Doğuma Hazırlık Ayrıntılı (detaylı) ultrason nedir? Yaptıranlar Yardım Lütfen!!!

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

tlygny

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2011
40
1
Merhaba arkadaşlar,

20+6 olduk ve doktorumuz üçlü test yapmayalım ayrıntılı ultrasonda da herşeyi görebileceğiz dedi bize. Aranızda ayrıntılı (detaylı) ultrason yaptıran ve bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum...

Merhaba arkadaşlar,

20+6 olduk ve doktorumuz üçlü test yapmayalım ayrıntılı ultrasonda da herşeyi görebileceğiz dedi bize. Aranızda ayrıntılı (detaylı) ultrason yaptıran ve bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum...

ttlım senın ayrıntılı usg ne zaman bılemıyorum ama benımkı haftaya yapılacak ama bıldıgım kadarını soyleyeyım ayrıntılı ultrasonda bebegın tum organlarını ıncelıyor doktorlar. Eğer kontrole benden sonra gidecek olursan ben sana detaylı bır sekılde yazarım :KK1:

slm canim.ben 20. hafta 5 günlükken yaptirdim.bu hafta 14.11 de yaptirdim.dört gün gecmis nerdeyse.benim doktorumda üclü test yapmak yerine bunu yaptirmamin daha iyi geleceginoi söyledi.tabi benim tedirginliklerimde vardi.simdi müthis rahat hissediyorum.Allaha cok sükür her sey iyiydi ve gözlerimle gördüm.detayli derken gercekten detay hersey.bebeigimin böbreklerindeki kan akisindan tut kalp odaciklarina orada atar damar toplar damarlardan beyin beyincige kadar hepsine tek tek baktilar.ve bakarken sana aciklyiorlar.süper bise.midesini görüyosun ve midesinde su oldugunu söylüyor.bu demek oluyorki plezentadan yutmus ve sindirim sistemi calisiyor anlamina geliyor diye.ayak parmaklarindan alt bacaktaki cift kemiklerden anliyosunki bebeginin herseyi tastamam.ben birde ikili testide yaptiramaistim.ilk doktor problemlerimden dolayi.neyse ki simdi yeni doktorumu tanimistimd kalbim rahatladi.Allah hepmizin bebislerine saglik sihhat huizur versin.gercekten cok baska bir duygu.en azindan Allah korusun bir negatif durum varsa nerdeyse anne karninda tedaviye basliyorlarki bazen hayat kurtarabiliyormus.o yuzden biraz cesur ol ve imkanin varsa yaptir.hem bu ayrintilida ultrason cihazlari ileri teknolji oluyor.3D yada 4D.en sonunda bebisinin yüzünü ekranda görüyosun.misil misil uyurken.yavrum aynen bir melek.

kızlar bende bu hafta cuma günü ayrıntılı ultrasona (uludağ üni. tıp fakültesine) gidicem. çok merak ediyorm nasıl bişey olucak.gidip gelince anlatırım herşeyi :KK66:)

ttlım senın ayrıntılı usg ne zaman bılemıyorum ama benımkı haftaya yapılacak ama bıldıgım kadarını soyleyeyım ayrıntılı ultrasonda bebegın tum organlarını ıncelıyor doktorlar. Eğer kontrole benden sonra gidecek olursan ben sana detaylı bır sekılde yazarım :KK1:

c.tesi günü muaynemiz vardı ve ultrasonda gayet güzel böbreklerini, kalbini vs inceledi doktorumuz ayrıntılı ultrasonu da bize bıraktı çok önemli olmadığını 3 boyutlu resimlerinin çekileceğini söyledi. biz de yaptırmamaya karar verdik. diğer ay şeker testimiz var :KK66:) teşekkür ederim herkese.

Merhabalar,
Ayrıntılı ultrason (2.düzey ultrason) çektirdiniz mi? Neler oldu ve nerde yaptırdınız? Herkes yaptırdığını ve de yaptırılması gerektiğini söylüyor!!! Gerçektende öylemi ben gecikmiş olabilirmiyim? Kafam okadar karıştı ki yardımcı olabilirseniz çok sevinirim... 23+6'yım şuan!!!

