitap karakteri gibi hepsi mi aynı olur. Anlayışsız, bencil, anneci bir eş, her taşın altından çıkan kaynana, hepsi fedakar kız ailesi ve çilekeş gelin. Bilin bakalım neyi saymayı unuttum? Tabi ki çocuk, burada da eksik edilmemiş. Ya hamile ya da lohusa olmazsa olmaz.

Yavrum, evladım. Bir evliliğin oturması, eşlerin evliliğe alışması, iki tarafın da kötü yönlerini törpülemesi için en az 2 yıl gerekli. Bebek de evliliği düzeltme aracı değil. Önce bir adamın aile kavramını öğrenmesini bekleyin, o düzelsin, siz düzelin sonra çocuk yapın. Düzelmeyecek mi, o zaman yol verirsin gider. Bu işin sonunda üzüldüğüm sadece çocuklar. Doğmayı seçmedi, içine düştüğü hayatı seçmedi. Yazık çok yazık.
yıllardır burayı okuyorum inanın üç aşağı beş yukarı hep aynı olay. biz de hep aynı şeyleri yazıyoruz. sonra bir bakıyoruz konu sahibi eşiyle barışıyor ve biz boşatmaya çalışan kötü insanlar oluyoruz.
günlük bu tarz en az 3-5 konu kesinlikle var. gerçekten bu işe dur deyip boşanan çok nadir.

Merhabalar sizlerden akıl almak istiyorum. Çok arada kaldım ne yapmam gerektiği konusunda. Kısaca özetleyeyim. Evleneli daha 1 yıl dolmadı bir süre önce her hafta ailesine gitmek istemediğim için büyük kavga ettik açıkçası kaynanamdan pek hoşlanmıyorum annem hakkında daha önce birkaç şey söyledi eşime ve açıkçası evimiz için pek de bir şey yapmadılar eşim aldı nerdeyse her şeyi ailem üstüne düşeni fazlasıyla yaptı hatta biz kira vermeyelim diye evlerini bize bırakıp memlekete bile yerleştiler ama en ufak bir şeyde hemen aileme laf ediyor annem paraya sıkıştığı için evlenirken takılardan 5000 TL alıp bizim tabaklarımızı vs almıştı ve bana da söyledi ben de eşime söyledim bu ay verecek dedim tamam dedi ama sonra annemin bizden habersiz bu parayı alıp başka şeylere harcadığını iddia etti baban evimizde sigara içmesin annem terlik alınca karışmasın bizim terliğimize vs diyor kavga sırasında da bana yumruğunu kaldırdı gerildi alenen ama vurmadı ben şimdi bunları unutamıyorum hamileyim üstelik gerginim de ama anlayışlı davranmıyor en ufak bir şeyde kavga ediyoruz sürekli kendini haklı görmesinden ailesini korumasından onları önce tutmasından bıktım yıl başını bile ailesiyle geçirdik usandım açıkçası artık ayrılmayı düşünüyorum sizler ne düşünürsünüz bu konuda
Siz bu konuyu açmış mıydınız daha önce? eş ailesinden aşırı beklentileriniz olduğu için haksız bulunmuştunuz diye hatırlıyorum. yanlış mı hatırlıyorum?

Edit: konuları karıştırmışım baktım şimdi.

Son düzenleme:
Siz bu konuyu açtınız daha önce. eş ailesinden aşırı beklentileriniz olduğu için haksız bulunmuştunuz diye hatırlıyorum. Hatta insanlar da onların evinden taşının, evlerinde oturursanız her şeye karışırlar demişti yanlış mı hatırlıyorum.
Hayır böyle bir konu açmamıştım

yıllardır burayı okuyorum inanın üç aşağı beş yukarı hep aynı olay. biz de hep aynı şeyleri yazıyoruz. sonra bir bakıyoruz konu sahibi eşiyle barışıyor ve biz boşatmaya çalışan kötü insanlar oluyoruz.
günlük bu tarz en az 3-5 konu kesinlikle var. gerçekten bu işe dur deyip boşanan çok nadir.
Boşanmayacaklar zaten. Argümanları da
1. Çocuğum var.
2. Eşim önceden böyle değildi, sonradan oldu.

Çocuk zaten evliliğin güvencesi olarak görülüyor. Koca ise hep böyleydi. Nişanlılık döneminde hepimiz eş adayı ve ailesinin yaşatacaklarının fragmanını yaşıyoruz. Yok görmedim diyen samimi gelmiyor bana. Mutlaka görülüyor ama düzeltirim mantığı ağır basıyor hep. Sonra düzeltemeyince de hırstan deliye dön, burada konu aç, akıl iste, sonra uygulama.