Merhabalar,
Ayrıntılı ultrason (2.düzey ultrason) çektirdiniz mi? Neler oldu ve nerde yaptırdınız? Herkes yaptırdığını ve de yaptırılması gerektiğini söylüyor!!! Gerçektende öylemi ben gecikmiş olabilirmiyim? Kafam okadar karıştı ki yardımcı olabilirseniz çok sevinirim... 23+6'yım şuan!!!

ttlım ben 22.haftamda yaptırdım ayrıntılı usg yı. Özel hastahanede yaptırmıstım ben.normal ultrasondan fazla bır farkı yok sadece daha detaylı goruyorsun bebegını. Bebeğin organları tek tek inceleniyor. Doktorunla konuşma imkanın olursa hangi işlemi yaptıgını sorarsın o da anlatır sana tek tek. Ama fazla da lafa tuttmamak lazım dıkkatlerı dagılabılıyor cunku. ıslem ortalama yarım saat suruyor ve ölcümlerin neticesinde sonuç raporu yazılıyor doktoruna gosterıyorsun baska bırsey yok. Biz su anda 24. haftamızı bıtırmek uzereyız ve cok sukur bır sıkıntımız yok. Umarım sende de sorun cıkmaz. Saglıklı gebelıkler dılıyorum :KK49:

merhaba kızlar :) ayrıntılı ultrasonla takibinizi yapan doktor mu bakıyor yoksa doktorunuz başka bir yere mi yönlendiriyor?

merhaba kızlar :) ayrıntılı ultrasonla takibinizi yapan doktor mu bakıyor yoksa doktorunuz başka bir yere mi yönlendiriyor?

yok tatlım kendı doktorun yapmıyor benım detaylııyı radyolojı uzmanı yapmıstı. bazı hastahanelerde ise perinatoloji uzmanı yapıyor.

bazı sitelerde ayrıntılı ultrasonu sıkıntılı bir durum görüldüğünde yaparlar yazıyor. ama benim hem ikilinin hem de dörtlü testin sonucunun iyi çıktığını söyledi doktorum. buna rağmen ayrıntılı ultrasona yönlendirdi. benim de içime bi kurt düştü açıkçası. acaba sadece garanti olsun diye mi istemiştir?

bazı sitelerde ayrıntılı ultrasonu sıkıntılı bir durum görüldüğünde yaparlar yazıyor. ama benim hem ikilinin hem de dörtlü testin sonucunun iyi çıktığını söyledi doktorum. buna rağmen ayrıntılı ultrasona yönlendirdi. benim de içime bi kurt düştü açıkçası. acaba sadece garanti olsun diye mi istemiştir?

cnm bu konu açılalı 4 sene olmuş ama senin yazını görünce cevap vereyim dedim.
Ayrıntılı ultrason dediğin 2 li ve 3 lü testlerden daha bazpımsız olarak, bebeğin iç organlarına bakılır.böbrek ve kalbinde herhangi bir sıkıntı olup olmadığına bakılır. Sizden bunu istemesi bebeğin durumunu görmenizde daha garanti yaklaşımlarda bulunmak içindir.

Ayzeze'nin de dediği gibi neredeyse herkes yaptırıyor, bebişin organlarının gelişimi kontrol ediliyor. İleri bir tetkik sadece, endişe edecek bir şey yok. İçin rahat olsun :)

Merhaba konu çok eski ama ben yeni hamileyim :) 8+2 hatta bugün geç yumurtlama olduğumu öğrendim , bir hafta geriye düştüm , hala nasil hesaplandigini anlayamadim neyse ben ayrintili ultrason için umuttepeden randevu alma zorunlulugum olmadigini öğrendim bugün Doktorumdan fakat özelde ne kadar ücret aliyorlar bunun için bilgisi olan var mi ve de özel de tavsiye edebileceğiniz bayan Dr varmi ?

Merhaba konu çok eski ama ben yeni hamileyim :) 8+2 hatta bugün geç yumurtlama olduğumu öğrendim , bir hafta geriye düştüm , hala nasil hesaplandigini anlayamadim neyse ben ayrintili ultrason için umuttepeden randevu alma zorunlulugum olmadigini öğrendim bugün Doktorumdan fakat özelde ne kadar ücret aliyorlar bunun için bilgisi olan var mi ve de özel de tavsiye edebileceğiniz bayan Dr varmi ?
Cnm daha ayrıntılı ultrason için çok erken 20 ile 23 haftalar arası yapılıyor

Canim senin icin daha coook erken. Ben 23. Haftada baktirmistim ayrintilida hastaneye doktoruna gore degisiyor ucret. Bana prof. Baktigi icin 400 tl odemistim ama 250ye bakanda vardi.

Merhaba hanımlar, ben de bu hafta cuma günü yaptıracağım yani tam 21+0 da. Evhamlar sardı yine beni..
İnşallah her şey normal çıkar ve inşallah hepimiz kucağımıza sağlıkla alırız bebişlerimizi.

X