Yani sinirle değilde donelere bakın Çocuk sahibi olacaksınız.Esiniz bilenmiş ailenize size.Olay inada ordanda saygisizliga evrilmis.İsiniz paranız gidecek bir yeriniz varmı asıl niyetiniz ne ? Ne yapsam düzelir mi kesin ayrilmakmi? Dahada lackalastirmak istemiyorsanız iş şiddete dökülsün istemiyorsanız susmak zorunda kalacak taraf sizsiniz gibi görünüyor.Malesef şu an şartlar eşiniz lehine gibi görünüyor.Blof yapmadan iyi düşünün yoksa bundan sonra yaşayacaklarıniz daha can sıkıcı bir hal alabilir.

Merhabalar sizlerden akıl almak istiyorum. Çok arada kaldım ne yapmam gerektiği konusunda. Kısaca özetleyeyim. Evleneli daha 1 yıl dolmadı bir süre önce her hafta ailesine gitmek istemediğim için büyük kavga ettik açıkçası kaynanamdan pek hoşlanmıyorum annem hakkında daha önce birkaç şey söyledi eşime ve açıkçası evimiz için pek de bir şey yapmadılar eşim aldı nerdeyse her şeyi ailem üstüne düşeni fazlasıyla yaptı hatta biz kira vermeyelim diye evlerini bize bırakıp memlekete bile yerleştiler ama en ufak bir şeyde hemen aileme laf ediyor annem paraya sıkıştığı için evlenirken takılardan 5000 TL alıp bizim tabaklarımızı vs almıştı ve bana da söyledi ben de eşime söyledim bu ay verecek dedim tamam dedi ama sonra annemin bizden habersiz bu parayı alıp başka şeylere harcadığını iddia etti baban evimizde sigara içmesin annem terlik alınca karışmasın bizim terliğimize vs diyor kavga sırasında da bana yumruğunu kaldırdı gerildi alenen ama vurmadı ben şimdi bunları unutamıyorum hamileyim üstelik gerginim de ama anlayışlı davranmıyor en ufak bir şeyde kavga ediyoruz sürekli kendini haklı görmesinden ailesini korumasından onları önce tutmasından bıktım yıl başını bile ailesiyle geçirdik usandım açıkçası artık ayrılmayı düşünüyorum sizler ne düşünürsünüz bu konuda
Koşa koşa hamile kalmakla çok iyi etmişsin.

Yani sinirle değilde donelere bakın Çocuk sahibi olacaksınız.Esiniz bilenmiş ailenize size.Olay inada ordanda saygisizliga evrilmis.İsiniz paranız gidecek bir yeriniz varmı asıl niyetiniz ne ? Ne yapsam düzelir mi kesin ayrilmakmi? Dahada lackalastirmak istemiyorsanız iş şiddete dökülsün istemiyorsanız susmak zorunda kalacak taraf sizsiniz gibi görünüyor.Malesef şu an şartlar eşiniz lehine gibi görünüyor.Blof yapmadan iyi düşünün yoksa bundan sonra yaşayacaklarıniz daha can sıkıcı bir hal alabilir.
Ben çift branş öğretmeniyim atanmayı bekliyorum ailem de haksız olsam dahi arkamda durur durumları da iyi benim asıl düşüncem çocuk da değil çünkü mutsuz bir ailede büyüyen çocukları daha kötü bir psikolojinin beklediğini biliyorum ama inanın ayrılık kararı kolay değil etrafımdaki insanlar ayrılmayı en son çare olarak görüyor ve çocuk olduğu için boşansam dahi ben bu adamla ömür boyu görüşmek zorundayım bazı şeyleri öyle çat diye söylemek kolay oluyor ama inanın uygulaması öyle değil

Koşa koşa hamile kalmakla çok iyi etmişsin.
Ya ne kadar kendinibilmez ne kadar boş konuşmuşsun 30 yaşındayım en geç 35 yaşına kadar menapoza girme durumum var genetik olarak DOKTOR diyor bunu yıllardır ilişki yaşadığım adamla ilerde pişman olmamak için biraz erken çocuk yapma kararı aldık ama insanın karakteri kendini hemen belli etmiyor demek ki bilsem evlenir miydim ya da çocuk yapar mıydım saçma sapan yorum yapacaksanız hiç yapmayın daha iyi

Eşiniz siz diretirseniz kendi fikirlerinizde oda diretecek kendi fikirlerinde bir profil gibi geldi bana.Siz yazmışsınız eli kalktı inmedi diye.O yüzden dedim.Dahada ileriye gitmesin yine bir kavga anında üzerinize yurumesin hamilesiniz üstelik psikolojik olarak ağır tüm bunlar sizin için

Koştura koştura hamile kalman şart mıydı? O kalkan yumruk bir gün iner de.
Boşanmayacaksın belli, o yüzden hiçbir tarafın ailesini kendi aile işlerinize karıştırmayın. Kendin de ailem ailem diye tutturma, eşinin ailesini de bulaştırma. Koskoca iki insan evlendiyse kendiniz yapmalısınız napacaksanız, aileler size hizmet sunmak zorunda değil kendi kendinizi yok yere bilemeyin.

Ya ne kadar kendinibilmez ne kadar boş konuşmuşsun 30 yaşındayım en geç 35 yaşına kadar menapoza girme durumum var genetik olarak DOKTOR diyor bunu yıllardır ilişki yaşadığım adamla ilerde pişman olmamak için biraz erken çocuk yapma kararı aldık ama insanın karakteri kendini hemen belli etmiyor demek ki bilsem evlenir miydim ya da çocuk yapar mıydım saçma sapan yorum yapacaksanız hiç yapmayın daha iyi

İşte bu yüzden hemen çocuk yapmayın diyoruz.
Çocuk, ay benim vaktim geçiyor öyle böyle bir çocuk yapayım da sonu ne olursa bakarız denilecek bir şey değil ki.

1.ayrılmayı düşünmüyorsunuz bence yoksa henüz 1 yılı dolmayan evlilikte hamile kalmazdınız.
2.her hafta gitmeyin, evliliğinize de müdahale ettirmeyin.
3.elini kaldırdı ama vurmadı konusuna hiç girmek dahi istemiyorum, bugün o el bir kere kalktıysa yarın da inecektir.
4.acil olarak boşanmayacaksanız da eşinize ve ailesine bir dur demenizin ve ağırlığınızı koymanızın zamanı gelmiş de geçiyor.
Ne olacak bizim bu kadınların hamilelik aşkı bilmem.ben acıksözlü olduğum için linç ediliyorum ama bence bu tarz kadınların da bir kısmı hamile kalmayı merak ettiği için hamile kalıyor.

Pardon ailenizin size kira ödemeyin diye hibe ettiği ev için "ailen evimize karışmasın cart curt" mu diyor? Aileniz size milyonluk ev hediye etmiş 5000 lirayı mı çok görüyor üstelik size alınmış anladığım kadarıyla o tabaklar da. Ay cidden cinnet geçirmelik bi koca. Onu evden bi güzel paketle. "Beğenmediğin ailemin evinde oturma" de gitsin anasının koynunda yatsın. Hem her hafta yol derdi çekmez gitmek için. Deli mi ne cidden aa
Aile biricik kızları için neler yapıyor, kızların seçtiği damatlar şekil A.

İşte bu yüzden hemen çocuk yapmayın diyoruz.
Çocuk, ay benim vaktim geçiyor öyle böyle bir çocuk yapayım da sonu ne olursa bakarız denilecek bir şey değil ki.
Herkesin de yaşı geçiyor, herkesin de erken menapoz durumu var, herkesin de pcosu var, herkese de doktorlar çocuğun olmaz demiş, herkese de senin çocuğunun olması mucize demişler, herkesin korunurken olmus, korunmuyorsa da zorlamışlar... Bir tane doktorların çocuğun olmaz demediği kadın kalmamış heralde memlekette.kimse bilerek isteyerek hamile kalmıyor heralde memlekette.şurada benim kadar samimi adam yok he.

Son düzenleme:
Ben göbek bağına takıldım. İlk çocuğumun 1 haftada diğerinin de 8 günlükken düşmüştü göbek bağı. Doktor göbek bağı çevresine dikkat edin iyi kuruttuktan sonra ilacını sürün demişti. Yaz bebekleri olduğu için ben her gün sabunsuz yıkamıştım. Yeni mi çıktı bu yıkamama olayı? Büyük kızımı doğar doğmaz hemşireler yıkadı, küçükte vücut ısısı düşmesin diye artık yenidoğanları yıkamıyoruz ama hastaneden çıkınca evde yıkayabilirsiniz dediler.

Kocasından şiddet eziyet kötü muamele gören kadınların hepsi niye öğretmen? Sırf bu hafta kaç öğretmen konu açtı burada.

Herkesin de yaşı geçiyor, herkesin de erken menapoz durumu var, herkesin de pcosu var, herkese de doktorlar çocuğun olmaz demiş, herkese de senin çocuğunun olması mucize demişler, herkesin korunurken olmus, korunmuyorsa da zorlamışlar... Bir tane doktorların çocuğun olmaz demediği kadın kalmamış heralde memlekette.kimse bilerek isteyerek hamile kalmıyor heralde memlekette.şurada benim kadar samimi adam yok he.
Kız öyle deme benim de çikolata kistim var zor dedi doktor. Gerçi ben hem hap hem prezervatifle korunuyorum :rolleyes:

Yürü be Ferhans, bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösterir😉 Tespitine katılıyorum.

Yürü be Ferhans, bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösterir😉 Tespitine katılıyorum.
Şu erken menapoz olayını da herkese söylüyorlar heralde.konu sahibi yalan söylüyor demiyorum ama belli bir yaşa gelmiş insanların neye inanıp inanmayacağıni ayırt edebilmesi gerekiyor artık.bana da söylemişlerdi 25 yaşındayken.annemle gülüp geçmiştik öyle şey mi olur diye.biri pcos var dedi biri erken menapoz dedi.yani demem o ki kadim doğum doktorları sürekli belli şeyleri sallayıp duruyorlar.gerçek de değil.nedenini ben de bilmiyorum.bu çocuğun olmaz muhabbetleri de aynı hesap.

X